Ovulační testování - ve kterou denní dobu?

michaela_n
31. pro 2013

Ahoj holky,
začínám první měsíc s ovu testováním, ale řeším problém. Můžu testovat buď ráno před odchodem do práce což je 5:30-6:30, ale z první ranní moči....nebo až kolem 18-20 hod po příchodu domů, a i to nemusím vždy stihnout a je pro mě trochu náročné 2 hodiny nepít.
Je teda lepší testovat jen ráno, jen večer nebo raději dvakrát - ráno i večer. Má smysl testovat se dvakrát?

Díky moc za radu.

maice
31. pro 2013

Určitě to smysl má...mě třeba minulý měsíc ráno nic, večer positiv a ráno nic...dvakrát denně je jistota. Pokud ale budeš vybírat testuj večer 🙂

sarkad2856
1. led 2014

@michaela_n Taky jsem testovala 2x3x denně 😉

pellullinka
1. led 2014

@michaela_n myslím,že stačí testovat jednou denně,zhruba ve stejnou dobu. Ráno urco ne. V návodu píšou,že ne dříve než v 11 dopo a určitě ne z ranní moči ;)

michaela_n
autor
1. led 2014

@pellullinka No já mám testy od GS http://www.gsklub.cz/products/10520-gs-ovultest a o době testování se v návodu nepíše....teda píše se že kdykoliv...tak jsem z toho jelen.

pellullinka
1. led 2014

@michaela_n ale u ovulacnich testů se nedoporučuje ranní moč.

karlos12
15. črc 2014

A nevíte někdo proč netestovat ráno ?Hledám zda tu není tato otázka,ale nikde jsem ji nenašla.Moc děkuji za odpověď.

lenicka07
15. črc 2014

@karlos12 protože je nejnižší koncentrace LH hormonu v ranní moči. LH je luteinizační hormon potřebný pro vývoj zralého folikulu.

karlos12
16. črc 2014

@lenicka07 Moc děkuji, vím co je to za hormon, ale nevím ( teď už jo ) že je nejnižší koncentrace v ranní moči.Moc díky, K 🙂

ssarula
24. črc 2014

ahojky, snad mi někdo odpoví. Už 7 měsíců se snažíme o druhé mimčo (první se povedlo až po roce a půl), teď dělám ovu testy,taky jsem četla že je jedno kdy, tak jsem testovala z ranní moči. A když píšete že je tam malá koncentrace hormonu, znamená to, že když mi ráno vyšla testovací čárka světlejší než kontrolní a ráno bylo málo hormonu, že teda může být ovu na spadnutí, že kdybych si to přečetla dřív a testovala kolem oběda, že čárky mohou být stejně silné?