Kdy začít s ovulačními testy? Hned po ukončení MS?

vermon
4. bře 2014

Chtěla bych se zeptat,kdy začít s ovu testíkama, jestli hned po ukončení MS, nebo až později...?Kdy se nejlépe měří?

eva118
4. bře 2014

Mě dr říkal, že začít od osmého dne, testovat odpoledne kolem třetí, každý den až do pozitivního testu. Doufám teda, že si to dobře pamatuju, protože na testování nedošlo, další měsíc jsem byla těhotná.

gosa22
4. bře 2014

testovat stačí až od cca 8.-10. dne...my je zkusili jednou a nijak se neosvědčily, nemyslím, že by to k něčemu bylo...jestli to má přijít, tak to bude...lepší je se nesoustřeďovat na otěhotnění a užívat si proces "dělání" 😉 jinak to sklouzne k "pásové výrobě" ☹ akorát stojí spoustu peněz...

janinka186
5. bře 2014

Jak píší holky, testovat od 8-10,dne. Podle délky tvého cyklu. Testuju taky pomocí ovu testíků, spíše proto, abych věděla, že ovulace je a tímpádem je vše v pořádku, ale myslí, že je to tak trochuzbytečné, když stejně s manželem máme styk každý den. Ne kvůli početí, ale prostě, že chceme. Takže jak říká
@gosa22 užívat si dělání a na nic jiného nemyslet. 🙂

vermon
autor
5. bře 2014

@gosa22 @janinka186 No my to nechali volně rok a půl...A když do toho vztoupily zdrav.komplikace, tak už člověk musí trošku vědět, kdy cca zhruba ovu bude...Taky jsem toho názoru to moc nehrotit, ale protože mám naordinované hormony, které se musí brát až po ovu, je potřeba zjistit,kdy bude... 🙂
Díky za typy, podle utz.mám ovu až kolem 20DC, tak si to chci ujistit testíkama, to je strop, co pro to chci dělat, jen ať vím kvůli těm práškům...

markyska82
9. bře 2014

@vermon Jak dlouhé máš cykly? Ono se nedá říct,že se má testovat až od 8-10 DC.Když má někdo krátké cykly,tak by ovulku mohl prošvihnout.
Já testuji 6 měsíců a jen díky tomu vím,že ovulku mám posunutou na 23-25DC při cyklech 36dní. Takže žádná ovulace podle knížek.Doporučuji jeden měsíc testovat hned od konce MS až do doby dokud není pozitivní ovu test.A další měsíc testuj o něco později)podle toho,kolikátý DC byla ovulka minule).

markyska82
9. bře 2014

A pro ty,co považují ovu testy za zbytečné,drahé,...bla bla. - dá se díky nim nejen určit,kdy ovu probíhá,(někdy může být zcela jinak než si myslíme),ale také,zda vůbec je, případně se dá vysledovat délka luteální fáze (fáze od ovu do MS,neměla by být kratší než 10 dní).
Někdy se pak otěhotnění nedaří jen kvůli tomu,že žena neovuluje(dá se řešit např.Clostilbegytem,),pokud je krátká LF (dá se prodloužit pomocí např.Utrogestanu), nebo v případě posunutí ovulace(snažení v době neplodných dnů).
Takže já vřele doporučuji

lascie
17. bře 2014

Tento měsíc se chystám na ovu testy a to hlavně z toho důvodu abych věděla jestli ovulace opravdu probíhá a kdy... Snažíme se od srpna a stále nic. Takže už bych ráda věděla jak na tom jsem a taky abych to mohla popřípadě řešit s dr 🙂

vermon
autor
21. bře 2014

Tak co myslite??Bude z toho neco??Jsem z toho jelen...