Ovulace a plodné dny. Jak se dá zjistit nejpřesněji?

zanda123
17. lis 2007

Ahoj, zdravím všechny snažilky a rozhodla jsem se založit toto téma, protože moc dobře nevím, jak se dá co nejpřesněji zjistit ovulace, takže bychom si tu mohli vyměňovat rúzné zkušenosti.Doufám, že nás sem bude chodit co nejvíce.Zdraví Žaneta

andelka
18. říj 2009

kamo: Nepravidelné cykly, jo? tos vzala kde? Nepravidelné vypadají úplně jinak 😉 tohleto vůbec neřeš.
Když to vezmu jen teoreticky, tak ovulace by měla být 10-16 dní před koncem MS, takže v tvém případě někdy mezi 10 a 17DC. Jestli jsi poprvé zaznamenala hlen 12DC, tak bych řekla, že ovu testy by měly mít pravdu a ovulka by měla být kolem 15DC. Pokud bys chtěla mít jistotu, že a kdy ovulace proběhla, nejlepší je měřit BT. Hlenový příznak samotný nebývá úplně jednoznačný. Bílý hustší hlen znamená přechod do druhé fáze, tedy dobu po ovulaci, kdy se hlen stává neplodným a zhušťuje se a pak vymizí.
Já bych řekla, že to máš úplně v pohodě, co bys z toho chtěla vyvozovat? 😕
Ve snažení přeju hodně štěstí, 6 měsíců není zas tak dlouho, záleží na spoustě faktorů, a než se ty dají všechny dohromady ve správnou dobu, někdy to trvá. 😉

kamozrout
18. říj 2009

Andel: děkuji moc za odpověď, opravdu jsi mě trochu uklidnila 🙂 Tak snad už to brzy výjde nebo mě z toho opravdu odvezou do blázince, ještě ke všemu skoro každá druhá má kamarádka je těhotná, takže to je ještě horší, né teda že bych jim to neprála to samozřejmě né, ale je mi ti líto, že nám se pořád nedaří. A syn (4 roky) se zastavuje u každého kočárku a každého miminka a ptá se kdy už budete mít taky takovou sestřičku nebo bratříčka? že by také chtěl takové miminko.

yanna.o
18. říj 2009

kamozroute, ovulka byla asi z 16 na 17 DC. Luteální fáze (fáze od ovu do MS, která bývá podobná, narozdíl od fáze od ms do ovu, která se liší) by neměla být kratší než 10 dní. Já jí mívám 13 nebo 14 dní.

Příznaky ovu mám - zpravidla vždy bílkový natahovací hlen, v ten samý den se dopoledne objeví zvýšená chuť na sex a ovulační test rovněž v ten samý den ukáže zvýšení LH - testovací čárka je silnější než kontrolní. Druhý den je stejně silná a to znamená, že ovu už proběhla. Pak mám také v ten den měkký čípek (což zjistil manžel 😀 ) a pozítří už je úplně tvrdý a zavřený. Tzn. v den pozitivního testu se tulte, den po pozitivním testu také a další den (tj. za 48 hodin) je to spíš jen pro ten pocit, já už mám čípek zavřený 😅

Doporučuji si přečíst zde o menstruačním cyklu, ovulačních testech a prohlédnout si ovulační křivky - konkrétně vztah bazální teploty a ovulačních testů, kde je krásně vidět, jak dlouho po pozitivním výsledku proběhne ovulka. Lh stoupá prudce a také prudce klesá, takže když je čárka slabší než kontrolní, tak ten test pozitivní není. http://merenibt.xf.cz/index2.html
Na těch stránkách jsou i výpočty ovu, neplodných dnů (lze zjistit rozmezí těch plodných), lze zadávat i různé délky luteální fáze 😉

kamozrout
18. říj 2009

Yanno díky moc za odpověď, tak snad jsme to neprošvihli, pohlavní styk byl 15 DC, tak snad z toho něco bude 🙂

andelka
19. říj 2009

kamo: Napsala jsem to blbě, ne 10-16 dní před koncemMS , ale před koncem cyklu, tedy před začátkem MS, jsem se překlepla. Já myslím, že to máš úplně krásné. Ono i když se člověk trefí přímo do koncepčního optima (1 den před ovulkou až 1 den po ní), tak pravděpodobnost početí je cca 40% a to ještě by měli být oba zdraví, tedy dobré vajíčko a šikovné spermie. Takže 6 měsíců není ještě tak dlouhá doba, nenervuj se zbytečně, pak to jde ještě hůř a je to začarovaný kruh.
Přeju ti, aby se to brzy podařilo.
Můžeš se podívat i ke mně do alba, mám tam křivky BT(pod teplotou jsou i značky pro hlen, c je průhledný, plodný, s méně plodný, tak je tam myslím vidět i ten přechod a jak to koreluje s teplotou), poslední je vítězná. Tulili jsme se 18DC a asi druhý den byla ovulka, další den už se teplota zvedla, takže ovu se potvrdila. Takže držím palce, aby z toho vašeho tulení 15DC taky "něco" bylo 😉

fidac
19. říj 2009

Ahojte holky,potřebovala bych taky poradit,jak mám vyčíhnout ovulaci.Tento měsíc beru Clostilbegyt a Duphaston,ale druhá čárka na ovu testu byla hodně slabá.....a to několik dní po sobě (15 DC-19 DC).Máte někdo zkušenosti?Před rokem jsem brala taky Clostilbegyt a ovu byla pozdějc až po 15 DC.Díky

estrozinka
24. lis 2009

Ahojda, můžete mi někdo poradit? začínám si měřit BT většinou je to tak 36,2max. dnes ráno mi vyskočitela teplota na 36,9 mohlo by to znamenat ovulaci? Nebo při ovulaci musí být teplota od 37 a výš. děkuji 🙂

vecernice
24. lis 2009

estrozi - ovulace je den pred narustem teplot, pricemz teploty se musi udrzet min. 3 dni vyssi nez ty v prvi fazi. Kazdy ma teplotu individualni, nemusi vystoupit nad 37.

bluemchen
4. pro 2009

Ahoj holki, je mozne, abych mela ovulaci 12-13 den cyklu, kdyz mam cyklus 30 dni?

bluemchen
4. pro 2009

HolkY 🙂 sorac - blbej preklep 🙂

marlin3
4. pro 2009

bluemchen:myslím,že je to možné. Alespoň u mě to vypadá taky tak. Dnes jsem 12DC a ovu test vypadá dobře, i hlen tomu napovídá...takže asi tak. Jinak cyklus mám dlouhý 28-30 dní.

andelka
4. pro 2009

Luteální fáze (od ovulace do MS) trvá standardně 9 - 16 dní. déle bež 16 dní sliznice nevydrží a začne se rozpadat. Takže při cyklech 28 - 30 dní by ovulace mohla být při luteální fázi 16 dní 12 - 14 DC.

danielapro
7. bře 2010

Ahojte, potřebovala bych pomoc. od vysazení antikoncepce(červenec 09) jsem zatím ovu neměla. poctivě si měřím BT a začala jsem jest clo. Dnes jsem 9DC, teplota je nízká, hlen mám krémový a pobolívá mě bříško... Mohli by to být příznaky blížící se ovu? děkuji....

sedmitecka
8. bře 2010

daniela, může být, hlen by měl být průsvitný, tažný a lepivý, bříško tě může bolet z clostilu, mě bolí opravdu dost od té doby, co ho beru...měř teplotu dál a za pár dní budeš mít jasno, až stoupne o minimálně 0,2 stupně, ovu byla 😉

fangi
22. pro 2010

Ahoj holky, mohla bych poprosit některou, co tomu rozumíte, o odpověď na moji otázku: Ještě se o miminko nesnažíme, takže jsem si nikdy neměřila b.teplotu, ani tomu nerozumím, ale už dlouho "sleduju" plodný hlen, který je u mě tak výrazný a ukázkový, že opravdu nelze přehlédnout, a tak jsem taky přišla na to, že něco takového vůbec je Potom jsem se zaměřila na to, kolikátý den od MS ho mám a vždycky to bylo plus mínus jeden den stejně a tak, jak by mělo být. Ale teď nastala změna a už třetí měsíc mám plodný hlen už 2dny po menstruaci, která je navíc kratší než obvykle (teď jen 2dny) a taky slabší. Co by to mohlo znamenat, nevíte?? Děkuju moc za odpověď 😉

phenix
2. led 2012

ahoj holky, jelikož jsem brala antikocepci nejen prašky,ale i injekce a po roce se mi vratil ciklus spatky je možné otěhonět po 6 měsíční době?

phenix
2. led 2012

ahoj holky, prosila bych o radu jsem neskušená 😕 v měření bt začíná se stím hned po menstruaci? děkuji phenix 😅

mispa
8. kvě 2012

Ahojky chtela jsme se zeptat jak zjisim kdy mam neplodny dny prasky pouzivat nemuzu kde bych na to vzala mamka nechce abych je brala sex mam rada ale bojim se abych potom neprisla tehotna ..

alzbeta.hod
29. srp 2012

ahojky mamky, mám dilema. Zkouším ovu testy ale včera byla druhá čárka silnější než dnes, i když obě jsou furt slabší než kontrolní, je možné že je po ovulaci nebo může ještě zesílit?

125976814
21. zář 2012

@many Ahoj,jmenuji se EVa ,jak zjistím ten den na počítači,kdy mám otěhotnet? 🙂

frutinka
10. říj 2012

Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat,jak poznám kdy mám plodné dny?Vůbec nerozumím ovulaci.Ovulační test mě ukáže ve který den ji mám?

dinda10
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
noraanna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
weweruschka
7. únor 2013

A co se přestat testovat a stresovat, pomilovat se s přítelem každý den nebo obden a máte to jistý 🙂

rosny
2. dub 2013

@phenix ano, po menstruaci. Koukni na tyhle stranky http://merenibt.xf.cz/index2.html , vse je tu krasne vysvetleno. A pak i tady na MK je diskuze o bazalni teplote (BT)

lenufa
3. dub 2013

Ahoj holky, jsem zhruba v půlce cyklu a včera jsem měla takový jemný špinění, myslíte, že je to náznak ovulace? Kdy bychom tedy měli začít pořádně "pracovat"? tulili jsme se včera, máme to pojistit ještě dnes nebo počkat do zítřka? 🙂

janulejanina
17. dub 2014

Ahoj holky prosim vas o radu uz je to rok a pul co se snazime s pritelem o poceti miminka ale porad se nedari ☹ ani nepoznam kdy ovuluji mam strach jit k doktorovi aby mi treba nerekl ze uz nikdy nemusim mit dite a taky mam nadvahu a docetla jsem se ze je takto tezce otehotnet jsem z toho zklamana ☹ poradi mi prosim neaka slecna co mam udelat proto abych otehotnela 🙂 diky predem

lennaaa
18. dub 2014

@janulejanina ahoj...my se snažíme 10 měsíců....do teď jsem to nějak neřešila. až včera jsme byla u doktorky..nebyla jsem tam už rok,tak jsem prostě šla.poslala muže na spermiogram,mě udělá testy na hormony.taky jsem neměřila a nevěděla jestli vůbec mám ovu....ale včera jsem na ultrazvuku viděla jak vajíčku se chystá na cestu.takže ovu proběhne asi teď o víkendu.je dobré jít k doktorce a něco s tím dělat.začla jsem pít taky kont. čaj ten se pije jen do ovu na růst sliznice atd..Být tebou tak nečekám a jdu k doktorce...třeba uprostřed cyklu.záleží taky jestli máš pravidelně každej měsíc ms.opravdu být tebou jdu za doktorkou ta ti pomůže

alenamesarosova
2. kvě 2014

Dobrý den holky. chtěla bych se zeptat jak to máte s ovulací. Dokud jsem nepotratila tak jsem ovulaci poznala podle hlenu od potratu nic. A další věc sem tam mi pobolívá vaječník test mi ukaže ovulaci ale teploměr ne.. mám to brát jako ovulaci nebo jako začátek ovulace :( poradte prosím už jsem zoufalá ☹