Ovulace a plodné dny. Jak se dá zjistit nejpřesněji?

zanda123
17. lis 2007

Ahoj, zdravím všechny snažilky a rozhodla jsem se založit toto téma, protože moc dobře nevím, jak se dá co nejpřesněji zjistit ovulace, takže bychom si tu mohli vyměňovat rúzné zkušenosti.Doufám, že nás sem bude chodit co nejvíce.Zdraví Žaneta

sies
5. črc 2017

@luckasnazilka ja to s těma ovulačníma testama pak vzdala, ono je dobrý to vědět na začátku kdy ta ovulace přichází, ale pak se na to raději moc neupínat..pokud si myslíš že nemáš ovulku,zkus to řešit přes nějaké specializované pracoviště, já chodila do gennetu a pomohli mi vysledovat ovulku,kdy mi chodí. Je dobré vyšetřit i partnera jeho spermie, třeba problém není na tvé straně. Držím palce.

janickazabicka
8. črc 2017

@verusch ahoj mohu se zeptat co to pouzivas za ovulacni testy?

janickazabicka
8. črc 2017

ahojky holky chci se zeptat, ovulacni testy u me snad asi funguji, ale tento mesic uz jsem 16dc a meřím od 10 dc s tim ze ovu mívám mezi 11 - 14 dc tak nejak napreskacku. ale v tyto dny bylo skoro bilo, vcera se carka zesilila trosicku a dnes je zase slabsi. Myslite ze muze jeste zesilit. Ten hormon tam trochu skace, Pripadne stalo se nekomu ze by mel negativni ovu testy a pritom jste otehotneli? diky za radu

aklin
8. črc 2017

Ovulaci mam v dobe 11. - 13 dne dc. Od 10 dne si kazde rano po probuzeni delam test, vzdy se mi objevi slaba carka. Zitra udelam dalsi.

janickazabicka
8. črc 2017

@aklin ale víš o tom že ovu test by se měl dělat až odpoledne mezi 10 až 20hod. Ze s ranní moci nejsou přesné. Já dělám vždy kolem 15 hod. A kolik si teď dc?? 😊

verusch
9. črc 2017

@janickazabicka byli z drogerie nazev presne nevim myslim ze slinickp mebo tal necp

aklin
9. črc 2017

@janickazabicka To jsem nevedela. Delala jsem je poprve, myslela jsem ze je to jako u tehu testu. Dnes jsem 13 dc.

janickazabicka
10. črc 2017

@aklin aha právě že ne. Případně to píšou i v příbalovem letáčku. 😊 Já už jsem jich pár udělala bohužel. 😔

biedronca
10. črc 2017

Holky, které OVU testy (hodně kusu za málo penez nejlépe :D ) používáte? Vidím to, že jich budu potřebovat dost...

anetka9
10. črc 2017

@biedronca Já mám od dr.Max 7 kusů za 99,-, toje asi zatím nejmín, co jsem viděla, pokud nechceš z ebay🙂

janickazabicka
10. črc 2017

@biedronca ahojky jak píše @anetka9 tak já je také používám od dr. Maxe a spokojenost. Přijdou mi že jsou snad nejlépe napusteny barvou a jsou nejsytejsi 😀

anetka9
10. črc 2017

@janickazabicka Tak to já ještě moc nevím, zatím se mi nevybarvily tak, aby byly dle návodu pozitivní:(:D ale podle hlenu si myslím, že ovulka byla:( ale těhotenství není, tak nevím:/

biedronca
11. črc 2017

@anetka9 No taky se mi utěchto testů jestě nestalo,že by ta druhá čárka byla tmavší nebo silnější než čárka kontrolní při ovulaci. Ale ukázala jsem tyto testy MUDr. a říkala, že OVU byla a krásná. Takže asi se "sytostí" nebudu už zabyvat :D

anetka9
11. črc 2017

@biedronca Aha, tak bezva🙂 budu to taky brát, že je to pozitivní, když to bude vypadat takhle:D🙂 a prosím ještě, který z těch dnů byla přímo ovu? 17, 18 nebo 19? díky🙂

janickazabicka
11. črc 2017

@biedronca tak to je super gratuluju, podle meho bych rekla ze pozitivni testik byl toho 17.6. ne? jinak me uz se to teda zabarvilo 🙂

janickazabicka
11. črc 2017

Tak ja jsem na to holky takto. Zdá se mi zaciname pomalu silit, takze tak 2-3 dny a mohla bych mít tlustici 😀 Co myslite?
A druhý obrazek je z ledna aby jste mohli porovnat jak to jde az vybarvit, ale zase zalezi na osobe, nekomu se treba nikdy uplne nevybarví 🙂 a presto je tehu 🙂

biedronca
11. črc 2017

@anetka9 Joo tak to ja nepoznam přímo který den konkretně ovu byla. Ja nemam zadne příznaky, bolesti ani nějaky jiný "Hlen" atd... vubec na sobě nepoznam ovulaci. Tak jako menzes mam nebolestivý, zadne vykyvy nalad atd... jsem asi samorost nebo co :D

biedronca
11. črc 2017

@janickazabicka NEvim konkretné který den byla ovulace. Ja to na sobě nepoznam vubec. Jen dle testů, a všechny tři dny jsou čárky stejné bych řekla :D Jsem zvědava na tento měsíc. .... Trpím na špinění - vzdy pár dnů po ovulaci a to je zároven tyden pred menzesem začnu hodně spinit (hnědé,až cucky). Ted to spisenní bylo dlouhé více ja ktyden, až mi to přešlo v menzes, který byl spíše taky jen spinení..tak ani nevim od kdy mam menzes počítat, a od kdy dělat OVu testy. Těhotna nejsem.

anetka9
11. črc 2017

@janickazabicka Jee to máš z ledna krásně vybarvený🙂 joo mohla by přijít, akorát ji máš teda celkem pozdě, podobně jak já minule - 18-19DC.
@biedronca Noo tak já minulý cyklus měla poprvé ten hlen (jinak jsem od začátku menstruování pod HA) a jediný co bylo pod práškama, že mě tak den občas píchlo v břiše, když byla MS a ted jak sem vysadila, tak vůbec nic...tak to jsme na tom stejně:D:D

janickazabicka
11. črc 2017

@anetka9 no prave ze ted se mi to nejak posunulo a vubec nevim proc, jelikoz ted 3 mesice po sobe jsem mela 11, 14, 11 dc. takze zase docela brzo 😀 asi jsem extrem, nemuzu to mit normalne. Jednou se mi to povedlo taky tak ze jsem ji mela az 30dc ale to jsem mela cyklus asi 42 dnu to byl mazec. Snad nebude repete 🙂
@biedronca zkus si nejak vzpomenout kdy ti to spineni zacalo o trosku vic a kdy skoncilo a od toho konce bych rekla ze muzes byt tak 4 az 5 dc, normalne takhle ms byva kolem tech 5 dnu 🙂 a testovat bych zacala kolem toho 10dc kdyz presne nevis jak ti vychazi 🙂

anetka9
11. črc 2017

@janickazabicka achjo, takže to abych taky začala aspon uz od 10DC ted, kdyby se to posunulo na druhou stranu..:D nejhorsi je, že ja chtěla, abychom zintenzivněji styk okolo toho tydnu ovulace a takhle nic nevím a každej den celej měsíc mít sex manžel nevydrží:D:D:D

janickazabicka
11. črc 2017

😂 😂😂 to máš pravdu, Ace Sexík nemusí být každý den doporučuji obden nebo ob 2 dny. Sportovci si počkají. 😀

anetka9
11. črc 2017

@janickazabicka My máme ob den a minulý měsíc právě nic:(:D já jsem hrozně nedočkavá, takže mě to rozčiluje, nejradši bych všechno hned..:D

janickazabicka
11. črc 2017

@anetka9 to ja jsem taky nedockava, my uz se snazime o miminko 2,5 roku to je teprve doba. Nevim teda jak dlouho vy, ale podle toho co pises to asi tak dlouho nebude. Nikdy bych neverila z enam to bude tak dlouho trvat 🙂 a pokud mate sexik kazdy obden tak bych ani testy snad nedelala. ale zase je dobry vedet kdy mas asi ovu.

anetka9
11. črc 2017

@janickazabicka Tyjooo to už je dlouho:( to držím pěsti, aby se povedlo už🙂 No my druhej měsíc no:D ale já jsem na to fakt děsná...:D Noo já právě vím, že sex je pošéfovanej, ale chtěla jsem poznat cyklus..ale to je nadliskej a drahej výkon:D

biedronca
11. črc 2017

@janickazabicka a porad nic? ☹ řešíte to už nějak, vyšetřit atd??

janickazabicka
11. črc 2017

@anetka9
@biedronca
jj to resime, manzel ma trochu pomalejsi ale bere vitaminy Reproman, doporucuji je v caru. Ja bych mela byt taky v poradku podle doktora, ale pred rokem a pul jsem to mela na prd, strasne rozhazene cykly a mozna i anovulaky. Tak mi nasadil clostik po tom se to docela srovnalo a v zari jsem cekali miminko, ale brzy odeslo, takze musime znovu. Takze to urcite jde jen musime byt trpelivý.
Jinak moc dekuju, ja jsem ze zacatku prvni pul rok taky byla skoro hystericka, myslela jsem ze na to jeden mesic hupnem a druhy mesic bude mimi 😀 to jsem byla tezce v omylu i kdyz nekomu se to povede a tim jak jsem to ze zacatku fakt hrotila tak se to diky tomu mozna i prodlouzilo, kdybych to treba neresila tak to dite treba uz cekam 🙂 ale ja verim ze se dockam.
Nevim jestli verit nebo ne ale mamka byla u kartarky a chtela n ame vylozit karty a ta ji rekla, ze at se nebojime pry miminko mit urcite budeme a to uz v dohledne dobe a pry by to mela byt holcicka 🙂 vse se ma vyplnit do roka. A byla tam ted v cervnu. Tak jsem teda zvedava 😀 Holcicku by jsme si strasne prali 😀

anetka9
11. črc 2017

@janickazabicka To mě mrzí, že jedno odešlo:( Ale určitě se už povede a zůstane🙂 Já těmhle věcem jako karty, léčitelé atd. nevěřím, ale tak třeba to může být pravda🙂 A je bezva,že i chlap chce holčičku, u nás je to klasicky...já svoji princeznu a manžel svýho rošťáka:D

janickazabicka
11. črc 2017

@anetka9 to on je zase toho mineni ze holcicku maji bliz k tatinkum 😀 😀 a uz ji vymysli i povolani a sportovni krouzky 😀
Tak kdyby nahodou alespon mi to vlilo do zil trochu pozitivniho mysleni 😀

anetka9
11. črc 2017

@janickazabicka Jee to je bezva:D u nás prej dítě bude dělat všehcno co chce každej příbuznej...já chci, aby dělala tanec (disco, hiphop, aerobik), manžel, že bude hrát fotbal a hudební nástroje, taťka že fotbal a karate, mamka že volejbal a ségra že florbal...a prej je jedno, jaký to bude pohlaví...bezva:D:D