Ovulace a plodné dny. Jak se dá zjistit nejpřesněji?

zanda123
17. lis 2007

Ahoj, zdravím všechny snažilky a rozhodla jsem se založit toto téma, protože moc dobře nevím, jak se dá co nejpřesněji zjistit ovulace, takže bychom si tu mohli vyměňovat rúzné zkušenosti.Doufám, že nás sem bude chodit co nejvíce.Zdraví Žaneta

christla
17. lis 2007

Ahoj zando, myslím, že jsi ani nemusela zakládat nové téma. Témat o ovulaci je tady několik.
Ale já třeba zjišťuji ovulaci tím, že si měřím BT a dělám si ovu testy.

zanda123
autor
17. lis 2007

Ahoj, já jsem právě nenašla žádné takové téma...nebo jsem se spíš blbě koukala 🙄 🙂 Já jsem se právě chtěla poptat přesněji na to měření teploty........moc o tom nevím, ale chtěla bych to zkusit. Vím akorát že se to měří pravidelně ráno a dělají se z toho pak grafy že?

verab
17. lis 2007

ahoj zando, podívej se na http://www.merenibt.xf.cz/index2.html 😉

christla
17. lis 2007

Zando, grafy si můžeš dělat ručně nebo na stránce www.fertilityfriend.com nebo na www.wunschkinder.net
O těchto stránkách se také dočteš na stránkách, které ti doporučila verab.

nikolkasvatkova
17. lis 2007

Ahojky holčiny. A jak fungují ovulační testy?Nevíte?nemám s tím žádnou zkušenost ale myslím si, že je to pohodlnější než měření BT

ninouch
17. lis 2007

Ahoj holky, já ovulaci poznám tak, že mě pobolívá v podbříšku, přibližně od 13tého dne menzes asi tak do 17ctého dne, když jsem se na to ptala doktorky, tak mi to potvrdila, že někdo má bolestivou ovulaci a právě v ty dny se má snažilkovat...taky mi dělala v ty dny ultrazvuk a viděla, jak mi praskl folikul a to je právě ta bolest, takže se s manželem snažíme hlavně v tyhle dny.. 😉 pa

madu
17. lis 2007

nikolko ovu testy funguji tak jak tehu

many
17. lis 2007

ahoj holky,mně poradila známá,že se mám s manžílkem milovat 10. 12. 14. den od začátku měsíčků,tak jsme to tak udělali a ještě jsme spolu spali v den,kdy jsem si spočítala ovulaci a vyšlo to hned 😀 a podle toho co se mi ukazuje na počítači,tak jsem měla otěhotnět ten 14. den 😉 holky hodně štěstí a hlavně ležet až do rána - žádný záchod a sprcha po milování 😀

ninouch
17. lis 2007

Ahoj many, taky jsme to ted naposledy udelali, pristi sobotu to mam dostat, tak se necham prekvapit...do toho beru utrogestan, no moc dobre mi po nem neni, ale jestli mi to pomuze, tak to vydrzim

ivana98
17. lis 2007

Nikolko, ovu testy su mozno pohodlnejsie ale pri nepravidelnom cykle poriadne drahe..a pri merani bt sa o svojom tele dozvies viac 😉
Ninouchu a naco beries utrogestan?

many
17. lis 2007

holky,tak vám přeju ať vám to aspoň ježíšek přinese na vánoce 😀

ninouch
17. lis 2007

ivano98, ten beru na posileni delozni sliznice a na lepsi funci zluteho teliska, jelikoz mam jen jeden vejcovod, tak pry to mam vse nejak oslabene ☹ tak by mi to melo pomoct, navic jsem dvakrat potratila, jednou v 9tt. a podruhe mimodelozne ☹ tak ted uz to bude skoro rok, tak se snazime znova, snad to tentokrat do tretice dopadne 🙂

ivana98
17. lis 2007

aha, to mi je luto ☹ tak nech to tentokrat vyjde tak ako ma 😵

fiallinka
18. lis 2007

nikolka: problém s testama je jejich cena - každý den jeden za cca 45,- Kč, navíc většina holek neví přesně, kdy ovulace probíhá, proto si já osobně myslím, že je lepší pár měsíců měřit teplotu, zjistit, kdy je přibližně ovulace, no a potom to třeba už zkoušet jen testama. Navíc jsou ty testy ale nepřesné v tom smyslu, že hladina hormonů se v těle mění rychle, kdybys chtěla mít jistotu, nejlepší je zkoušet to dvakrát denně měřit, no, nic moc...

jitulka1985
18. lis 2007

Ahoj holky.Já tedy zkušenosti s BT nemám, a proto se chci optat:kdy zjistím ovu z teploty?Že je nejvyšší ze všech naměřených hodnot co zatím v grafu mám?Ale co když třeba druhý den bude zas vyšší?A když to zjistím tak se můžeme třeba večer snažit?nebude už moc pozdě?Já se možná ptám jak blbec 🙂, omlouvám se, ale fakt tomuhle moc nerozumím.Můžete mi to prosím nějak vysvětlit?Laicky a srozumitelně jak pro blbce 😀 Děkuji moc moc moc.Mějte se moc pěkně.

hulda
18. lis 2007

jitulko, už to tady někde výš psala verab, podívej se na http://www.merenibt.xf.cz/index2.html Je tam vše krásně vysvětlené 😉

pajca
18. lis 2007

AHOJ hOLKY, je mozne abych mela ovulaci az 17 - 18.den cyklu kdyz mam cyklus 30 dni?

ivana98
18. lis 2007

pajco, je to nielen mozne ale dokonca velmi pravdepodobne 😉 ja to mavam tiez tak..

pajca
18. lis 2007

A jak dlouho se snazite?My od srpna a porad nic uz jsem z toho nejak spatna

ninouch
18. lis 2007

ahoj pajco, s tou ovulaci je to opravdu hodne pravdepodobne, jak ti pise ivana, ja mam cyklus 27 dni a ovulaci zacinam mit asi tak od 13teho dne cyklu, a hlavne bud v klidu, prijde to az to budes nejmin cekat 😉 hlavne na to porad nemysli, taky se snazim na to moc nemyslet, i kdyz to nekdy moc nejde 😉 preji hodne stesticka, a at se brzy zadari!!!!!!!!!

labut
18. lis 2007

pajca: to my se snažíme už 8 měsíců, teď čekám jestli mrcha dorazí nebo ne, takže hlavu vzhůru, snažíte se jen pár měsíců 😉

pajca
18. lis 2007

Já jí čekám zítra, tak jsem zvědavá. Jo pořád si říkám, že jsem mladá a že se snažíme chvíli, ale je to težky. Taky přeji hodně štěstíčka 🙂

labut
18. lis 2007

díky moc, já jsem taky mladá, říkala jsem si že brzo budu chovat ale mimís si chce přijít asi až se mu bude chtít, ale já to moc neřeším. Měřím bazální teplotu a dělám ovutesty, snažíme se a pak to nechám osudu, jak to dopadne, jestli bude mrcha nebo mimouš. 🙂 😉

pajca
18. lis 2007

Jaké používáš ovu testy, me nikdy žádný nevišel.

xlucka
19. lis 2007

Pro many: Já myslím,že to o tom není. Každá jsme jiná a každá tu ovulaci máme jindy, nehledě na délce našeho cyklu. Ty co mají dlouhý cykl, mají logicky i posunutou ovulaci.
A znám hooodně žen, co otěhotnělo třebas 20 DC,24DC atd...dokonce jsem tady o tom i zakládala diskusi,jestli to tak je. Prostě každá tu ovulaci máme jindy, nejsme naprogramované počítače, abysme měli každá plodný dny :10,12,14,že??!!!

barag
19. lis 2007

ahoj, já sem dřív nikdy na sobě ovulaci nepoznala - nevěnovala sem tomu možná tolik pozornost, teď už druhý cyklus bezpečně vím, kdy to bylo - měřím si teplotu a grafík mám docela ukázkový.
protože se snažíme, navíc podruhé - jednou sem o mimi přišla hned na začátku těhotenství, víc se pozoruju, věděla sem, že ovulace prý má být cca v půlce cyklu - při pravidelném cyklu- info od doktora, ale samozřejmě nic neplatí na stopro.
a opravdu 16 den ze svého 31 - 32 denního cyklu jsem cítila jedno mírné píchnutí na jedné straně podbříšku. možná to bylo ono...možná i tohle je jeden ze způsobů, jak na sebe upozorňuje ovulace

papol
31. led 2009

ahoj, koukám, že už dlouho sem nikdo nepřišel. Chtěka bych trochu přispět. Já ovulaci poznám nejen podle bazální teploty, ale také podle konzistence hlenu - výtoku. Je ho víc, průhledný hodně tažný, někdy až tekutý.

dadous
6. kvě 2009

ahoj holky, už několik měsícu se mi stava že v době okolo ovulace je mi dost divně, to že cítím tlaky a ruzny píchaní v podbříšku, je asi v pořadku, ale někdy je mi tak zle že zvracíma je mi celkově dost blbě. Je to vždycky tak jeden dva dny 😕 mate to některa taky? 😉

nasticka
4. srp 2009

dadous: já to tak mívám taky, po prvním porodu, teda vlastně až po roce, co jsem přestala kojit, mi bývalo tak zle, že jsem někdy i 3 dny byla mimo provoz, zvracela jsem , měla jsem horečky..cca po půl roce se to usadilo...před měsícem jsem si nechala vyndat tělísko, chceme další mimi a následná ovulace byla zase šííílená, sice jsem nezvracela, ale jak mne bolelo břicho 😢 nemohla jsem se ani hnout.... tyhle příznaky považuji za určitou výhodu, že aspoň víme, kdy je ovu..no, ale stejně nám to nepomohlo, mimi se tenhle měsíc nepovedlo, dnes jsem dostala mensturaci a ořvala jsem to jak malá 😔

kamozrout
18. říj 2009

Dobrý den,

moc vás všechny prosím o radu. Jsem už z toho všecho zmatená! Snažíme se o miminko už 6 měsíc a stále nic ☹ Přitom poptvé jsem otěhotněla za 3 týdny po svatbě, tedy za 3 týdny co jsme jsme se začali snažit. Nečekala jsem, že to teď půjde také tak hladce, ale že to bude tak dlouho trvat na to jsem také nebyla připravená. Už mi z toho asi trochu straší ve věži 😖 Proto se na vás obracím s prosbou o radu. Poslední menstruaci jsem měla 29. záři, cyklus mám nepravidelný (poslední cykly byly 26, 27, 27, 29, 26, 26 ..). Hlen jsem poprvé zaregistrovala 10. října na toaletním papíru dle mého to byl hlen bílkový. Dělám si i ovulační testy a ten byl pozitivní 15 DC (dvě stejně silné čárky) 16 DC (testovací čárka tmavší než kontrolní) a 17 DC (dvě stejně silné čárky). Hlen jsem ještě zaregistrovala v pátek. A dnes tedy 20 DC jsem měla na toaletním papíře před chvílí bílý hled opravdu ho tam bylo hodně. Takže vůbec nevím co z toho mám vyvodit? Kdy myslíte, že byla ovulace?

Předem moc děkuji za všechny názory Míša