• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Lze na UTZ rozeznat folikul od čerstvě oplodn. vajíčka?

23. prosince 2013 
Zdravím a přicházím s dotazem. Na počátku prosince jsem byla u gynekoložky na vyšetření. Dělala mi kromě jiného ultrazvuk a byl vidět folikul (takhle to i nazvala). Den předtím jsem s partnerem měla styk, a tak by mě zajímalo, jestli by mohla rozlišit, kdyby se jednalo o oplodněné vajíčko. Domnívám se, že by to rozlišit nešlo, ale moc nemůžu na netu dohledat, co všechno se z hlediska morfologie stane.... jako třeba jestli neodpadnou nebo se nazčnou přidávat nové vrstvy nebo tak... :grinning: ... aby to zkrátka na UTZ šlo rozlišit. Zkoušíme to už přes rok, dnes jsem měla dostat mentruaci... ale nepřišla. Děkuju za každou odpověď!
23. pro 2013 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dehors ahoj, já myslím, že by to určitě rozeznala :grinning: folikul je totiž obal, ve kterém vajíčko dozrává a nachází se ve vaječnících. ten praskne a vajíčko pak teprve vejcovody putuje směrem do dělohy, kde je po cestě opolodněno :wink: takže jestli jsi měla folikul (píšeš, že to doktorka tak nazvala) tak vajíčko ještě bylo v obalu a tudíž vůbec nemohlo být oplodněno. :wink: otázka je, jestli pak hned nenastala ovulace a nezůstaly v Tobě nějaké živé spermijky, které by ho při putování oplodnily :slight_smile: pak by Ti mohla vynechat ms.
23. pro 2013 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dehors Vajíčko jako takové (ať už oplodněné nebo ne) rozhodně není na ULT vidět, je moc maličké (průměr 0,1 mm) Viděla, že se u tebe chystá ovulace, tak jestli jste se posnažili, šance na mimi tam určitě je:slight_smile:) Doufám, že tentokrát to dopadlo a mrcha nedorazí:sunglasses:
23. pro 2013 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dehors Určitě to Dr. rozezná, folikul před prasknutím má velikost přes 20 mm, kdežto vajíčko 0.1 mm. Vajíčko na UZ vidět není, jen pod mikroskopem.
23. pro 2013 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nj... my jsme právě měli styk 2 dny před tím vyšetřením u gynekoložky, pak jsme se nějak nezmohli (resp. on :slight_smile:...). ach jo. to každoměsíční čekání je příšerný a člověk se chytá všeho. prostě mě napadlo, jestli tam nemohla vidět už to oplodněný vajíčko....
23. pro 2013 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek