Ovulační testy, který můžu považovat za pozitivní?

maice
9. pro 2013

Ahooj, holky, prosím o radu....myslíte, že můžu považovat 8.12. večer jako pozitivní ovu test? Děkuju

werumka
24. bře 2014

@trskova Jinak než půjdeš k doktorovi, ber každý den vyšší dávku celaskonu, měl by utlumit to špinění. Pravděpodobně na to ještě pak dostaneš ten Utrogestan, příp. Ascorutin. Ale tohle je taková první pomoc při špinení , které může vzniknout z překrvení🙂

trskova
24. bře 2014

@werumka Dík jsi celkem podpora...nejsem z toho uplně ok...nečekala jsem to...i když se opravdu snažíme...taky mě napadlo...jestli jsem třeba už nepotratila...menstruace přišla přesně na den...jen fakt neskutečně slabá

werumka
24. bře 2014

@trskova A zaznamenala jsi před tím ovulaci?
Některé ženy menstruují do třetího měsíce. Pokud se teď ukázal takový vzestup hcg, tak jsi nepotratila. Spíš přišla ovulace později (proto ty pozitivní testy až teď) a proto ta slabá menstruace (někdy toho progesteronu není tolik, aby jí dokázal včas úplně zastavit). Ale pakliže bys potratila s menstruací, tak by teď ty testy takto nezesílily.

trskova
24. bře 2014

@werumka minulý měsíc jsem si testy vůbec nedělala...žádný. To že jsem si je udělala ted v sobotu byla jen náhoda. (ty ovulační) a právě mě zarazila jejich neobvyklá síla a jestli dobře počítám...tak od poslední menstruace...když vynecham tuhle slabou...by mi zítra začal osmý týden...to by mi mělo být špatně ne? nebo aspon ta unava...a do toho to špinění...no síla...ale uklidnila jsi mě tím..že by ta hladina hcg v případě potratu klesla

werumka
24. bře 2014

@trskova Určitě, v případě potratu klesá poměrně rychle. Podle menstruace se týdny počítat moc nedají, protože tyhle výpočty počítají s tím, že jsi ovulovala přesně 14. den cyklu. Což hodně žen takhle nemá. Je možné, žes měla ovulaci později, možná až v době té slabé menstruace. Což by pak odpovídalo, že si mezi 4. a 5. týdnem. Špatně Ti opravdu vůbec být nemusí 🙂 Každé těhotenství může být jiné.

trskova
24. bře 2014

ještě snad poslední dotaz...někde jsem si tu přečetla něco o pozitivním těhu testu a zánětu močáku...nevíš o to něco? může to být možné? tam psaly teda slabě pozitivní test...což já nemám...mám fakt silné dálnice..

trskova
24. bře 2014
werumka
24. bře 2014

@trskova To určitě být nemůže. Testy reagují jen na hcg a to může lehce produkovat cysta (cysty dělají takové duchy na těhotenských testech, ale ne moc výrazné) anebo léky, které se používají k hormonálním stimulacím. Slabě pozitivní test - záleží, kdo co považuje za slabě pozitivní. Třeba hodně citlivé testy (desítkové) často ukazují falešně pozitivní duchy před menstruací zcela běžně. Ale tohle skutečně není falešná pozitivita 🙂 To je hezky pozitivní test. Skoč zítra k doktorovi, určitě Tě uklidní a stanoví délku těhotenství.

trskova
24. bře 2014
werumka
24. bře 2014

@trskova No to je krásný test 🙂 Jaký to je? Taky Dr. Max?

trskova
24. bře 2014

@werumka jj dr.max

werumka
24. bře 2014

@trskova Je krásnej 🙂

trskova
24. bře 2014

@werumka asi bych tu už měla přestat vše číst...ted jsem narazila na cysty ... že zvedaj hcg

werumka
24. bře 2014

@trskova Zvedaj, ale jen lehce - jak už jsem psala - jsou to takoví dušíci na testu. Rozhodně Ti cysta neudělá takovou pozitivitu 🙂

trskova
24. bře 2014

@werumka fakt jo? tak to jsem na to teda zvědavá....v těhotenství moc nevěřím...snažili jsme se dlouho...začala jsem brát gynex...tak si myslím že mi to možná rozházel....ale jako .. bylo by to fajn kdyby to vyšlo...

werumka
24. bře 2014

@trskova Gynex nerozhazuje, spíš pomáhá růstu sliznice. Jak dlouhé jsi jinak měla cykly? Ovulaci pravidelnou? Tohle je těhotenství natuty 🙂 Teď jsi z toho vyplesklá, protože jsi to nečekala, ale to se srovná, neboj 😀 😀

trskova
24. bře 2014

@werumka cykly bez problému...vždy po 27-29 dnech...většinou 28...ovulace kdyz jsem měřila myslím pravidelná okolo 18DC ale už jsem jí posledně nemělřila...jen když jsem pila kontryhel tak MS přišla až 42DC...ale od té doby zas v pohodě.

werumka
24. bře 2014

@trskova No tak to celkem leccos vysvětluje - ona ta druhá fáze cyklu (po ovulaci) by měla být ideálně 14 dlouhá, ale minimálně 10, aby se stihlo vajíčko zahnízdit. Když je kratší, tak často dojde k tomu, že se nezahnízdí anebo právě ten hormon ještě nestačí úplně zbrzdit menstruaci (proto ta slabá menstruace). Pokud máš druhou fázi kolem 10 dnů, tak je dost pravděpodobné, že to slabé krvácení muselo přišlo proto. Ovšem vajíčko bylo jaksepatří držák a pravá menstruace už se nespustila. Pokud jsi měla ovulaci kolem 18. dne cyklu (budem to tak pro orientaci počítat), tak musíš mít i o to kratší dobu těhotenství. Osobně bych počítala s pravděpodobnou ovulací mezi 18. a 28. dnem cyklu.

trskova
24. bře 2014

@werumka a já te ted vubec nechapu

werumka
24. bře 2014

@trskova Co konkretne? Vubec nic? 🙂

trskova
24. bře 2014

@werumka vůbec nic...jak myslis to kratsi tehotenstvi? a co to teda cela znamena? ja tipuju teda urcite tu cystu...páč pořád od ms špiním je trochu ale ano

werumka
24. bře 2014

@trskova Já si jsem na 100% jistá, že tohle cysta být nemůže.
No cyklus je rozdělený na několik fází. Fáze před ovulací - ovulace - fáze po ovulaci (luteální). Fáze před ovulací může být každý cyklus jinak dlouhá (proto je na nic počítat stáří těhotenství podle poslední menstruace, protože to, že žena měla menstruaci 1. března ještě nutně neznamená, že ovulovala 14.). Fáze luteální je každý cyklus stejně dlouhá. Měla by být minimálně 10 dní dlouhá, aby se oplodněné vajíčko stihlo zahnízdit, začít produkovat hcg a hormonálně tak zastavila další menstruaci. Pokud je ta fáze kolem těch 10 dnů, tak je to minimum. Což je Tvůj případ - pokud máš ovulaci plus mínus 18. den cyklu a menstruaci 28., tak je to těch deset dní. Je to ta hraniční délka, kdy ještě hormony, které fungují při těhotenství, nestačí úplně zabrzdit menstruaci (proto ta slabá menstruace), ale vajíčko se udrží a dále prosperuje a začne produkovat hcg, který zachytí test. K tomu, aby byla druhá fáze cyklu dostatečně dlouhá je potřeba progesteron. Ten je potřeba i k tomu, aby těhotenství prosperovalo. Pokud ho máš trochu méně, tak můžeš špinit (čemuž se pomůže právě tím Utrogestanem - což je syntetický progesteron). Takže suma sumárum - pokud jsi ovulovala 18. den cyklu, tak je možné, že skutečně přišla slabší menstruace, protože hormony ještě nebyly v takovém stavu, aby jí dokázaly plnohodnotně zabránit. Pokud by v téhle fázi došlo k potratu, tak bys zcela jistě neměla po několika dnech pozitivní test. Je ale také možné, že ovulace přišla ještě trochu později - třeba 20. den. Platil by pro to stejný scénář. Proto je pozitivní test až teď a proto je reálně těhotenství mladší (protože jsi neovulovala podle tabulkového 14. dne cyklu, ale třeba až o šest dní později).

trskova
24. bře 2014

@werumka Aha aha tak ted už chapu zřejmě vše...děkuju moc za trpělivost a za vysvětlení...Fakt jsem mnohem klidnější...Ted ještě pokud opravdu jsem těhotna...tak nedopadnout jako minule....Fakt dík moc

werumka
24. bře 2014

@trskova Určitě to bude dobré, skoč k doktorovi, taky Tě to uklidní 🙂
Dobrou noc!

trskova
24. bře 2014

@werumka dobrou

trskova
26. bře 2014

@werumka 5+1 tt ale gestacnni vacek veliikostne neodpovida.. dle ms by too melo byt vetsi. Takze za tyden na kontrolu. Bud se bude normalne vyvijjet a rust a nebo jako minule se prestal v 5tt vyvijet.

werumka
26. bře 2014

@trskova Ahoj, to jsou dobre zpravy. Vsak jsme tu mluvily o tom, ze menstruaci nebude odpovidat cca o tyden, protoze jsi ovulovala pozdeji. Takze hlavu vzhuru,bude to v poradku 🙂

trskova
26. bře 2014

@werumka jj to by přesně sedělo pokud jsem ovulovala cca 17, 18 dc. říkal že děloha čistá, jen že podle ms to prostě nevychází..takže uvidime za týden a že jsou dve moznosti...bud to same co minule...přestalo se to vyvíjet....a nebo je těhotenství mladší

werumka
26. bře 2014

@trskova Musí být mladší. To počítání podle data poslední menstruace nesedí skoro nikomu. Nemohla jsi ovulovat 14. den cyklu, protože to by zahnízďování vajíčka trvalo přes tři týdny a to je nemožné 🙂 Zvlášť, pokud víš, že standardně máš tu ovulaci později.

trskova
26. bře 2014

@werumka přikázal mi klid na lůžku...tak si tu budu takhle hajat celý týden a doufat že se mimi uchytí a bude vše ok