Ovulační testy jako antikoncepce. Máte zkušenosti?

anetadr
20. dub 2012

Zdravím všechny🙂 Osobně hodně zvažuji jakou antikoncepci a ovulační testy mi přicházejí jako nejlepší varianta. Hormonální antikoncepci mít nemůžu, pesar taky ne, kondom nám nedávno praskl a tak jsme oba z manželem dost nervozní, když ho používáme, nitroděložní tělísko nechci, protože plánujeme zanedlouho další dítko. Máte někdo zkušenosti s ovulačními testy jako antikoncepci? Moc ráda bych si pokecala s podobně zaměřenými maminkami.

luciebx
20. dub 2012

na toto si se uz jednou ptala .... podle me pouzivani ovu testiku jako antikoncepce je blbost.. je to sice nejpravdepodobnejsi ze otehulis pri nebo po ovu.. ale kolik je tu pripadu ze nekdo otehulil kratke po ms ...jestli vam to takhle vyhovuje je to na tobe.. ja bych se tim teda neridila...

romcovaklarka
20. dub 2012

@anetadr Ahoj, podle mě by to šlo, ale neřídila bych se pouze ovu testy, chce to zkombinovat s měřením teploty, sledováním hlenu, čípku apod. a jestli s tím začínáš, chce to několik cyklů, než se s chodem svého těla obeznámíš natolik důvěrně, abys to všechno spolehlivě rozklíčovala.

A ano, může se otěhotnět hned po ms apod., ale ta ovulace tam prostě být musí, bez ní to nejde 😀

A ještě, vidím, že máš ještě mrně - jestli třeba ještě kojíš, tak bacha, cykly jsou rozházené, nepravidelné a nedá se to tak dobře vysledovat, dokonce není ani vyloučeno, že po ovulaci nepřijde ms a následuje další ovulace (je to výjimka, ale možné to je, mně se to stalo - potvrzeno Dr.), takže si řekneš, že máš po ovulaci, myslíš si, že do další ms jsi "v bezpečí" a ono ne 😅

Každopádně podle mě to nebude tak spolehlivá metoda jako třeba HA, ale myslím, že je reálná šance, že taková ochrana bude dostatečná. Kor, když si uvědomíš, že i při styku v plodných dnech je pravděpodobnost otěhotnění "jen" asi 40% 🙂 Měli byste ale pro jistotu být smíření s možností dalšího miminka o něco dřív, než jste plánovali 🙂

anetadr
autor
21. dub 2012

@luciebx milá lucie, moc děkuji, že jsi zase zareagovala. Minule jsem psala otázku, zda má někdo zkušenost s ovulačním testrem Dona - tys mi odpověděla, že by ses tímto způsobem nechránila - což chápu, pokud máš nějakou jinou možnost. Já jich ale moc nemám, tak prostě pokud nechci držet půst, tak mi nezbývá nic jiného, než vzít za vděk podobné formě antikoncepce. Chtěla jsem si tedy zde najít maminky, které třeba prožívají něco podobného a tak jsem založila tuto diskusi. Opět mi odpovídáš ty, že si myslíš, že je blbost se takhle chránit. Opět moc děkuji za tvou odpověď, ale naprosto nechápu, proč mi to píšeš. Já už jsem pochopila, že ty se takhle chránit nebudeš, já nepotřebuji slyšet, že to není úplně bezpečná metoda antikoncepce - mám vystudovanou vysokou školu a vím, jak zhruba lidské tělo funguje 😉 mimochodem - nikdo nemůže otěhotnět mimo ovulaci - ti co otěhotněli na konci MS měli ovulaci na konci MS 😉 takže moc děkuji, že jsi mi napsala, že ty by ses takhle nechránila, ale raději bych v tomto tématu pokračovala s maminkami, které se tak chrání - proto jsem jí založila. Možná není od věci přečíst si vždy úvodní příspěvek - když se někdo ptá na ovulační testr Dona, neptá se, jestli ty se tak chráníš nebo ne. Jestli někdo hledá maminky co se chrání ovulačními testy, tak opět moc nechápu, proč mi píšeš, že ty se tak nechráníš - vždyť se nemusíš nutně vyjadřovat ke všemu, když se tě dané téma netýká 😵

anetadr
autor
21. dub 2012

@romcovaklarka moc děkuji za rozumnou odpověď🙂 samozřejmě vím, že to není tak bezpečné jako HA - ale minulý cyklus nám právě praskl kondom těsně před ovulací - a to by člověk řekl, že to bezpečná metoda je. Pokud bych otěhotněla dřív, tak by se nic nestalo - pochopitelně s touto variantou budu muset počítat. Nekojím už dávno a teď se mi teprve tak nějak srovnal cyklus - určitě to budu kombinovat s měřením bazální teploty - a uvidím, jak to prvních pár měsíců půjde. Jiříka jsme měli hned první cyklus co jsme se začali snažit - mamka měla 4 děti - 3 na první pokus a jedno neplánovaně a ségra teď taky otěhotněla na první cyklus - takže právě předpokládám (i doufám s ohledem na budoucí snažení), že otěhotnět není pro mě až zas takový problém (ťuk ťuk)🙂 ale co jiného za antikoncepci??

lucinocka
21. dub 2012

@anetadr mame podobny problem ako vy🙂 po porode sa planujem vratit k sledovaniu hlienu a teploty + mm bude davat pozor🙂 nic ine na vyber nemam 🙂

ajca123
21. dub 2012

@anetadr tak to si ma dnes ráno pobavila 🙂
Neriskovala by som ovulacne testy ako antiko...
Ja som s prvým otehotnela presne ked som mala ovulku,druhy a treti boli neplanovani boli ups a to som nemala ovulku 🙂
Jeden presne 9dni po mrske a treti tesne pred mrskou 🙂

anetadr
autor
21. dub 2012

@lucinocka jé tak přeci jen se tu maminka s podobným problémem našla🙂 koukala jsem, že jste o jedno miminko přišli - to je mi moc líto - tak moc moc přeji aby toto těhotenství bylo v pohodě. Vy jste se tak chránili už nějakou dobu?

romcovaklarka
21. dub 2012

@anetadr No jasně, taky mě už nic jiného nenapadá. Já jsem teda symptotermální metodu používala naopak k otěhotnění, ale když jsem zjistila, jak dobře to funguje, tak jsem si říkala, že bych ji mohla klidně používat i jako antikoncepci. Ale je fakt, že teď po porodu v tom mám teda dobrej chaos, a ještě jak v noci vstávám k malýmu v různé časy, tak mi i ty teploty tak trochu skáčou, no ale do toho se hádám zase vpravím. Ale je fakt, že pokud bych to teďka chtěla jako antikoncepci, tak to bych si asi nelajsla a dala bych třeba ten kondom ještě navíc k tomu. Každopádně držím palce, ať vám to vyjde tak, jak chcete 🙂

lucinocka
21. dub 2012

@anetadr prvy rok pred svadbou sme len davali pozor, vedela som ,ze ked mam nejak mokro asi budu plodne dni, ale nejak extra som to nesledovala, spolahla som sa na mm..a po svadbe sme sa zacali snazit, a velmi sme chceli tak nam to neslo🙂 O prve sme prisli kvoli tomu, ze som mala trombozu z HAK a vyvolalo mi to geneticku mutaciu, kvoli ktorej musim pocas tehu pichat injekcie kazdy den a v prvom tehu sa to zanedbalo..tak dufam, ze tentoraz to potiahneme do stastneho konca🙂

anetadr
autor
21. dub 2012

@ajca123 ovulaci si mít musela, bez vajíčka to bohužel nejde 😉 takže jsi měla ovulaci 9 po MS a pak 3 dny před🙂 což by ovulační testy ukázaly🙂 jo a 9 dní po MS - to je přece ideál na ovulaci 😀

romcovaklarka
21. dub 2012

@ajca123 Ahoj, nezlob se, ale nemůžeš otěhotnět bez ovulace 😅 Je samozřejmě možné, že se ovulace objeví v neobvyklou dobu, třeba právě jak píšeš krátce po menstruaci apod., ale ta ovulace tam prostě být musí... Je to uvolnění vajíčka, když se u tebe žádné vajíčko neuvolní, nemají spermie co oplodnit a otěhotnět prostě nelze 🙂

anetadr
autor
21. dub 2012

@romcovaklarka díky moc - já už jsem po porodu 13 měsíců - tak už mám cyklus relativně srovnaný - prostě to budu teď tak nějak zkoušet a kombinovat a časem uvidím🙂 nic jiného nám nezbývá

anetadr
autor
21. dub 2012

@romcovaklarka to je neuvěřitelné, co si některé maminky myslí co? 😀

anetadr
autor
21. dub 2012

@lucinocka teda tak to je mi moc líto. To už chápu, že HA si asi nikdy nevezmeš. Já brala HA asi rok po svatbě a pak jsem ji vysadila - půl roku před tím, než jsme plánovali snažení - no a jak jsem jí vysadila, tak jsem věděla, že už jí nikdy brát nebudu 😀 bez ní to bylo 1000x lepší🙂 no tak jsme se pak půl roku chránili kondomy a přerušováním a pak se začali snažit - a povedlo se nám to hned na první cyklus. Tak právě zvažuji jak teď - do teď jsme tak vše kombinovali - kondom, přerušování a i trochu právě ty ovu testy - ale říkala jsem si, že kdyby se vážně člověk naučil svůj cyklus dobře znát, že by vlastně většinu měsíce měl klid🙂

lucinocka
21. dub 2012

@anetadr ono je aj dost podstatne aby bol cyklus pravidelny, aj ovulky pravidelne, myslim , ze v tom pripade nie je problem si to odsledovat... ja som prvu MS dostala v 10. rokoch a doteraz som mala stale cyklus 28 dni / aj po kyrete/ ovulka vzdy prebehla na 13-15 den... tak vtedy treba bud obmedzit styk, alebo davat zvyseny pozor a myslim ze to bude ok🙂

anetadr
autor
21. dub 2012

@lucinocka tak já to tak úplně přesné nemám, ale právě když bych se hlídala i tou teplotou a ovu testama, tak by to podle mě šlo

pifina
21. dub 2012

@anetadr ako kombinovana metoda s meranim teploty to moze byt relativne spolahlive, ale urcite si treba overit, ako ukazuju testy ovulku Tebe, pripadne rozne druhy testov ... ja som napriklad malokedy mala pozitivny ovu test (teda podla toho, co pise vyrobca, ze druha ciarka musi byt rovnaka alebo silnejsia ako testovacia), takze bez merania teploty by som nevedela nic a aj kvoli tomu som nakoniec testy prestala pouzivat, len ma plietli 😅

ajca123
21. dub 2012

@anetadr ja mám vždy ovulku 14 dni po mrske 🙂 presne pravidelnú...
A lekár mi povedal že čím žena je starší môže sa stat že ovulka predlžuje....
A to že 9dni po mrske som otehotnela je vauuuu... Lebo manželova spermie vydržala 5dni do ovulky...
Ja nehovorím že nemám ovulku nie som blbá 🙂
Ja len chcem povedat že tieto testy by som nebrala ako antikoncepciu 🙂 tot vše...

kukucg
21. dub 2012

@anetadr Ahoj, ja by som sa asi na ovu testy nespoliehala ako na antiku, lebo test mas pozitivny den pred ovu vacisnou, a den predtym moze byt uplne negativny, ak vsak budes mat styk, spermie vydrzia dva tri dni v pohode, takze ti to vobec nepomoze 😒 😒 Ked tak, tak skus komplet Symptotermálnu metódu, meraj si BT, sleduje hlienik, krcok, no aj tak asi bude trvat nejaky ten cyklus kym do toho prides a budes sa moct spolahnut 😉
V podstate ak by si to kombinovala aspon s kondom pocas plodnych dni sanca na ochranu by bola vyysia, ono ak ti praskol raz neznamena ze sa to znova stane a neda sa na neho spolahnut.. ja napriklad HA nemoze a 4 roky sme fungovali s kondomami a nikdy sa nic nestalo 😉

amexa
21. dub 2012

podla mna ked sa budes sledovat neake tri cykly a zistis ze mas absolutne pravidelny cyklus tak by sa dalo fungovat - teda este skor na bazalnej ako na ovu testoch...

lili_mia
21. dub 2012

pripájam sa k sledovaniu BT a tak si zistíš, kedy ti prebieha ovulácia a cca 3-4 dni predtým začnete sexuálne abstinovať po dobu 5tich dní a potom až do ms máte medové týždne 😉 u mňa ms trvá 5-6dní, ovu chodí na 12-13dc, čiže od 10dc som plodná, takže po ms cca 2dni som možno neplodná, kedže niektoré spermie prežijú aj 5dní a potom si veselo oplodnia vajko 😉 ale po 14dc mám 10 dní do ms na "užívanie si" bez ochrany, no poznáme sa, chtíč príde mimo neplodných dní, takže kondóm, ak sa bojíte, tak si treba v hlave utriediť, či dáte aj nabudúce s kondómom a ak praskne a otehotnieš, tak druhé baby príde skôr, alebo jednoducho nepraskne a ste v suchu .. akú ste mali značku, že vám praskla, nám nepraskol ani durex, ani pepino, ani nejaká divná značka z dm, tuším niečo ako one love, dokonca ani z lidlu ešte nepraskli .. praská zvyčajne zle skladovaný kondóm, mimo krabičky,niekde v taške, či v peňaženke, vtedy sa môže natrhnúť latex a pri nasadení či neskôr praskááá

sorciera24
21. dub 2012

@anetadr ja osobne by som sa na to nespoliehala, chcelo by to potom asi kombinaciu ovu testov, meranie teploty a sledovanie hlienu (aj ked ja osobne akosi neverim tymto metodam....).....my zas fungujeme roky len na kodomoch a nikdy sa nic nestalo a ani sa nepretrhol (ale ak mas z toho strach, tak kombinuj)...zvolila by som napr. kombinaciu kodomu a Pharmatexu (spemicidny gel)

anetadr
autor
21. dub 2012

díky za všechny rady - chápu, že to není 100% jen jsem chtěla zjistit, kolik maminek to tak dělá a jak dlouho se jim dařilo neotěhotnět. Anatomii v tomto směru znám a je mi jasné, že to není naprosto spolehlivé - ale co dnes je že? Kondom to byl Primeros - nově koupený a bylo to již podruhé (ani nevím co jsme měli předtím) - Durex manželovi nevyhovuje. Ono jde o to, že při používání kondomu jsme pak oba tak nervózní, tak nám to ani moc nejde:( takže díky za názory, v tomto směru jsem opravdu vzdělaná, jen jsem chtěla najít někoho, kdo je na tom podobně 😉
@sorciera24
@lili_mia
@amexa
@kukucg

anetadr
autor
21. dub 2012

@ajca123 "druhy a treti boli neplanovani boli ups a to som nemala ovulku" - z toho jsem pochopila, že jsi si myslela, že jsi otěhotněla bez ovulky 😉 spermie žijí cca 3-4 dny - zcela výjimečně max. 5, ale schopnost oplodnit vajíčko si uchovávají pouze 48hodin - takže jsi musela mít ovulaci do dvou dnů od styku - asi zase tak pravidelně nechodí 😀

lili_mia
21. dub 2012

@anetadr tak primeros my sme zrušili kvôli môjmu "nepohodliu", nakoniec sme fičali na 12ks baleniach pepino 😉

kukucg
21. dub 2012

@anetadr Nikto ti nevravi ze sa nevyznas alebo si nevzdelala, chapem zi si chcela vediet kto je na tom podobne, ale ovutest ako antikoncepcia asi velmi pouzivany nie je, tak neviem ci niekoho najdes a zistis ako to fungovalo, je to asi dost riskantne... Nakoniec sami vyrobcovia upozornuju ze to nejde. Inak s tymi kondomamy to chapem, ale podla mne je to o zvyku a nakoniec, ak by som dieta nechcela bola by som viac nervozna pri styku bez ochrany nez z kondomu, na ten sa naozaj da zvyknut 🙂 nam durex tiez nevyhovoval, oblubili sme si pepino a za 4 roky nesklamal ani raz 🙂

kukucg
21. dub 2012

@anetadr Schopnost oplodnit vajicko maju spermie asi 24 až 72 hodín, je to individualne, takze nemusela ju mat do 48hodin 😉

ajca123
21. dub 2012

@anetadr mršku som mala pravidelnú aj som vedela o kolkej hodine príde 🙂
Idem lebo dnes ležím na gauci a Filipko mi stále niečo pcha do úst 🙂,moj maly spuntik

anetadr
autor
21. dub 2012

@kukucg no, s těmi spermiemi je to asi složité - koukám že co odborník, to jiný názor. HA stejně nepřipadá v úvahu, pesar taky ne (mám moc velký čípek) - tak to prostě budeme zkoušet jak to půjde🙂 a když bude mimčo dřív, taky mi to vadit nebude🙂

petulka86
6. čer 2012

ahoj, taky jsem dlouho hledala alternativu k HA a do tělíska se mi nechtělo jít, mám v okolí několik případů selhání a vůbec problémy po zavedení. Nakonec jsem se rozhodla pro Femcap a jsem zatím moc spokojená(i když ho používám zatím krátce tak uvidíme jak se osvědčí;)) taky jsem se bála že mám velký čípek, nechala jsem si ho pro jistotu přeměřit(jsem po 2 porodech), ale napadlo mě, když nemůžeš cervikální pesar kvůli čípku, co poševní pesar, diafragmu? blbý je že tady na to doktoři asi nejsou vyškolení, musí se to pravidlně kontrolovat, měřit, aby dobře seděl(stačí prý přibrat nebo zhubnout a už to není ono) Femcap je na tohle lepší, ale v tvým případě možná kdybys sehnala doktora kterej by byl ochoten ti to pravidelně kontrolovat(cca 1x za pulrok stačí) tak by to třeba šlo v kombinaci se spermicidem