Může se baz. teplota měřit digitálním obyč. teploměrem?

steelska
26. srp 2011

Moc dekuji za rady🙂

moncicak.as
26. srp 2011

Já tak měřim🙂 Takže myslim, že může..

lenca_acnel
26. srp 2011

@steelska Ahoj, dle mého gynekologa je nejlepší na měření teploty starý rtuťový teploměr (ty se již, ale neprodávají). Někde jsem četla, že se dají koupit i speciální digitální určený pro měření bazální teploty, ale nevím co je na tom pravdy. Já jsem začínala, měřit digitálem a teploty mi lítali sem a tam měla jsem každý den vysoké rozdíly teploty i o půl stupně, pak jsem začala měřit rtuťovým od babičky a výkyvy jsou maximálně o desetinu stupně a křivka pak vypadá taky úplně jinak. Tak to je zkušenost za mě

steelska
autor
26. srp 2011

@lenca_acnel :skusim to a uvidime rtutovy nemam ☹

steelska
autor
26. srp 2011

mam 16den spozdenou menzes kdyz bych byla v tom mela bych prez 37 ze?a odecita se take?nebo jaka teplota vyjde takova je moc dekuji za odpovedi jste zlate zitra rano to budu delat poprve tak drzte palce 🙂

lenca_acnel
26. srp 2011

@steelska no já myslím, že je to stejně v dnešní době jedno, protože rtuťový teploměr nemá skoro nikdo. Jinak pokud máš normální cyklus a ovuluješ, tak teplota před ovulací by měla být něco kolem 36,5 °C (i míň), a po ovulaci se zvednout o 0,2 - 0,5 °C, a pokud po ovulaci zůstane i po menses nebo když menses není znamená to většinou, že jsi těhotná 😉 ale jinak bych ti doporučovala i těhu test, pokud neměříš teplotu delší dobu denně, abys znala svou křivku, jinak by to mělo odpovídat, že kolem těch 37°C bys mohla být těhulka, takže držím palečky 🙂

adellaide03
26. srp 2011

Já taky tak měřila takže určitě může

steelska
autor
26. srp 2011

Moc vam holky dekuji dam vedet :-

steelska
autor
26. srp 2011

¨prave ze tehu test negat.
@lenca_acnel

lenca_acnel
26. srp 2011

@steelska no tak uvidíš, třeba to ta teplota rozlouskne 😉

crawler
26. srp 2011

Rozhodně můžeš, ale podstatné je měřit stále tím jedním (tzn.nestřídat různé teploměry byt všechny digitální) a každým rokem měnit baterii! Já měřím digitálem už 27 cyklů😉

steelska
autor
26. srp 2011

@crawler :tak to jsem zvedava jak dopadnu 🙂 a nic se neodecita ze?

steelska
autor
26. srp 2011

@lenca_acnel :sice jdu v pondeli k dr ale ja uz sem opravdu na vaskach ☹

crawler
26. srp 2011

@steelska ne 😉 a proč jsi na vážkách? chceš být těhu nebo nechceš?

steelska
autor
26. srp 2011

@crawler .Ale ano chci ale je to hrozne byt v te nejistote ☹ 🙄 bud at uz mi vyjde poz.test nebo to dostanu tohle je hruza ☹ ☹ ☹

steelska
autor
26. srp 2011

mam odecist jako kdyz merim malemu nebo ne? 😒

antarres
26. srp 2011

Já tak také měřila. 🙂

steelska
autor
27. srp 2011

@antarres :Ahoj tak dnes rano jsem zmerila a 37,2 co myslis? 🙂 bude tam? 🙂

antarres
27. srp 2011

@steelska tak to nevím, uvidíš, ale nejspíš jo 🙂
mně se osvědčil mikroskop LadyQ a to dokonce 2x.🙂

brisalek
27. srp 2011

@crawler myslim si presne to same. Ja jsem mela digitalni rychlobezku na 2 desetina mista. Merila jsem teda jen 2 cykly. Prvni po vysazeni HA jsme se nesnazili, druhy se podarilo🙂. Ale podle grafu meril dobre.Ted mam takove ovulacni bolesti a hlen, ze kdybych chtela byt tehu nic jineho nepotrebuju🙂☹. Podstatne je merit hned po probuzeni, priblizne ve stejnou dobu a stejnym teplomerem.

steelska
autor
27. srp 2011

@antarres :kolik stoji takovi teplomer? 🙂

antarres
27. srp 2011

@steelska není to teploměr, ze slin pod mikroskopem podle struktury poznáš ovulaci. Pošlu ti do IP odkaz. 🙂

steelska
autor
27. srp 2011

@antarres :moc ti dekuji ale,asi s toho o5 ic nebude ☹ pred hodinou sem zacla spinit ☹

antarres
27. srp 2011

@steelska to je škoda...

steelska
autor
27. srp 2011

@antarres :tak uvidim kdyz jsem cekala maleho tak jsem mela menstruaci do 2m 😉

crawler
28. srp 2011

@steelska a proč si nekoupíš nějaký obyč těhu testík?věřím, že nejistota je ošklivá :-/...já jsem taky ted trochu v nejistotě 😉...á tak se uvidí 🙂 jinak držím pěsti ať už se to rozlouskne😉

sarriku
12. led 2012

Ahoj holky, zrovna jsem si koupila speciální teploměr na měření bazální teploty v lékárně. Měří to na dvě desetinná místa. Moje první zkušenost. Měřím ráno o půl sedmý, poprvé včera 36,41, když jsem to zkoušela ještě víckrát(mezitím jsem se hejbala), najednou tam bylo něco jinýho (36,51) Je to možný, aby se teplota tak rychle změnila? Celkem mě to mate, které teplotě teda mám věřit???
Jinak dnes ráno jsem se měřila ve stejnou dobu znovu a měla jsem 36,42, tak doufám, že ta křivka nebude tak rozlítaná.🙂
Obyčejný rtuťový teploměr nechci, protože u toho měření hrozně usínám, bojím se, že bych ho prokousla😀
PA!

lucynka46
13. led 2012

@sarriku Ano může, protože se teplota měří jen jednou a to hned po probuzení, protože je nejpřesnější.. Nemá se teploměr ani sklepávat, pokud je rtuťový, natož chodit na záchod apod... Také se teplota mění podle hodin..Mezi 4:00 až 10:00 zhruba platí, že každá hodina navíc představuje teplotu vyšší o 0,1 stupně Celsia. Tak bych si zapsala tu první teplotu a tu druhou vyškrtla..

sarriku
13. led 2012

Ahojky holky, tak dobrá zpráva. Asi jsem nějaká furt stejná. 😀
První den ráno 36,41
Druhý den ráno 36, 42
a třetí den ráno jsem se vzbudila ve 4, tak jsem z hecu měřila a měla jsem 36,00
A pak jsem měřila ve svou obvyklou ranní dobu a bylo tam 36, 40 🙂
Asi budu mít hodně stejnou křivku😀
🙂

lukyhomazel
6. srp 2018

Ahojky dámy, chtěla bych se zeptat, nestačí místo měření teploty ten ovulační test? Předem děkuji 💞🤩