Ovulační testy, který můžu považovat za pozitivní?

maice
9. pro 2013

Ahooj, holky, prosím o radu....myslíte, že můžu považovat 8.12. večer jako pozitivní ovu test? Děkuju

pikvik1
3. bře 2014

@andy2110 No...to už máte něco za sebou... my se snažíme od loňského září. Takže zatím žádná hrůza, ale už se to nějak prodlužuje...jsem z toho špatná, ale jak říkáš, nenaděláš nic. Tento týden snad už bude konečně ovu, zatím je ticho po pěšině....A neuvažovali jste nad spermiogramem? Jestli ty ovulku máš a nedaří se....

janinka186
3. bře 2014

Holky potřebuju radu. Snazime se, bazalní teplita plis minus, zatim zadny vzestup, dnes mam 15. den. Cyklus mivam dlouhy 34-35 dni, takze bych ovu teprve mela mit. Dnes ovu test jen lehce pozitivni, spise negat . Hlen mam fakt dnes jak vajecny bilek. Vcera jsem si delala dvakrat ten glukophan test(ty mocove prouzky, jak se zavadi do pochvy) ten byl vcera pozitivni dvakrat, ostatni dny i dnes uz je to slabe. Co myslete, je mozne, bych prosvihla ovu? Me rikal gynekolog, ze dle bazalni teploty se moc ridit nemam, ze je to uz obsolentni metoda a hlavne ty dva testy si mam delat. A kdyz si delate ovu testy, delate dvakrat denne po cely cyklus?

enalga
20. bře 2014

Takhle to vypadá u nás - 8 - 11 DC

tsterinka
22. bře 2014

@enalga ahoj,dovolím si také se pochlubit se svým ovulačním plůtkem 😀

enalga
22. bře 2014

@tsterinka Tak ten dnešní je úplně nejvíc, tak šup šup na to 🙂 Přeji plodné dny 🙂

tsterinka
22. bře 2014

@enalga včera něco bylo,ale nebylo to na 100% tak jsem to tam trošku dotlačila 😀 snad to pomůže,no a před 2 dny to bylo 100% ale ty už jsou asi mrtví ☹

enalga
22. bře 2014

@tsterinka Doporučení - nemilujte se denně, spermie nestačí dozrát, jsou moc mladé a k vajíčku se s největší pravděpodobností ani nedostanou. Doporučuje se po celý cyklus sexovat 3x týdně. Nesleduj si plodný dny, nechejte tomu volnej průběh. Spermie jsou schopny v našich útrobách za ideálních podmínek přežít až 5 dní, takže klid 🙂 Milujte se když máte oba chuť, netlačte se do ničeho, co oba nechcete. Neboj, zadaří se to 🙂 A hlavně klid v duši a klidné myšlenky.... to je nejúčinnější lék

tsterinka
22. bře 2014

@enalga děkuji,ale mě tak trochu hoří koudel u ........,protože u nás chci děcko už jen já a tak to že to bylo zrovna dovnitř,byla náhoda,jinak si dává pozor ☹ ,no a včera to bylo ven a trošku steklo,tak jsem tomu pomohla 😀 Omlouvám se za ten stručný popis,ale nevěděla jsem jak to napsat 😀

enalga
22. bře 2014

@tsterinka Jo takhle je to...no a myslíš, že je to dobrej nápad? Já teda chápu, že žena když chce dítě, tak si jde tvrdě za svým, ale není tohle trochu podvůdek??? promiň, jen můj názor....

tsterinka
22. bře 2014

@enalga ne není to podvůdek,protože on ví kdy by asi tak ovu mohla být a přesto "jde to tam" on se asi jen bojí aby to zas nebylo špatné a já kůli tomu netrpěla na začátku ledna jsme o mimi přišly,řekly jsme si že to zkusíme znovu ale on mi říká že se na to necejtí,já si spíš myslím že se bojí,protože při tom nevydařeném si to dával za vinu,a nemohl pochopit že on za to nemůže ☹

enalga
22. bře 2014

Já vím a chápu to, můj současný partner taky se svými bývalými přítelkyněmi přišel o dítě (v 4 tt) a od té doby se trochu bojí, aby to u nás nedopadlo stejně, proto jsem se zařekla, že mu o těhotenství neřeknu dřív, než po 12 tt. Ale pokud se na to sám ještě necítí, měla bys to vzít v úvahu. Nech mu čas, ať se s tím srovná, i když chápu, že přijít o miminko je pro každou ženu těžké ( já přišla o dítě 4x). Zaměřte svou mysl jinam, třeba na dcerku a nelamte to přes koleno... uvidíš, že to půjde samo 🙂

enalga
22. bře 2014

@tsterinka Pokud mohu poradit, udělejte si v létě nějakou prima dovolenou, nechte tomu volný průběh a bude to tam 🙂 Já takhle počala před čtyřmi lety syna 🙂

trskova
23. bře 2014

Je normální mít testovací čárku na ovu testu asi tak desetkrát silnější jak kontrolní? Nikdy dřív se mi to nestalo. bud byla slabší, nebo přibližně stejná, ale tohle je strašný rozdíl.

werumka
23. bře 2014

@trskova Normální to je. Záleží, jakou hladinu LH máš v době ovulace a jak citlivý test používáš. Pokud máš víc citlivý, tak pak je ta pozitivita dost výrazná.

trskova
24. bře 2014

@werumka tady v tech dvouch je rozdil tri dnu. Prvni je ze soboty a druhy z dneska

trskova
24. bře 2014

tak mi sem ty obrázky nějak nejdou vložit (z mobilu) každopádně rozdíl tří dnů....a testy jsou uplně identické

werumka
24. bře 2014

@trskova Jaká je to značka testů? Jsou identické jako ten z 15. dne?

trskova
24. bře 2014

ano...je to značka Lady Max...napadlo mě že budou staré...tak jsem dnes koupila nové a stejné značky a takhle to dopadlo...dřív jsem vyzkoušela dva druhy testu ale s temito jsem nejspokojenější...každopádně stejná značka, ale z jiné série...víš jak to myslím..

werumka
24. bře 2014

@trskova Lady Max je velmi citlivý test (20 IU/ml), standardní citlivost je 25-30. Mně osobně dvacítky ukazovaly "ovulaci" týden v kuse. Nejvíc mi sednou třicítky.

trskova
24. bře 2014

@werumka tak se mi to sem konečně podařilo dát...takže první je ze soboty 22.3 a druhý je z dnešku 24.3 dvě různé krabičky..dvě různé lékarny....stejná značka co jsem používala vždyccky a nikdy jsem to neměla takhle výrazné a už vůbec ne během tří dnů

trskova
24. bře 2014

@werumka ty jo...takže nemusím plašit že nejsem normální :D

werumka
24. bře 2014

@trskova Osobně bych sázela na příliš citlivý test. Můžeš zkusit ještě těhotenský, jestli náhodou nemohlo dojít dřív k otěhotnění (takhle pak v začátcích těhotenství vypadají ovulační testy).

werumka
24. bře 2014

@trskova Ne, já jsem měla s dvacítkama ty čárky taky takové více dní za sebou.

trskova
24. bře 2014

@werumka dík za rady...ještě dneska si ho udělam....ale jako těhotná si nepřipadám 🙂

werumka
24. bře 2014

@trskova Já si taky myslím, že je to ovulace. Jen se podle takových testů blbě určuje.. Zkus si případně koupit z EBay (50 testů za 350 Kč i s poštovným, přičemž si sama vybereš citlivost).

trskova
24. bře 2014

@werumka těhotenský test mi vyšel pozitivní...dálnice jak bejk....ale problém je v tom...že jsem v polovině cyklu...krámy jsem měla dost slabé...a celou dobu od menstruace špiním...tak ted mam strach jak bejk...potřebuju nějaký názor

werumka
24. bře 2014

@trskova No vidíš, tak to je jasný. Pokud jsi měla jen slabou mentruaci (což může při těhotenství být), tak jsi musela otěhotnět v předchozím cyklu, tj. v tuhle chvíli musíš být určitě v šestém týdnu těhotenství. Špinění se na začátku objevuje, je někdy dobré nasadit na to Utrogestan. Zajdi k doktorovi a uvidíš 🙂

trskova
24. bře 2014

jo hned zítra si tam zavolám...jsem sttrašně vyděšená. v srpnu jsem prodělala zamlklý potrat...při těhu mi bylo špatně ...poznala jsem že jsem těhotná ještě dřív nez měla přijít menstruace která nedorazila.. no a ted? po menstruaci téměř každý den trošku špiním...spíše mam na toaletáku krev...sory ze to rozepisuju tak podrobně...ale vůbec nevím...jsem z toho dost na nervy

trskova
24. bře 2014
werumka
24. bře 2014

@trskova Mně v těhotenství blbe nebylo. Není pravidlem, že to musíš poznat. Je také možné, že ta slabá menstruace mohla být ovulace ( při té taky dochází ke špinění, slabému krvácení). V tom případě bych byla někdy v pátém týdnu. Neboj se, pokud máš jasně pozitivní test - a na těch ovulačních byl znát vzestup hormonu - tak je určitě vše ok.