Ovulace a plodné dny. Jak se dá zjistit nejpřesněji?

zanda123
17. lis 2007

Ahoj, zdravím všechny snažilky a rozhodla jsem se založit toto téma, protože moc dobře nevím, jak se dá co nejpřesněji zjistit ovulace, takže bychom si tu mohli vyměňovat rúzné zkušenosti.Doufám, že nás sem bude chodit co nejvíce.Zdraví Žaneta

tadeasek3
20. led 2016

@andelka děkuji za odpověď. Myslela jsem si to. Ovulace naskočí až přestanu kojit. Ale to se nám zatím nechce. Hlavně jsem jsem asi jedna z mála, kdo i po tak dlouhé době nedostal ms 🙂

andelka
20. led 2016

@tadeasek3 ale ne, znám jich víc. Kamarádce přišla teď první MS, po 17 měsících, kojí pořád. Mně u obou 11 měsíců po porodu, taky jsem ještě kojila.U toho druhého jsem pak na další MS čekala dva měsíce, pak další cyklus byl anovulační..trochu to haprovalo. Srovnalo se to tak 3 měsíce po odstavení.U prvního hned bez problémů, pravidelně. Je to různé no.

tadeasek3
20. led 2016

@andelka to je dobre, ze nejsem jediná. Čekám na to až to prijde. Když on a ani ja zatím odstavovat nechceme. Doufala jsem, ze ovulace probíhá i bez krvácení, ze by byla možnost do jiného stavu přijít i bez MS. V okolí takhle přišla do jiného stavu jedna známá, ale to bylo taky tři měsíce po porodu.

andelka
20. led 2016

@tadeasek3 bez MS určitě ne. Mohla přijít do jiného stavu hned při první ovulaci po porodu, a MS se proto ani nedostavila. Ale abys ovulovala každý měsíc a po cca 14dnech nepřišla MS není možné.

nina8888
22. led 2016

ahoj maminky potrebujem poradit merim si bazalku chcela by som vedet kedy by som mala mat realne pozitivni ovu test ked mi stupne bazalka prvy den alebo kedy priblizne den pred stupnutim teplot alebo nemam vubec zdani tak se informuju dekuju za opodvedi

julca12
26. led 2016

Ahoj Hoílky, potřebovala bych prosím poradit. Včera jsem si dělala ovulační test a byli obě čárky stejně silné. Dneska jsem si dělala zase a ta druhá čárka je o něco slabší, ale je viditelná pořád. Znamená to, že už ovulace proběhla nebo ještě může přijít? Jinak včera mě bolelo hodně v podbřišku a na obou stranách vaječníků, Přiládám foto .Děkuji moc

andelka
26. led 2016

@nina8888 ovulační testy reagují na zvýšení hormonu, a udávají, že když je test pozitivní (druhá čárka silnější než první), tak ovulace přijde do dvou tří dnů. Čili že je nejlepší období na snažení. Kdežto vzestup BT už značí, že ovulace proběhla.

andelka
26. led 2016

@julca12 podle mě pozitivní je ten včerejší test. S tím, že ovulace přijde, brzo, i ta bolest by tomu odpovídala.

julca12
26. led 2016

Takže ovulace byla asi už včera? S manželem chceme druhé miminko, tak se ptám.. snažíme se už od října, tak bych si to moc přála. . sex jsme měli v sobotu a včera, tak dneska budeme pokračovat dál a snad se zadaří 🙂 děkuji za odpověď

andelka
26. led 2016

@julca12 ovulační test je pozitivní PŘED ovulací. Takže v tu dobu a dva tři dny poté se snažte, je ideální doba.

nina8888
26. led 2016

@andelka Dekuji moc za odpovedi vcera som bola u gynekolofa a nemam zadne vajička takze ani zadnou ovuvlaci uz 8 mesicu takze som fasovala clostilbegyt a uvidime ci nejake dozrajou dekuji aj tak za informaci .

evickaa28
9. únor 2016

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat,jestli je BT 2a 3den po MS 36,7 A 36,8 normální 😒 měřím teprve první měsíc.. DC mám 28,29 dní

jana113
10. únor 2016

Ahoj holky,
ráda bych Vás poprosila o vyplnění dotazníku, pro snažilky o miminko.

Děkuji mnohokrát Jana

Odkaz na dotazník:
https://faktory-ovlivnujici-vyber-ce.vyplnto.cz/

sies
13. únor 2016

Já měla pozitivní ovulační test ve čtvrtek, bohužel přítel přijede až v pondělí, takže to bude nejspíš pozdě...

venila
18. únor 2016

Holky, chystam se na první ovulační test, na těch testech to ukáže třeba i první druhy nebo třetí den před ovulaci??, Chtěla bych se jen poptat než se mi to dostane do ruky a načtu si navod..Moc děkuji za každou radu,,, z toho co tady čtu tak si myslím, že mě čeká něco horšího než státnice :D

kolibricek36
2. lis 2016

holky můžete mi poradit je to stejně silná čárka - spodní je z dneška - zda čekat něco víc, nebo tohle se bere jako regulerní

venila
2. lis 2016

Podle me bych to brala jako blížící ovulaci

hnedakobylka
5. lis 2016

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu, kdy si myslíte, že mohla být spíše ovulace? 11. a 12. DC jsem měla plodný hlen a večer mě začalo bolet břicho jako bych měla "slepák" a trvalo to téměř celý 13. DC a pak vše ustalo, i ovulační testy byly 12. a 13 DC docela hezké (viz fotka níže), ale ta druhý čárka byla přece jenom o trošku světlejší než čárka kontrolní. A právě až 15. DC byl ovulační test ukázkově pozitivní, na fotce to není tak hezky vidět, ale ta druhá čárka je tmavší než kontrolní, ale ten den už mě nic nebolelo a ani plodný hlen nebyl. Kdy teda podle vás byla prosím ovulace? Když jsem měla tělesné příznaky, nebo když jsem měla pozitivní ovulační test? Děkuji moc. 🙂

liliska11
30. led 2017

ahoj ctela bich se dozvědět vice o ovulaci jelikož sem musela dat pric ze zdravotnich duvodu bilo tesce nemocne diki lekum které jsem brala ale ted je neberu a pokousime e znova o nového tvorecka uvitam veskere radi a informace diki vase liliska

verusch
7. dub 2017

Tak co myslite ? Neni brzo 12 den cyklu ???

zarych
4. kvě 2017

@verusch myslím,že to není brzy. Hlavně že je 🙂

verusch
4. kvě 2017

@zarych bohužel stejne stoho nic nebylo☹

verusch
4. kvě 2017

Holky vim ze ani jeden neni pozitivni kazdopadne mela byt ovu 12dc zda se mi ze test trosku zesilil a ted zase slabne mel nekdy někdo? Mam chaoat ze ovulace neprobehla?😔

verusch
4. kvě 2017

.

verusch
4. kvě 2017

..

kolibricek36
4. kvě 2017

@verusch no asi jeste neprobehla

luckasnazilka
3. črc 2017

Já ovulaci nikdy nevychytam...ani s testama ani bez nich
Tulime se pravidelně takže se vždy musíte do termínu trefit a nikdy nic 🤔😢

andelka
3. črc 2017

@verusch ani jeden test není pozitivní,takže ovulace zatím nic. Bazalku jsi měřit zkoušela? Jak víš že měla být 12dc?

sies
4. črc 2017

Taky jsem měřila každý měsíc ovulku a nikdy jsem jí neměla stejnou, buď mi vycházela pořád okolo 14dc a v ten měsíc kdy jsem otěhotněla tak jsem jí měla až 20dc, nemohla jsem tomu uvěřit..snažili jsme se takhle víc jak rok..

luckasnazilka
4. črc 2017

@sies
Tak to ve finále nemá ani cenu viď
Něco měřit 😔