Jak poznám plodné dny?

Holky, poradíte mi? Jak poznám plodné dny, všude to píšou, že se testuje testama, ale přirozeně bych to snad nezjistila. Díky Monča
elana
19. led 2008
Vikuldo, možností je víc🙂 Jestli máš pravidelný cyklus, odpočítej si od začátků MS 14 dnů a plus mínus tři dny kolem tohoto by mělo docházet k ovulaci, takže to jsou plodné dny, nejplodnější je den dva před ní, den ovulace a max. ještě den po ní, spermie žijou tak 2-3 dny v době nejvyšší plodnosti (to mají v děložním krčku optimální prostředí k přežití), takže tomu přizpůsobit styky, stačí obden kolem té ovulky.

No a jinak...sledování hlenu: po MS jsou tzv. suché dny, pak začne výtok bělat, pak průhlední, až připomíná vaječný bílek (tažný, čirý)-ten je nejplodnější, vyskytuje se v době ovulace a spermie v něm dýl přežijí a dobře plavou a postupně zas zbělá a drží se až do MS, před ní většinou zas vymizí skoro úplně, každá to má ale trošku jinak, je nutný to vypozorovat. Mně třeba plodný hlen skončí a ovulka dojde až pozítří.

Další možností je zkoumání děložního čípku, to neprovádím, tak osobně nevím, kolem ovulace v době plodných dnů by měl být měkký a otevřený, pak se uzavře a je tvrdý a před MS se zas otvírá a měkne a tak stále dokola.

No a kombinací toho všeho bys snad k něčemu mohla dojít🙂 Někdo taky pociťuje bolesti v podbřišku kolem ovulace (jak roste folikul, tak může dráždit např. střeva a je to nepříjemné), někdo špiní...

Dobré je měřit BT, která den po ovulaci vyskočí, jsou na to na netu prográmky, které to hodnotí za Tebe, někdy není skok ideálně jednoznačný, ale teplota leze nahoru pomalu, tak je lepší to nechat hodnotit PC (víc k tomu ve vláknech věnovaných Symptotermální metodě, je jich tu několik, každá bazalka ráda poradí).

Nebo ty testy, které ne každému ale vyhovujou, nemusí se podařit přesně vychytat ten LH peak, dokonce ne vždy korelujou s tou teplotní křivkou. Takže možností je fakt hafo, chce to jen trošku se víc pozorovat a uvidíš, žee tělo Ti dá znamení samo:-)
vikuldaautor
19. led 2008
Děkuju, už se v tom vyznám, moc, moc díky..
elana
19. led 2008
Nemáš zač, přeju ať se brzo zadaří🙂
ditina
3. led 2010
Slledováním hlenu...

Začni psát odpověď...

Odešli