Ovulace a plodné dny. Jak se dá zjistit nejpřesněji?

zanda123
17. lis 2007

Ahoj, zdravím všechny snažilky a rozhodla jsem se založit toto téma, protože moc dobře nevím, jak se dá co nejpřesněji zjistit ovulace, takže bychom si tu mohli vyměňovat rúzné zkušenosti.Doufám, že nás sem bude chodit co nejvíce.Zdraví Žaneta

teenyel
3. kvě 2014

Ahoj holky, merim BT, ale i kdyz jsem si precetla ty stranky,co se doporucuji,tak se v tom vubec nevyznam. Navic dle vseho se to podle BT pozna az kdyz je po ni. Takze protoze a jelikoz merim prvni mesic po vysazeni HA a nevim ani, jak dliuhy bude cyklus, tak delam i denne ovu testy. Dnes jsem 12DC a zatim porad nic. Tak uvidime. Ale "kralickujeme" s manzelem denne, navic s gelem conceive plus, piji kont.caj a jim listovku, tak uvidime, zda to k necemu bude 🙂 ale je to prijemny rezim - s gelem me to bavi, caj mi chutna a femibion mi nahradil denni brani prasku jak jsem byla zvykla z HA 🙂 takze mi nic nechybi, primo naopak 🙂 snad to vyjde 🙂

janulejanina
15. kvě 2014

@lennaaa dekuji moc za radu 🙂 moc mi to pomohlo

luciebx
15. kvě 2014

@teenyel pises ze si delas denne ovu testy a ze si 12 dc.. s ovu testama se ma zacit testovat 10 dc.. tak jesti testujes ned od zacatku tak placas zbytecne testama..

teenyel
15. kvě 2014

@luciebx to je jedno. Nekdo ji muze mit klidne 8DC podle delky cyklu. Ja nevedela jak budu mit dlouhy cyklus,tak jsem zkousela. Nakonec prisla 15DC takkpredpokladam delku na 29 dni.

00adriana
12. lis 2014

Zdravím,, mam takovou velkou prozbu s Přítelem se dlouho snažíme o miminko ale stále se nám to nedaří ☹ ☹ tak se chci zeptat jak zistime jestly je Přítel plodní Děkuji vám předem 🙂

elana
12. lis 2014

@00adriana svěř se gynekologovi, vypíše mu žádanku na spermiogram nebo odešle rovnou na příslušné pracoviště (nějaké centrum asistované reprodukce), kde ho vyšetří a rovnou navrhnou další postup podle výsledků.

00adriana
12. lis 2014

tak joo mi tam dnes zajdeme 🙂 🙂

00adriana
14. lis 2014

JAK BY SME POZNALY ZE JEDEN ZNAS NEPLODNI 😢 😢 TAK CO BUDE DAL.....

luciebx
14. lis 2014

@00adriana asi zalezi co by vam nasli.. zalezi zda by nasli neco tobe.. nebo muzovi... jsou ruzna vysetreni a ruzny zpusoby jak dosahnout miminka.. uz ste nekde byli?

00adriana
16. lis 2014

@luciebx nn jeste sme nebyly tet se chystame,,,a nejni to tym ze si to miminko moc přejeme

luciebx
16. lis 2014

@00adriana no hele ... zalezi cemu rikas snazime se dlouho... pokud se jedna o rok... tomu rikaji doktori normalni delka snazeni.... pokud se jedna o dva roky a vice.. nechala bych se vysetrit.. udelat hormonalni profil... muze na spermio.. a uvidis co najdou... to ze si to moc prejete je hezke.. ale pokud si zdrava nekomu to trva dyl a nekomu to jde hned..pokud jste oba zdravi... zadari se driv nebo pozdeji

00adriana
17. lis 2014

@luciebx cca pul roku..

luciebx
17. lis 2014

@00adriana tak pul roku neni dlouho doba bohuzel... rok a dele se povazuje za dlouhou dobu.. ted s tebou dr nic delat asi moc nebude.. leda ze by sis vydupala hormonalni profil a muze na spermio...

00adriana
18. lis 2014

aha tak mi to budeme skouset dale

martirr
16. led 2015

Ahoj holky, my se snažíme o miminko přes 3 měsíce, ale zatim nic i kdyz se trefujemr do ovulace aspon myslim..po vysazeni prisla ovulace kolem 16dc aspoň si to myslim podle bolesti podbrisku a prsou..Tak to bylo i další i mesice, akorar už nebolely prsa ale bricho tedy poradne a minuly medic jsm i krvacela..Ovulacni testy nepouzivam a teplotu nemerim protoze vstsvam pokazdy jindy..Je mozne aby ovulace neprobehla i přesto ze mam ty bolesti?

veronika182
17. led 2015

Ahoj holky,mám dotaz, je možné abych měla ovulaci a čárka na ovu testu byla slabší než kontrolní? Ovulačn hlen mám již dva dny,bolestivé bradavky a píchavou- fakt děsnou bolest v podbřišku též. Ale ovu testy "nejsou" pozitivní. Třeba zítra bude vše jinak, ale zajímalo by mne, jaké máte zkušenosti vy. Díky

veronika182
18. led 2015

@martirr hm,to by mě taky zajímalo,ale asi nám nikdo neodpoví. 😒

tarra27
18. led 2015

@veronika182 myslím si, že můžeš. Hodně žen na diskuzích psalo, že podle ovu testu nic a podle hlenu a bolesti vpodřišku by měla ovulace být a otehotněly....

akorát by mě zajímalo, jak je to když se neshoduje hlen a bolest vpodbřišku....kdy vlastne přesně bolest vpodbřišku je, zda přímo při ovulaci a nebo může být a když bolest ustane, vajíčko může byt uvolneno i po bolesti nekolik hodin, a nebo je to až po ovulaci, kdy tekutina z folikulu podráždí okolí....

ojo
18. led 2015

@veronika182 tak já mám čerstvou zkušenost, dělala jsem si minulou neděli ovu test a testovací byla fakt slaboulinká, to byl proště skoro neviditelný dušík a v pondělí jsem šla na kontrolu ke gynekologovi a ten viděl folik připravený k prasknutí, že prý během dne nebo nejpozději druhý den dojde k ovulaci...takže doma jsem si to pondělí teda dělala ještě jeden test a čárka byla jen o kousek silnější než v neděli, ale pořád to byl dost duch...kdybych neměla potvrzeno od dr. že mám ovulaci, tak podle testu bych to teda nepoznala 😀 píchlo mě občas v podbřišku a zašpinila jsem pondělí i úterý....takže ty ovuláky tu mám asi k prdu 😀 😀 😀 max. z nich pak budu testovat těhu 😀

sabinkak2
19. led 2015

Ahoj,chtěla bych se zeptat dělám si ovu testy a pořád my vychází negativní tak nevím co je špatně už jsem zoufalá snažíme se přes půl roku a pořád nic,ted beru ještě utrogestan na srovnaní ms.děkuji za názory

veronika182
19. led 2015

@ojo díky díky 😉

martirr
21. led 2015

Ahoj holky, já jsem dnes 21dc a už druhý týden mě bolí podbřišek, myslela jsem že je to ovulka, ale teď nějak nevim, trochu mě bolí bradavky, ale nějak se mi t nezdá..Měl jste to tak někdo a byla to ovulace?

tarra27
21. led 2015

@martirr druhy tyden je dost dlouho....más jinak cyklus pravidelne? nemužeš být nastydlá?

martirr
21. led 2015

@tarra27 Hele já opravdu netušim, mívám ovulaci kolem 16dc a to mě vždy dost bolí břicho, ale tentokrát mi začalo bolet už 12dc, vyvrcholilo to 19dc a bolí ještě pořád, jinak cykly jsem zatim měla 26, 32 a 35 dnů

tarra27
21. led 2015

@martirr zašla bych na gyndu...muže to byt i cysa nebo nastydnutí

martirr
21. led 2015

@tarra Dekuji, ještě pockam co se z toho vyvrbi

lucina90
21. led 2015

@martirr mě minulý cyklus od ovulace až do ms bolely vaječníky...pak ms opožděná a bolelo to jak s.... 😀 a pak vše normál

martirr
21. led 2015

@lucina90 Asi to tak dopadne no, kdyby to tak bylo tehu ach jo, snazime se uz 4.mesic

lucina90
24. led 2015

@martirr prejutak jak to dopadlo?

martirr
24. led 2015

@lucina90 Asi to byla ovulace, bolesti prestaly, mela jsem chvili klid a ted jsem 24dc a zacina me zase trosku bolet pravy vajecnik a mam citlivy prsa..Takze ted je to asi pro zmenu k menstruaci