Jak poznám na děložním čípku, že se blíží ovulace?

janinka186
4. bře 2014

Hlen jsem si už nastudovala, ale nevím jak má vypadat ten čípek. Měří si BT, ovu testy zatím slabé, ale začala jsem až 15. deny cyklu, protože cykly mívám dlouhé 34-35 dní. Hlen jsem měla ale fakt ten bílkovitý už 13.den cyklu, tak je taky možné, že jsem to prošvihla co 🙂

nonnni
5. bře 2014

@janinka186 cipek bude dlouhy a pootevreny, mekky. Po ovulaci se zkrati, uzavre a zpevni. Pokud mas cykly 34-35 dni, tak ovulujes az kolem 20-24DC (za predpokladu,ze mas prumernou lutenalni fazi 11-15 dni), takze casu dost. Pokud jsi tedy, ciste nahodou, nemela velice kratky cyklus. Pokud jsi oddovulovala 13DC, tak bys mela dostat MS max za 16 dni, jinak jsi tehotna, nebo jsi tou dobou neovulovala. Jinak ovulacni hlen muze byt klidne tyden, ovulace byva posledni den hlenu, takze zhodnotit zpetne, kdy to bylo. Pokud jsi zacala s hlenem 13DC, tak klidne porad muzes ovulovat 20DC. Osobni zkusenost. Ten hlen je tam, aby ucinil vaginalni prostredi privetivejsi pro spermie a ty mely delsi zivotnost. Pokracuj v testovani, je to porad nic, nic, nic a najednou tam mas druhou, ani nevis jak🙂

antoinet
5. bře 2014

Nejsem si jistá, jestli si dokážeš sama vyšetřit a zhodnotit čípek, to umí snad jen lékař. Hlen je dobré vodítko a pokud se chceš mít pod drobnohledem, zvolila bych spíš ovulační testy.

teriza1
5. bře 2014

Přesně, nejlepší ukazatel je hlen a ovulační testy nebo jsem nedávno na razila přímo na nějaký přístroj, který pomáhá chránit před nechtěným otěhotněním nebo pomáhá najít ten nejlepší den na otěhotnění. Byl tedy dost drahý, ale zase je to investice na dlouhou dobu 😉

janinka186
autor
5. bře 2014

@nonnni děkuji, myslí, ze to bylo vycerpavajici 🙂 dle me je opravdu lepsi delat testy a sledovat hlen, do sledovani cipku se poustet nebudu, kazdopadne moc dekuju!

janinka186
autor
5. bře 2014

@antoinet
@teriza1 dekuji za info holky. Bohuzel na ten pristroj jsem necetla dobre recenze, tak prave volim ty ovu testiky 🙂