Ovulace při nepravidelné menstruaci, jak ji zjistím?

uztotakbude
2. zář 2013

Holky, já jsem možná úplně mimo, ale odpusťte mi to, jsem prvnička 🙂 Mám dost nepravidelný cyklus. Jednou mám 26 dní, pak 28, pak 35, pak zase 24. Chceme se začít snažit o prcka a já bych ráda zjistila, jak mívám ovu. Jak to mohu zjistit, když mám tak nepravidelný cyklus? Budu to mít asi pokaždé jinak, že? A co s tím? Jde s tím něco dělat, aby se cyklus srovnal?

lindafr
2. zář 2013

Teď jde o to, jestli nemáš třeba anovulační cyklus. Přítomnost ovulace můžeš zjistit hned několika způsoby. Asi nejjednodušší a nejlevnější je měření bazální teploty a kontrola stavu čípku + hlen. BT musíš měřit vždy ve stejnou dobu a hlavně vždycky předtím, než vůbec vstaneš z postele. Při ovulaci se čípek jakoby roztáhne a ideální je přítomnost bílkového hlenu, musí mezi prsty lepit, natahovat se. A pak taky ovulační testy, vypadají podobně jako těhotenstké, testovací čárka ale musí být silnější než kontrolní... Každopádně asi bych to řešila s tvým gynekologem, ať zkontroluje, jestli ovulace je/není a eventuelně nasadí nějaké hormony na srovnání cyklu a podporu ovulace.

uztotakbude
autor
2. zář 2013

@lindafr JJ, asi si na gyndu zajdu. Ten výtok takový mám, občas. Je to jako žvýkačka. Testy mám doma, ale nevím jak na to. Přece nebudu testovat každý den, to by se prodražilo.

uztotakbude
autor
2. zář 2013

@lindafr Moc ti děkuji. Zavolala jsem si na gyndu a paní doktorka mne objednala. Prý bychom to měli srovnat, když chceme mimi, abychom to snažení měli jednodušší. Protože 24 - 35 dní cyklu je prý velký rozdíl.

gable
2. zář 2013

@uztotakbude ahoj, já jsem měla taky nepravidelný cyklus. Navíc po roce snažení se přišlo na to, že nemám vůbec ovulaci. Čekala nás dlouhá cesta,ale stálo to za to 🙂 určitě se domluvíš s doktorkou co a jak 🙂 Já jsem si měřila bazální teplotu a později jsem chodila na ultrazvuky kvůli sliznici v děloze. Držím pěsti,ať je všechno ok 🙂

uztotakbude
autor
2. zář 2013

@gable Díky. No my se zatím ještě ani nezačali snažit, takže nemůžu mluvit o tom, že bych měla problém otěhotnět. Ale myslím si, že to, že mám takto rozházený cyklus asi není dobře. Nebo myslíš, že to moc řeším, když se začnu snažit o mimčo až za dva měsíce?

gable
2. zář 2013

@uztotakbude no myslím, že základem je mít pravidelný cyklus s ovulací 🙂 pokud chceš mimčo,tak je třeba se tomu trošku pověnovat, štěstí přeje přeci připraveným 😉 Já už bych spoustu věcí dělala dneska jinak a první by byla ta,že bych nečekala rok na to,abychom začali řešit, proč to nejde. Přeju hodně štěstí a brzy dvě čárky 😉

uztotakbude
autor
2. zář 2013

@gable Díky moc. Vlítnu na to a chci to mít jak švýcarské hodinky. Běda jak ne! 🙂

janiju
5. lis 2013

@uztotakbude
já mám cyklus tak od 70 - 180 dní... a taky jsem otěhotněla.....🙂

uztotakbude
autor
5. lis 2013

@janiju To máš MS dvakrát za rok?

janiju
5. lis 2013

Ano 🙂

snazilka00
6. lis 2013

Ahoj holky, jak to máte s pitím nápojů? V ovu testech píší, že se má omezit přísun tekutin před provedením testu cca 2-3 hodiny, což dodržuji. Ale piju dost, cca 2 litry vody denně. Myslíte, že to na to má vliv?

coufalova1
31. črc 2014

Ahoj holky, chci se s vámi podělit o svou zkušenost. Já mám od mládí nepravidelnou menstruaci. Mám ji tak 4 za rok. Když jsem brala HA tak chodila pravidelně a tak jsem si říkala, že se to třeba spravilo, ale po autonehodě co jsem měla, mi HA vzali kvůli srážlivosti krve a pak jsme si s přítelem řekli, že už ji nasazovat nebudeme, že si pořídíme miminko a tak tomu necháme volný průběh. Bohužel po vysazení HA menstruace opět nikde, opět se objevovala tak 4x za rok. A tak jsem to stejně jako vy, řešila se svou gynekoložkou, jenže ony znají jen jedinné řešení. Dostala jsem injekci, vyvolávačku a pak jsem brala hormony. Po těch se menstruace sice dostavila, ale opět to bylo jen uměle vyvolané stejně jako tou antikoncepcí a ještě k tomu na mě byly moc silné. Absolutně jsem je psychycky nezvládala, měla jsem vše od návalů úzkosti po návaly vzteku. Takže jsem je vysadila, protože bych nejspíš zkončila na psychyatrii nebo ve vězení. A začala jsem si sama zjišťovat alternativy. Jak se s tím vypořádat bez chemie. Takže první věc, kterou jsem si našla byla ta, zda se dá otěhotnět bez menstruace. A hleďme dá. Pro otěhotnění vůbec menstruaci nepotřebujete. Co potřebujete je ovulace. Takže jsem si začala psát s porodní asistentkou z livedoctor.cz která mi vysvětlila, že ovulace může proběhnout i bez následné menstruace. Ovulace většinou probíhá celkem pravidelně (opravdu jsem zjistila, že u mě každý měsíc pravidelně), ale pokud není dostatečně silná sliznice, vajíčko se nemá kde zachytit i pokud je oplodněné i pokud není a nemůže ani odejít spolu se sliznicí. Pokud tam ta sliznice porstě není, nemůže odejít. Ale tělo si s tím poradí, vajíčko prostě vstřebá. Pointou otěhotnění tedy je, vytvořit si dostatečně silnou sliznici v děloze, tak aby se mělo vajíčko kde uchytit. K tomu zcela stačí pít pravidelně čaj Kontrihel, který koupíte v každé lékárně a stojí pár kč (myslím kolem 30-60 nejsem si přesně jistá). Ten vám pomůže vytvořit krásně silnou sliznici, tak aby se vajíčko mělo kde uchytit. Pak už jen stačí hlídat si ovulaci. Já používala ovulační testy, ale pokud jste zvyklé a umíte to. můžete i jinak. Mě přišlo měření teploty atd. příliš složité. Ovulační testy opět nejsou drahé. Jsou v balení od 5ks a cena se pohybuje kolem stovky. Samozřejmě záleží na tom kolik ks je v balení. No a pak už jen stačí, snažit se v tu správnou chvíli. Takže abych nemluvila stále jen obecně. Toto jsem se rozhodla napsat, proto abych podpořila ženy co jsou na tom jako já. Já jsem měla před dvěma roky bouračku, po ní jsem vysadila HA, při bouračce se mi udělala i cista, která pak praskla, operace, pak vyvolávačka, hormony. Ty jsem pak vysadila. Cca za rok a půl od té doby jsem měla menzes tak 6x. Začala jsem pít čaj Kontrihel a ještě jsem brala bilinky od společnosti Naděje.cz na vyčištění těla po té cistě. No a teď poslední menzes v dubnu, květen ovulace, červen zjištěná ovulace obě bez následné menzes a 18.7. 2014 pozitivní těhotenský test. Dnes jsem v 5+1 tt už mám i první fotečku kterou přikládám, miminko je tam kde má být, sliznice krásně silná, na ultrazvuku už jsem dokonce viděla jak mu tluče srdíčko a věřte mi, že to byl ten nejkrásnější pohled na světě. Můžete oponovat tím, že je ještě brzy a můžou nastat komplikace....samozřejmě můžou. Ale jde o to, že já jsem byla už vnitřně smířená s tím, že se mi to asi nikdy nepodaří, že asi nebudu schopná otěhotnět s těmi problémy co mám. A vida jde to. Jde to i bez chemie a cpaním se hormonama. Takže moje rada. Vyserte se na všechny možné prášky, hoďte se do pohody, stanovte si plán, vyčistěte si tělo, pak si hlídejte ovu a šup na to. Povede se to.

baculka200
24. srp 2014

ahojky jak poznam ze mam ovu 😒 dekuji za odpovet

patricie2013
29. kvě 2015

Ahojte holky, kdyz to tady tak ctu tak si hodne vzpomenu na sebe a manžela jak jsme se vsemozne snažili 😄. Z me zkusenosti o hlidani ovulace a dalo by se rict vynuceneho sexu ve správnou dobu se mi ted chce smat. Delali jsme s manželem to same co nektere damy tady praktikuji ovulacni testy, vytaminy, hormony, vysetreni atd… od puberty jsem mela problemy ze spotkem takze otehotnet bylo umeju pri prisernem snazeni jsem sice otehotnela, ale bylo to mimodelozne takze mi sebrali pravy vejcovod a z mich 70% sance na otehotneni se zmenšila na 50 % coz je dost malo az na vysetreni po teto neprijemne zkusenosti na soukromé gynekologicke Ambulanci v Brne mi jedna starsi sestra na plnou pusu rekla " vyserte se na snahu ono to musi byt spontánní a az se poradne uvolnite pri sexu a užijete si ho tak to prijde i bez techto sracek 😄,, kdyz mi tady toto rekla pred 3lety tak jsem se strasne rozhnevala a povidala jsem si sama pro sebe jak to mam vypustit z hlavy kdyz ho tak strasne chceme. Po roku usilovneho snazeni a litani po doktorech jsem se nechala zamestnat v dost psychicky a fyzicky narocne praci takze nebylo ani kdy myslet na dite. Az na nase vyroci kdy jsme si zašli na veceru a doma jsme si otevřeli lahev vína a pomilovali se tak jsem otehotnela. Tuto zkušenost nemam sama takovych zen jsem potkala nespocetne. Takze byt vami nechte to tak a miluje se jen kdyz mate chut, ono to prijde samo

prettysweet
20. črc 2015

@gable Ahoj, mohla bys mi prosim rici co vse jsi delala pro to abys otehotnela. Kde vubec zacit? podstoupila jsi IVF? ja mam totiz nejspise stejny problem a neovuluji. Muj gynekolog me po 2letech snazeni o prcka poslal na IVF tam jsme byla a vse v poradku jen pry je mozne ze se nedostava ta ovulace, doporucili umele oplodneni, zacinam o nem uvazovat....

gable
20. črc 2015

@prettysweet ahoj, IVF ani IUI jsme nepodstupovali,ale čekalo nás to 🙂 Brala jsem léky na stimulaci menstruace i ovulace, měřila jsem si bazální teploty (to bylo asi nejlepší) a chodila jsem každý měsíc na utz, aby se mudr. podíval, jestli se tam dole vůbec něco děje a jestli se sliznice chystá. Neměla jsem i s prášky ovulaci v každém cyklu a nemám to ani teď (syn už má tři roky). Domluvili jsme se s doktorem, že vysadíme veškeré medikamenty a za tři měsíce přijdu pro žádanku do CAR. Hned ten první měsíc pauzy, jsem otěhotněla. Haluz no 🙂 asi opravdu záleží na psychice, smířila jsem se s CARem a tolik jsem to neřešila. Teď bychom chtěli druhé mimčo, ale necháváme tomu volnější průběh než u prvního. Měla jsem i cysty na vaječníku, na ty mi pomohl gynex a chválím ho, kudy chodím. Mrkni na Naději - jeřáb ptačí je prý přímo zázrak,ale ještě jsem ho neužívala dýl jak měsíc. Pokud neměříš bazální teploty, tak určitě začni, ať víš, jestli ta ovulace je nebo není a pak se od toho můžeš dál odpíchnout. U nás byl partner naprosto ok, já s hormony taky, akorát než jsme přišli na to, že háček je v té ovulaci, tak uplynula dlouhá doba. Jinak teď mám menstruaci tak čtyřikrát až pětkrát do roka, mívám strašně dlouhé cykly, takže těch možností, kdy na to vlítnout je míň 😀

timousi
27. pro 2015

Ahoj holky 🙂 je možné otěhotnět, když mám nepravidelnou menstruaci? Mám nepravidelnout menstruaci už od doby co jsem to dostala poprvé.. Například dostanu menstruaci mam ji 6 dní a pak třeba 3 měsíce nic, někdy se stane, že menstruaci nemám i půl roků.. Prosím poraďte mi :(

lilavatty
7. led 2016

Ahojky, taky potrebuji poradit... s manzelem planujeme mimi. V listopadu jsem vysadila prasky a v prosinci ocekavana MS (25.12.) neprisla. Dnesbje 7.1. a MS stale nic. Pravdepodobne se mi teprve rovna cyklus. Cekam do dalsi MS, a pokud nedorazi jdu k doktorce. Ale k memu dotazu- vcera jsem si jeste jentak zkusila tehotensky test (byl negativni) a kdyz uz jsem byla v tom, zkusila jsem i ovulacni test. A na nem mi skocily 2 carky. Podle predesle MS, kterou jsem diky HA mela pravidelnou, mam tyto dny mit plodne dny a cca zitra ovulaci. Je to mozne kdyz nebyla MS? myslela jsem , ze kdyz nedorazila MS, nemuze byt ani ovulace.... poradte mi jak to je... 😕

djscrech
10. led 2016

Dobry den mam takovy dotaz mam nepravidelnou menstruaci a chtela bych vedet jesli mohu otehotnet ???? ☹ A take kdy mam plodne dny uz si nevim rady mam stoho takovy zmatek nevim co dal uz s pritelem nekolik mnesicu snacime o deťatko ale pozad nic ☹ tak vas zadam o radu . Mam kazdy mesic jinak menstruace jednou 29 a pak zs 19 a pokazde jinak prosim poradte my ☹ ☹ dekuji za odpovedi 🙂

pekkaa
10. led 2016

@djscrech mne se nejlepe osvedcilo mereni bazalni teploty. Nic to nestoji.. Je potreba si jenom na to vytvorit navyk..
Jeste muzes zkusit ovulacni testy, ale s tim ja dobre zkusenosti nemam.. Navic kdyz mas nepravidelnou menstruaci tak se to tezko vychyta..
Ja mela taky nepravidelne cykly a otehotnela jsem, takze to jde😉

djscrech
10. led 2016

Moc vam dekuji moc jste mi pomohla a mam jeste otazku . Vypocitala jsem si ovulacní dny a bil to prave 🙂 dnesek tak jsme mneli pohlavni styk myslíte ze mohu odehotnet ?? dekuji za vasi odpoved 🙂

andelka
10. led 2016

@djscrech prosím tě, jak jsi ty dny počítala? U nepravidelných cyklů se nic vypočítat nedá. Doporučuju měřit BT, a zjistit jak to s cykly je.

pekkaa
11. led 2016

@djscrech jak pise
@andelka
U nepravidelnych cyklu se to vypocist neda.
Pokud to ale ooravdu bylo v den pohlavniho styku, tak samozrejme otehotnet muzes. I kdyz se ale presne trefite a oba jste zdravi, tak pravdepodobnost je stejne jenom 30% (jak rikaji studie).

sammaelka
11. led 2016

@uztotakbude I ja mela vzdy nepravidelny cyklus, ale dlouhe cykly, treba i 60 dni....jednou mi doktor rekl, ze pokud ms prichazi v rozmezi 20-35 dni tak se povazuje za pravidelnou.
Kazdopadne podle me je nejjednodussi to poznat na hlenu - kdyz mas ovulaci, plodneho hlenu je vice, je temer pruhledny a mezi dvema prsty ho natahnes (pry az na 10cm). Ma konzistenci asi jako bilek.
Nektere cykly nemusis mit ovulaci vubec. Zpravidla se rika, ze ovu je asi v polovine cyklu, tj. u 28 cyklu kolem 14 dne.
Ovsem ja tu posledni mela treba 8-9 po menstruaci....takze spolehat na polovinu cyklu nemuzes....