Jak na ovulačním testu poznám, kdy mám ovulaci?

gabriella84
24. pro 2012

mám jednorázové ovulační testy a už dva dny mám pozitivní první byl slaby dnes je silnější jak poznám kdy mám ovulaci? Je to muj první cyklus po samovolném potratu ☹ Měla jsem to po 7týdnech a ted je to 11 až 12 den po menzes. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

akcccina
29. led 2013

@nessik taky jsem si zakoupila teploměr na měření tak se budu měřit a uvidíme. Akorát s tím nemám žádnou zkušenost kdy pozná ovulace dle teploty atd. Minulý týden jsem jště před ms se párkrát měřila ráno a měla jsem tak 35,65
Večer je teplota vždycky vyšší viď?

lupmice88
5. únor 2013

muzete mi poradit mame na to uz skocit nebo jeste ne

ginich
6. únor 2013

Dobré ráno děvčata. S manželem se o mimi snažíme 4. měsíc. Dle příznaků jsem měla ovulaci jen první měsíc po dobrání HA, 2. a 3. měsíc jsem příznaky neměla, a proto jsem teď zkusila ovu testy. Cyklus mám pravidelný 33dní, dle návodu jsem tedy začala měřit 17. den. Přikládám testy z 17DC, 18DC, 20DC a 21DC. Ve skutečnosti je test z 20DC nejsilnější, ostatní čárky jsou slabší - byla tedy ovulace nebo ne, když ani ta nejsilnější čárka není tak silná jako kontrolní? Testováno ráno, ale +- 2hodiny. Nyní jsem ten 21DC a "příznaky" - hlen 0, citlivost bradavek napůl vsugerovaná a bolesti břicha malé, občas píchnutí. Teď 4 dny cvičím s Jill (takže bolest může být z toho🙂...toš já fakt nevím, co se mnou🙂 budu ráda za každý názor, dík🙂

ginich
7. únor 2013

Ahoj, myslíte si, že když mi testovací čárka (viz fotky výše) už nezesílila, že se jednalo o anovulační cyklus nebo stačí, když je aspoň nepatrně vidět rozdíl v předchozích a následujících dnech? Dík

werumka
7. únor 2013

@ginich Obvykle stačí, když je ta testovací čárka aspoň plus mínus stejně silná, jako kontrolní, ale tohle mi připadá málo. Je možné, že jsi mohla mít ovulaci i dřív, než je ten 17, den cyklu - ono po dobrání HA se postupně mohou měsíc od měsíce ty cykly zkracovat a ovulace posouvat.

lupmice88
7. únor 2013

holčičky mám na vás dotaz delala jsem si dva dny po sobe ovulacni testy posledni druhy den byl krasne pozitivní kdyz sem si ho delala dneska ( treti den) tak uz ta carka byla slabsi takze asi negativni,nevite nektera z vas kdy tedy byla ovulace???

werumka
7. únor 2013

@lupmice88 S největší pravděpodobností včera, nebo dnes z rána.

lupmice88
7. únor 2013

@werumka a myslis ze kdyz tedy byla ve stredu a zkouseli jsme to v utery a dneska vecer ze to mohlo vyjit?

werumka
7. únor 2013

@lupmice88 Mozny to je - vajicko vydrzi 12-24 hodin.

beruska11121984
17. únor 2013

Ahojky.Chtela bych se zeptat.Snazime se s pritelem o miminko.Ale mela jsem problem s o vulaci a tak mi dr.napsal clostilbegyt.Uz ma prvni baleni dobrane a delam si ovu testy ale jelikoz je delam poprve nevim si moc rady.Mam cyklus 35dni a testy jsem si zacla delat od 10 DC .prikladam foto ovu testu a snad mi poradite jestly ovulece byla nebo teprv prijde.Prvni test byly carky obe jedna kontrolni sitejsi druha bledsi ale od druheho dne uz se ta testovaci carka byla cimdal slabsi misto silnejsi..takze vubec nevim co s tim.Dekuji za rady 🙂

sojenka
23. únor 2013

Ahoj holky. Jsem tu nová. Dělám si ovu testy od 16.2. každý den a na všech jsou čárky dvě. Kontrolní je vždy o něco tmavší, ale jednou se zdá testovací slabší a pak zase tmavší no a další zase slabší a zase silnější, takže v tom mám trošku zmatek?! 😀 A jelikož jsem si tu přečetla, že vy tam testovací nemáte vůbec a až před ovu se ukáže, tak se ptám jak je to možné?! Děkuji za odpovědi. Jsem už zoufalá.

rebinka
26. únor 2013

@beruska11121984 ahojky, taky beru clostilbegyt a zkouším poprvé ovu testy, clostil mám třetí měsíc, ale teď ms téměř nebyla, pouze 14 dní slabě špiním, dr. říkal, že mi nic není a že mám čekat na ms, ale tak jsem zkusila poprvé koupit ovulační testy, předevčírem jsem tam neměla nic, včera slabýho ducha a dneska taky, možná malilinko silnější, ale ne moc, asi jak ty. Tak nevím no, tys psala už před pár dny, tak se chci zeptat, jestli se vám zadařilo?

rebinka
26. únor 2013

@beruska11121984 koukám do kalendáře, že je asi ještě brzy na těhu test, viď? Nebo jsi ho zkoušela?

werumka
26. únor 2013

@sojenka Ahoj možností je víc - příliš vysoká citlivost testů, nebo hormonální nerovnováha nebo těhotenství 🙂 Chce to postupně vylučovat všechny varianty 🙂

@rebinka Ahoj, duchoé jsou na ovulačních testech normální - jeden den tam nemusí být nic, další den duch... ale pak najednou ta testovací čárka výrazně poskočí a to je teprve známka ovulace.

rebinka
26. únor 2013

@werumka děkuji, já je zkouším opravdu poprvé, tak nevím no...ale začal mě pobolívat podbříšek, tak stejnak zkusím manžu ukecat 🙂

werumka
26. únor 2013

@rebinka Ono to může ztmavnou opravdu ze dne na den o několik odstínů. Zítra ten test může být klidně pozitivní. Jak dlouhé máš cykly a kde jsi teď?

enne
26. únor 2013

ahoj holky, potrebovala bych poradit. Prvni mesic beru clostik a jiz bych mela mit 5dni po ovulaci, bohuzel bazalni teplota je porad nizka a dneska jsem si delala ovul. test a ukazalo se mi tohle. Je to normalni??Mozna je to blba otazka, moc se v tomhle neumim pohybovat :( tak se za to omlouvam,

rebinka
26. únor 2013

@werumka já mám právě nepravidelné cykly a spíš delší...dneska jsem 16DC s tím, že od prvního dne slabě špiním, ale četla jsem, že u clostilu může být menstruace slabší, takže jsem ho brala 5.-9.DC. Doktor mi na to nic neřekl, dneska jsem skoro nešpinila a bolí ten podbříšek, tak uvidíme no... menstruaci jsem neměla právě nikdy pravidelnou, jen s antikoncepcí, ale to je normálka, po vysazení jsem měla dlouhé cykly, ale cca půl roku před prvním těhotenstvím se to jakž takž srovnalo a vyšlo to po půl roce. Od porodu mám pořád problémy a to malé budou tři, antikoncepci jsem ani nebrala. Já čekala, že dneska ta čárka bude silnější, ale taky spíš duch jak včera ☹ jsem se těšila celej den na ten test a pak nic ☹

werumka
26. únor 2013

@rebinka Když od délky cyklu odečteš 14 dní, tak v tu dobu bys měla ovulovat. Pokud máš cykly obyvkle delší, než 30 dní, tak ovulace může přijít klidně až 20. den. Ještě testuj a uvidíš. Ta bolest břicha může být jedním z příznaků 😉

werumka
26. únor 2013

@enne To spíš vypadá, že ovulace přijde v následujících dvou dnech... Zítra bych testovala znovu. On každý může na Clostil reagovat různě, nedá se přesně určit, který den přesně při jeho braní ovulace přijde. Klidně může až teď 😉

rebinka
26. únor 2013

@werumka uvidím zítra, jestli nebude silnější....každopádně děkuji za reakci 🙂

@enne moje čárka je docela podobná, tak uvidíme zítra! Které dny bereš clostil? Četla jsem, že někdo bere 3.-7. den, já teda 5.-9. den.

enne
26. únor 2013

@rebinka ja beru clostik od 4-9 dne a pak jeste beru utrogestan od 18 do 25 den. Musim rict, ze po clostiku mam sileny navaly a po utrogestanu se mi desne mota hlava..ale za mimo mi to stoji 🙂 a dekuji za reakci 🙂

enne
26. únor 2013

@werumka dekuji moc za reakci...tabulkove jsem uplne mimo, tak je mozny, ze ovulace teprve prijde bazalni teplotu mam 36,3 uz nekolik dni, uvidime zitra 🙂 dekuji za reakci 🙂

werumka
27. únor 2013

@enne Ahoj! Tak jak to dneska vypadá?

enne
27. únor 2013

@werumka ahojky..no vypada to uplne stejne jako vcera..ty carky jsou naprosto stejny jako vcera...neni to divny???Ja si osobne myslim, ze zadnou ovulaci nemam a ze se to opet nepovedlo, ale nechapu ty testy... teplotu mam porad nizkou a porad mam pomerne hojny vytok, je to na slipovku..

werumka
27. únor 2013

@enne Ahoj, dokud máš výtok, tak ovulace nepřišla a je naděje, že teprve přijde.

enne
27. únor 2013

@werumka .....myslela jsem si, ze ten clostik mi pomuze, ale jak je videt, tak zatim nic...dalsi cyklus mam jit na folikulometrii, tak uvidim jestli se tam neco stalo :( ach joo...je to des.

beruska11121984
27. únor 2013

@rebinka Ahojky tak u me teprv pred dvema dny probehla poradna ovulka.No tulime se ted s pritelem kazdej den tak snad to k necemu bude 😀 .Na tehotenskej test je jeste urco brzo tak si jeste par ddnu pockam jestly clostik zabral nebo se vrhnu na dalsi baleni. 🙂

werumka
27. únor 2013

@enne Já myslím, že ta šance ještě je - jednak může ovulace proběhnout, i když test není jasně pozitivní - proto je dobrý měřit teplotu. Neházej ještě flintu do žita 🙂

enne
27. únor 2013

@werumka diky za podporu 🙂 no musim verit, mas pravdu 🙂 preji hezky vecer 🙂