Jak na ovulačním testu poznám, kdy mám ovulaci?

gabriella84
24. pro 2012

mám jednorázové ovulační testy a už dva dny mám pozitivní první byl slaby dnes je silnější jak poznám kdy mám ovulaci? Je to muj první cyklus po samovolném potratu ☹ Měla jsem to po 7týdnech a ted je to 11 až 12 den po menzes. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

nelahant
28. únor 2013

Holky, ahoj, zdravím Vás. Poprvé zkouším ovu testy, bohužel jsem nestihla 10 DC,m jak se radí v návodu. Dnes jsem 12 DC, zítra by měla být ovu dle výpočtů na netu (myslím polovinu cyklu, mám totiž MS po 26 dnech), ivu test vypadá následovně, viz foto. Zkusím ještě večer, zítra a další dny. Ovu má být od dvou silných čárek až za 24-48 hodin, takže se věnovat sexu dnes a pozítří? Díky za názory.

enne
28. únor 2013

@werumka ahojky, tak ukazuji nazornou ukazku mych testu...doufam, ze je to videt, je to tri dny za sebou a myslim, ze tam zadna zmena neni :(

werumka
28. únor 2013

@enne Ahoj a co teplota? Ještě bych pár dní měřila. Můžeš mít nízkou hladinu LH i při ovulaci a to pak ty testy nejsou úplně pozitivní. Ale teplota by tp zachytit měla určitě.

janicka85
28. únor 2013

ahoj, měřění teploty taky ovládám, je to výborný, když stoupne a je nahoře, ovulace proběhla, za ovu testy bych neutrácela 🙂

enne
28. únor 2013

@werumka teplota se drzi v rozpeti od 36,1 do 36,3....no 6.3. bych to teoreticky mela dostat, tak jsem na to zvedava 🙂 se mnou to telo vubec nespolupracuje ;)

enne
28. únor 2013

@janicka85 ja s tim zacala nedavno, takze je vsechno pro me spanelska vesnice...kolikrat tady ctu diskuze a v podstate ani nevim, o cem se holky bavi 😀

werumka
28. únor 2013

@enne To ne, jen si jede podle vlastniho scenare. Nekdy proste potrebuje cas na to, aby docililo toho, co je potreba... proto pak treba jsou delsi cykly. V tomhle pripade bych klidne rekla, ze menstruace prijde tak o tyden dyl.

janicka85
28. únor 2013

@enne teplota se měří ráno po probuzení,víc se dá naučit podle příruček, dobrá je symtotermálmí metoda, sleduje se i hlen, krásně se podle toho pozná ovulace

enne
2. bře 2013

.....ahojky holky, tak dneska se mi objevil ruzovy vytok..ja jsem z toho fakt jelen :( teplota se mi o dva stupne zvysila...fakt to nechapu. Myslite, ze je mozne abych to dostala pri brani utrose???Na netu jsem nic takovyho nenasla, prave naopak si holky stezuji, ze to maji opozdene. Dekuji za kazdy nazor 🙂

janicka85
2. bře 2013

enne
uvidíš, jaká bud eteplota dál, pokud už nahoře , tak ovulace proběhla
kolikátý den cyklu teĎ jsi??

enne
3. bře 2013

@janicka85 jsem 26 den cyklu, dnesni teplota je 36,6. Vcera jsem si zkousela delat ovulacni test a samozrejme je naprosto stejny jako vsechny ostatni, viz. obrazek vyse. 😖

janicka85
4. bře 2013

enne nevěš hlavu, ovulace je u každé z nás jindy, může být i 40 den cyklu, měř se klidně dál a uvidíš, za ovu testy je zbytečné utrácet, poslechni si doktorku na http://www.cenap.cz/neplodnost-porad.php

ivetaivetka
4. bře 2013

@nelahant ahojky myslim,ze tohle zatim ovu neni ☹

nelahant
4. bře 2013

@ivetaivetka Lámu si ale hlavu, co to tedy je? Mít takhle x dnů po sobě tmavé čárky?!?!? Dnes jsem se testovala 2x, kolem 12,00 - čárka stále dost viditelná (ale slabšínež předešlé dny) a pak kolem18,00 a to byla už (hurá🙂) slabounká., Tak snad zítra bude bílo. Pak by tedy včera byl poslední den tmavých čárek a ovulace by byla dneska či zítra. Uvidíme. 😅 Sama jem zvědavá.

ivetaivetka
5. bře 2013

Musis mit tu druhou silnejsi....kukni do meho alba😉

nelahant
5. bře 2013

@ivetaivetka Já je právě měla hodně silné po více dnů a až včera a dnes ráno jsem se dostala k tomu, že to zesláblo.

nelahant
6. bře 2013

Tak jsem se konečně dočkala toho, že mám test bílý 🙂 jen by mě zajímalo, kdy podle těchto dlouhodobě pozitivních testů byla ovulace? Co myslíte, díky. Ono teď už to asi bude jedno, ale abych tak nějak věděla na další měsíc.

chrisula
24. bře 2013

@krizovam to mas ovulku

chrisula
24. bře 2013

@nelahant 2.3. 3.3 ovulka🙂

krizovam
24. bře 2013

@chrisula 😀 asi fakt probíhala každý měsíc, jinak bychom nebyli v 8.tt

chrisula
26. bře 2013

@krizovam gratuliji

arwen2010
26. bře 2013

@nelahant já mám taky cyklus 26 dnů a ovulku 12.den 🙂

krizovam
27. bře 2013

@chrisula Děkuji 🙂

nelahant
27. bře 2013

@arwen2010 no, já to teď mám všelijaký. mám dost stresové období. ovul.testy jsem zusila jednou, abych vůbec viděla, zda k ní dochází. asi dochází. takže se ještě chvíli budeme snažit a když to nevyjde, tak se od září vrátím do práce a syn bude jedináček. ale ještě zbývá doufat. díky za odpovědi. 😀

chrisula
30. bře 2013

ja mam cyklus 28 dni a ovulku asi 17 den,podle testu a boleni v podbrišku... 🙂

nicky_jh
6. dub 2013

Ahoj,
minulý měsíc jsem se rozhodla vysadit HA a začít se s manželem pokoušet o miminko. Od 13. do 17.DC jsme se snažili ob den, ale nic (nedělala jsem si velké iluze, že v prvním cyklu po vysazení HA by z toho mohlo něco být, ale přece...). Teď jsem se rozhodla zkusit ovu testy, bohužel ale MS trvala 10 dní, tak jsem začala testovat až dnes, 12.DC. Poslední cyklus trval 26dní, tak si říkám, jestli jsem to už nepropásla, ale díky té silné MS to opravdu nešlo a ani by asi nebyla chuť. Dnes mi vyšel testík podle návodu negativní (testovací čárka je o něco slabší než kontrolní), ale mít takovou na těhu testu, tak jdu pomalu kupovat dupačky :D . Myslíte, že by to mohla být ovulka, nebo ještě ne?

beandy
26. dub 2013

Ahoj holky, jste tu ještě některá? 🙂 Potřebuju radu. Jsem 7 týdnů po kyretáži a rozhodli jsme se snažit znovu. No a dlouho jsem ovulační testy nedělala, tak bych chtěla vědět co znamená že jsem měla 24. a 25.4. slabej test. Kdy bude ovulka? Podle BT ještě neproběhla..
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Beandy/grafy...

hankamisa
27. dub 2013

ahojky. chtěla bych poprosit o radu,neví některá z vás kdy se objevuje ovulační hlen. zda je to před nebo přímo při ovu nebo až když ovu doznívá.

beandy
30. dub 2013

@hankamisa Je to v plodných dnech, protože spermiím tato konzistence hlenu vyhovuje a přežijí. V době ovulace je hlen děložního čípku řidší, průhledný a tvoří se ve větším množství. Těsně po ovulaci hlen houstne a má až bílou barvu.

pebecka
18. kvě 2013

ahojky, chtela bych se zeptat, kdyz se tak divam na vase sbirky ovu testiku, jestli je mozne ze jsem jeden den nemela ani slabounkou carku, druhy den byly carky dve (kontrolni slabsi) a treti den zase jen jedna?