Jak se správně měří bazální teplota?

snaziciseveronika
15. kvě 2012

ahojky maminky, snažilky a ostatní🙂 přečítám si ,jak správně měřit bazální teplotu a stále to nechápu... jsem asi opoždná , chtěla bych vás poprosit, jestli mi to někdo může polopaticky vysvětlit ... abych tomu aspon trošičku rozuměla🙂 mockrát děkuji 😉

raffaelo
30. pro 2013

@ivet1987 v pohodě, neomlouvej se 🙂

nikysek12
31. pro 2013

To je ten problem ja v tom tak trochu plavu 😀 nevyznam se v tom..

nikysek12
31. pro 2013

Ja se omlouvam ale nevyznam se kdy jsem mela ovu nebo tak, 😢

andelka
31. pro 2013

@nikysek12 a jak dlouho měříš? jen ten týden? to je samo o sobě málo..jako teploty nad 37 obecně jsou považované za těhotenské, ale není to pravidlo. A týden zvýšených teplot je ještě málo na to, aby bylo na testu něco vidět..to až tak po 10-12dnech nejdřív.
A měříš to správně? každý den ve stejnou dobu hned po probuzení?

9161302755
25. bře 2014

Ahoj mám dotaz, jsem nafoukla, pálí mě žáha, pobolívají mě prsa, hrozně me bolí v podbříšku, mám pocit plnosti.. hodně piju až abnormálně 2 dny mám zvýšenou teplotu 37, 2 mám den pred OVU. Tyto bolesti trvají už asi 10 dní. Test mi vyšel před dvěma dny negativní. Co to tedy může byt?

janadajova
3. dub 2014

sem 4 dny po ovu 5 po styku a teplota je 37,3 do ms zbývá 10 dní , jak to je když ms bude přicházet teplota bude klesat když těhu tak se nehne ,?

bubicko
2. dub 2017

ahoj chtěla bych se zeptat jestli se bazální teplota měří i v dny menstruace díky 🙂

tammm
2. dub 2017

@bubicko není potřeba,až ti skončí tak začni.

bubicko
3. dub 2017

@tammm děkuji 👍😉

bubicko
6. dub 2017

zdravím všechny chci se zeptat jak správně měřit bt vůbec tomu nerozumím chtěla bych poradit a taky jaká ma být správná teplota prosím 🙂

dockis44
16. dub 2017

Ahoj holky jsem tady nova 🙂 je mi 26 a rozhodli jsme se s pritelem ze jsme pripraveni na miminko. Ziju v Praze vic nez rok a pul a jeste jsem si nenasla zadnyho lekare. Ale uz se chystam 🙂 vysadila jsem HA po 9 letech a vratila jsem se do starych koleji. Moje menstruace je uz sice pravidelna a kratsi ale muj cyklus trva asi jenom 16 dni. Taky jsem dost zhubla, tak jsem zacla uzivat kyselinu listovou a pyridoxin. A zacinam merit teplotu ale myslim si ze ani nemam mozna vubec ovulaci :( holky a merite oralne nebo vaginalne? Uz se pak chystam k tomu lekari protoze jsem cetla ze jsou hormony na to kdyz nemas ovulaci. Ale zatim se tomu venuju jenom mesic 🙂

katkas75
16. dub 2017

@dockis44 ahoj😀já měřím 5.mesic, vaginálně. Co jsem kolem toho načetla,je to asi nejlepší. Ovu podle toho můžeš určit,taky příchod MS. Ale k lékaři určitě zajdi,ať máš vše pod kontrolou 😉

dockis44
16. dub 2017

@katkas75 dekuji protoze mam tu teplotu pak rozdilnou kdyz jsem zkusila tam i tam.

iveta225
10. kvě 2017

Dobrý den,měla bych teda taky dotaz: kdy je dobré začít s měřením BT? Mám tím namysli jestli je vhodné začít třeba např. první den menstruace nebo jestli na tom vůbec nezáleží? Děkuji za odpověď všem 🙂

katkas75
10. kvě 2017

@iveta225 no já měřila až ke konci MS,kdy už jsem moc nekrvacela,teda po ránu.tech pár dní během silné MS jsem neměřila.teplotni rozptyl ti potom vyvstane i bez těch pár dní😉ale jak kdo chce.ja si nechtěla prasit teploměr 😀

alkuska
10. kvě 2017

@iveta225 stačí od konce menstruace, když měříš vaginálně, je to tak samozřejmě mnohem jednodušší 🙂 Když měříš v puse, můžeš i při menstruaci, ale není to potřeba

jirikmaminka
12. kvě 2019

Holky prosim jak dlouho merit BT prosim ovulaci jsem mela od 1.5 do 7.5 a mesicky mam dostat 21.5 predevcirem jsem zacla merit a mela jsem 36.8 vcera 37.2 a dnes rano 37.4 ale ja se v tom mereni vubec nevyznam a co to znamena a ovu test byl pozitivni 6.5