Ovulační test. Potvrdí případné těhotenství?

mrnous81
31. pro 2010

Dobré dopoledne,jelikož se snažíme o 3 mimi,tak bych potřebovala vědět toto : MC mám pravidelný,ovulaci také.Menstruaci jsem dostala,tak jak měla přijít,tedy 24.12.,ale 26.12. se mi udělalo špatně a i jsem zvracela a od té doby mi opravdu není nic moc ☹ Bohužel mám doma pouze OVU TESTY,nemám možnost si dneska zakoupit TĚHU TEST,tak bych se chtěla zeptat,zda i ovulační test by mohl potvrdit případné těhu ? A pokud ANO,co by se mi na tom testu mělo objevit ? Ta nejistota je hrozná a před námi silvestrovská akce,tak bych chtěla vědět,na čem jsem 😉 Myslím si,že dostavená menstruace nemusí nic znamenat,protože u druhého syna jsem zjistila,že těhu jsem až ve 3 měsíci. Snad můj dotaz nezní zmateně a najde se někdo,kdo mi tu odpoví. Předem moc moc děkuji.

dzein
1. led 2011

ahoj, já si myslím, že ovu test neprokáže těhotenství.

tesinka
1. led 2011

Ahojky, některé holky zastávájí názor, že ovulační test těhotenství prokáže dokonce i dříve než těhotenský test. No, čárky by měly sílit stejně jako u těhu testu. Zkoušela jsem to taky a vyšel mi pozitivně, těhu jsem však nakonec nebyla, takže já tomu nevěřím, určitě spíš testni těhu testem s vyšší citlivostí, bude to spolehlivější. 😉 Držím palce 😉

vlastovka385
1. led 2011

Ovulační test reaguje na luteinizační hormon vylučovaný žlutým tělískem, těhotenstý test na hormon Hcg vylučovaný embryem. Jsou to dvě naprosto různé věci, takže ovulační test rozhodně těhotenství neprokáže.

vysocanka
1. led 2011

ja to zkousela a u me to fungovalo carky silily stejne jako tehotensky test, ale urco je jistejsi ten tehotensky, jenom jsem chtela vyjadrit svuj nazoor 🙂 drzim palecky

darina1234
15. led 2015

Oba dva hormony jsou podobné a ovulační test nerozlišuje jestli se jedná o hormon HCG nebo hormon vyvolávající ovulaci, pozitivní ovulační test může ukazovat těhotenství, ale ta testovací čárka musí postupně sílit, každá těhotná má současně pozitivní ovulační i těhotenské testy.

l_ora
22. led 2015

Tak pro všechny, které nevěříte,že ovulační test prokáže těhotenství tady je důkaz. Dnes ráno jsem si dělala jak těhotenský tak ovulační ze stejné moči. Na ovulačním testu se ukázala čárka hned během několika sekund. 🙂

mortizany
19. led 2021

Ahoj. Mám takový divný dotaz. Nikdy se mi tohle nestalo... Mám 8 dní po pozitivním ovu testu a dneska vypadal zase takto. 🤷🏻‍♀️
Vůbec tomu nerozumím. Jindy v cyklu ho mám jasně negativní a teď dva dny po sobě sílí.

esmeralda11
18. čer 2021

Ahoj holky🙂 mám kratší cykly, 25 dní většinou. Snažíme se o mimčo, ovu testy nedělám, takže kdy mám přesně ovulaci nevím. Jde o to, e jsem tentokrát dostala menstruaci už po 23.DC, boli me bricho jinak nez normalne pri MS a mensteuace neni moc silna, ale zas jen spineni to taky neni. Zkusila jsem dnes (24.DC) tehotensky test a vysel dusik (viz foto). Zkusila jsem pak jeste ovulacni (dalsi teho nemam) a ten vysel takto. Co si o tom myslite? Muze takova carka na ovu testu ukazat na tehotenstvi?
Diky za vase zkusenosti🙂