Negativní ovulační test a přesto ovulace a otěhotnění?

kato83
4. čer 2016

Holky moc prosim kdo mate zkušenosti s ovulacnimi testy.. Měla jste některá stále negativní ovulacni testy a přitom jste ovulaci měla a otěhotněla? Jak moc jsou testy přesné?
Moc Vam děkuji za odpovědi 🙂

dzogobela
4. čer 2016

Ja to tak mela.. Ale je fakt,ze v den cyklu, kdy nakonec ovulace byla jsem test uz nedelala, bylo to asi az 30. DC, tak treba by pozitivni byl, ale par dni pred tim jsem delala a nijak silnejsi nebyl. Ale vubec mi carka nijak nesilila, neslabla behem cyklu.. Cely cyklus jsem ji mela lehce viditelnou, nekdy vic nekdy min, takze pro me moc nefungovaly. 🙂

smaug
4. čer 2016

V cyklu, kdy jsem otěhotněla, mi přišlo, že test vůbec nebyl pozitivní, navíc jsme měli fakt tragickou frekvenci. Takže bych se na to až tak nespoléhala. Ale asi taky záleží na značce, ale to už si nepamatuju, co jsem používala.

kato83
autor
4. čer 2016

Až 30dc, to je dlouho ale taky se me ted dost prodlouzil cyklus.
Tak jsem si ale rekla ze tento mesic do toho investuji za testy a zjistim jestli ovu vubec je..
Dnes jsem 14dc a zatim nic...

smaug
4. čer 2016

@kato83 mě se tak 4 - 5 cyklů před otěhotněním začal taky cyklus prodlužovat z původních 28 až na 36, pila jsem kontryhelový čaj, brala jsem jeřáb ptačí a bůhví co všechno, tak možná to bylo tím. Každopádně jsem si z toho důvodu taky začala dělat testy a ovulace mi vycházela až tak 20. den nejdřív. A malá odpovídala celou dobu na den přesně podle MS, takže ovulace s největší pravděpodobností proběhla 14. den. A testy tou dobou jako pozitivní nevycházely.

kato83
autor
4. čer 2016

Takze je lepší se na testy moc nespoléhat?

jezz13
4. čer 2016

Můj doktor doporučuje se na testy vykašlat, užívat si cca jednou za 3 dny a ono to tam padne 🙂

thalia
4. čer 2016

Mně testy fungovaly spolehlivě, pozitivní 17.-19. den, podle BT v den ovulace. Kupovala jsem na ebayi 50 ks cca za 300.

thalia
4. čer 2016

Dělala jsem je odpo a poctivě před tím několik hodin nic nepila, aby moč byla co nejtmavší.

jezz13
4. čer 2016

Jinak mě tedy taky fungovaly, jen jednou, když jsem byla nemocná a pila hektolitry čajů, ovu neukázaly. Dělala jsem je obvykle kolem jedenácté.

pakra
4. čer 2016

Nikdo jsem ho neměla pozitivní, jak by měl být, max. slabý stín a zadařilo se 🙂

kato83
autor
5. čer 2016

Takze radeji nemam hned stresovat ze nemam ovulaci? 🙂
Porad me ale ten cervik obav hloda v hlavě 😀

merope
5. čer 2016

Já si dělala testy kolem plánované ovulace v několika cyklech, kdy jsem nedělala IUI. A je fakt velmi nepravděpodobné, abych měla ovulaci ve všech měsících, kdy jsem byla na IUI nebo jen u doktorky, která mi dělala ultrazvuk - a abych ji neměla v právě těch ostatních. Jde o to, že prý občas jsou ty hladiny takové, že by sis musela dělat test několikrát denně. Ale samozřejmě pokud si nejsi jistá a zvláště pokud už se nějakou chvíli snažíte, kontrolou u gynekoložky někdy kolem plánované ovulace nic nepokazíš.

thalia
5. čer 2016

@kato83 nemusíš trefit nejvyšší hladinu hormonu a přitom ovulaci v pohodě mít. Já to proto raději kombinovala s bt, i když testy jsem měla pozitivní. Otěhotněla jsem pátý cyklus testování, základem bylo, že jsem zjistila, že ovulaci mám později, než jsem myslela a tak jsem tu naši frekvenci třikrát do měsíce mohla aspoň trochu cílit na vhodné dny 🙂. Předtím jsme tomu 9 měsíců nechávali volný průběh.

misina01
5. čer 2016

Mně neustále testy ukazují jen slabou čárku, nikdy nebyla silnější. Zatím těhotná nejsem, beru duphaston a zkouším různé byliny hlavně na srovnání cyklu, kterej je po vysazení teda šílenej 🙂

pakra
5. čer 2016

@kato83 no já sem stresovala takže sem k doktorce šla, testy vůbec neberou jako funkční metodu. její přístup se mi nelíbil, takže sem navštívila cen.as.repr. a tam mi na utz ovulaci normálně viděl, ale test jen tenká čárka.. takže bych to brala jako orientační metodu, pokud by se mi dlouho nezadařilo, tak bych řešila dál

kato83
autor
5. čer 2016

Ja prave taky vzdy hned vidim vse černě, zvlášť kdyz ctu tady i ty témata kdyz to prirozenym zpusobem nejde. Prece jen uz mi je 33roku takže nejvyzsi čas..🙂

pakra
5. čer 2016

@kato83 i mě 🙂 proto sem to řešila hned

lussinka88
5. čer 2016

@kato83 Ahojky, já měla testy negativní a přesto ovu proběhla. Mám to potvrzený od Dr., viděli jsme to na UTZ. 🙂 oni ty testy jsou dost citlivy. Musi se delat ve stejnou denni dobu, navecer a predtim se nesmi 2-3hodiny pit nebo tak nejak jsem to cetla v pribalaku 🙂 takze je lepsi zajit k doktorovi a ten to rozklicuje 🙂

jasmina09
22. bře 2019

Holky,testuji od 11 DC,podle kalendarove metody ovulace zitra..plodny hlen od vcera..a testy takto :-/