Kdy mít sex po pozitivním ovulačním testu?

verahronova
24. lis 2013

Zkousime tretim mesicem, tedy ne nejak zavazne, ale zatim si merim teploty a delam ovulacni testy. Mam cykly 25-27 posledniho pul roku od kdy jsem vysadila antikoncepci. Dnes rano v 10 hodin jsem mela jen slaby prouzek na testu coz by znacilo negativni, odpoledne v 5 uz stejne tmavy jako kontrolni prouzek. Myslite, ze je jeste cas na dnesni zabavu a muze to klapnout? Jak dlouho to plavackum trva se dostat k vajicku? Hlen jsem mela jiz vcera a dnes dost. diky za nazory.

sisi137
25. lis 2013

@verahronova styk se doporučuje v den pozitivního testu(testovací musí být stejně tak silná nebo silnější než kontrolní) a pak ještě další den pojistit. Ale lepší o něco dřív než později, spermie na vajíčko jsou schopné i 2 dny počkat, ale vajíčko na spermie ne.

bibianca
30. bře 2014

Potřebovala bych uklidnit. V pátek jsem si dělala OVU test byl o dost silnější, než ve čtvrtek. Srovnatelně silný s testovací čárkou však nebyl. Tak jsem se sexíkem chtěla počkat do soboty. V sobotu během dne jsem pocitovala takové zvláštní tlaky (asi ovulační). V sobotu večer ve stejnou dobu jsem si udělala test a docela dost už zeslábnul v porovnání s pátečním testem. Vlítli jsme na to, ale teď mám strach, že prostě bylo pozdě. Když to tady všude čtu, tak všichni sexují už v den pozitivního testu. Na co jsem čekala? Prošvihli jsme to? Dnes ráno jsem měla takový zase tlaky v podbříšku.. a teď navečer jsem na toaletáku našla nažloutlý hlen, nejspíš sperma. Asi si to vsugerovávám, ale teď cítím zase takový zvláštní pocit.. Dneska chci na to večer vlítnout zase, ale mám zvláštní pocit, že jsme to prostě prošvihli.. Dělala jsem všechno pro to aby to vyšlo. Mám strach, že budu opět zklamaná. 😒

nolies
30. bře 2014

@bibianca Ahojky, pokud si měla pozitivní test v pátek, tak ovulace nejspíš proběhla v sobotu. Po poz. testu se dostaví ovulace do 24-48 hodin. Důvod proč se s tím začíná v den poz.testu je, že spermie vydrží i 72 hodin, tudíž si na vajíčko počkají 🙂). Myslím, že si to neprošvihla 🙂

bibianca
30. bře 2014

@nolies Děkuji, za uklidnění. V dubnu mám narozeniny. Tak si nepřeji nic jiného, než najít pozitivní těhu test. 🙂

nolies
30. bře 2014

@bibianca Tak držím pěsti, taky ho vyhlížím 🙂

bibianca
31. bře 2014

@nolies
@sisi137 Holky, tak včera večer, když jsem byla na wc jsem na toaletáku zahlédla takovou krvavou čmouhu stopu. Nebyla to snad možná ani kapka a pak už nic. Myslíte, že to mohla být právě ovulace?

nolies
31. bře 2014

@bibianca Určitě to mohlo být ovulační krvácení, taky to mívám 🙂

bibianca
1. dub 2014

@nolies Hej, já jsem asi praštěná normálně pozoruji na sobě příznaky, ale to asi není možné. Zřejmě si to vsugerovávám. Včera večer jsem měla zimnici. Vyrazili se mi jebáčci na obličeji a teď mě pálí žáha.

nolies
1. dub 2014

@bibianca To je normální, taky si je vsugerovávám 🙂 Mě bohužel MS včera došla, takže se nepovedlo ☹ U tebe se třeba zadařilo.

bibianca
1. dub 2014

@nolies Tak to je mi líto. Ale nezoufej. Už ti začíná další snažící měsíc. Jednou to vyjít musí 😉

nolies
1. dub 2014

@bibianca Já už naštěstí jedno dítě mám. Tak se uklidňuji, že když to šlo jednou, tak to půjde podruhý. Ale mrzí to. Jak dlouho se snažíte?

bibianca
1. dub 2014

@nolies Snažíme se už přes rok. Z toho jsem 2 x potratila a musela na revizi. Minulý měsíc nám to právě povolili, že můžeme zase začít.. takže první měsíc.. ale já prostě věřím, že to vyšlo nebo vyjde.

nolies
1. dub 2014

@bibianca Psychika dělá hodně, to je dobře, že seš takhle v pohodě. Já se musím přiznat, že mě to až tak nejde ☹

bibianca
1. dub 2014

@nolies Jjo, ale zrovna v den ovulace jsem se tak rozčílila pohádala se svým tatkou, že mě to pak mrzelo. Hupsli jsme nakonec s mužíčkem ještě na to, ale představovala jsem si ten den trochu jinak..

nolies
1. dub 2014

@bibianca A třeba ti tohle zrovna pomohlo, co víš 🙂 My se teda pokoušíme 3 měsíce a ten první ani nemůžu počítat, protože jsem měla cystu.

akmitaf
9. kvě 2014

Ahoj holky prosím můžete mi někdo říct jak to je - ve středu jsem měla pozitivní OT - dnes je pátek a pořád mám nízkou BT 36,2 - kdy by měla stoupnout BT - já myslela, že druhý den. Jinak já se snažím už víc než rok, ale až teď na to jdeme "vědecky" - dělám si ty OT - podle DR. je vše OK tak jen to dobře načasovat. Hodně zdaru všem

skirt
15. čer 2014

@akmitaf
@nolies
@bibianca
@sisi137
@verahronova ahoj holky .. .mam dotaz. Je nejaka sance poceti, kdyz jsme spolu spali jen v den pozitivniho ovu testu?

akmitaf
17. čer 2014

@skirt no já myslím, že jo - proto ten test děláš - naděje umírá poslední - je fakt, že se to snažíme v daném období zintenzivnit. 😀 , ale když to nejde, tak co

skirt
17. čer 2014

@akmitaf no nejak to proste nevyslo ... asi spatna konstalace .. tak uvidime za tyden no ... ale jestli bych nahodou otehotnela, tak si myslim, ze to je na tuty holka :D

sipkovarose
15. dub 2015

Holky je lepsi mit sex v den pozitivního testu nebo az za tech 24 hodin co pisi v pribalovem letacku.a jak dlouho vydrzi vajicko byt schopne na oplodneni?

evulina77
15. dub 2015

@sipkovarose pozitivní ovu test znamená, že ovulace proběhne nejpozději do 48 hodin. Spermie vydrží čekat na vajíčko tři dny plus mínus (jsou i supermanky, který vydrží i týden), vajíčko taky vydrží (12 až 24 hodin, čím je žena starší, tím vydrží míň). Podle mě je dobrý mít sex ten den a následující 3 dny, aby se to pojistilo, nebo ten den a obden... Hodně štěstí

anjelita
15. dub 2015

Nejlip 2-5 dni pred ovulaci. Lepe receno kazdej den pred ocekavanou ovulaci :D

sipkovarose
15. dub 2015

@evulina77 kdyz byl vcera pozitivni test tak az dnes probehla ovu a ted to vajicko preziva cca tech 12-24 hodin ?rozumim tomu spravne 😉 ?

evulina77
15. dub 2015

@sipkovarose jo, takhle to je, nebo ovulace ještě proběhne v řádu hodin

sipkovarose
15. dub 2015

Děkuji moc za odpověď 😉

zo_ja
15. dub 2015

@anjelita Ne ne, ony pak nejsou v nejlepší kvalitě. Lepší je jednu za 3 dny - to spermie vydrží a pak dorazí čerstvé, zralé a s vajíčkem by se němely minout.

anjelita
15. dub 2015

zo_ja Jednou za 3 dny? Vzdyt jeste nejsme v duchodu, nerikej mi ze lidi nejsou schopny na to vlitnout kazdej den 😖

zo_ja
15. dub 2015

@anjelita Ale když chceš dítě, tak ty spermie nejsou dozrálý, když to chlap bude dělat každej den. Vyšší pravděpodobnost početí je, když to každej den není, spermie dozrajou, v ženě přežijou, takže se s vajíčkem potkají. O to jde. - jako že "každý den" tu pravděpodobnost početí nezvyšuje, ale už naopak zase snižuje.

zoufalkaolomouc
15. dub 2015

mě řekl gynekolog , pokud je muž zdravý není problém každý den...kdyžtak bych obden, tak to cítím já, ale jednou za 3 dny mě přijde málo...ale co doktor to jiný názor...pokud se to má stát, tak se tak stane 🙂

anjelita
15. dub 2015

@zo_ja sexem kazdy den se ale vubec nesnizuje pravdepodobnost poceti, protoze ne vzdycky jsou ven vsechny spermie, nektery jdou a nektery mezitim dozravaji prubezne, takze je jich tam vzdycky nejakej pocet od kazdyho stadia. My jsme toho dukazem. Obe deti napoprvy (spermie dozravaji pres 70 dni a to malo kterej chlap vydrzi bez sexu). Pokud chce holku, je lepsi mit sex 3-5 dnu pred ovulaci, protoze klucici spermie vydrzej kratsi dobu takze nez je vajicko ready, mezitim zaniknou, za to jsou rychlejsi. Takze at si autorka rozhodne same kdy na to vlitne 😀