Ovulace - kalkulačkám se nedá věřit?

jaydeep
17. čer 2014

Možná to tu někde bude, ale tak brouzdám po internetu, a koukám, kdy mám plodné dny... Dle jedné kalkulačky, a MS, 17.6.2014 jsem je měla 5.6.2014 (asi 4dny tam byli vyznačené) a pak až 5.7.2014. Další kalkulačka, mi ukázala po MS 17.6.2014 ovlulaci 1.7.2014 +/- 5 dní. Další kalkulačka mi ukazuje už od 29.6.2014 - tak by mě to pro informaci docela zajímalo...?

werumka
17. čer 2014

@jaydeep Kalukalčky se dají používat za dvou předpokladů:
1. pravidelný cyklus (ideálně na den stejně)
2. znalost délky druhé fáze cyklu, která je po ovulaci (luteální fáze)

Pokud tyto předpoklady nejsou, nemá smysl ji používat. Ovulace může po menstruaci nastat v rozdílnou dobu. Klidně 14. den cyklu, ale není výjimkou ani 20.-25. den Zatímco druhá fáze cyklu je vždycky stejně dlouhá.

verunka_korunka
17. čer 2014

@jaydeep presne jak pise @werumka . Jestli chces zjistit ovulaci tak muzes merit bazalni teplotu pozorovat hlen a nebo cipek a nebo testovat ovulacni testy. Kdyz si je parkrat udelas a zjistis jak telo funguje tak je pak nebudes potrebovat 🙂 ale kalkulacka je podle me na 2 veci 🙂

lucifereeek
17. čer 2014

tak je to jen plus mínus, a většinou to platí pro ty, kdo mají cyklus 28dní a ovu v polovině cyklu 14den, to kdy míváš ovu zrovna ty, musíš vypozorovat a spočítat podle svého cyklu, já mám třeba ovu až cca 22-25den