Ovulační testy. Jsou přesné?

ovulinka
10. led 2011

ahoj snažilky nevím co si mám myslet o ovulačních testech vychází mi 14 a 15 den ale teplota po ovulaci vždycky klesne o 4 stupně tak nevím jestli jsou opravdu tak přesné jak se říká napište mi prosím vaše zkušenosti s testy díky ahoj ovulinka.

denousek
11. led 2011

tak to by me taky zajimalo co ti kdo napise ja teplotu nemerim ale ovu testy pouzivam tak jsem jim teda verila 😒 no tak snad se nekdo vyjadri..

leeena_4
12. led 2011

ahoj, správně by jsi měla testovat dokud ovutest není zase negativní, protože pozitivní ho můžeš mít 3 dny po sobě, ale ovulace je až ten poslední 😉

martasek33
9. kvě 2012

Ahojte,
chtěla jsem se zeptat, jak si myslíte, že jsou tyto testy spolehlivé. Koupila jsem si na netu jinou značku testu. Asi pětkrát jsem to zkoušela, a vždy se ukázal jako negativní. Dnes jsem zkusila moji obvyklou značku a ukázal se jako pozitivní. Ale pro srovnání jsem zkoušela i ten druhý a ten byl zase negativní. Tak co je špatně? Poraďte

eficenka
9. kvě 2012

@martasek33
podle toho které, když jsem začínala testovat, tak jsem si myslela že jsou ok... Pak jsem začala měřit i BT a najednou byl třeba posun i o 3 dny 🙂 pak jsem zkusila jinou firmu a ty už byly tak na 80% spolehlivé...
Ale otěhotněla jsem až díky měření BT - nic to nestojí, je to přesnější... Tak zkus měřit BT 🙂

petramarie
18. črc 2012

@ovulinka Ani mi nemluv. 🙂 Já si vždy podle příznaků a + - doby v půlce cyklu vždy myslela, že mám ovu.. pobolívání podbřišku, vlhko dole atd. No a druhý cyklus zkouším ovu testy a pořád bílo. Ten poslední se 19.20.21. DC objevil dušík, už jsem si myslela, že ovu příjde a toho 21. DC došla MS. (o týden dřív). Takže jsem z toho všeho zmatená jak včela, vždycky jsem MS měla přesně. Takže neporadím... 😒

mendie
14. srp 2012

@eficenka Ahoj, prosím tě, podle měření BT - údajně ovulace je poslední den, kdy je BT nižší a po ovlulaci se zvýší. Tedy podle měření poznáš, že jsi měla ovu až den po ní. Je to tak správně nebo je to jinak? Protože jestli je to tak, tak ovu poznáš až takříkajíc s křížkem po funuse. Oprav mě prosím, jestli se pletu, budu jen ráda 🙂

eficenka
14. srp 2012

@mendie
jojo jakoby to poznáš den až dva zpetně... Ale v momentě, když mi spadla BT teplota dolů, tak jsme se milovali obden dokud byla dole, pak ještě v ten den kdy stoupla -1DPO a vyšlto to 😉 Otěhotnět se teoreticky může i 3dny po ovulaci....

mendie
14. srp 2012

@eficenka Tak gratuluju, zkusím 🙂

eficenka
14. srp 2012

@mendie
budu držet palce! taky sem pvné neúspěchy moc prožívala, pak sem si říkala že když to má vyjít, tak to vyjde a bylo to....

mendie
14. srp 2012

@eficenka No jo no, když ono už to i pár měsíců je někdy dlouho. A člověk si připadá hrozně starej 🙂

eficenka
14. srp 2012

@mendie
uvidíš že se to jednou povede a ani to nebudeš čekat... pila sem teda ještě kontryhel. čajík a po milování dávala zadek nahoru 😀

market01
14. srp 2012

ahoj holky, tak se k vám přidám s otázkou na "slavné" ovulační testy. Nevím, kde začít, no asi takhle. Minulý měsíc jsem na sobě ovu bezpečně poznala (ona probíhala i předtím) ale teď bylo to extrémní- hlen, bolest v podbřišku, dokonce i ovu testy mi vyhodily //, což jsem ani nečekala. Cyklus mívám 29-33 dnů, tento cyklus jsem začla testovat snad už od 11. dne doteďka (18.den) a čárky kde nic tu nic. Jen ta kontrolní, testovací slabá, hodně slabá... Bolesti v podbřišku mám už pár dnů, hlen žádný... Tak buď mám anovulační cyklus nebo ovulace teprve přijde. Nějak se mi to nezdá, míváte to některá stejně?

mendie
17. srp 2012

@market01 jo, hele, mám to podobně. Zajímalo by mě, co znamená, když se druhá čárka na testu objeví, ale je slabší než ta testovací.

des
20. srp 2012

@mendie Podle návodu k několika značkám ovulačních testů by to mělo znamenat, že je negativní. Až když je druhá čárka stejně silná, nebo dokonce silnější než ta kontrolní, tak je test pozitivní.

andulka86
25. pro 2012

Já měla testovací čárku stejně silnou, ale o malý ždibíček světleší cca ve 14h odpoledne. Nechali jsme teda snažení na druhý den ráno a bylo.
Podle mně ty známky ovulace jako bolest v podbříšku, hlen atd. jsou ještě před OVU a k samotné OVU dojde třeba až za dva, tři dny. Když jsme se snažili bez testů, vždy jsme si vystříleli munici moc brzy před ovu. Doporučuju vyčkat až čárka zesílí a na hlen se vykašlat.

terycek
25. pro 2012

Souhlasím s andulkou86. Také my tyhle příznaky začaly dřív než sem ovu měla. Tu mi nakonec potvrdil ovulační test a doktorka. Nejlíp se mi osvětčili ovu od GS.

terka_85
30. čer 2014

Holky prosím o radu. Jsem 16DC po vyvolávané menstruaci a asi 2 dny mě pobolívá břicho. Už asi týden si dělám ovulační testy, ale zatím vždy negativní. Může to být ovulace i přesto, že test byl negativní? Díky 🙂

jenny.kay
30. čer 2014

@terka_85 Může. Já měla ovulační testy vždycky zcela negativní a mám dvě děti 😉

lucfuci
10. črc 2014

Ahoj holky, teďka používám ovu test RapiClear a nevím. Mám cyklus 28 dní přesně a testuju už od 10DC, dneska je 16DC a pořád žádná čárka. Dva dny zpátky tam byl duch, ale to byl duch, že mi spíš přišlo, že ho vidím proto, že jsem si ho vymodlila. Včera jsem měla pocit, že mám ovu - měla jsem bolesti v podbřišku, dneska bílkový výtok. Test byl včera nulový, dneska taky sněhobílo... Testuju se sice kolem 11 dopo, ptž chodím do práce tento týdne na odpo, takže v práci těžko něco otestuju... Ale myslím si, že něco by tam mohlo být i tak. Tak nevím, jestli se stresovat. Už jsem i u jiných slečen četla, že RapiClear nic moc. Spíš nic než moc... Máte zkušenosti?

bebinko1
1. říj 2015

Ahoj holky chtela jsem se zeptat zda skutecne dochazi k ovulaci kdyz mam pozitivni ovulacni test. Ptam se z toho duvodu, jelikoz jsem predtim mela endometriozu a syndrom PCO. Hormonalni profil byl posledne ok,,,dekuji

mnere
3. led 2016

Ahoj, moje zkusenost ovulacnimi testy je takova: Sledovala jsem 3 mesice, nikdy nebyl pozitivni (maximalne nepatrny duch, ktery byl videt jen na svetle pri velmi podrobnem zkoumani). Treti mesic jsem testovala 2krat denne v domneni, ze jsme se mohla trefovat mezi zvyseni a opetovne snizeni hladiny LH. test byl cely mesic zcela bez 2. carky, zato na tehotenskem testu byla druha carka krasna.

bebinko1
3. led 2016

@mnere tak to funguje zrejme tak,ze na kazdeho plati neco jineho

bianca_86
14. led 2016

Přidávám se k otázce, nějak nevím do kterého tématu ji zařadit a nové zakládat nechci. Tedy: gynekolog mi podle ultrazvuku řekl den, kdy to máme zkusit,vycházelo to na 13. den MS. 13. a 14. mě bolelo na straně levého vaječníku. Následující den (14.) jsem si že zvědavosti udělala ovu test a byl tam (asi?) sotva znatelný duch, dnes jsem si udělala další - jestli zesílí a už tam nic nebylo, myslíte, že to Dr. špatně odhadl? Věřily byste spíš doktorovi nebo počůranému papírku?

tati_ana
20. led 2016

@mnere Ahojky, tak já měla úplně stejnou zkušenost...všechny ovulační testy negativní (duch nebo úplně sněhobílo) a přesto jsem ihned otěhotněla.
@bianca_86 Rozhodně bych věřila doktorovi, jelikož ovulační testy nejsou tak moc spolehlivé. Četla jsem spoustu diskuzí, kde ovulační test byl pozitivní a dle UTZ žádná ovulace nebyla. 😉

pospis
31. led 2016

Poslední pul rok jsme si dělala ovulacni testy a měřila BT. Už z dřívějška jsem věděla že ovulaci mívám kolem 18-19DC. Od 12 dc jsem si dela vama ovulacni testy. Od 15dc i 3x denně abych se trefila. Pozitovni ovulaci test byl většinou 15-17dc a ovulace vzdy za dva dny po pozitivním ovulacni testu (nárůst bt).. takže u me ovulaci testy fungovaly dobře.

byra
25. únor 2016

Včera jsem byla u doktora, dělal mi ten vnitřní UTZ a prý vajíčka na prasknutí, dnes jsem si dělala ovu test a negativní, mizna malinký dušík ☹ tak nevim. Hlen je spíš tvarohovity, ale už týden mě píchá na pravé straně, dle utz tam vůbec nic není, jen folikuly. Jsem 14 DC, poslední cyklus byl 38 dni, předtím 31,29,25,29,27. Asi to mám dost rozházené, co? Myslíte, že ovu ještě bude, i když MUDr.říkal, že je.to na prasknutí? Prý uvnitř je vše vyčištěné, testovat mám prý 12., 14. a 16.den. Zatím teda nic

emisekkk
3. dub 2016

@byra jediny,na co mi byl ovu test je detekce tehotenstvi 😀

monichka
3. dub 2016

@emisekkk jak jste poznala?

emisekkk
3. dub 2016

@monichka nemela jsem doma tehu test jen ovu,tak jsem ho vyzkousela. byl vice nez pozitivni,tak jsem mazala pro tehu a taky pozitivni

emisekkk
3. dub 2016

@monichka psalo to tady vic holek,ze to tak funguje a muzu potvrdit