Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

amona
19. bře 2012

@xradka79 Těžko říct, na obrázku je to hodně zkreslené,ale vypadá to, že čárka sílí....Buď probíhá teď nebo teprve bude. Je to dobré prokombinovat s měříním BT, alespoň v době když už čekáš ovulaci, jakmile ti vyskočí teplota tak je to tam! 🙂)
Zkus kuknout do mého albíčka a uvidíš, jak se mi během 24 hodin čárka zesílila...Byl to mazec, uplně jsem se lekla! 😀

amona
19. bře 2012
xradka79
19. bře 2012

@amona to je teda hezký skok:o) Právě protože mi je druhá čárka vidět už 4 den, i když trochu a pomalu zesiluje, tak jsem z toho zmatená. Nevím, jestli se za pozitivní test dá brát až dnešní nebo i ty předešlý. BT neměřím, protože se říká, že clostilbegyt, který beru, BT ovlivňuje, takže jsem se tím nechtěla trápit, ale asi to zkusím. Každopádně díky.

amona
19. bře 2012

@xradka79 Tak zkuste v manželem průběžně sexovat a stál testuj. Já to minulý měsíc taky měla tak...samej duším a když už jsem myslela že sjem to musela propást, tak najednou vyskočila //..... Držím pěsti! 😀

xradka79
19. bře 2012

@amona dobře, dnes na něho hupnu 🙂 A ještě dotaz, pozitivní test je, když ta kontrolní čárka je stejně silná jako testovací nebo až když je testovací silnější?

amona
19. bře 2012

Stačí když budou stejné...🙂 Tak tfůj, tfůj! 😉

amona
19. bře 2012
xradka79
20. bře 2012

@amona ahoj, tak si představ, že jsem dnes byla na folikulometrii a mám na pravém vaječníku cystu 4cm a na druhém vaječníku je folikul, ze kterého prý ovulace určitě nebude. Nechápu to. Tento měsíc poprvé cítím plodný hlen, ovu testy značí, že něco bude a dle UTZ ovu nemá šanci. Tak se v tom vyznej. Promiň za vykecání se. Musela jsem to ze sebe dostat ☹

amona
20. bře 2012

@xradka79 Tak to je mi moc líto.... ☹ Teď hlavně aby cysta byla jen vodová a nebyl ještě nějaký malér...:(
Ale víš co, příroda je mocná čarodějka a třeba i když UTZ naznačil že nic nebude, tak se třeba ovulka ještě dostaví...POkud ne, tak příští měsíc určitě už bude lépe. Já měla cystu taky a během jednoho cyklu se mi sama vstřebala, takže i ty bys snad mohla být příští měsíc čistá.
Jak se dlouho snažíte? A jedná se o první mimčo?

xradka79
21. bře 2012

@amona no od července neberu prášky, ale nějak jsme to neřešili. Zaměřujeme se na to tak od ledna. Mimčo mám už jedno - 2letý kluk. Tak uvidíme. Budu doufat a třeba brzy...

amona
21. bře 2012

@xradka79 No tak to jsi na tom stejně jako já, akorát teda, že naše beruška bude mít v červnu 3 roky. Chtěla jsem navázat a bláhově jsem si myslela, že to bude jako u prvního dítka na první pokus! :DDD No a teď bych byla nejšťastnějsí pokud bych vůbec otěhotněla před nástupem do práce, protože je to tam nějaký nahnutý....:( Mudr. mi to říkala... s druhým dítkem je to vždycky těžší...už nemáš na sebe tolik času, pořád řešíš nějaký starosti.... Naše uličnice je navíc opravdu pěkný kvítko, kolikrát mi dává fakt pořádně zabrat... 😀
Chce to dát dítko na víkend na hlídání a někam vyrazit jen ve dvou... Já to tak udělala a teď čekám na výsledek!!! 😀

xradka79
21. bře 2012

@amona taky jsem chtěla navázat - uvidíme. Tak to držím moc pěsti:o) Myslím si, že vypadnou je určitě fajn nápad, ale pokud neovuluju, tak můžeme mít výletů kolik chceme ☹ Lukášek je taky pěkný divoch. Až tak poslední 3 měsíce spí celou noc (od 7,30-6,00), ale jinak vstával několikrát za noc a to od mala - žádné spící miminko 🙂

lenny84
30. bře 2012

Ahoj holky, snažíme se o miminko a řekla jsem si, že zkusím ovu testy, ale jsem z nich trochu "jelen" 😉. Testovala jsem se 12DC a to byla testovací čárka slabší, 13DC už byla zřetelně silnější než ta druhá a další dva dny už zase byla o hodně slabší, takže jsem z toho usoudila, že ten 13DC se jednalo o ovulaci. No jenže dneska jsem 24DC a jen tak zkusmo jsem si udělala polsední ovu test a čekala, že bude negativní, jenže ta testovací čárka měla stejnou, nmožná malinko silnější barvu jako ta kontrolní, tak nějak nechápu co to znamená, přece nemůžu mít ovu dvakrát během cyklu?! Testy mám značky woman secret. Máte někdo nějaké vysvětlení, nebo podobnou zkušenost. Mějte se hezky.

kixi
30. bře 2012

@lenny84 ahojky...spis nez na ovu 2x v cyklu to vidim tak, ze jedna z carek proste nebyla pozitivni...ja ovu testy delala jen chvilku protoze me prijdou nespolehlive, mela jsem taky silnou carku 10 DC a nakonec jsem otehotnela 23 DC 😀 ...lepsi je se snazit se prubezne ob den, dva a vyprdnout se na testy 🙂

kacule1978
7. dub 2012

@jana71 Ahoj Jani, zadařilo se TI otěhotnět? čtu tady diskuse......a musím říct že dnes mám druhý den taky nízkou teplotu........ale dle ovu testu z lékárny je tam jen "duch"

maximka33
10. dub 2012

holky, musím přidat zkušenost s testy, a to pozitivní, třikrát jsem zjišťovala ovulaci a vždy byla dva dny za sebou, napotřetí jsem dokonce otěhotněla (početí asi 3. den po ovulaci), bohužel jsem potratila... ale aspoň vím, že testy fungují a moje tělo také vysílá signály, tak už to sama poznám.

hujova
23. kvě 2012

holky, musí se testy dělat taky ráno? Je to asi nejlepší, co? Od zítra se na to taky vrhneme, testování a následně mi mazlíkování s manžílkem 🙂 a uvidíme

michamicha
10. čer 2012

ahoj, jdu si pro radu, snad někdo poradí 😅 dělám si už 6.měsíc ovulační testy ( každý cyklus na to padne 15-30 testů 😅 a pak když ms nedorazí, tak jdu na vyvolávačku) já vím, leze to dost do peněz, ale u mého gynekologa, kam jsem se snažila několikrát "vetřít" , skončím vždy jen u sestřičky, která mi píchne vyvolávačku se slovy, že příště se domluvíme na nějaké hormonální úpravě cyklu, ale příště se opět nekoná 😠 k doktorovi do ordinace jsem se za posledních 3/4 roku dostala jen 1x když jsem měla mykózu, jinak když si jdu nechat vyvolat ms, tak nemám šanci ☹ ... ale k mojí otázce... dívala jsem se na zde uveřejněné fotky ovu testů a překvapilo mě, že ze začátku jen jedna čárka případně neviditelný duch a ke konci když se blížila ovu, tak takový tlustice 🙂 já mám víceméně po celý cyklus // čárky, ta testovací bývá většinou hodně silná, ale nikdy zatím nebyla stejné intenzity jako kontrolní čárka nebo dokonce silnější než kontrolní ☹ myslíte, že to něco značí?

henca74
11. čer 2012

@michamicha a nemeras si bazalnu teplotu?tak by si presne vedela ci ovu bola alebo nie...uvidela by si po jednom alebo dvoch meraniach cyklov na com si...ake mavas dlhe cykly?

michamicha
11. čer 2012

@henca74 u mně nemá smysl měřit BT, protože malej se mi dost nepravidelně budí, a kolikrát za ním musím jít do pokojíčku i několikrát za noc, protože se budí když se mu zdá něco ošlivýho 😒

henca74
11. čer 2012

@michamicha no tak to mas blbe ;o( ja mam tiez pozitivne ovu testy ale ovu nikde...dr mi dala duphaston na upravu cyklu, tak dom zvedava ci to pomoze....a nevies sa objednat ku tomu tvojmu doktorovi?alebo ho nemas moznost vymenit, ked sa ku nemu ani nevies dostat?a so stitnou zlazou nemas problem?

michamicha
11. čer 2012

@henca74 se štítkou se léčím od 15 let, ale tam jsem byla nedávno na kontrole a dr. mi řekla, že po této stránce jsem OK, hormony srovnané a srovnání cyklu mám řešit s gynekologem 😖 tak já na to teď peču a v srpnu stejně chci jít zase do CARu, tak uvidím co mi řeknou tam 🙂

werumka
11. čer 2012

@michamicha Ahoj, jaká je to citlivost testů? Možná bych zkusila o něco nižší, sama používám 30 IU/ml a vyhovuje mi nejvíc.

michamicha
11. čer 2012

@werumka tyhle jsou s citlivostí 25

werumka
11. čer 2012

@michamicha Tak tam by to tyhle celocyklový čárky dělat nemělo, i když u malýho procenta žen to možný je. Hodně se toto vyskytuje u syndromu polycystických vaječníků...

henca74
11. čer 2012

@michamicha tak uz len pockat do augusta a tam ti urobia komplet vysetrenia...nechapem nezaujem toho tvojho doktora, ved keby si bola ok, tak ku nemu ani nejdes, ved koho to bavi chodit po doktoroch, no nie?????drzim palceky nech sa cim skor zadari ;o)

michamicha
11. čer 2012

@werumka si taky myslim a přijde mi to divný, zkusim dodělat ty testy co mám doma a pak na to kašlu a počkám až na vyšetření v CARu 🙂 ono to do té doby rychle uteče 🙂

sabatko
11. čer 2012

@michamicha už to tady zaznělo, nemáš syndrom polycystických vaječníků? Tam vlastně folikuly dorůstají, takže je v moči ten hormon, ale folikul už nepraskne, takže k ovulaci nedojde. Někomu pomáhá vyvolat ovulaci třeba clostilbegytem a je vyřešeno... Jinak přístup doktora je přinejmenším zvláštní a že Ti indikuje vyvolávačku sestra taky

discreet
14. čer 2012

Holky, přihodím taky dotaz, co říkáte na toto, testuju se první cyklus, mám anovulační cykly, ale tento jsem brala Clostil, na podporu ovulace, tak by měla být... ale teda z těch testů jsem jelen 😝

lsx
27. srp 2012

Ahoj, daruji 3 krabičky ovu testů Light Life, co mi zbyly. Jsou po dvou kusech.