Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

romcca
27. pro 2008

Aha, já myslela že hormon stoupá několik dní. Tak příští měsíc budu test opakovat víckrát za den, až tam něco zachytím.

elyia
28. pro 2008

On stoupá několik dní, ale ty testy jsou dělané tak, že reagují až na určitou koncentraci hormonu v moči. Proto, i když LH hormon už v moči je (ale v malém množství), testovací čárka se neobjeví. Jak koncentrace v moči narůstá, čárka je napřed slabá, pak třeba stejná jako kontrolní a pak už žádná, nebo slabá a pak žádná. A právě ta maximální koncentrace hormonu potřebná k tmavé čárce je jen několik hodin.

koira
28. pro 2008

Ahoj holky, jsem tu poprvé..s manželem se snažíme o mimi uz asi rok....ted užívam druhy měsíc Clomifen..a na upravu cyklu mam Duphaston...Ovulační testy sem začla tenhle měsíc..mam cyklus asi 30 dni dlouhej...ted sem 16 DC a porad ovulacni teszy ukazuji jen slabounkou carku...mate s tim ekdo tkusnost..?nevim jestli to muzu brat jako pozitivni nebo ne..moc diky

misanda
28. pro 2008

koira : já mívám cyklus pravidelný, těch 30-32max. a ovulaci jsem měla i třeba až 23DC, takže vydrž. čárky na testu musí být stejně silné, jinak se to nedá považovat za pozitivní výsledek. já jsem k tomu ještě po tři měsíce měřila teplotu, takže jsem věděla co a jak.

koira
28. pro 2008

aha moc dekuji tos me potesila...ja s tou teplotou trochu bojuju...chodim do smen..takze nevim napr. jestli mam merit po nocni ja se vyspim jestli to neni zkresleny....a kdyz nemam po nocni tak stejne merim porad pres 37...tak nevim uz se v tom prestavam orientovat...asi sem uplnej trortl 🙂

misanda
28. pro 2008

tak vim, že na ty směny taky existujou nějaký fígle...

leda ještě zkusit folikulometrii.

Jinak z testů ovulačních se mi nejvíce osvědčil 7days...

koira
28. pro 2008

jj ta folikulometrie me taky napdal..a nevis ktery dny cyklu se na to chodi?

misanda
28. pro 2008

jo, tak to ti neporadim, ale myslim, že tě dr sleduje tak nějak průběžně...já jsem šla k odbornici teď v prosinci a stačily jí naměřený tři cykly...udělala mi vnitřní UTZ a viděla to tam 🙂 cca uprostřed cyklu...

koira
28. pro 2008

aha..no ja mam nasazenej 2 mesice ten Clomifen..tak nevim jestli to vubec zabira...no tak zkusim vydržet a testovat dal..snad se tam ty // potvurky objevi

elana
28. pro 2008

Koiro, jestli Clomifen zabírá, už by asi na testíku mělo být vidět, u něj naopak bývá (ale ne nutně) ovulace spíš dřív než později (já už mívala 11.DC folikuly i 24mm velký).

Tento cyklus nějak doklepejte a ten další se objednej tak na 11.-13.DC na ultrazvuk, ať už doktor uvidí přímo chystající se folikul nebo víc malých...tak aspoň budeš vědět na čem jsi.

Jo a ještě něco, někdo na testy nereaguje, já mám ovulaci potvrzenou krví, teplotou, ultrazvukem x-krát...a přesto jsem NIKDY neměla pozitivní ovu test. A nejsem jediná.

koira
28. pro 2008

hmm..je fakt ze kdyz sem delal testy tak od 10DC tak tak carka byla slabounka pak dlouho zas nebylo videt nic a ted zase 16DC je zase slabounka..tak je to asi divny..no uvidim..5.1 jdu k doktorce tak ji to tam vsechno povim..snad mi nebude tukat na celo🙂

milin
28. pro 2008

Ahoj holky,
omlouvam se ze Vam sem lezu, ale chtela bych se na neco zeptat a budu moc rada za odpovedi.
Dnes jsem 19DC a udelala jsem si ovu test je to muj absolutne prvni tetstik.A vysel tedy pozitivni.
Chtela bych vedet jestli to znamena ze se mame dnes snazit?

Nikdy pred tim jsem si testy nedelala takze nevim co a jak.A do pribaloveho letaku jaksi nepisou jestli se milovat ten den nebo kdy?
Budu moc rada kdyz mi odpovite dekuji 🙂

koira
28. pro 2008

ahoj milin..ja osobne si myslim ze se mate snazit az za 24 hod

milin
28. pro 2008

Aha takze to ukazuje den dopredu? 🙂

koira
28. pro 2008

ja si myslim ze jo...ale kdyz proctes diskuzi od zacatku tak to tam urcite nekdo uz napsal 😉

milin
28. pro 2008

Aha nu me se to prave nechtelo cist.Preci jen jsem si rikala ze jsou tu zkusenejsi a zeptam se hned. 😅
myslim ze se nic nezkazi kdyz se budem snazilkovat i dnes. 🙂

koira
28. pro 2008

no prave jsem ti to chtela navrhnout...tim nikdy nic nezkazis 😀

vendy05
14. led 2009

Ahojda, prosím vás nemáte někdo zkušenosti s ovulačními testy po píchnutí pregnylu??? Zda Pregnyl může zkreslit výsledek???? Pregnyl mi byl píchnut v pondělí a včera a dnes jsem měla krásně pozitivní ovulační test, tak jen jestli to je Pregnylem nebo ovulací???

milin
14. led 2009

Ahoj Vendy
tak tuhle zkusenost opravdu nemam.Jen vím ze pregnyl zpusobuje zkresleni tehu testu.
Ovu test ztejne nic neznamena.
Ja si jej udelala krasne mi vysly dve carecky a na druhy den jsem dostala mrchu.

vendy05
14. led 2009

Milin tak to já mám zkušenost s ovu testama dobrou, ukazují tak jak mají, jen teď nevím zda to může ovlivnit ten Pregnyl....

zubajda
14. led 2009

ahoj vendy... Pregnyl ti vyvolal ovulaci, tzn. ze na ovu testech dve carky jsou spravne....

vendy05
14. led 2009

Zubajdo díky já vím že vyvolá ovulaci, ale mudra mi říkala max. do 36 hodin a já si dělala test po 48 hodinách.....No snad to je vše ok....

zubajda
14. led 2009

no... ani mudra neni vsevedouci... Pregnyl zpusobuje ovulaci v rozmezi 36 - 48 hodin, tak nejak... tak treba u tebe to bylo dele... neboj, vse bude ok.. jen se snazilkujte... a vysledek se dostavi

vendy05
14. led 2009

zubajdo děkuji, no uvidíme.... však oni tam ty potvůrky si kdyžtak počkali...

zubajda
14. led 2009

jj, presne tak... nemas zac

vendy05
14. led 2009

Tak jsem hledala na jiných stránkách a našla jsem že to ovlivňuje, tak je to dobré, takže už ovu byla, teda i podle všech příznaků, bolest břicha, čípek a hlen.... tak je to dobrý...dnes už hlen není a čípek je furt takový "připravený" a břicho už nebolí....takže už je asi po

zubajda
14. led 2009

a teď už jen zase čekat, jak to všechno dopadlo 🙂

vendy05
14. led 2009

jo jo to máš pravdu, no je to furt dokola.... ms pak se čeká na ovu a pak ovu a čeká se na ms.... no ale co se dá dělat....

koira
20. led 2009

Ahoj holky htěla jsem se zeptat....podle UTZ jsem mela folikul 15mm a to sem byla 13DC...mudra rikala ze ovulace by mela byt tak za 2 - 3 dny....delala jsem si test 15 Dc a hned byl negativni...za pul hodky jsem na nej kukla abyla tm viditelna druha carka..ale rozhodne nebyla stejna jako kontrolni..myslite ze se ten test da brat vazne i po te pul hodine?nebo priste jak pisou do 10 minut?snad je to dost srozumitelny..diky

vendy05
22. led 2009

koiro a dny před tím jsi si test nedělala??? Folikul roste cca 2 mm za den a praská kolem 20 - 25 mm, takže klidně se mohlo stát, že už praskl, ovulační testy jsou pozitivní 24 hodin před ovulací 😉