Ovulace a plodné dny. Jak se dá zjistit nejpřesněji?

zanda123
17. lis 2007

Ahoj, zdravím všechny snažilky a rozhodla jsem se založit toto téma, protože moc dobře nevím, jak se dá co nejpřesněji zjistit ovulace, takže bychom si tu mohli vyměňovat rúzné zkušenosti.Doufám, že nás sem bude chodit co nejvíce.Zdraví Žaneta

lucina90
24. led 2015

@martirr nebo k těhu 🙂

martirr
24. led 2015

@lucina90 Je to by bylo skvely, ale neverim tomu pripadam si stejne jako kazdy mesic proste netehotne:( A co ty?

lucina90
25. led 2015

@martirr já jsem teprv 16DC takže se snažíme 🙂 jsem ve fázi pozorování sebe sama s tvorbou hlenu 😀

martirr
25. led 2015

@lucina90 A jak dlouho se snazite?

lucina90
25. led 2015

@martirr od listopadu..ale volněji. Až od ledna sleduju plodný dny a ovu víc než předtím a ty?

martirr
25. led 2015

@lucina90 My asi od pulky rijna🙂 Tak jsme na tom skoro stejne

lucina90
25. led 2015

@martirr a děláš si testy nebo tomu necháváte volný průběh? já minule dělala ovu testy, teď už nechci ne...nechci se tím zbytečně stresovat a myslet na to. Lepší je mít pravidelně sex a pak se uvidí 🙂

martirr
26. led 2015

@lucina90 Netestuju, sleduju cipek a hlen a hlavne me pri ovulaci vzdycky hodne boli bricho takze taky vzdy cekam co bude:/

martirr
26. led 2015

@radiz Dekuji, proc ze jsem si to mela cist?🙂

lucina90
26. led 2015

@martirr a máš ten tytypickyý ovu hlen? Že ho natáhneš mezi prsty? 😀 Já ho ještě nějak nevychytala 😀

martirr
26. led 2015

@lucina90 Jojo zatím jsem ho vždy měla, opravdu jak bílek, všechno to co má být mám tak pořád nechápu proč ještě nejsem těhu:(

lucina90
27. led 2015

@martirr všechno jednou přijde 🙂 i psychika může dělat hodně a proto to nejde. A máš pravidelné cykly? Já 30-33 a ovu nevím..

martirr
27. led 2015

@lucina90 Asi psychika za to taky může, asi to chci moc a pořád o tom přemýšlím🙂 cykly zatím 26,32,35 a teď čekam co bude jsem 27dc a nic se neděje, ale ovu byla asi 19-20dc

lucina90
27. led 2015

@martirr tak to hoď za hlavu...pokud máte pravidelný sex, tak na to myslet nemusíš 🙂 ono se to povede

martirr
27. led 2015

@lucina90 Jo kdyby to bylo tak snadný

lucina90
27. led 2015

@martirr já chápu, taky přemýšlím a u sexu občas myšlenka tak pojďte děti 😀 ale kazím si to a neuvolním se..navíc sex musím plánovat, protože ho každý den rozhodně nemáme..takže chápu, že úplně to z hlavy vyndat nejde. A to ještě kdybych testovala a měřila si teplotu apod..tak už se zblázním 😀

martirr
27. led 2015

@lucina90 Jo moc z hlavy vyndat nejde, ale já si z toho nic nedělam, myslim že na to myslí všechny kdo planují mimčo, ale musí se myslet pozitivně🙂

lucina90
27. led 2015

@martirr každopádně držím palce ať to vyjde 🙂

martirr
28. led 2015

@lucina90 Dekuji, ja tobe taky, dam vedet jestli ms dorazila 🙂

martirr
1. únor 2015

@lucina90 Ahoj tak ms bohuzel dorazila, ale na druhou stranu prisla driv nez jsem cekala..Ukazkovy cyklus 29 dnu a 10 dnu od ovulky a hlavne to bylo bez bolesti ne jak ty mesice pred tim 🙂 Zabral mi caj baby kamenicke, ted jsem zacala s kontryhelem tak snad se zadari🙂 Jak ty?

lucina90
1. únor 2015

@martirr super aspoň nějaké pozitivum 🙂 Já čekám na ms, jsem 22DC, takže mám zhruba ještě 10 dnů..píchá mě trochu v levém vaječníku, ale to bylo i minule..myslím, že teď jsme se netrefili..soudím podle hlenu..a bílkový jsem neměla vůbec :-/

martirr
2. únor 2015

@lucina90 Ahoj jo aspon neco je pozitivni..Myslim ze se snad zadari tenhle mesic🙂 A jinak ovulaci citis? Aby si ji vubec mela:(

lucina90
2. únor 2015

@martirr minule mě cca od půlky bolela právě levá strana vaječníků a teď už pár dní zase..ale už mám sucho jak na Sahaře 😀 Já doufám, že jí mám. Stejně musím už na pravidelnou kontrolu, tak se objednám nějak uprostřed cyklu a uvidíme

fre
3. čer 2015

ahojte holky, vím, že to sem asi nepatří a možná vás některé rozesmutním či naštvu, předem omluva, není to cílem.. Mám na vás takový dotaz - máme už mimi a mno nechci to úplně rozebírat, prostě teď není úplně vhodný čas na další, a ačkoli jsem běžně zodpovědná, včera nějak zapůsobil úplněk a nechali jsme se unést.. nicméně dnes jsem zjistila, že jsem špatně počítala - měla jsem menstruaci vyjímečně po 23 dnech, běžně mívám kolem 25 až 26 a trefila jsem se na přelom sedmého a osmého dne - myslíte, že je pravděpodobné, že bych už měla ovu? napadá vás nějaká cesta, jak další těhu ještě oddálit? ještě kojím a do nějaké metody jako postinor se mi moc nechce.. achjo.. možná to nechat vesmíru a okolnosti načasování se nějako zpříjemní.. Díky moc a omluva, vím, že to musí být těžké, když se o děti snažíte, taky bych ráda, jen se občas věci nedějí tak, jak bychom si přáli.. Díky všem!

bebinko1
3. říj 2015

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat. Vim ze testy ovulacni nezarucuji stoprocentni otehotneni ale kdyz je mam pozitivni skutecne dochazi ke ovulaci???? Kdyz jsem predtim mela endometriozu,syndrom PCO....nebo zachytit ovulaci bude nejlepsi podle ultrazvuku s doktorkou DEKUJI

saga100
13. říj 2015

Ahoj holky, mam dotaz k ovulaci. Myslela jsem, ze sve telo znam uz snad dobře a těhotenství nechavala nahode. Driv jsem pouzivala OVU testy, pila Nosifol jak diva atd... Ted se fakt snazim na to nemyslet, takze mereni teploty nepripada v uvahu 🙂. Nicmene k veci. Minuly tyden utery-ctvrtek tahly ciry hlen, natahoval se, pichani vejvovodu na střídacku, citliva prsa...rikala jsem si, ze ovulka prisla driv (5 dni po menses, driv jsem mela problem s pozdni ovulaci ale kontryhel ji srovnal). No a dnes...mokro v kalhotkach, a taky se objevil tahly hlen. Tak si rikam, prece nemuzu mit dve ovulace ne? Jaky na to mate nazor? Vim ze doktor odpovi nejlip, ale jakmile zajdu k dr a zacnu denne curat na papírky tak do te deprese spadnu zas. Menses mam dostat 27.10. Jsem z toho jelen.

sies
19. pro 2015

ahoj holky, chtěla bych znát váš názor, když mám ovulaci zjištěnou pomocí ovulačních testů v ten den, ale to neznamená že zrovna probíhá ovulace, ale že je zjištěno prudké zvýšení hladiny LH, tzn. že se máme milovat kdykoli během příštích 48 hodin. Tak by mě zajímalo, zda je možné oplodnění taky i až za 2-3 dny po zjistění ovulace, protože zrovna teď tu nemám přítele a vrací se mi právě až za ty 2 dny, kdy to můžeme zkusit..

tadeasek3
20. led 2016

Zdravím a prosím o radu. Mam syna 17 měsíců a chtěly by jsme další Mimi. Ale ... Kojím, neberu antikoncepci a nemám menstruaci. Asi nemám ani ovulaci, ze? Testy jsem dnes koupila a to zkusím. Ani nějak nevim jak to poznat ovulaci. Jen si myslím, ze by mohla mít, protože jednou z mesic mam klasické příznaky pms. Jsem prostě na ránu 🙂 co myslíte?

andelka
20. led 2016

@tadeasek3 kdybys už někdy ovulaci měla, tak bys měla i MS. MS bez ovulace jde (anovulační cyklus, při kojení naprosto běžný, i nějakou dobu potom), naopak ne. Testy můžeš s určitou pravděpodobností odhalit první ovulaci po porodu, a pak snad cyklus naskočí (mně u prvního v pohodě, hned pravidelný, u durhého to trvalo půl roku než se to dalo do kupy). Ale osobně bych nestresovala s ovulačními testy a počkala, že přijde první MS po porodu, a pak zjišťovala jaký ten cyklus je.