• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak správně vypočítat plodné dny?

17. srpna 2013 
Ahoj holky :slight_smile: od listopadu minulého roku se snažíme o miminko. Jenže pořád nic... :frowning2: začínám už být zoufalá. Do nedávna jsem to nějak neřešila a nechávala jsem tomu volný průběh. Jen jsem si počítatala plodné dny. Poraďte prosím,jak správně vypočítat plodné dny? Třeba to jen počítám špatně. A Nějké rady jak tomu pomoct? Děkuji :slight_smile:
2. srp 2013 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je jednoduché - počítání plodných dnů funguje jen na výjimky, protože každá žena má jinak dlouhý cyklus, jinak dlouhou proliferační i liteální fázi cyklu. Docela přesné informace o plodných dnech ti poskytne symptotermální metoda (sledování děložního čípku a jeho hlenu, měření bazální teploty), víc najdeš tady http://www.rodina.cz/clanek3633.htm (je to první díl ze série článků, odkazy na další díly jsou v pravém sloupečku nahoře).
3. srp 2013 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepina123 A nekontroluješ čípek či neměříš teplotu?Podle toho jde taky poznat ovu...Já to poznám už na sobě podle bolesti v podbříšku :wink:
3. srp 2013 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepina123 já měřím teplotu a tak nějak se díky tomu zorientuju.pokud máš cykly pravidelný tak máš plodný dny přibližně 9-15 dní před ms,ale nemusíš.Každá to má jinak,zkus buď nějakou tu symptotermální metodu a nebo když by ses nechtěla až tak sledovat tak nejjistější je sex obden :wink:
3. srp 2013 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katyxq
@sarkad2856
@zuzkazuzu88 Děkuju :slight_smile: Ne, bazální teplotu si neměřím. Jak říkám. Nějak jsme to neřešili. Ale poslední dobou mi to vrtá v hlavě. Díky za rady. Asi se začnu měřit. :slight_smile:
3. srp 2013 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepina123 Myslím si že měření bazální teploty je lepší než testovat papírky :wink: taky jsem ze začátku testovala
3. srp 2013 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkad2856 hlavně je to asi levnější :slight_smile:
3. srp 2013 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepina123 No to je je fakt a ty testy se musí třeba dělat i 2-3x denně a teplota se měří jen jednou :wink:
3. srp 2013 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkad2856 to je pravda. Mě se teda do toho moc nechtělo. Jsem zvyklá, jak otevřu oči hned stoupnout. Takže jsem lenivá :D ale asi bych měla začít. Je to přesnější jak nějaké počty.
3. srp 2013 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepina123 Určitě taky jsem sem tam zapomněla ale je to o zviku :wink: Po čase už to člověku ani nepříjde
3. srp 2013 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkad2856 a kdy je dobré začít? Je to jedno, nebo až po menstruaci?
3. srp 2013 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepina123 Nejlepší je začít po MS já jsem začla,koupila si na to speciální teploměr v lékárně,ale ono se může začít měřit kdykoliv :wink:
3. srp 2013 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepina123 - já teda na plodné dny "moc nevěřím" - u mě teda zabraly ovulační testy.....a vyšlo to teda na první pokus :wink:
3. srp 2013 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkad2856 Dobře. Tak děkuji moc. Dám se do toho :slight_smile: A když to nepůjde, tak zajdu k lékaři.

@lendyn Tak to je super :slight_smile:
3. srp 2013 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepina123 nz :slight_smile: tak at se brzo zadaří :wink:
3. srp 2013 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lendyn Tak někomu vyhovuje něco jiného,mě příjde že je to jen vyhazování peněz na to že už se snažíme skoro 5let :unamused: Ovulaci na sobě poznám a já si třeba měřím bazální teplotu,jinak je fajn že Vám to vyšlo tak brzo :wink:
3. srp 2013 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkad2856 snad.. :slight_smile:
3. srp 2013 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepina123 musíme už konečně :wink:
3. srp 2013 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkad2856 To každopádně. Tak hodně štěstí.. A až ti to klapne, tak písni :slight_smile: Potěší mě to:slight_smile:
3. srp 2013 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepina123 jj určitě dám vědět,taky pak písni a taky přeju at se tady chlubíš // :wink:
3. srp 2013 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@sarkad2856 ok :slight_smile: napíšu. Děkuju. Tak vzhůru do boje :wink: hodně štěstí
3. srp 2013 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepina123 Děkuji, taky hodně štěstí :wink:
3. srp 2013 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, já neberu antikoncepci bez 4měsíců 2roky, nejdřív jsem nechávala otěhotnění volný průběh, nic se nedělo, pak mi začala zlobit MS, měla jsem ji nepravidelnou, teď poslední 4 měsíce se mi zdá, že už je to v pořádku, prý to bylo jenom rozhozené po vysazení :/ ovulaci u sebe poznám, teda aspoň já si to myslím, mám bolesti a poznám to podle hlenu, ale ovu testy mi vždy vycházejí negativní, nevím, co si myslet.. Bojím se abych neměla anovulační cykly, jak se to pozná? :frowning2:
17. srp 2013 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek