Ovulace, byla nebo bude?

pegitka
7. bře 2013

Ahojte holky, chtěla jsem se zeptat ohledně ovulačních testů. Dělala jsem si 3, v pondělí - slabá čárka, úterý - silnější čárka, ale ne tak silný jako kontrolní proužek a středa - slabší čárka než v úterý. Myslíte, že se dá očekávat, že ovulka bude nebo byla. Nebo vůbec ne, když vlastně žádný z testů nebyl pozitivní. Dělala jsem je každý den kolem 17:00. Bazálku mám dneska ještě nízkou. Tak jsem z toho nějaká zmatená.

sariss
7. bře 2013

Ahoj, tezko rict. Nekdy se pry stava z epri mereni 1x denne se ten narust hormonu prosvihne, ze trebas v tvym pripade ten hormon vylitl nahoru v mezidobi nez jsi testovala a stihl klesnout.
Nebo je mozny ze jsi pred tim poslednim testem nemela dost koncentrovanou moc...ono by se melo testovat nejen ve stejnou dobu ale i za stejnych podminek, tzn x hodin pred tim nepit a necurat (doporucuje se tusim minimalne 4 hod nepit)
Ja osobne prvni cyklus s ovutestama merila 2x denne rano a vecer s tim ze vecer to nebylo za uplne stejnych podminek a ovulacijsme takto namerila poprve jeden den rano a pak ze zvedavosti jsem merila jeste vecer a porad to tam bylo (pouzivala jsem sice predrazeny ale skvely testy clearblue - digitalni kde mas ctecku takze nelustis carky-to za tebe dela ctecka a ta ti ukaze bud ze jo nebo ne (a ty carky pak taky muzez zkontrolovat, takze ja vim ze kdyz mi ukazoval pozitivni ta testovaci carka byla VYRAZNE silnejsi nez kontrolni.
Drzim palce!!

naomi6
7. bře 2013

Na ovu testy bych se moc nespoléhala. Mně nikdy nevyšel pozitivní, i přes to, že ovu byla..... Nejlepší způsob je měření bazální teploty, ta ti ukáže přesně, kdy ovu byla. Držím palce 😉

katyxq
7. bře 2013

Těžko říct, možné je oboje.
Na ovulační testy se stejně spolehnout nedá, i kdyby ti vyšel pozitivní, tak nemáš záruku, že pak ovulace nastane (může ji oddálit nebo zamezit např. stres, nachlazení, nemoc, problémy se štítnou žlázou, PCO). A za sebe doporučuju symptotermální metodu - měření bazální teploty a sledovaní čípku a jeho hlenu.

rezinka9
8. bře 2013

Jj, souhlasím s katyxg. Kombinovat testy s BT. Ten hlen a čípek chce cvik, ale dá se to zvládnout. A ovu testy se liší také citlivostí. Takže pokud máte nízkou hladinu LH a děláte si testy citlivosti 25mlU nebo dokonce 30, tak Vám prostě pozitivní nikdy nevýjdou. Já teda mám hladinu LH vyšší, takže 20 a 25citlivost je pro mě na zjištění ovu malá 😉

lucifereeek
9. bře 2013

já nevím, ale já měla pokaždé // čárky, nikdy se mi nestalo že by byla jen /, pak jsem se na to vykašlala a našla si jinou metodu a zadařilo se 🙂

pajab
12. bře 2013

Jak vůbec poznám že zrovna ovuluju ??? Kupovat neustále testy .... nevím no a hlavní problém je že jsem před měsíc vysadila Hormonální Anti. a menstruace samozdřejmě úplně jiná než jsme měla. Takže vůbec netuším jak to mám dělat ☹ abych věděla kdy je ten nejlepší čas. Mám na otěhotnění jen pár měsíců. Nemůžu nic nechat náhodě. Děkuju 🙂

natlinka27
28. říj 2018

Ahoj holky minulý měsíc sem měla anovulacni cyklus teď jsem 4dny jen spinila takže sem zkoušela ovu testy protože může ovu přijít kdykoliv testy mě začali slabnout myslíte že ovu už byla? I když bych ji čekala že přijde déle ale při anovulacnim cyklu mě bylo řečeno že může být kdykoliv

hermij
28. říj 2018

@natlinka27 Ovulační test sice pozitivitu ukazuje, ale teplota zatím ne. Ovu testy považuji za nespolehlivé, protože si někdy ukazují co chtějí... Teplotně ovu ještě není, BT by se musela vyšplhat ještě víc (vycházím z předchozího grafu, který jste sdílela v jiné diskuzi). Teploty z posledních dní nepřekročily 36,3.