Ovulace se posunula, je to možné?

sarkad2856
8. bře 2014

Chci se zeptat HA již neberu několik let.Vždy jsem měla ovulaci tak polovině měsíce a ted se mi přesunula pčed MS je to možné?Cyklus má celkem pravidelný 28-30.Děkuji za odpvědi

nonnni
8. bře 2014

@sarkad2856 mozne to je, ale je to tak spatne. Zkratila se ti tim padem lutenalni faze a nebudes schopna otehotnet. Jde o hormonalni poruchu, urcite to zkonzultuj na gynekologii. Jsi si jista, ze se ti ovulace fakt hnula? Lutenalni faze ma byt minimalne 11 dni, lepsi je 12-14. V pripade kratke lutenalni faze muze i dojit k oplodneni vajicka, ale nez se dohrka do delohy, tak se dostavi MS a odplavi sliznici a vajicko ma smulu.

Jde to korigovat celkem lehce za pomoci syntetickeho progesteronu (prodlouzit LF). At ji udelaji hormonalni profil.

sarkad2856
autor
9. bře 2014

@nonnni Právě že už to sleduji druhý měsíc 😒 No asi budu muset zajít protože ty bolesti u MS jsou i silnější
A pitím čaju mužu ovlivnit ovulaci?

alenka_p
9. bře 2014

A jakým způsobem sleduješ ovulaci? Luteální fáze je plus mínus den pořád stejná, nemění se...jsi si jistá, že určuješ ovulaci přesně?

janulle22
1. lis 2016

Ahojky, omlouvam se, ze vstupuji do diskuze, ale zakladat nove tema nema smysl... chtela bych se teptat, 20 DC jsem byla u dr a delal mi UTZ a rikal, ze ovulace jeste neprobehla...Ukazoval mi vajicko... tak jsem na nej koukala, pac jsem si myslela, ze uz je za mnou. Dnes jsem 32DC a MS nikde, ani prsa neboli, bricho neboli... nevim kdy cekat, ze to prijde... muzete mi nekdo prosim rict svuj nazor? Dekuji

janulle22
1. lis 2016

Cykly mam normalne 28-30 dni... Po UTZ jsem nezaznamenala kdy probehla ovulace. Dekuji