Ovulační tester Lady-Q. Máte zkušenost?

anchorinka
27. zář 2006

Ahoj holky-snažilky 😉
Chtěla bych se zeptat, jestli náhodou některá nemáte doma Ovulační tester Lady-Q (miniaturní mikroskop pro určení období plodných nebo neplodných dní)??? 🙂 Dočetla jsem se o něm na internetu (http://2324.elektrocoleti.cz/ovulacni-tester-la... - snad to admini nesmažou ) 😅 . Jestli ho některá používáte nebo s ním máte jakékoliv zkušenosti, budu ráda, když napíšete... váhám, jestli si ho mám koupit nebo ne 😉 ! Díky a hodně štěstí při snažilkování 😵 !

slavuska1
22. led 2009

Ahojky holky.
Vidím že tu rozoberáte ovu mikroskop a kapradiny......

Já ho dneska delala (plyvala) prvý krát. Poradíte mi nekterá jaké množstvo slín tam treba dát? Nebo nejaké už zjistené rady?

Ja Vám popíšu co tam vidím. jak jsem plyvla tak to bylo ve prostrředtaké bublinkové sliny a okolo prusvitné. A když to zaschlo tak to okolo bylo prusvitné tečkované (jako obr. neplodné dny) a kolem tech biblinek a v nich to je kapradovité (obr. plodné dni)
BT meřím taky ale nejak v noci blbě spím tak nevím jak je to spolehlivé taky. Chtela jsem to zdvoji, nebo pojisti...

beruskaveruska
5. únor 2009

ahoj tak koukám, že názory se různí 😲 také jsem začala uvažovat o LADY Q a ted teda nevím jestli ho koupit nebo ne. No když propočítám kolik vyjdou měsíčně ovu testy tak by se asi Lady vyplatil, ale zase aby vůbec něco ukázal 😀 ta prosím pisněte radu díky. 🙂

krista
20. črc 2009

vendy05 • 2. leden 2008 v 18:06
Ahojda. chtěla bych se zeptat zda někdo máte s touto pomůckou zkušenost??? Zda má cenu kupovat, jestli to opravdu správně funguje??? díky

vendy05 • 2. leden 2008 v 18:11
jo a ještě by mě zajímalo, zda je k tomu potřeba ještě měřit bazální teplota či hlídat hlen, nebo čípek ....

pudlyna • 1d • 2. leden 2008 v 18:23
Tahle diskuse tady někde je, tak tam koukni, podle všeho je to k ničemu.2 nebo3 strana diskusí.

vendy05 • 2. leden 2008 v 18:25
jej tak já to právě nenašla....děkuju jdu ještě jednou hledat

jankar • 1d • 2. leden 2008 v 18:26
NEKUPOVAT!!!!!!!
Já se napápila 😠
Už jsem to tu taky někde psala.

krista
20. črc 2009

lucinecka.m • snž • 18. červenec 2009 v 16:54
Ahoj holky,už dlouho čtu vaše diskuze a proto se na vás obracím s radou ,snažím se s přítelem o miminko už 10 měsíců a zkouším vše co se dá.Proto se vás chci zeptat jestli má některá z vás zkušenost s Ovulačním testem Lady Q Scope?? 😒.Děkuju za odpověd

cell • snž • 18. červenec 2009 v 18:03
luci: mám a nikoli dobré. Celý měsíc tam bylo to samé, pár ťupek vprostřed, kapradiny nai náhodou. Což může být i mnou, třeba plodné dny vůbec nemám. Ale neměnný obraz celý měsíc mi připadá dost divný 😖

lucinecka.m • snž • 18. červenec 2009 v 18:13
Cell:zkoušela sis počítat dny ovu? já zkoušela jsem si počítat dny ovulace,ale protože mám po vysazení HA menstruaci nepravidelnou tak jsem se v tom po čas ztratila.bazální teplotu vůbec nepoznám.tak nevím jak zvýšit šanced na otěhotnění. ☹

makovice • 18. červenec 2009 v 18:19
Holky, k těm ovu testům!!! Nemám teda přesnou zkušenost s tím, co píšeš. Ale před 2 lety jsem si koupila v lékárně po 3 měsících snažení o mimi normální ovu test (nevím už značku, stál kolem 60 kč) a hned jsem otěhotněla. Ale z vlastní zkušenosti mohu říct, věc je to výborná, ale podle něj jsem měla ovu úplně jinak než podle klasických výpočtů!!!

cell • snž • 18. červenec 2009 ve 23:04
no já mám možnost častých ultrazvukových kontrol, dle nich mám ovulaci ke konci cyklu. Na tomto ovu testu se to bohužel nijak neprojevilo ☹

jarynek • snž • Včera v 10:53
zrovna minulý týden jsem si ho pořídila...a nevím no....pořád jsem řešila kde to mám naslinit, jestli na tu čočku..nebo na to sklíčko. Zkoušela jsem tedy čočku a nic moc...teď zkouším sklíčko a zrovna dneska se tam něco objevilo..takže dám když tak vědět, jak pokračuju...měla bych mít v tomto období ovulku, tak snad to tak klapne, jsem sama zvědavá..... 🙂

len • Včera ve 12:21
Holky, takhle diskuze tu je již asi po desáté, celkový závěr bych tipla - jedna si to nemůže vynachválit, další dvě na to slušně nadávají. Zkoušela jsem klasický mikroskop, ovulovala jsem dle toho patrně každý den a ani po třech letech těhotná nejsem, popravdě bych radši investovala do slušnýho teploměru nebo se nechala sledovat ultrazvukem, tohle jsou vyhozený prachy... No a nebo se milujte obden-obdva, tak ovu neminete a ani nemusíte vědět, kdy ji máte 😀

lenulinka21 • 37tt • Včera ve 12:27
Ahojík tak já přidám svou zkušenost:

Kapradiny jsem tam vždycky měla pak jsem se svěřila svému GYNEK.že ho mám a ten mi řekl
že podle toho testru OVULUJE taky 😀 😀 tak mě tím moc pobavil.
Kažkopádně nám to z toho nevyšlo takže bylo IVF a výsledek vidíte sami. V uterý
rodím plánovaným císařem

terkajesterka
31. črc 2009

hmmmm...........tak nevím, asi jsem se taky napálila. Po zakoupení mi taky nebylo úplně jasné, kam mám dát sliny a pochybnostli vzrostly když jsem v mikroskopu (jestli se takovýmu plastovýmu krámu dá říkat mikroskop) neviděla NIC - fakt vůbec nic. Pak jsem zkoušela různé množství slin (málo nebo hodně) a výsledek byl stejný. Tak buďto jsem úplně mimo a nepochopila jsem návod nebo jsem blbec, co na všechno skočí.

elisaa
10. bře 2010

Ahoj, test jsem si objednala a v nejbližších dnech by mi měl být doručen, chtěla bych se zeptat, jak přesně postupovat - kdy měřit,kam se slinami 🙂 a při jakém výsledku "to zkoušet" . Asi si říkáte že jsem blázen,ale radši zeptám, než to zkoušet špatně. Menstruace mi nechodí pravidelně a tak bych chtěla tuhle metodu zkusit. Děkuji za radu.

felicitta
2. čer 2010

Ahoj holky,nevím zda má smysl se ptát a někdo mi odpoví koukám že už to ti moc nefunguje,asi už jste všechny těhotné co? 🙂
Přeji Vám to,ale kdo mi teť poradí? ☹ Je mi 35 let a měla jsem Mirenu,tu jsem si dala vyndat ale nějak to zatím neklaplo tak nevím může to s tím mít souvislost jak dlouho by to mohlo trvat než se to srovná,nějaké zkušenosti?
Až tady jsem se dočetla o tom ov, testu ani jsem nevěděla že něco takového existuje,včera jsem si řekla že tomu nevěřím a dnes běžela do lékarny a 5 ks. koupila,jsem na to zvědavá....Snad to zvládnu 😀
Doufám že se to tu opět rozjede,je to super že existuje někdo kdo dokáže lidsky poradit a podržet! 🙂
Všem držím pěsti a díky za radu ....

maximka33
26. srp 2012

ahoj holky, obnovuji toto téma. díky radám tady jsem přišla na to, že s tím víčkem musím kroutit - a zaostří se. viděla jsem jen tečky. jsem te´d 20 den cyklu a ovuluji později, akorát minulý cyklus byl velice krátký, jen 24 dnů, takže asi bez ovulace. tak vůbec nevím, jestli tento cyklus ovulace bude.

hanule_le
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maximka33
29. lis 2012

@hanule_le tak přesně tenhle mám asi doma, i když jsem ho koupila za míň. ale prozatím jsem nikdy neviděla kapradinky, ačkoliv podle ovulačních testů ovulace určitě proběhla. asi to s tím nějak neumím..

hanule_le
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
palomitacheca
12. pro 2012

@hanule_le já ho mám doma už několik let a taky byl levnější. Tenkrát jsem ho zkoušela používat, ale nic mi neukazoval. Loni v červnu jsme chtěli druhé dítě, nějak v září jsem si vzpomněla, že mikroskop mám, tak jsem mu zkusila dát další šanci. Konečně jsem zjistila, na který sklíčko se mají nanášet sliny, tak začal něco ukazovat 😀
Zkoušela jsem testovat vždycky ráno, ale ne každý den, tak jsem kapradinky měla spíš vyjímečně a nic z toho nebylo. V listopadu jsem našla krásný kapradinky, k tomu jsem měla ovulační hlen, tak jsme to zkusili a dcera už má 4 měsíce 🙂

maximka33
12. pro 2012

holky, kdyby měl někdo zájem, prodávám Lady Q:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=61649601&tab=2

hanule_le
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
palomitacheca
19. pro 2012

@hanule_le já to nakonec pochopila podle návodu, ale že mi to trvalo 😀 kdyby sis nevěděla rady, tak dej vědět 🙂

ifus
19. pro 2012

Holky, prodam microskop Donna, stal 600,-, tak za nejakou symbolickou cenu prodam dale, kdyztak napiste vzkaz 🙂

hanule_le
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
palomitacheca
21. pro 2012

@hanule_le bavila jsem se kdysi s jednou kamarádkou, která ho používala, a taky měla ze začátku problém, kam nanášet sliny 😀 tak mě potěšilo, že nejsem jediná, kdo to nepochopil 😀 já už ve škole měla problémy v biologii, protože s mikroskop jsem si moc nerozuměla... 😀

hanule_le
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
palomitacheca
11. led 2013

@hanule_le jsem zvedava, co na nej budes rikat. Hlavne aby splnil svuj ucel 😉

slniecko2
11. led 2013

ahojte-ja som mala kupeny kedisi davno ten mikroskop ale je to riadna blbost- podla neho som mala ovu nonstop. odporucam radsej ovu testy-daju sa zohnat aj jeden po 40 centov na konikovi v bazare a tie vam ocu potvrdia urcite-len treba vediet, ze ovu prebehne vtedy ked je kontrolny pasik rovnako alebo slabsie silny ako ten ciknuty. potom ovu pride do dvoch dni. vela stastia v snazeni sa

medcen
12. led 2013

@anchorinka Ahoj, dostala jsem tester od manžela. Zkouším jej teprve 14 dní. A prozatím ukazuje tak jak má - jak odhaduju plodné dny - objevily se tam keříčky. Jsem nadšená, protože jsem četla i zprávy od neúspěšných žen. Možná je to tím, že nedodržovaly postup. Na internetu jsem nenašla informaci, že se sliny mají nanášet aspon dvě hodiny po jídle a pití nejlépe brzo ráno bez čištění zubů. Pěkný den

eliska512
18. led 2014

Používám ho už 14 dní. 🙂 V neplodném období ukazoval takové tečky nebo bublinky a bylo to čiré, zatímco 13. a 14. den cyklu se to začalo zahušťovat a dneska 15. den je to na sklíčku husté!
Nevypadá to přesně jako na obrázku, protože to sklíčko je malé, oproti 5 cm velkému zvětšenému návodu. Nemůžu říci že vidím kapradinky, protože bych to musela ještě více zvětšit, není to tak detailní jako na obrázku. Ovšem vidím zahuštěné sklíčko oproti čirému jaké to bylo na začátku. 🙂
A musím to naklánět, abych se nedívala přímo do té diody, ale kousek vedle ní.
Jsem spokojená.
Budu to v budoucnu používat jako antikoncepci společně se symptomaticko-termální metodou.
Používám Lady Q zakoupené v Jablonci nad Nisou - int.obchod Euro-Výběr za 595,-kč.

eliska512
18. led 2014

Je bezva vědět, že teď kdybychom na to vlítli, tak jsem v tom raz dva :D 🙂

eliska512
18. led 2014

@medcen
Vidíš tam jasně ty kapradinky? (ty jednotlivé "chloupečky")
Já vidím spíše zahuštění.