Jak na ovulačním testu poznám, kdy mám ovulaci?

gabriella84
24. pro 2012

mám jednorázové ovulační testy a už dva dny mám pozitivní první byl slaby dnes je silnější jak poznám kdy mám ovulaci? Je to muj první cyklus po samovolném potratu ☹ Měla jsem to po 7týdnech a ted je to 11 až 12 den po menzes. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

maciki
19. kvě 2013

Ahojte, pokusili jsme se ted poprve o miminko, akorat mam plodne dny, ovulacni testy si teda nedelam, rikali jsme si, ze uvidime. Ale ja u sebe ovulaci poznam celkem bezpecne, takze ted jsme intenzivni v hopkani a uvidime. Ale tentokrat me ovulace docela boli, citim levy vajecnik uz asi treti den, docela dost to boli, vic nez normalne. Uz asi panikarim, bojim se, ze to muze byt cysta nebo mimodelozni. Ale je to 5 dni, co se pokousime, takze asi zbytecne vyvadim... Kdyz ja bych si tak moc prala byt tehotna a asi to moc resim. Pritel je v naprostem klidu, rikal, ze vi co dela a ze se to urcite povedlo. Ale na TT je brzy, musim jeste vydrzet. 🙂

terij
21. kvě 2013

Ahoj. Chtěla bych se zeptat. Omlouvám se všem, kterým bude můj dotaz připadat zbytečný. Dělám si už několikátý den ovu test a měla jsem předevčírem slabou čárku, včera už byla trošku silnější a dnes zase slabší. Je to možné? Proběhla u mě včera ovulace? Budu moc ráda když mi někdo odpoví DÍKY

delfinka210
22. kvě 2013

Ahoj, delala jsem si vcera ovu test a byla tam carka. Dnes jsem delala znovu a cekala ji jeste vyraznejsi ale dnes nic. Delala jsem ve stejnou dobu. Je mozne, ze ovulace byla tak rychla? Nejak tomu nerozumim. Menzes sem mela 11.5 - zacatek a konec 16.5.

werumka
22. kvě 2013

@delfinka210 Ahoj, hladina LH v cyklu různě kolísá. Druhá čárka se může v různé intenzitě objevovat celý cyklus, ale před ovulací a při ovulaci by měla výrazně zesílit. Ještě bych počkala.

delfinka210
22. kvě 2013

@werumka ja testuji poprve a tak mam v tom zmatek. Uvidime co bude zitra. Nevic nemam pravidelnou dobu cyklu, tak musim testovat. 🙂 Ale je fakt, ze nemam hlen, coz by pri ovulaci mel byt. Je to tak? A jeste jsem nastydnuta, muzete ovulaci ovlivnit co posunout? Dekuji

werumka
22. kvě 2013

@delfinka210 Nemoc nebo nachlazení ovulaci posunout může. Ale ani v pravidelných cyklech nemusí být vždy stejně. Jaký cyklus jsi měla nejkratší a jaký nejdelší? Hlen by měl být, často se objevuje pár dní před ovulací.

luciebx
22. kvě 2013

@terij ovu test ti musi vyjit pozitivni tak ze carka ktera se ti ma objevit musi byt stejne silna jako kontrolni nebo jeste silnejsi... pokud tam byla jen slaba carecka.. test je negativni

delfinka210
22. kvě 2013

@werumka mela jsme to docela pravidelne cca 28-32 dni. Predposledni byla 34 a pri posledni jsem byla na injekci. Takze to bylo 54dni. Proste me zarazi vcerejsi krana carka na testu a dnes nic. Ticho po pesine. Ale je fakt, ze hlen nemam.

werumka
22. kvě 2013

@delfinka210 A kolikátý den cyklu jsi? Pokud jsi byla minulý měsíc na vyvolávačce, tak je možné, že tento cyklus přišla ovulace dřív. Jak silná byla ta čárka? Jinak obvykle je skutečně silná čárka jen jeden den a další už zeslábne.

delfinka210
22. kvě 2013

No jsem ted 11den. Carka byla vyrazna ale tenka. A dnes nic. Ani nezeslabla, proste nebyla.

werumka
22. kvě 2013

@delfinka210 To asi ještě nic neznamenalo. Ta čárka tam může být, ale dokud není aspoň přibližně stejně silná, jako kontrolní, tak to ovulaci neznačí.

delfinka210
22. kvě 2013

@werumka diky

babetka131
23. kvě 2013

Holky, potřebovala bych radu, dělala jsem si již několik ovu testů, ale nejsem si jistá, jestli jdou považovat za pozitivní..poslední dělán dnes ráno...už jsem 25 DC a teplota vzrostla pouze o 0,1-0,2, myslíte si, že proběhlo vše jak má? Napadl mne i anovulační cyklus:/

delfinka210
23. kvě 2013

@werumka Ahojky, tak dnes carka byla. Svetlejsi ale stejne silna jako kontolni. Hi, to je bordel. 😀

terij
24. kvě 2013

Ahoj, mám už asi sedmí den druhou čárku jen slabou, je možné, aby ani nezesílila? Díky moc za odpověď!

luciebx
24. kvě 2013

@babetka131 ani jeden neni pozitivni

terij
24. kvě 2013

a je možné, že už proběhla?

delfinka210
26. kvě 2013

@werumka Veru, ona byla stejne silna ale o neco svetlejsi. No mam z toho hlavu jak patraci balon. 😀 doufam, ze te moc neotravuju. Uvidime za par tydnu ci se podarilo 🙂

werumka
26. kvě 2013

@delfinka210 Ahoj a nemas fotku? Druhy den pak zesvetlala? Nejake jine priznaky byly?

delfinka210
26. kvě 2013

Ahoj, nemam nefotila jsem. Mela jsem i hlen. Takze asi to ovulace byla i v podbrisku me lehce jeden den pobolivalo. Za jak dlouho by sis delala tehu test?

delfinka210
28. kvě 2013

@werumkaahoj.tak jsem dnes udelala dalsi testik pro zajimavost a vyslo toto

werumka
28. kvě 2013

@delfinka210 Ahoj, u každého hladina hcg stoupá různě. Já měla pozitivní test po 10 dnech. Ale jistější je po 14.
Zkus tu fotku nahrát znovu...

delfinka210
28. kvě 2013

@werumka muj dnesni ovu test.

werumka
28. kvě 2013

@delfinka210 A včera jsi test dělala? Takhle to bývá před ovulací. Mělas už takto silnou čárku před tím?

delfinka210
28. kvě 2013

@werumka vcera ne. Ale 23,5 byla stejna. Proto to nechapu, ja myslela, ze jsem ovulaci uz mela ale ze srandy jsem si udelala dnes test a ona toto. Prece nemuzu mit dve ovulace. Od zacatku. Zacla jsem 21.5 a to nebyla stejne silna, byla ani ne polovicni a hodne vyrazna. 22 nebyla zadna carka, 23 stejna jako dnes. 24 zadna. A hnes viz foto. 😨 😕 JAk dlouho pred ovulaci byva takov carka. Respektive za jak dlouho muze prijit?Co myslis, mame mit romantiku?

werumka
28. kvě 2013

@delfinka210 Tak to je docela zvláštní 🙂 Dvě ovulace bys mít neměla - po té první se zvedne hladina progesteronu, po kterém už by LH nemělo stoupnout. Ale testovala bych ještě zítra, pakliže by čárka ještě víc zesílila, tak by ovulace přišla teprve teď.

delfinka210
28. kvě 2013

@werumka Je to hodne zvlastni. Uvidime zitra.

werumka
28. kvě 2013

@delfinka210 A jaká značka testů to je?

delfinka210
28. kvě 2013

@werumka z lekarny dr Maxe (tech bylo 7) a jedny jsem mela z jine, nepamatuji si. Tech bylo 5. A jeden den jsem si udelala naraz od kazdeho jeden a vysli stejne. 😀 Bylo me divne, ze jeden den tak a druhy nic a tak jsme koupila jeste od Maxe

werumka
28. kvě 2013

@delfinka210 Někdo má v době ovulace vyšší koncentraci LH a pak se může zdát, že ovuluje třeba týden 😀 Ale testy od DR. Maxe nemají nějakou super citlivost, aby temhle efekt dělaly, tak by to mělo být v pohodě.