Jak na ovulačním testu poznám, kdy mám ovulaci?

gabriella84
24. pro 2012

mám jednorázové ovulační testy a už dva dny mám pozitivní první byl slaby dnes je silnější jak poznám kdy mám ovulaci? Je to muj první cyklus po samovolném potratu ☹ Měla jsem to po 7týdnech a ted je to 11 až 12 den po menzes. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

krizovam
12. led 2013

Co myslíte, jsou to pozitivní ovu testy nebo mám testovat dál?

werumka
12. led 2013

@krizovam To je nějaký divný - já osobně bych to už hodnotila jako pozitivní, ale pozitivní by měly být max. dva dny. Nějaké příznaky máš?

krizovam
12. led 2013

Jsou dělané tři dny po sobě, žádné jiné příznaky nemám, bazální teplota je stále + - stejná, žádný skok se nekonal a to už jsem 24 DC ☹ MS mívám kolem 34DC.

jarka88
12. led 2013

@krizovam kolikátý jsi den cyklu?

jarka88
12. led 2013

@krizovam jo už to vidím a děláš je ve stejnou hodinu?

krizovam
12. led 2013

@jarka88 24DC, ale testy jsou z 18,19,20DC ☹

krizovam
12. led 2013

@jarka88 Ano jsou všechny ve stejnou hodinu a snažím se nepít. Dnešní byl naopak slabší.

jarka88
12. led 2013

@krizovam a ještě silnější náhodou nebyl?

krizovam
12. led 2013

Minulý měsíc ano, ale tento stále ne.

terunka88
12. led 2013

@krizovam Pokud byl dnešní slabší, tak to už ovulace pravděpodobně proběhla 😉 Někdy ta testovací čárka nemusí být nutně silnější než kontrolní..důležitý je ten přechod ze silnější na slabší..to značí, že ovulace už byla..Ale je divný, že je máš pozitivní takhle 3 dny..možná zkusit nižší citlivost testů?

krizovam
12. led 2013

@terunka88 Jenže bazální teplota tomu neodpovídá, pořád si drží svoje stupně +- 0,1už týden.

mvkoty
12. led 2013

Ovulační test ukazuje pozitivní výsledek 36hodin před ovulací a v den ovulace je čárka nejsilnější

werumka
12. led 2013

@krizovam Zkus ještě chvíli měřit, ale nědělal Ti doktor hormonální profil?

krizovam
12. led 2013

@werumka Zatím jsem to s dr. neřešila, zkoušíme to "jen" půl roku.

werumka
12. led 2013

@krizovam A předchozí cyklus vypadal na testech jak? A s teplotou?

krizovam
12. led 2013

@werumka Vypadal slibně ☹

krizovam
12. led 2013

@werumka Pozitivní ovu test 20DC

werumka
12. led 2013

@krizovam Tak to je pěkná ovulace. To vypadá, že cyklus pracuje v pohodě. A o kolik zeslábnul ten dnešní test?

krizovam
12. led 2013

@werumka To už jsou čtyři dny zpět staré testy, od té doby jsou stále o trochu slabší, ale nejsou úplně marné, tak nevím. Jenže podle teplot to nevypadá.

werumka
12. led 2013

@krizovam Může se jednoduše jednat o anovulační cyklus. U žen může za normálních okolností jednou, dvakrát do roka nastat.

krizovam
12. led 2013

@werumka Hmm to mě taky napadlo, děkuji za rady 🙂

trojlistek
25. led 2013

ahoj holky, můžu se prosím taky vloudit? třeba mi poradíte. Na Silvestra nám to ujelo -ale neměla jsem mít v tu dobu ovu, dostat jsem to měla 3.1. dostala jsem to hned 1.1. jeden den normal druhý den slabší a najednou nic, z 5.na 6.1 mě v noci pobolívalo trochuu bříško a na wc když jsem s utřela tak krev, tak jsem byla zklamaná, ale to bylo vše jen na jedno utření a dál nic až potom 7,8,9 a 10 na utření jen špinění, ale zae jen jednou za den a toho 10 dušík na těhu, ale po limitu(kupuju si 10ml citlivost) 14mi ovu ukázal silnější čárku - může probíhat ovu, když se podaří otěhotnět? mám strach doufat, protože loni o vánocích jsem po úraze potratila dvojku, musela jsem na revizi a od té doby mám problém, čas od času mi těhu ukáže dušíka a pak se ztratí a přijde MS, ale to špinění to mám ted poprvé a taky mám pořád hrozný hlad a i když jsem najedená tak to ve mě hrozně škrundá, taky bych mohlaprospat 20hodin denně, což nemůžu🙂, občas mi popichuje v podbřišku i v zádech a po promasírování prsou se mi objevilo mlezivo, tak nevím,myslíte, že můžu doufat? Už jsem do testů nacpala fůru peněz, tak ted mám doma ještě poslední dva, tak se snažím počkat, měla bych to dostat 29.1. tak jsem si řekla, že to zkusím až pak kdyby, protože já u předchozích těhu jsem to první měsíc ještě měla a těhu test jsem měla pozitivní taky až po měsíci, pouze když jsem čekala dvojčátka tak mi je test ukázal po 14ti dnech,mám nízounké hcg.Tak co myslíte, že můžu doufat anebo mám jak já říkám "falešnou březost" 🙂 děkuji za rady

misak33
25. led 2013

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Zkusila jsem ovulační testy. Již čtvrtý den po sobě mám testovací čárku úplně stejně silnou jako tu kontrolní. Kdy teda proběhla ovulace? Jsem z toho trochu zmatená

akcccina
27. led 2013

Ahoj holky. Mám prosbu kdy bych měla mít ovulaci, když má cyklus dlouhý 40 dní?
Jsem bez radná po potratu v létě 2012 nám to nějak nejde. Miminko si moc přejeme.
Kolik jeovulačních testíku v jednom balení? Nemám s tím žádnou zkušenost 😔

nessik
27. led 2013

@akcccina netušíš, jak dlouhou máš luteální fázi? Pak by se to dalo zjistit přesně, pokud más pravidelné cykly. Neměla by být kratší než 10 dní a většinou nebývá delší než 16 dní. Takže bych si tipla cca mezi 24. a 30. dnem. Pokud jsou tedy cykly 40 dní. Ale rozhodně doporučuji měřit bazální teplotu a sledovat hlen. Kolik je testů v jednom balení netuším, asi záleží, co je to za značku. Držím pěsti, ať se brzy dočkáš miminka.

akcccina
27. led 2013

@nessik díky za odpověď. Nevím jakou mám luteální fázi. Mám to takhle dlouhé od doby, Kdy jsem si začala dělat kontryhel proti bolestem při ms. 😔 byt měřím teprve týden a teď mám ms.

nessik
28. led 2013

@akcccina ten kontryhel bych už nepila, už jsme slyšela od pár lidí, že může někomu dělat problémy. A piješ ho celý cyklus? Má se pít jen do ovulace. Koukala jsme na ovulační testy a píše se tam, že při cyklu 40 dní se záčíná testovat 24. den 😉 Tak jsem to snad tipla dobře. Jo a zkus nasadit B-komplex.

akcccina
28. led 2013

@nessik
Nepila jsem ho celý měsíc jen pár dní a jak to dopadlo. Teďka jsem ho už ta tři měsíce nepila.
Díky zakoupí bekomplex. Jako že když budu těhu tak si mám dělat test až 24. Den? Ještě jsem si žádné nekoupila. Máš s nějakými zkušenost?

nessik
28. led 2013

@akcccina páni, že by ten kontryhel to takhle rozhodil? A dřív jsi mívala cykly kratší? A byla jsi u dr.?
Nemyslela jsem těhotenský test, ale ovulační test.

akcccina
29. led 2013

@nessik Myslim si, že ano. Dřve jsem měla cykly tak kolem těch 30 dní max. Měla sjem bolesti třeba až 3x za s a piju ten rozpustný aulin. Pak sjem se dočetla, že je dobrý pít kontryhel před ms tak sjem si ho koupila a pila asi ještě i 5 a 6 den no a takhle to dopadlo 🙄 teďka mám cyklus těch 40 dní. JJ ovulační 🙂 já to blbě přečetla. Nu zkusíme to. Musím si na netu nějaké objednat. U dr. jsem nebyla. Na pravidelnou kontrolu mám jít až v dubnu ..