Je možná ovulace na konci menstruace?

mersy
24. čer 2012

ahoj holky, mám otázku. Je možná OVU na konci MS? zkoušela jsem OVU testy už několikátý měsíc a nic- testovat jsem začala tak kolem 10DC slabý duch 2 dny a pak nic.....
tento měsíc jsem zkusila už od 5DC - čárka slabší než kontrolní, 6,7DC slabší a dnes nic. pouze kontrolní.
mohla jsem mít OVU při MS? Stalo se vám některé, že by jste při MS otěhotněli?
Snažíme se totiž už 9. měsíc a nic......

slundo
24. čer 2012

může to být, cyklus není vždy pravidelný a tak i tyto věci se stát můžou . Není to tedy obvyklé, ale ani nemožné. Ovšem nechci dávat nějakou falešnou naději, jen si myslím, že ta možnost tu je. Přeju moc štěstí

martaska78
24. čer 2012

Ano, já těsně před menstruací 2x otěhotněla 😀

mersy
autor
24. čer 2012

@slundo ahoj děkuju za odpověď, nejde mi o falešnou naději, ale o to jestli je to možné.....
@martaska78 děkuju za odpověď.
nikdy jsem netestovala OVU testy úplně celý měsíc. a nevím, jestli je možné , mít ovu 2x za cyklus. a proto mě testy zmátly.

timbouctou
24. čer 2012

@mersy já těsně před a těsně po 😀 a moje sestra snad vznikla dokonce při, aspoň matka to tvrdí. Takže, možné je všechno. Mimochodem, nikdy jsem si ovu testy nedělala, ale měřila jsem bazální teplotu a podle té bych ovu měla mít tak zhruba uprostřed cyklu, ale to nikdy nevyšlo. A pak stačí malá pařbička a šup, ani se nepostačíš divit 😀

mersy
autor
25. čer 2012

@timbouctou děkuju, mám už dvě děti - dcera se podařila neplánovaně těsně po svatbě, na syna jsme si počkali cca půl roku. chceme ještě jedno dítě,a proto hledám všechny možnosti

eam
26. črc 2012

Ahoj, též se přidám.
Ovulace na konci menstruace je možná-může vycházet i na 5.den, cyklus je pak kratší, pokud nedojde k těhotenství...Já otěhotněla i 5.den cyklu a i 5.den cyklu jsem měla nedávno pozitivní ovu test. Je i důležité, jak máš dlouhé a jak pravidelné cykly. Z toho se to dá dobře odvodit. A potvrdit ovu testy-u pravidelných cyklů je to jednodušší testování, u nepravidelnějších (nebo delších) může být vysledování ovulace těžší-ale lze. Jsou-li cykly kratší, určitě už 5.den cyklu-těsně po menstruaci nebo na jejím konci začít testovat a nepřestávat. Kdyby čárka sílila, pak je lepší otestovat 2xdenně, protože pozitivní ovu test může dokonce ráno (dopoledne) být a večer už může slábnout, takže to může být důvodem, že žena někdy testy ovulaci nezachytí-přestože byla. Měřením bazální teploty se dá proběhlá ovulace potvrdit.

lucinkab
24. črc 2013

@martaska78 mozem sa opytat ako tesne pred ms ste otehotneli? ja som mala ovu v 25DC z 30DC cyklov.....ale ms mi neprisla a uz som 34DC. resp ako ste zistili ze ste tehu? ja som mavala ovu 18-19DCa raz aj 23DC ale ms prisla nacas vzdy po 30DC. dakujem

ratatooy
24. črc 2013

ovulace je možná kdykoliv i v době ms,přiroda si to zařídí jak potřebuje

ratatooy
24. črc 2013

@lucinkab tehu testem ale jestly jsi otehotnela na konci tak si ho udelej až tak za dva tydny nebo dr na krev

lucinkab
24. črc 2013

@ratatooy 2tyzdne od ovu? alebo? od ovu mam 9dni, ale chcem ockat aspon 15dpo ovu ak neklesne BT 🙂 staci to? a ty si si teplotu nemerala? ci si mala ovu testy na urcenie ovu?

ratatooy
24. črc 2013

@lucinkab jj tech 14dní od ovu stačí,jinak měření bt neni nic pro me,kdžy se musi každej den ve stejnou dobu,a ovu testy sem skoušela párkrát leč byli celej cyklus negativní pak mi byla zjištěna anovulace

lucinkab
24. črc 2013

@ratatooy ja som mala 1mesiac tiez anovulak a cely mesiac negativne testy a od vtedy som skusala jeden cyklu a uz je to ok...ale ja som uz teraz proti ovu testom skoda penazi.... takze cakam do nedele to bude 13DPO a 38DC a to uz budem vediet podla BT ci pride ms abo nie 😒 ak nic a bude BT hore v utorok rano testne 15DPO a 40DC 🙂 uz by sa to mohlo podarit....uvidime ale boli ma podbrusko v intervaloch....snad to nie je zle znamenie.... ☹

ratatooy
24. črc 2013

@lucinkab me bolí podbřiško od začatku tehu a až ted se to trochu upravuje,nekdy mám šíleny ms bolesti

lucinkab
24. črc 2013

@ratatooy no presne nie bolesti ako pred ms ale ako pocas ms...citim sa ako v prvy den ms a to uz asi 3dni ☹ jaj mám strach ale radsej sa zmierujem ze nic z toho nebude ako byt potom sklamana....ak sa podarilo o to bude potopm vacsia radost 🙂

ratatooy
24. črc 2013

@lucinkab každy tehu je uplne jiny,třeba první mi začalo šílenejma kontrakcema dělohy vždycky nad ránem a v tu chvíli sem si říkala jestly porod bolí ještě víc tak to nemuže nikdo snad přežít,neskutečná bolest

vendullka
24. črc 2013

Nám se také povedlo těsně před🙂

lucinkab
24. črc 2013

@ratatooy no minuly cyklus som mala krce ako by ma bodali nozom ☹ ale nic z toho nebolo...teda test bol divny slaba ciarka ale az po 20min a o 3dni prisla ms tak som to nechala tak.... sli sme na dovolenku.... oddychli sme si ale tak uvidime ci sa zadarilo....som skpeticka....je to normlálne? bojím sa sklamania ☹

lucinkab
24. črc 2013

@vendullka ako tesne pred? mozes bblizsie popisat? vdaka , pred tym si mala ake cykly a ako a kedy si zistila ze je to tam? vdaka moje DC byvaju 30dnove aj ked je ovu neskoro...ale teraz =(

vendullka
24. črc 2013

Těsně den před MS, do té doby jsem měla ovu pravidelně cca od 11dne a ten měsíc se to nějak zvrtlo a lup, těsně před a je z toho kluk jak buk :D Já pak normálně dostala MS, ale trošinku slabší, zjistila jsem to až vlastně další měsíc, kdy jsem si dělala testík, 3dny před očekávanou MS, ale podezření jsem měla už 2 týdny předtím testem a i můj muž mi říkal, že už jsem určitě těhotná.
@lucinkab

lucinkab
24. črc 2013

@vendullka ja som mavala ovu vzdy 17-18DC a teraz aha 25dc 5dni pred ms... a ms som stale nedostala .toto je 4ty den meskania a 9DPO a sex ste mali v den ovu? bo nam to vyslo len 2dni pred ovu a dost ☹

vendullka
24. črc 2013

@lucinkab Ano v den ovu. Ale tak i dva dny před by byla šence🙂

lucinkab
24. črc 2013

@vendullka no uvidime v piatok -sobotu ak neklesne BT je tu velika šanca 🙂 zatial ma strach...

ratatooy
24. črc 2013

@lucinkab tak jsi otehotnela ale nevyšlo to přiroda si sama poradila,toto se stává třeba i 6x do roka ale když se nesledujem nevime o tom,považujem to jen za zpožděnou ms

ratatooy
24. črc 2013

@lucinkab tak jestly si otěhotněla dva dny před ovu nevadí a mate šanci na holčičku🙂

lucinkab
24. črc 2013

@ratatooy mala som vtedy to bol minuly cyklus navrete prsia pocitna odpadnutie a naozaj strasne bolesti...uz sme dufali v tehu a nic ☹ teraz sa aj pre drahym tavrim ze tento mesiac nic....aby nebol ani on sklamany aj ked mi povedal ze si mysli ze by som uz aj mohla byt.... 🙂 ale chlapi vela veciam nerozumia....radsej ho nedrzim vo falosnej nadeji 🙂

lucinkab
24. črc 2013

@ratatooy jj toto som aj ja citala ze dlhsie pred ovu je snaca na dievcatko...u nás Sarah a len maláí šanca na chlapčeka (Dávid) ..lebo spermie X žiju dlhsie su vacsie a plavaju pomalsie a spermie Y su mensie mrštnejsie rychlejsie a maju spicatejsiu hlavicku ale ziju kratsie 🙂

vendullka
24. črc 2013

@lucinkab budu držet pěsti, ať je to dobré!

ratatooy
24. črc 2013

@lucinkab jj je to tak,no uvidiš jak teda dopadnete,jak dlouho se snažite?

lucinkab
24. črc 2013

@vendullka my sa potešíme hocijakému bábatku aj dvom 🙂 len aby boli zdrave a cim skor s nami 🙂 nevieme sa uz dockat, snad sa nam to raz podari ☹

lucinkab
24. črc 2013

@ratatooy v januari som po 2rokoch vysadila HAK a od marca s snažíme... cize 5ty cyklus ak dobre pocitam ☹ viem je to este "málo" ale pre mna je to uz akurat dost ☹ neviem si predstavit rok ci dva ☹ a ani nechcem....ja som po gyn stranke ok...priatel na vys este nebol ale ak do vianoc nic pojde na spg 😒 alle radsej yb uz babatko mohlo prist k nam 🙂 moja mama si pred 3rokmi priala na svoje 50te narodeniny odomna vnucatko...vtedy som ju vysmiala lebo som odisla od exmanzela a rozvadzala sa...teraz mam priatela a chceli by sme babo....no snad bude aspon v brusku...mama má 50tku na rok 8.4.2014 🙂