Ovulační testy, který můžu považovat za pozitivní?

maice
9. pro 2013

Ahooj, holky, prosím o radu....myslíte, že můžu považovat 8.12. večer jako pozitivní ovu test? Děkuju

pepetousek
9. pro 2013

@maice Já bych řekla, že můžeš 🙂 Máte nejvyšší čas se snažit!!! Bazální teplotu měříš? Tak ti ovulaci potvrdí..

maice
autor
9. pro 2013

To my se snažíme 🙂 teplotu sice měřím, ale strašně mi skáče (rozmezí 36,4 - 37,2 během dvou dnů první fáze cyklu), ale jelikož vrcholově sportuji a sem tam spim méně, tak jsou ty výkyvy asi celkem pochopitelné.

markyska82
9. pro 2013

Myslím si,že pozitivní nebyl.Žádná čárka není stejně silná ani silnější než kontrolní.Ale každé tělo je jiné

werumka
9. pro 2013

@maice Ze své zkušenosti - ano, toho 8.12. je to pozitivní. Tudíž ovulace přišla s největší pravděpodobností dnes.

leia1
9. pro 2013

@werumka jeee, holky, můžu se vás zeptat, i já ted řeším ovu testy. pokud vyjde test pozitivní, za jak dlouho má přijít ovulace? na testech je napsáno 24/48 hod, to zn. že ovulace není ten den, kdy je test pozitivní, ale až den následující?

werumka
9. pro 2013

@leia1 Co mám vypozorováno z měření teploty, tak ta teplota stoupne až dva dny po pozitivním testu - takže skutečně k ní dochází ve chvíli, kdy po tom pozitivním druhá čárka zeslábne. A další den teplota stoupne.

leia1
9. pro 2013

@werumka teeeda, to bys mě potěšila, dnes mi vyšel asi pozitivní test a manžel není doma, tak jsem byla smutná, že nám to zase nevyjde, takže je možnost, že ještě zítra. no uvidíme. já si teplotu neměřím a mám jen ty testy. sama na sobě ovulaci poznám, ale chtěla jsem to mít povrzené i v testech. tak díky za odpověd🙂

werumka
9. pro 2013

@leia1 Nemáš zač, myslím, že je to v pohodě - vajíčko po ovulaci ještě 12-24 hodin drží, takže to určitě stihnete 😀

maice
autor
9. pro 2013

@werumka Děkuju za podporu a radu....zkušenosti lepší než halda příbalových letáků 🙂)))

maice
autor
10. pro 2013

@werumka Rozvedla bys jeste tu tvou zkusenost...potrebovala bych trochu psychickou podporu.Zadarilo se i s takovym testem???

vanesinka1
14. pro 2013

Chci se zeptat zdali mohu tento test brat za pozityvní nebo ne?

chrisula
14. pro 2013
maice
autor
16. pro 2013

Zkusila bych mozná testovat ještě jednou...čárka mi prijde sice viditelná, ale velmi blízko té kontrolní a rozpitá. Viděla bych to ale poitivně...druhý test tě z pochybností určitě vyvede...dej vědět zda můžeme gratulovat 🙂

andy2110
26. pro 2013

holky, žádám o radu... co myslíte,který test bych mohla považovat za pozitivní?
ten první - 14DC ráno, který se takhle vybarvil asi za 60min.Po 10 min byl podle mě negativní,a pak tohle, proto jsem udělala další...a přišel mi pozitivní dnes ráno(26.),ikdyž obě // jsou ve skutečnosti světlé, mají stejný odstín.
co myslíte,poraďte,prosím poraďte!

maice
autor
26. pro 2013

@andy2110 Ahoj Andy, ja bych viděla, že krásný tlustice bys měla 13 den večer. Ovulační testy je nejlepší používat mezi 14 a cca 18 hodinou 🙂 Takže bych viděla pozitivně cca ten 13 nebo 14 den (testík), tj. ovulace 15 den cyklu 🙂
Podle mě je začít s testováním 14 den dost pozdě...příště začni třeba 12den, ať máš jistotu, že to neprošvihneš. Jinak bych na příště zkusila jiné testy, tadyty se opravdu špatně vybarvují 🙂)) Držím palečky ve snažení 🙂

andy2110
26. pro 2013

já začala hned po MS,protože jsem nevěděla,kdy vůbec mám ovu(mám nepravid.cyklus),a navíc mi to takhle doporučila dr.... 😒
díky za názor...mě právě trošku mate to,že se ten 14dc vybarvil až za dlouhou dobu.Po 10min byla test.čárka docela slabá,tak nevím...
Jinak takhle to vypadalo od 7dc.

andy2110
26. pro 2013

@maice a navíc 14dc i v poledne i večer už byl test negativní,a jak vidíš, tak 13dc taky...

maice
autor
26. pro 2013

Potom bud ovu nebyla ☹ nebo bych videla pozitivni ten 14. Ja taky cekam az testik uschne...kazdopadne bych menila znacku testu 😉

maice
autor
26. pro 2013

@maice A ten 14 je dokonce tmavsi nez kontrolni,to ze vybarveni trvalo myslim az tak nevadi.Na tech mych se barva malinko zmeni kdyz uschne,ale nemeni intenzitu 😉

andy2110
26. pro 2013

@maice to určitě změním! hm,... já tak trošku ještě pořád doufám v ten 20.,protože naživo jsou trošku tmavší,a hlavně stejný (ikdyž oba relativně světlý oproti ostatních -i kontrolních) ale uvidíme,no...navíc beru utrogestan,tak nevím,jestli ten na to taky nemůže mít vliv. ☹
a tobě držím palce!!! 🙂

werumka
26. pro 2013

@andy2110 Ahoj, nevím, od kterého dne cyklu bereš Utrogestan, ale pokud ho bereš dřív, než přijde ovulace, tak on tu ovulaci může zablokovat (v normálním cyklu po ovulaci tělo produkuje progesteron - což je právě ten Utrogestan - který zabrání další ovulaci a podporuje růst sliznice...)

andy2110
26. pro 2013

@werumka Utrogestan mám brát 10dní, od 15. DC. ale vzhledem k mé nepravidelnosti cyklu netuším,který den mám ovu.... 😒

werumka
26. pro 2013

@andy2110 Ach jo, to je vždycky stjený - doktor předepíše "na úpravu cyklu" utrogestan niž by před tím zkontroloval, jestli žena vůbec ovuluje. Pokud ovuluješ pozdě nebo vůbec, tak budeš mít delší, nepravidelné cykly a Utrogestan tomu nepomůže. Pokud ho teď bereš, není pravděpodobné, žes dnes ovulovala. Je to spíš vyloučené... Jak dlouhé cykly - plus mínus - míváš?

andy2110
26. pro 2013

@werumka velmi nepravidelnè... od 28 - 43... až takhle? Takže budu mít všechny 3cykly bez ovu a pak dostanu clostilbegyt,a a pak? Pak je nějaká větší šance? Ten by snad tu ovulku měl vyvolat,viď? A utrogestan nezkratí cyklus?

werumka
26. pro 2013

@andy2110 Utrogestan může vyrovnat cyklus - že je staticky dlouhý (stejně, jako hormonální antikoncepce), ale v případě snahy o těhotenství tam pořád může chybět to důležité a to je ovulace. Druhá fáze cyklu bývá konstantně dlouhá - od 10 do 16 dnů. U každé ženy je to jinak. Pokud Tvůj nejkratší cyklus byl 28 dní, tak nejdřívější datum ovulace může být kolem toho 14. dne cyklu. Ale pokud nejdelší je 43 dní, tak ta ovulace mohla přijít až skoro 30. den cyklu. Utrogestan je dobrý ve chvíli, kdy žena nemá v té druhé fázi dost progesteronu a tudíž tu druhou fázi cyklu má moc krátkou na to, aby se mohlo oplodněné vajíčko uhnízdit.
Správný postup by v takovém případě měl být ten, že lékař zkontroluje, zda ovuluješ (ultrazvukem, hormonálním profilem) a ve chvíli, kdy ví, že neovuluješ, nasadí se prvořadě Clostil. Pokud se z hormonálního profilu ukáže, že hladina progesteronu je v normě, tak Utrogestan není potřeba.

andy2110
26. pro 2013

@werumka aha.... tak to diky moc za info... to je teda docela husty,proc tedy doktori nejednaj jak pises?
Co kdybych zkusila jeden cyklus utrogestan nebrat,meli bychom vetsi sanci,s ovu.testy? Nebo je lepsi utrous a clostil...?co myslis?
Nejsi ty nahodou dr.,zese v tom tak vyznas? 🙂

werumka
26. pro 2013

@andy2110 Nejsem, jen mám s doktory a nemocema velkou zkušenost a naučila jsem se myslet logicky 😀 Utrogestan je pro lékaře nejjednodušším řešením, nejlevnějším a vyjde tak na ruku i farmaceutické firmě. Ale to už jsou jen spekulace.
Zkusila bych jeden cyklus ten Utrogestan vysadit a zkoušet ty ovulační testy - pocitvě, celou dobu - a k tomu třeba ještě měřit bazální teplotu. Pak zjistíš, jestli opravdu ovuluješ. Od začátku cyklu bych také pila kontryhel - je na růst děložní sliznice a umí udělat velkou službu. Vždycky je nejlepší to zkusit nejdřív bez umělých hormonů - je to jediná cesta, jak zjistit, jak Ti tělo funguje. Pak se vždycky dají hormony nasadit ( když nefunguje ovulace, tak Clostil apod.)

maice
autor
26. pro 2013

@werumka Koukám, že kdybychom se s Andy daly dohromady, tak máme ideální léčbu :( Achjo, škoda že většině dotorů je jedno co komu předepisují, hlavně aby měli klid a "odfajfknutého" dalšího pacienta :(

werumka
26. pro 2013

@maice To jo - ideální pacient - po tom každý lékař touží 😀 Já se lékařům na jednu stranu nedivím. Oni jsou hodně bombardovaní od pojišťoven, aby snižovali výdaje za vyšetření, léčbu... Ale ony vycházejí z nějakých statistických údajů, ne ze zkušenosti, co je potřeba, co opravdu pomáhá.
Je pro ně jednodušší nasadit hned nějaký lék a ušetřit tak za dražší vyšetření (hormonální profil není zrovna nejlevnější záležitostí) a třeba to vyjde a pacientovi to pomůže.

maice
autor
26. pro 2013

@werumka No jo, ale zahrávat si takto s hormonální léčbou není uplně zas tak "zkusit to", přeci jen to neni panadol :( Přijde mi to smutné :(