Ovulační hlen, jak vypadá?

novynka
1. bře 2013

Začala jsem si sledovat hlen, který by značil ovulaci, ale ten bílkovitý, jak většina píšete, snad ani moc nemám, nebo aspoň ne pravidelně každý měsíc :( Pravidelný, a to kolem 12DC, ale u mě bývá hlen, který má podobu jakoby zaschlé gelové hrudky, jen jeden den. Co to může být? Je to taky ten plodný hlen, nebo už to třeba značí konec ovulace? :/

evulinkab
1. bře 2013

@novynka Ovulační hlen je jak píšeš-bílkový, táhlý, průhledný...Obsahuje hodne vody, takže proste citíš "tam dole" mokro.Jak píšeš o gelových hrudkách-to si myslim, že neni ovul. hlen.Ovulační hlen vytváří v děložním čípku optimální prostředí pro spermie, aby mohly lehce proklouznout do dělohy přes nej, proto musi být táhlý, vodový...Hustší konzistence už není OK....A taky-ovulační hlen u sebe lze pozorovat vice dnů, ne jen jeden.

sarkad2856
1. bře 2013

@novynka možná Ti to pomůže ale našla jsem tohle,je toho moc a každá žena to má trochu jinak,takže by to mohlo být ono.
Sledování hlenu děložního čípku - v plodných dnech se mění charakter hlenu vylučovaného děložním čípkem. V době ovulace je hlen děložního čípku řidší, průhledný a tvoří se ve větším množství. Těsně po ovulaci hlen houstne a má až bílou barvu.

hofka1
1. bře 2013

http://www.tehotenske-testy.net/files/hlienova ... nezkoušela jsem, ale tady je to docela dobře popsáno i názorně předvedeno🙂

janicka85
2. bře 2013

novynka
ovulační hlen je řídký, tažný, ale je lepší sledovat i bazální teplotu, tak a se dá lépe zjistit, kdy probíhá ovulace, není u každé ženy ve stejnou dobu,nejlepší je sledování podle symtotermální metody, kterou napsala MUDr. Lázníčková

janicka85
2. bře 2013

novynka možná to pomůže http://www.cenap.cz/neplodnost-porad.php

terunka88
2. bře 2013

@novynka Podle toho co popisuješ, tak je to ještě ten hlen, který je před ovulačním hlenem..tedy já to mám tak, že nejdřív menzes, pak chvilku sucho a pak hustý, hrudkovitý hlen..který pak vystřídá ovulační hlen - ten je hodně vodový, pocit mokra, je dobře vidět i na toaleťáku - je průhledný a lesklý..mívám ho třeba 3 dny..
Hezky to taky popsala @evulinkab 😉

moon10
28. lis 2013

Prosím, co myslíte? Je mi už lehce po třicítce, ten táhlý ovulační hlen jsem mívala, když jsem byla mladší, to si pamatuju, ale teď už jsem si ho u sebe léta nevšimla. Myslíte, že to může znamenat, že už nejsem plodná? 😢

hankamisa
14. pro 2013

ahojky,prosím radu . nevíte jestli je bílý hrudkovitý hlen před nebo po ovulaci? čípek je skoro zašlý ale zda otevřený či zavřený to nepoznám.

ssslunecnice
7. led 2014

@hankamisa myslím před ovu 🙂

nikcza
19. kvě 2014

taky bych měla dotaz, snad mi na něj dokážete odpovědět. 24.4. jsem byla na laparoskopii (mimoděložní těhu bez revize), po 4 dnech od LPS očistky a pak jsem tomu nechávali volný průběh - nic mě nebolelo, 6ti nedělí jsme mít nemusela,tak jsme to neřešili. napadlo mě, jestli po těch očistkách mohla už nastat ovulace.. začalo mě bolet břicho od 10.5. (očistky od 29.4.) jako při menstruaci, ale hlen (bílkový plodný),to jsem nepostřehla (možná byl) a do dneška mě chvilkama zabolí jako před menstruací,jen na chvíli... takže už tak týden to trvá..myslím,kdyby měla být ovu, měla bych mít už pocit sucha? to právě nemám, mám bílý kremový výtok... čípek tedy nerozeznávám vůbec, ale co jsem pročítala,měl by být tvrdý atd.. mě přijde, že je měkký, prostě jako je pochva, prokrvená a měkká, tak takhle mi přijde i čípek, akorát teda vě větším objemu (jako mandle)..a mám tam ten bílý hustější výtok x hlen... nesvědí,nepálí, nezapáchá..a umí mi stéct až přímo dolů...jako husté krémové mléko.. omluvte mě za ty výroky, ale chtěla bych aby to bylo dobré pro pochopení... děkuji 😀 🙂

nikcza
19. kvě 2014

@terunka88
@evulinkab holky budu rada za odpovedi

terunka88
19. kvě 2014

@nikcza Tak to si vůbec netroufnu hodnotit, vzhledem k tomu mimoděložnímu těhotenství a laparoskopii, to může mít tělo ještě celé rozházené...fakt nevím, promiň.

nikcza
19. kvě 2014

@terunka88 i tak děkuji za reakci..

bazarky
22. lis 2019

Čauky holky, ovulační nebo těhotenský výtok/hlen?.. 12tyho byl sex chceme miminko.... Testy jsou zatim negativni...

harleta
20. srp 2021

@bazarky ahoj, prosimtě byla si těhotná nebo to byla ovulace? Taky to mám teď tak. Díky za odpověď 🙂

julia00
27. pro 2021

@harleta bola si ty nakoniec tehotna?

kik1230
27. lis 2023

@harleta byla jsi nakonec tehotna nebo co to bylo? diky za odpoved

kik1230
27. lis 2023

@harleta byla jsi nakonec tehotna nebo co to bylo? diky za odpoved