Moc bych chtěla mimi, co mám dělat?

nykysek27
1. lis 2017

Ahoj Holky. Mám dotaz chtěly bychom miminko. Jenže vůbec na sobě nepoznám ovulaci a nemám pravidelnou menstruaci. Gynekolog mi vzal odběry na hormony a řekl že je vše v pořádku. A na poslední prohlídne kdyz jsem byla tak mi řekl že vidí že jsem po nebo před ovulaci. Ale že mi to nemůže říct přesně protoze moje MS je nepravidelná :-{ takže určitě probíhá ale nevím kdy. Poslední MS jsme měla 17.10. Tak pořád uvazuju jak to zjistit. Mám menstruační kalendář tam vše značím. Dneska 1.11.jsem se rozhodla že jsi budu každý den měřit bazální teplotu.. A ta byla 37.3 ráno. Takže budu si měřit asi každý den. No A teď nevím jestli mám začít i a ovu testami odedneska a nebo mám závit až 10 den. Můžete mi prosím poradit??? Moc děkuji 🙂🙂

alkuska
1. lis 2017

@nykysek27 Já radím po svých dlouholetých zkušenostech měřit BT a používat zároveň i ovu testy. Dej si opravdu práci s tím, aby to měření bylo vždy ve stejný čas a ještě vleže v posteli (o víkendu holt budík a pak klidně znova usni). Používala jsem k vyhodonocení fertilityfriend, ale můžeš použít jakoukoliv jinou aplikaci. Ovu testy jsem já osobně používala každý den od cca 10 dne cyklu až do ovulace, kterou jsem si potvrdila zpětně z bazálních teplot. Obvykle se doporučuje dělat je odpoledne, mě osobně vyhovovala první ranní moč. Tenhle systém mi fungoval perfektně.

Jestli řešíš co tento měsíc, těžko říct. Jestli si myslíš, že ovulace už proběhla a podle data poslední MS už to tak být mohlo, ovu testy jsou vyhozené peníze a na BT už to ani neuvidíš. Anebo taky můžeš být ještě před ní. Jak dlouhé máš obvykle cykly?

andrejka_je
1. lis 2017

@nykysek27 a co mit sex pravidelne (hlavne pro poteseni) a nestresovat se/nezamerovat se na nejaky mereni? 😎

maagda
1. lis 2017

Radeji netestovat a mit sex kazdy druhy den. Jak zacnete testovat tak to je velka zatez na hlavi a pak to muze byt i horsi. Hlava pak dela strasne moc.

jade85
1. lis 2017

@nykysek27 Dulezite je, ze podle gynekologa jsi v poradku a ovulaci mas. Na mereni se vykasli, uzivejte si s partnerem sex a nechte to na prirode. Pripadne to podpor nejakymi vitaminy/doplnky - treba Nosifol. Ja takhle otehotnela behem 3 mesicu po revizi 🙂

nykysek27
autor
1. lis 2017

Všechno toto vím a jsem si Toho vědoma. Tím že děláme na sichty tak někdy jsi užívat sex nejde když přijdete domů unavení.. Ale každopádně to nějak neřeším 🙂 akorád jsem nervózní s toho že nevim kdy ta ovulace je. ☹

jade85
1. lis 2017

@nykysek27 No bez sexu ale to miminko asi nevyrobite, i kdybys poznala ovulaci na minutu presne 😀

ariadna12
1. lis 2017

Ja jsem stejny pripad - velmi nepravidelna menstruace. Mne stacilo merit bazalni teplotu a ted mame mesicni miminko. Ovulaci jsem mela uplne jinak, nez je norma. Kdybysme nemerili baz.teplotu, mohli jsme se o mimi snazit furt.

jade85
1. lis 2017

@ariadna12 A na tom je neco spatneho? Ja celou dobu nevedela, kdy tu ovulaci mam, milovali jsme se kazdy den, nebo kazdy druhy den a vyslo to. Snazeni je prece krasny 🙂

nykysek27
autor
1. lis 2017

@jade85 sex máme pravidelný 😀.. Akorád jak říkam když má noční a já denní tak se nevidíme.. A chci jen ho.. Nikomu jinému psát nechci když je v praci 😀

martiniquest
1. lis 2017

Co to nechat prirode? Nereknu kdybyste meli dlouhodoby problem s pocetim, ale takto? Chces mit dite z lasky se svym partnerem nebo s teplomerem bazalni teploty? Myslim, ze by lidem neskodila trocha pokory vuci prirode a prirozenosti

alenkara
1. lis 2017

Ahoj,

jak dlouho se snažíte o miminko? Pokud to není cca 1 rok, ještě bych to neřešila. Tohle sledování plodí stres - znám to moc dobře, nám se zadařilo po dvou letech snažení a nutno říct, že jsem tím "snažením" leccos v naší intimitě pokazila.

1. Ovulační testy jsou fajn věc, testuj každý den ve stejný čas (já testovala kolem 14 hodiny) a sleduj, jak reagují. Já na měření BT neměla nervy...
2. Moc nerozumím, jak mohl dotkor říct, že máš buď před, nebo po ovulaci. Musel vidět folikuly a musel vidět i jejich počet a rozměr, podle čehož usoudí, v jaké fázi cyklu se nacházíš. Kdybys měla už po ovulaci, folikuly by byly prasklé...
3. Pokud máš nepravidelnou menstruaci, zkus se nejdřív zaměřit na její urovnání. Mně v tomhle pomohl kontryhelový čaj (pila jsem vždy po menstruaci a zase až do další menstruace, takto 3 měsíce). Je to zázračná bylina, harmonizuje cyklus a srovnává menzes, jen je teba jí dát čas, po měsíci se výsledky nedostaví.
4. Zkus si koupit mateří kašičku (buď třeba v medu, nebo připravek Sarapis), ta významně podporuje plodnost.
5. Milujte se, kdykoli budete mít chuť 🙂

Držím palečky 😉

jade85
1. lis 2017

@nykysek27 tak to je v pohode, urcite se brzo zadari, drzim vam palce a na hlidani ovulace se vykasli, pokud bude partner v praci, tak s tim stejne nic neudelas, i kdyz budes zrovna ovulovat 🙂

ariadna12
1. lis 2017

@jade85 No, az se budes snazit "par" let a pujde ti na 40 let, budes mluvit jinak.

nykysek27
autor
1. lis 2017

@alenkara moc děkuji.. 🙂

no_title
1. lis 2017

já měřila BT celý rok... Ani jedna ovulace (bez léků)... dg. PCOS, možnost spontánního otěhotnění mizivá... prošli jsme 6 IUI, laparoskopií a nic... měla jsem měsíc před IVF, tak se mi nechtělo měřit, a bum, byly tam 2 čárky 😀

no_title
1. lis 2017

jestli tomu chceš pomoct, tak užívej Nosifol/inofolic 2x denně a kontryhel. čaj, to by nemělo uškodit a může pomoct. Eventuelně cvičit Mojžíšovu metodu, tou taky nic nepokazíš a někomu cvičení pomůže psychicky 🙂

monculais
1. lis 2017

Jak píše alenkara doporučuji mateří kašičku. Tchyně nemohla 2 roky otěhotnět, diky její užívání je manžel na světě. Já brala taky, jenže pořád nic. Manžel šel na spermiogram, který byl hodně špatný. Objednal také mateří kašičku, další cyklus jsem byla těhotná.

jade85
1. lis 2017

@ariadna12 někomu, kdo se snaží pár let, bych tohle nepsala.

g_m
1. lis 2017

@nykysek27 Pokud pracuješ na směny, tak měřit bazálku nemá cenu. Já ze svých zkušeností doporučuju nic neměřit, netestovat ovu a prostě si užívat. Všechny tyto věci mě akorát stresovaly a myslela jsem na to, že teď musíme, ať se nám chce nebo ne. Jakmile jsem nic neřešila a vypla, tak se to povedlo. Jediné, co jsem dělala, bylo, že jsem pila maliník prvních 14 dnů cyklu a jedla grep - obojí pomáhá plodnému hlenu. A hlavně ten grep teda dělal zázraky a díky tomu jsem poznala i ovu 🙂

bru_cka
1. lis 2017

Za me tedy doporucuji kapky Gynex

jade85
1. lis 2017

@ariadna12 jinak to si vážně myslíš, že se vám zadařilo díky měření teploty a ne díky sexu? Když se někomu nedaří více než rok a blíží se mu čtyřicítka, stejně ho nějaké měření teploty nespasí a musí to řešit s lékaři.

ariadna12
1. lis 2017

@jade85 ano, ano, myslim.

nykysek27
autor
2. lis 2017

Holky, moc děkuji za rady a budeme užívat a koupím jsi jen vitamíny a cajiky. Děkuji všem ostatním co mají děti a nebo otěhotneli ať jste všichni zdraví a děti pěkně rostou. 🙂

ejmate
2. lis 2017

No na mě třeba ovulační testy vůbec nefungují. Testovala jsem každý den a vždy byl vidět jen kontrolní proužek a to už jsem i otěhotněla (bohužel neúspěšně). Takže za mě ovulační testy ne. Akorát jsem se stresovala, že to není možné, že nemám ovulaci...a přitom jsem ji měla, ale test mi to neukázal.
Asi by bylo nejlepší měřit bazální teplotu. Ale já už na tohle sledování kašlu, prostě na to obden hupnem a mělo by to takhle vyjít 😀

nykysek27
autor
2. lis 2017

Tak holky dneska jsem si koupila vitamíny.. A začnu cvičit pánevní dno a hodně sexovat 🙂 tak snad to vyjde hlavně na. To nemyslet 😉

journals
2. lis 2017

A kdy jste si řekli, že už je ten správný čas? Jak dlouho to je? Taky souhlasím s tím, co tu už zaznělo - čím víc se budeš pozorovat, měřit a testovat, tím to bude horší. Sama to tu vidím v diskuzích. Holky sem přijdou, po měsíci se už těstují, po dvou měří teplotu, po třech posílají partnera na spermiogram a už po druhém/třetím/čtvrtém nezdaru tu brečí, že jsou určitě neplodné a že jsou na dně a mají deprese a já nevím co. Myslím, že v tomhle případě se tu vyplácí nic neřešit - aspoň na začátku (což jsem pochopila že jste). Nech to chvíli osudu a třeba po půlroce uvidíš 😉

jade85
2. lis 2017

@nykysek27 nejlepší přístup 🙂 ono nejde na to úplně nemyslet, ale hlavně pěkně v klídku 🙂 držím palce 🙂