Když mám pozitivní ovulační test, kdy začít sexovat?

hancaxl
12. říj 2013

Holky, jsem tu nová a moc Vás prosím o radu.
Vím, že bych tu odpověď tady našla, ale nějak se tu ještě nevyznám. Proto se zeptám, snad se na mě nebudete zlobit.
Nutně bych potřebovala poradit, kdy začít sexovat když mám třeba ráno v 10hod pozitivní ovulační test?????
Potřebovala bych to vysvětlit opravdu nějak polopaticky, prostě pro blbky. Já těm ovulačním testům vůbec nerozumím,
byla bystě některá tak hodná a vysvětlila mi to??? Předem moc moc děkuji a všem přeji krásný večer.

veronikapigi
12. říj 2013

No já tomu moc taky nerozumím ale co jsem slyšela,tak ze když máš první den // tak do 2-3 dnu by měla přijít ovulka takže sexujte tak obden třeba už ten první den a uvidíš zda se zadaří 🙂

lubinkova
12. říj 2013

Měla bys to mít napsaný na příbalovém letáku- kdy si test dělat a kdy se pak dostaví ovulace... 🙂

qitecek
13. říj 2013

Jestli máš opravdu pozitivní - stejně silnou nebo silnější testovací čárku (žádné přimhouřování oka jako tady často vidím), tak by měla přijít ovulace do 1-2 dnů. To znamená nejlepší doba pro styk je ten samý den, kdy máš pozitivní ovulační test, a potom dva dny poté.
Například: V pondělí objevíš pozitivní test - dvě stejně silné čárky - pokusíte se o mimčo, v úterý pravděpodobně nastane ovulace - druhý pokus, třetí den - taková pojistka 😉
Trochu pro pochopení:
Ovulační test sleduje zvýšenou hladinu hormonu LH. Ten způsobuje ovulaci - těsně před ní se rapidně zvýší (zelená čára) a nastane ovulace (šedivé vybarvení). To je nejvhodnější doba pro oplodnění.
Pozitivní test opravdu neznamená jakákoliv spodní čárka, LH je v těle stále, ale až při ovulaci se vybarví čárka velmi intenzivně.

bebinko1
1. říj 2015

Ahoj holky chtela jsem se zeptat zda skutecne dochazi k ovulaci kdyz mam pozitivni ovulacni test. Ptam se z toho duvodu, jelikoz jsem predtim mela endometriozu a syndrom PCO. Hormonalni profil byl posledne ok,,,dekuji