Kdy zkusit ovulační test? MS přichází 33.-38. den

lennaaa
7. dub 2014

čaute holky,po 10. měsících snažení,kdy jsem to nechala na přírodě - chci konečně zjistit jestli mám ovu...ms přichází 33-38 den. kdy mám zkusit první ovu test? 14 dní to bude teď v sobotu... a kdy nejlépe během dne je dělat? vlítnout na to máme až uvidím zřejmě, že je pozitivní, že? doufám teda že nebudu každej měsíc vyhazovat 260,- za testy 😒 mimochodem 17. dc se chystám k mudr ta by měla taky vidět na uz jestli třeba právě neprobíhá ovu, že?

lennaaa
autor
7. dub 2014

a ještě ...ta poslední ms byla až 38 den.předtím bývala těch 33-35den. ale minulej měsíc jsme byli na dovči, nevím jestli to mělo nějáký vliv že se ms tak zpozdila...

nolies
7. dub 2014

@lennaaa Ahojky, pokud nejkratší MS trvá 33 dní, tak ovulace asi probíhá 16-17.den, testovat bych začala od 15. nebo 16. dne 🙂 Jinak ovulační testy mají za šlušnou cenu v Dr. Max 🙂

janinka186
7. dub 2014

Ahojky 🙂na má vliv snad skoro všechno, především stres. To kdy máš ovulaci ti nikdo takto z fleku neřekne. Já má cyklus 32 dní a ovulaci 19-20 DC. Jeden cyklus jsem si to zkoušela s měřením BT i ovutestíku a vycházelo to. Sledovala jsem hlen, ten taky seděl a bolesti v podbřišku při styku taky. Teď už si měřím jen BT abych věděla zda ovulace proběhla. Dle mě si udělej jeden cyklus na to, abys vůbec věděla co a, kdy a jestli probíhá ovulace. Jinak můžeš mít ovulaci klidně až 23-28 den, protože délka luteální fáze má být 9-14 dní, aby mělo vajíčko čas doplout 🙂 každopádně bych testovala v tvojem případě tak od toho 17.DC. 🙂

xmarg04
7. dub 2014

@lennaaa Obavam se, ze minimalne první mesic budes muset testovat delší dobu, třeba u me by to bylo az 23. den, ale stejne tak to muze byt o tyden dřív...

lennaaa
autor
7. dub 2014

@xmarg04
@janinka186
@nolies dík holky, je to uplně na prd, mít tak dlouhej cyklus...každej den dlouhý do testování..

xmarg04
7. dub 2014

@lennaaa V klidu, moje cykly 35-80 dni taky gyne povazovala za problém a nikdy to problém nebyl...😉 Jen to chce casteji dovadet s manželem... 😀 😀 😀 😀

lennaaa
autor
7. dub 2014

@xmarg04 no my právě dovádíme tak co 2-3 dny...v tom problém nevidím. uvidíme teď jestli ovu vůbec probíhá 😒

majkylove
11. dub 2014

ahoj holky já bych se taky chtěla zeptat kdy mám zkusit testovat.cyklus mám 28 dní takže od 12 dne?vůbec nemám tušení a nechci to zkoušet každý den,je to přece jen drahá záležitost :-/

nolies
11. dub 2014

@majkylove Ahojky, já mám cyklus taky dlouhý 28 dní. Většinou testuju od 12.dne. Ale tento měsíc jsem jen tak zkusila od 10.dne a už 11. den jsem měla test pozitivní. Takže se to takhle nedá říct 🙂 V balení je většinou 5 kusů, tak bych to zkusila od toho 11.dne. 🙂

majkylove
11. dub 2014

@nolies děkuju moc,vyzkouším hned příští týden 🙂 a testovat asi nejlíp ráno že?

nolies
11. dub 2014

@majkylove Nene, právě že ty ovu testy se dělají mezi 10-20 hodinou - to je největší kontrantrace LH hormonu. Každý den je dělej ve stejnou dobu a tak 2 hoďky před moc nepij. 🙂

majkylove
11. dub 2014

@nolies aha,tak hned jsem chytřejší 🙂 no uvidíme jestli z toho budu ten příští týden chytrá 😀

nolies
11. dub 2014

@majkylove Určitě 🙂) V tom návodu je to i podrobně vysvětlený. 🙂

majkylove
11. dub 2014

@nolies supr,moc děkuju 🙂

nolies
11. dub 2014

@majkylove Není zač 🙂 A držím pěsti 🙂

majkylove
11. dub 2014

@nolies děkuju,i já tobě 🙂