Od 10DC - PMS, je to ovulace?

brisalek
14. čer 2013

Ahoj, v dubnu jsme se rozhodli, že si pořídíme 2 miminko. Před prvním těhotenstvím jsem o ovulaci nic nevěděla (maximálně někdy jsem cítila bolest při sexu v období ovulace). Po porodu a potratu ...tedy už víc jak 3 roky mám opravdu silné ovulační bolesti a také dost hlen (velké množství ukázkového bílkového , po několika dnech hlenu). Poslední asi neelý rok jsem řešila dlouhou menstruaci - špinění (až 10-11 dnů) a prakticky trvalou "bolest" v podbřišku. minulý měsíc - v květnu jsem asi 10 den po MS začala mít příznaky spíše PMS než ovulace = hodně nafouklá, zadržování vody, nalitá prsa , náladovost, uhry, ale i bolest v podbřišku ale hlen žádný!!!. MS přišla 29DC a zase uhry(nikdy jsem ani v pubertě problémy s pletí neměla). Tenhle měsíc je to to samé, chuť na milování během MS a po ní a od 10DC opuchání, nafouknutí, podrážděnost...."nalitá" prsa, už mi naskakují uhry. Je 13DC ovu testy negativní, hlen nikde je klasicky bolest v podbřišku(jak když tam mám nafouklý balon). Měla jste některá něco podobného, je to přechodná hormonální změna, myslíte, že je ovulace??? Jsem z toho nějaká nervózní☹. První těhotenství bylo na první pokus, druhé bez snahy z jednoho sexu ...ale teď už je mi 38 a mám strach, že to nepůjde. Co pro nápravu? (kontryhel, NosiFol.....). Jo a zařala jsem brát Femibion, mohlo by to mít vliv na cyklus? Díky za rady, zkušenosti....

amabilis
14. čer 2013

Být tebou, tak zajdu ke gynekologovi a zažádám si o hormonální profil, řeknu o svých problémech. A taky může pomocí UTZ zjišťovat ovulaci - zda dozrávají vajíčka. Nemusí to být nic, jen se splašily přechodně hormony, taky to může být cysta a nebo i předčasný přechod. Držím palce, ať se to co nejdřív vyřeší!

brisalek
autor
14. čer 2013

@amabilis ahoj já jsem to právěřešila posledná dobou kůli tomu špinění 3-4 dny MS 1-2 dny nic a pak 6 dnů špinění, nebo bez té přestávky a neustálé divný pocit v podbřišku. Ten přechod mě taky napadl. Šle jsme i k jinému gynekologovi a oba mi doporučili HA a řekli, že je vše v pořádku☹.

amabilis
14. čer 2013

@brisalek Tak HA ani náhodou!!! Pokud máš předčasný přechod, tak to, že zablokuješ cklus, přece nepomůže.Já bych si stála za svým, že HA nechci, že chci změřit hormonální profil. Je to pro ně samozřejmě práce, protože ti během cyklu musí několikrát odebrat krev a podle toho se to zjišťuje. Nenech se odbýt. Tohle přece není legrace, když ještě chcete dítě. Jinak co cytologie, chodíš pravidelně každý půlrok?

brisalek
autor
14. čer 2013

@amabilis jojo chodím na cytologii každého půl roku a právě vždy to s dr. řeším. Já jsem se trochu bále nějakých zdravotních problémů( jako při nejhorším rakovina vaječníků) a řekla jsme si, že HA by to zakrylo a pak by mohlo být pozdě. A proto jsem šla k tomu druhému dr. , abych se uklidnila, že tam žádný problém není. Já jsem taky měla dost šílený rok v práci (práce 60-70 hodin týdně, dlouhodobě přestože pracuji na částečný úvazek) a celkově jsem dost unavená a mám neustále "virozy"....Tak nevím, jestli to nemůže být taky způsobeno stresem a "vyčerpáním". Příští týden tam půjdu a zkusím se dohodnout.

brisalek
autor
14. čer 2013

Jo a jak jsem minule byla u toho druhého Dr. tak byl 11 DC a měla jsem sliznici přes 7 mm a foliku 15mm velký.

amabilis
14. čer 2013

Tak uvidíš, ale dle mého by to za alespoň zjištění hormonální hladiny stálo... Co když máš třeba moc prolaktinu a tak...

brisalek
autor
14. čer 2013

jojo díky, já i když mám částečně medicínské vzdělání o tomhle moc nevím, protože ty problémy jsem nikdy neměla(i když silný PMS jsem měla vždy a hlane pokaždé trochu jiný ...jednou 3 dny před MS jindy i 10 dnů před ms).

brisalek
autor
15. čer 2013

@amabilis tak dnes jsme dělala ovu testy a dva odpolední jsou přiložené....takže ovulace vypadá, že snad je🙂....uvidíme na výsledek snažení🙂

amabilis
24. čer 2013

Jé, tak to je dobře! Tak držím palce!!!