Máte ovulační bolesti před, při a nebo až po ovulaci?

minareta
21. dub 2016

Ahoj holky, patřím mězi ty, které cca 10 dní před ms pociťují docela velkou bolest v podbřišku. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že to pravděpodobně souvisí s ovulací. Tentokrát jsem si nestihla udělat ovu testy, tak se chci zeptat, v jaké fázi ovulačního období máte bolesti vy? Vím, že jsme každá individuál a že to nebude pro všechny stejné, ale chci se o tom víc pobavit a víc se dozvědět ;) Díky za vaše rady a názory ;)

valeri10
21. dub 2016

Ahoj konečně téma pro mě 🙂 . Já mívám bolesti tak týden před ovulací. V den ovulace nebo den po ovulaci mívám bolesti tak velké, že je cítím když si sednu. Pak mám bolesti ještě tak týden po ovulaci, ale pomalu se mění na bolesti před menstruací. Takže když to vezmu kolem a kolem tak mě nic nebolí tak pět dnů v cyklu 😀 . A někdy se mi stává, že mívám při ovulaci zimnici, ale to nemám vyzkoumané jestli je to v ten den nebo po den po ovulaci. Už dlouho se nám nedaří tak se snažím na to teď nemyslet a nepozorovat se, ale moc mi to nejde.

minareta
autor
21. dub 2016

@valeri10 Já jsem teprve na konci druhého cyklu po vysazení HA, takže jsem v tom v podstatě nová 🙂 to, že to jsou ovulační bolesti jsem se dozvěděla díky tomuto webu a to teprve před pár dny...v min. cyklu jsem si myslela, že to jsou zaražený prdíky 😀 Mě pobolívá víc dní, ale vždycky jednu noc je to opravdu hodně silné...jak už jsem četla v jiných diskuzích, tak jsem si také myslela, že se třeba jedná o slepák...ale ráno to bylo o dost lepší a ted už necítím skoro nic...dneska je mi teda nějak slabo, motá se mi hlava...ale to bude tím měnícím se počasím. A jak dlouho se snažíte?

zrzek88
21. dub 2016

Ahoj tak jsem zvědavá na odpovědi, taky by mě to zajímalo 😉 ano jak přesně píšeš, taky jsem se o ovulaci apod. dozvěděla tady a jak jsem se začala poslední dva měsíce sledovat 😀 😀 😀 ale co , než chce člověk otěhotnět,tak takové diskuze a informace nevyhledává... každopádně teď v neděli (13DC) jsem měla hrozný bolesti v podbřišku jeden den, tak jsem si řikala joo tak to bude ono...nicméně od 11 DC až do dnes 17 DC jedu ovulační testy a stále ani jeden pozitivní . Cyklus 28-29 dní. Tak nevim :(

minareta
autor
21. dub 2016

@zrzek88 Co jsem tady tak vyčetla, tak testy jsou prý dost nespolehlivé, lepší je měřit si BT, ale to se chystám až od dalšího cyklu. Já mám cyklus 39 dní a tu největší bolest ( v noci) mívám 30 - 31 DC. Ale kdy přesně mám ovulaci netuším... 😒 budu zjišťovat příští měsíc...chci začtí měřit a od 25 DC zkoušet testy...
No právě, že každý má ty bolesti jinak...tak třeba je máš opravdu až PO ovu....

zrzek88
21. dub 2016

@minareta Já právě nevím..někdo si je nemůže vynachválit, někdo si stěžuje že jsou nespolehlivé. 😒 Taky jsem se tu dočetla že nejlepší je měřit teplotu, ale ty testy mi připadali pro mě jako lepší varianta 🙂 každopadně věřím že na meření teploty taky dojde.. a to jsem si říkala jak tomu nechám volný průběh a nebudu se stresovat nakejma testama , teplotama 😀 tak a už v tom lítám tenhle měsíc.. každopadně odpověď na tvou otázku jsem hledala už před pár dny.. většinou se uvádí bolest PŘED ovulací.. ale jestli je to den před nebo pět 😀 a konkrétně tady myslím, že již už taková podobná otázka byla..a odpovědi byly všelijaké 😀 asi to má každý jinak 🙄

minareta
autor
21. dub 2016

@zrzek88 Já jsem na tom uplně stejně! Taky jsem nechtěla hned bláznit, ale nějak se tomu nedá uniknout, pokud hledáš informace, pokaždé se toho dozvíš ať chceš nebo nechceš 😎 Já jsem radši informovaná a sama si pak rozhoduju o tom, co chci a co nechci zkusit ;) Testy jedu od dalšího cyklu, tak jsem zvědavá 🙂

xyrina
21. dub 2016

Ahoj, já o ovulaci nikdy nevěděla, nic mě nebolelo. Minulý měsíc mi predepsali Clostyl a taky žádné bolesti kolem ovulace. Tento měsíc jsem už 13 DC a dnes a předevčírem mě boli podbrisek. Udělala jsem si Ovu testy. Předevčírem slabší čárka, která za 10 min zmizela, včera slabší čárka, která je na testu do teď. Dnes zase slabší čárka, ale to znamená, že test není pozitivní. Bazální teplota jde nahoru a tak na Ovu testy kaslu a dnes se budeme tulit. Nakonec bych sexik v tu pravou dobu prosvihla díky testům 🙂. Ale e zvedavosti si je ještě chvilku budu dělat 🙂

zrzek88
21. dub 2016

@xyrina Tak dej vědět jak jsi dopadla s ovulačními testy. A jestli se nakonec objevil pozitivní 😀

xyrina
21. dub 2016

@zrzek88 Dobre. Když jsem se dívala na některé grafy bazalnich teplot, někdy byla v grafu označena ovulace a test byl přitom negativní. Tak uvidíme, jak to bude u me.

lenka3p
21. dub 2016

Vzdycky jsem si myslela, ze je mam pri ovulaci, a proto tu ted mam dvoumesicni miminko 😀

zrzek88
21. dub 2016

@xyrina Pak by to byla pozitivní zpráva pro mě.. protože ten 13 DC při bolesti v podbřišku, jsem si to i přes ten negativní test radši doma pojistila 😀

minareta
autor
21. dub 2016

@lenka3p no já si to právě myslím taky, tak doufám, že taky za chvíli budu mít u sebe miminko :D :D

xyrina
21. dub 2016

@zrzek88 Udělalas dobře. 🙂

minareta
autor
21. dub 2016

@xyrina
@zrzek88
Tak já taky doma pojištuju 😀 😎 sichr je sichr :D

lenka3p
21. dub 2016

@minareta Aha, kdyz to po sobe znovu ctu, tak jsem to myslela jinak - jelikoz jsem si myslela, ze bolesti mam pri ovulaci, tak jsem par dnu po nich hlasila manzelovi, ze je to bezpecny... takze miminko je ne zcela planovane 🙂 a bolesti jsem pravdepodobne mela pred ovulaci 🙂

minareta
autor
21. dub 2016

@lenka3p aha 🙂 tak to jsem to pochopila spatne.

Nicmene bolesti jsem mela z pondelka na utery a pak uz to bylo jen takove lehke pnuti...za to dneska me trochu boli prsa, ale cely den se mi mota hlava a ted je mi i zle od zaludku :( nekde jsem cetla, ze tenhle stav byva po ovulaci...nevite o tom neco vic?

puresin
21. dub 2016

@minareta Ja mela takove bolesti jen dvakrat v zivote a z toho me jednou odvezla sanita do nemocnice. 🙂 Az tam po vsech moznych vysetreni zjistili (a i tak mi to rekli), ze ovuluju. Pry se vyjimecne stava, ze to takhle boli. No ja lezla po zemi.. Takze bolesti byvaji asi primo PRI ovulaci.

minareta
autor
22. dub 2016

@puresin no já je měla min. měsíc a ted taky...ale přes den se to dalo přežít, ale v noci jsem pokaždý myslela, že mám snad slepák :( Jinak moc gratuluji k těhu ;)

nadla
22. dub 2016

@minareta ahoj přidám se, takové příznaky, jak popisuješ, jsem měla taky. Vysadila jsem HA v únoru (rozházený cyklus, týden děsný bolesti na levém vaječníku, doktor mi našel cystu na levém vaječníku, ta bolela i při chůzi v noci mě to bolelo, a ta bránila ovulaci) po dobrani a menstruaci bylo vše v pořádku. Až teda na min týden, taky tlak v podbřišku, spíš takový píchání na vaječníku, motala se mi hlava a bylo na zvracení, vždy ale jen ráno, odpo mi bylo dobře 3-4 dny v kuse... do menstruace mám 9dní

minareta
autor
22. dub 2016

@nadla někde jsem četla, že ty vejcovody jsou prý po vysazení HA zanesené cystami a proto to tolik bolí, protože si to dělá cestičku ta ovu....ale nevím no...

nadla
22. dub 2016

@minareta ovu test mi min. týden vyšel slabě...takže negativní, ale tlak a občas bolest v kříži, jako kdybych to měla dostat

minareta
autor
22. dub 2016

@nadla já jsem tenhle měsíc ovu testy nedělala, ale podle bolesti, která byla v noci z pondělí na úterý si myslím, že některý ten den byla....takže jsem to pojistila před a radši i po bolestech 🙂 tak uvidíme. Držím palečky 🙂 Já bych to měla dostat v pondělí nebo úterý...je to zatím druhý cyklus po vysazení HA, tak nevím, jestli budou pravidelné nebo ne... Já hraju ted takovou loterii 😀 😀 😀

nadla
22. dub 2016

@minareta taky držim palce, my to teda zkoušíme od toho března (otěhotnění bránila ta cysta) tak teda teď jedu jakože první měsíc. Říká se, že by při ovulaci měl být ten bílý hlen..já to teda nepoznám, třeba ovu ani nebyla no. Ja doufám, že to nedostanu, test si dělat nebudu, je brzo. Uvidím na konci dubna a první týden v květnu

nadla
22. dub 2016

nejradši bych si došla k doktoru, aby mi řekl, kdy ta ovulace je. Jenže je to blbý 😀

minareta
autor
22. dub 2016

@nadla chápu 🙂 já se k němu chystám v květnu at tak či tak...vychází mi to na půlroční kontrolu, tak to tam na něj všechno vychrlim a uvidíme 🙂

komive
22. dub 2016

@nadla Já takhle byla uprostřed cyklu, vlastně náhodou..a byla tam! 😀

nadla
22. dub 2016

@minareta tak ať se zadaří

minareta
autor
22. dub 2016

@nadla no přeji to samé!!!! 😎

nadla
22. dub 2016

@komive já teda teď podle tý kalkulačky jsem 20 den cyklu. I když mi to nesedí, a podle mně jsem 22 den. ale tak co, buď se to povede teď, nebo příště

riga
22. dub 2016

Tak týden před mám bolesti, které bych označila za příjemné. Občas lehké píchnutí a pocit, že vím, že tam ty vaječníky jsou. V době ovulace jsem lehce nafouklá a bolí mě tupě celé břicho (tak půl dne).