Jak je to s ovulací po porodu?

klementyna
24. dub 2010

Ahoj, mam skoro devet mesicu od porodu, pred mesicem jsem dostala prvni menstruaci a rovnou jsme se chteli vrhnout na "tvoreni" noveho potomka, jenze jak se zda, nemela jsem vubec ovulaci (od desateho dne cyklu zkousim ovulacni testy a ovulaci neprokazaly). Take merim BT, ale ani tam nic nenasvedcuje ovulaci.
Chtela jsem se proto zeptat tech z vas, ktere mate prehled o svych cyklech po porodu, jak to bylo u vas s ovulaci?
Je mozne, ze neprobehla, a kdy by se to asi melo srovnat?
Dekuji za vase postrehy.

saskah7
24. dub 2010

ahoj, ovulacia po porode nemusi vobec prebehnut pocas prvych niekolkych cyklov... prebehne ti len anovulacny cyklus, zistis to pekne na teplotach, nenastane ziadne zvysenie teplot, tie sa stale cely cyklus budu drzat na priblizne rovnakej urovni...
ja som po prvych porodoch mala normaly ovulacny cyklus asi az 8. v poradi, po tretom porode to bolo myslim ze uz 3. cyklus v poradi.. nepamatam si presne, musela by som vyhrabat stare zaznamy...
ale u kazdej zeny je to naozaj individualne... niektora ma "tajnu" ovulaciu este pred prvym krvacanim a moze otehotniet.. a zasa niektora (ako ja) ma niekolko cyklov anovulacnych...
inak, obdivujem, ze pri 9 mesacnom uzlicku sa uz chystate na druhe 😉 tak nech vam to vyjde ako tuzite 😉

brisalek
24. dub 2010

Tak ja jsem dostala menstruaci uz 3 mesice po porodu cisarem(plne kojeni skoro kazdou hodinu v noci ta 2-3h) a naopak jsem nikdy takove jasne priznaky ovulace jako ted nemela : dost silne bolesti bricha jako bych mela v podbrisku nafouknuty balon a pak okolo 13-15 dne ukazkovy hlen, ktery rozhodne neslo prehlednout🙂. Ale kazdy mesic jsou ty bolesti mensi a hlen mene vyrazny jak se telo asi dostava do normalu...takze ja jsem za to rada, protoze naopak od klementyny bych nerada druhe mimi🙂

klementyna
autor
24. dub 2010

Dekuji za odpovedi.
Brisalku, to ti tedy moc zavidim, ze mas takto krasnou ovuli, skoda, ze si to nemuzeme spolu vymenit, protoze ja bych druhe dite moc a moc chtela.... Ale alespon vim, ze kdyz to u nekoho takto pekne funguje, tak snad i ja se dockam brzy 😉
Saskah, ty jsi me vubec nepotesila ☹ Vis, v nasem pripade uz neni moc na co cekat, nebot je mi skoro 35 let a i s ovulaci muzu na dite cekat buh vi jak dlouho v tomto veku, proto jsme se chteli zacit snazit co nejdrive.... Kazdopadne ti dekuji za prani, snad to nebude trvat cele veky, nez se zadari.

Kdyz jsem hledala na internetu, nasla jsem informaci, ze by se mel dat koupit nejaky pripravek v lekarne na podporu ovulace, nevite nekdo, jestli to funguje? Nema nekdo vyzkouseno?

kocicinka
24. dub 2010

Ahoj, já mám 10 měsíců od porodu, MS jsem dostala, když bylo malému 7 měsíců(kojila jsem tehdy ještě plně). Řekla bych, že mám i ovulaci- tlaky v podbřišku i hlen se mi v polovině cyklu objevují. Ovulační testy jsem nikdy nezkoušela. Také bychom rádi (vzhledem k věku)brzy druhé miminko.

kocicinka
24. dub 2010

Klementyno, k tomu přípravku- nemůže to být Femigard? Je to bylinný přípravek na úpravu cyklu. Mě již jednou velmi pomohl a myslím, že jsem i po jeho užívání snáze otěhotněla 🙂 Ale ten se kupuje v zelelé lékárně, nebo bylinářství. Není to komerční přípravek.A také neví, zda se může při kojení.
http://www.hemann.cz/cz/11/femigard-i.html

petul.a
24. dub 2010

Ahojky, tak já vůbec nevím, jak je to u mě s ovulací, MS jsem při kojení měla veeelmi slabou, zato po odstavení a po vysazení Cerazette je to teda síla 😝 Kojila jsem 19 měsíců, tak si to tělo asi vybírá za tu dobu 😅 Píšu ale hlavně kvůli tomu výrobku na podporu ovulace - není to Femigard? Jsem přesvědčena, že mně pomohl k miminku 😉 🙂 On tak celkově harmonizuje tělo.

brisalek
25. dub 2010

klementyno koukni do temat snazilek. Ten femigard to urcite je, ale bude toho i vic. Me je take 35 a tak jsem si cetla ruzne o mereni teploty...protoze jsem se bala, ze to nepujde a otehotnela jsem okamzite,takze se bojim, ze ted by to take bylo hned🙂( taky jsme chteli dalsi brzo, ale po tech prvnich 6 mesicich s malou ted rozhodne druhe hned nechci a prave kuli tomu veku to asi vzdame uplne i kdyz jsem byla odpurce jedinacku)

kirkee
25. dub 2010

Holky moc dekuji, ten Femigard by byl super, je to presne to, co jsem mela na mysli, nasla jsem o nem co se dalo, ale jestli se muze pri kojeni jsem se nikde nedozvedela.... nevi nekdo?
Urcite se ho pokusim sehnat, i kdyz o zadne zelene lekarne ci bylinkarstvi nevim, takze koupit na internetu. Jen to kojeni musim jeste zjistit, protoze prestat kojit rozhodne nechci..
Take jsem nikde nenasla clanek, ve kterem by se psalo o menstruaci po porodu, jak caste treba je prave to, ze zena pri menstruaci neovuluje, a jak dlouho to tak vetsinou muze trvat (saskah me s temi 8 mesici dost vydesila 😨 ).
Jestli jeste nekdo mate k tomuto jakekoliv postrehy, prosim, podelte se, at si alespon trochu utvorim obrazek.
Jdu znovu prostudovat i snazilky, ale zatim jsem tam odpovedi na me otazky nenasla.

kirkee
25. dub 2010

Hah, tak uz jsem se proflakla 😀 😀 😀 Popravde jsem nechtela, aby jista osoba vedela, ze resim tento problem.... no co uz se da delat 😉

kocicinka
25. dub 2010

Kirkee, na tom odkazu, co jsem sem dávala, je poradna o užívání Femigardu, tak tam můžeš napsat a oni ti odpoví🙂
Taky chci ještě dlouho kojit, nejlépe do dalšího těhotenství 🙂
Nevíte, jak se dá ještě zjistit, že mám ovulaci? Kromě testování, to mě neba 😀 . Myslela jsem, že když mám MS, mám uprostřed cyklu i ovulaci, ale asi tomu ne vždy tak je....

kirkee
25. dub 2010

Kocicinko, nez jsem polozila dotaz ohledne kojeni, prohledala jsem databazi odpovedi a jiz je na tuto otazku zodpovezeno - muze se brat i pri kojeni 🙂
Takze shanim Gemigard, snad mi k ovulaci dopomuze. Jakozto zijici v cizine, nebude zrovna snadne se k nemu dostat, nejak to musim vymyslet...

simusska
12. kvě 2010

Holky ja som 2 mesiace po porode...22.4. mi zacali prve kramy...a 30.4. mi skoncili...8.5. som mala s manzelom nechraneny sex(uslo:() vecer som isla som lekarne po tabletky po ale vraj mali rusny den a uz dosli tak mi lekarnicka ako najrychlejsiu pomoc nasledne odporucila pharmatex vraj to nie je az take ucinne ale je...no ja som sa na internete docitala ze pharmatex je len pred ....a tak ma zaujima ci som uz mohla mat ovulaciu...este musim pripomenut ze nekojim...
a neviete kedy najskor sa da presne urobit tehu test?

kirkee
12. kvě 2010

Simusska, tak vzhledem k tomu, ze nekojis a uz jsi dostala i menstruaci, tak moznost otehotneni je velka, zvlaste, kdyz jste meli sex 16. den cyklu (plodny den jak vysity). Tehu test se doporucuje delat dva dny po vynechani menstruace, tj. asi 24. 5. a pozdeji, driv to nema cenu zkouset.
Tak drzim palce, at to pro tebe dopadne dobre 😉

simusska
12. kvě 2010

a doktor to nedokaz zistit skor? napr. ultrazvukom alebo z krvi?

simusska
12. kvě 2010

hned v ten vecer som si merala teplotu a mala som 36.00 a na druhy den vecer som uz mala 36.9...myslite si ze mi nabehla ovulka az na druhy den? boze ako velmi sa bojim...stresy

emita
12. kvě 2010

simusska, tehi test sa dá spraviť na 5. deň po. takže tak 13.-14.5. žiaden stres 🙂 aj keď si ovuláciu mala nemesela si predsa hneď otehotnieť 😉

emita
12. kvě 2010

och toľko preklepov 😀 ale pochopila si 😉

simusska
12. kvě 2010

jasne ze som pochopila...v pondelok si kupim test a uvidi,..dnad nic nebude...mam strach...drz mi palce a dakujem za podporu

emita
12. kvě 2010

podľa mňa si sprav v piatok-nebudeš predsa celý víkend žiť v strachu 😝 😉

momin
12. kvě 2010

simusska nechci strasit ale me tehu test ukazal u prvniho ditete ze sem tehotna az v 9 tydnu.... 😒
Na kazdeho pusobi jinak..ale zkusit muzes... 🙂 zasla bych k lekari..da se to poznat z krve...

simusska
12. kvě 2010

asi mas pravdu v piatok skocim do lekarne a kupim si ten najrychlejsi a najspolahlivejsi test nech stoji kolko chce...a ked mi nic neukaze aj tak pojdem v pondelok k doktorovi a dam si vysetrit pre istotu aj krv az potom budem kludne spavat...

momin
12. kvě 2010

Budu drzet palce!!!!
😉

simusska
12. kvě 2010

dakujem 🙂

anya01
12. kvě 2010

ahojte. ovuláciu môžeš mať už aj po skončení šestonedelia 🙂 moja známa tak hned otehotnela. A na to meranie teploty by som sa nespoliehala.. Sledovanie hlienu je najspoľahlivejšia metóda.

tinnka9
12. kvě 2010

simusska, od svojho gynekologa mam info, ze tehotensky test zaznamena tehotenstvo najskor 10dni po oplodneni (takze tie testy, ze uz 5.den, su asi len reklamny tah)

magdal1
12. kvě 2010

simusska -I ked prve menzes po porode zvycajne su anovulacne, otehotnenie sa neda vylucit., odpoved mojeho gyn. na temu ovulacie

emita
19. kvě 2010

simusska ako?

simusska
20. kvě 2010

test som si nerobila...necham sa prekvapit...v pondelok mam dostat kramy tak uvidime ale mam taky pocit ze ich dostanem mam uz aj take kramove bolesti v podbrusku...snad si to len nenamyslam ☹

simusska
23. kvě 2010

baby vcera som dostala kramy tak je to ok... a diky za podporu

emita
23. kvě 2010

tak super, užívaj si bambuľku 🙂