Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

lucek83
18. kvě 2009

Ahoj holky, prvni mesic se snazime o miminko, merim BT a dnes jsem si delala prvni ovulacni test, protoze mam bolesti v podbrisku a mam tlak na prsach a trochu me boli (ale tehu urcite nejsem). Jsem teprve 9 DC a to mam cykly (nebo mela jsem pred pul rokem pred nasazenim HA) 28 dni. Vysly mi //, ale jedna byla slabsi. Stalo se nektere z vas, ze to trvalo i vice dni, nez byly obe dve stejne tluste? Manzela uvidim az za 3 dny a mam strach, ze do te doby ovu probehne a my propasneme nasi sanci. ☹

chrobacek
18. kvě 2009

lucek čárka by měla být zítra silnějši z jednoho testu se nedá nic určit ... co BT jak to vypadá máš někde graf?

lucek83
18. kvě 2009

graf mam tady: http://www.fertilityfriend.com/ttc/ Ale podle me se z toho zatim neda urcit vubec nic. Me spis zajima, jestli je mozne mit druhou carku slabou treba i vic dni po sobe.

chrobacek
18. kvě 2009

jojo jasně můžeš bude postupně sílit jak se zvedá LH já mám slabou cca od 10 dne

lucek83
18. kvě 2009

a silnou mas kdy?

chrobacek
18. kvě 2009

lucek stejně silnou jako kontrolní nemám nikdy ale nejsilnější den před ovu nebo dokonce v den ovu..... pak už slábne mrkni mi do alba mám to i označené v grafu

lucek83
19. kvě 2009

Ahojky, tak mam dalsi otazku. Je mozne, ze ovulace uz probehla? Dneska uz me neboli v podbrisku, prsa me boli o dost min a na ovulacnim testu je ta druha carka svetlejsi nez vcera. Ale podle BT zatim ovulace nebyla. Vcera jsem mela teplotu 36,2 a dneska 36,4. 😕

chrobacek
19. kvě 2009

lucek je dost možné že je ovulace dnes
"pozitivní test" je před ovulací tj zítra ti nejspíš stoupne teplota dej pak vedět jo?

lucek83
19. kvě 2009

Zzitra se ozvu. Uvidim podle teploty rano a pokud nestoupne, tak odpoledne zase zkusim dalsi test a uvidime. Jsem z toho nejaka zmatena 😅

chrobacek
19. kvě 2009

no jde o to svoje tělo poznat někdo má pozitivní test i dva dny dopředu každé tělo je jiné

lucek83
20. kvě 2009

Preju dobre rano! Tak teplota je 36.3,coz je super, takze ovulka jeste neprobehla. Kdyztak kukni na graf. Tak mozna budu jeden z tech pripadu, kdy se mi slaba carka ukaze vic dni a jen jeden den silna-teda ja doufam, ze se mi opravdu ukaze a ze ovulka mi vubec naskoci. 😅

chrobacek
20. kvě 2009

lucek nebo jsi víc pila dny předtím dodržuješ min. 2h nepít před testem?

lucek83
20. kvě 2009

jo, to dodrzuju. Nepiju tak 2-3 hodiny predem skoro nic. A moc byla fakt tmava, take podle me to bylo tak jak ma byt. Podle teploty ovulka zatim taky neprobehla, tak uvidime. Dneska me hodne picha na prave strane v podbrisku a mam trosku vetsi vytok, takze si myslim, ze opravdu teprve prijde. Ostatne pred HA jsem ji mela 14.den. No a dneska jsem teprve 10 DC. Tak uvidim. Manzel se vraci zitra, tak jsem rada, ze to nepropasneme. 😵

lucek83
20. kvě 2009

Tak jsem si delala dalsi test a ta carka uz je tam sotva viditelna. Ale nechapu to, kdyz teplota mi porad jeste nestoupla. ☹

chrobacek
20. kvě 2009

no tak lucek je možné že stoupne zítra a když ne tak je to divné

lenkacar
20. kvě 2009

holky jsem laik a mám dotaz kolik ten test stojí a to se k tomu musí ta teplota měřit?a to se taky počurká?

chrobacek
20. kvě 2009

Leni já je prodávám za 15,- a je lepší k tomu měřit teplotu a pak máš jistotu že ovule je 🙂

lenkacar
20. kvě 2009

chrobáčku a má to smysl i pro někoho kdo teda neměří pravidelně ? když teda nevim normální stav?

lucek83
20. kvě 2009

ja teplotu merim, ale jelikoz je to prvni cyklus, tak z toho nejsem moc moudra. ☹ Za 15 je super cena! Skoda, ze jsem to nevedela driv. Az mi dojdou, tak se urcite ozvu. 😉 Ja zkusim dalsi test treba za 2 hodky a uvidim. Taky se mi to nezda. Vytok i bolesti + teplota by odpovidali, ze ovule teprve dojde. Tak fakt nevim.

lenkacar
20. kvě 2009

fakt se ptam jako blb jo ,ale jsem to nikdy nehlídala jen vim ,že je dřív než to maj ostatní ,dneska jsem 9DC a ovulku potřebuju na KET

lucek83
20. kvě 2009

Leni a co se tyce te teploty, tak mrkni sem: http://merenibt.xf.cz/index2.html Najdes urcite vsechno potrebne. Je potreba to opravdu poradne procist. Je to celkem veda. 😅

lenkacar
20. kvě 2009

no právě že je to věda tak jdu na vás zkušenné 😉

chrobacek
20. kvě 2009

Leni tak to nepotřebuješ snad testy na to tě hlídají v CARu ne?

lucek83
20. kvě 2009

ja prave zkusena nejsem. Zkousim prvni cyklus. Zaklad je: Merit teplotu kazdy den ve stejnou dobu, hned brzy rano, aniz bys vstala. Proste pokud mozno hned v klidu nez se pohnes z postele. Merit v pochve nebo v ustech-porad na stejnem miste. A merit porad stejnym teplomerem.

lucek83
20. kvě 2009

akorat nevyhoda mereni BT je, ze podle teploty poznas ovulaci zpetne. Zatimco podle testu by to melo jit poznat 24 hodin predem.

chrobacek
20. kvě 2009

lucek 24 i víc dopředu jak u koho

lenkacar
20. kvě 2009

tak holky to je alchimie ...klobouk dolů 😉

chrobacek
20. kvě 2009

lenko není ale je to tak dva tři cykly než si vysleduješ svoje tělo 🙂 😉 já to např po devíti cyklech poznám 😀 😀

lucek83
20. kvě 2009

no mi rikal doktor, ze maximalne je ovulka 48 hodin, ale ze to je vicemene vyjimecne...Tak nevim. Jsem fakt zvedava na dalsi mesic. Protoze jestli u me ovulka byla, tak byla 8 DC-to ta carka byla nejsilnejsi-coz se mi zda dost brzy a hlavne mi to nesedi s teplotou. Tak dam vedet zitra. 😉