Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

kristinka9
11. zář 2012

Ahojte, chcela by som poprosiť o váš názor. Prvý mesiac som začala používať jednorázové ovulačné testy - objednané cez ebay. Keďže mám nepravidelný cyklus, začala som testovať už od 8DC, včera bol 15DC - zatiaľ mi nevyšiel pozitívny test, druhá čiarka je stále slabšia ako kontrolná, avšak mám pocit, že ani nestmavuje. Stále je rovnako silná ako 8DC. Je to normálne? Nemala by sa čiarka postupom dní postupne stmavovať ako sa blíži ovu? ďakujem

racerunner
11. zář 2012

Ahoj děvčata, potřebovala bych prosím také poradit. Jsem 11D, ovulace by teoreticky měla přijít 14D- t.j. za 3dny. Dělám si 2xdenně ovulační test Ovular. Bezprostředně se nic něděje, za 15s se barví kontrola a tak po 1m se ten spodní proužek trochu vybarví. Určitě ne tak silně jako ten kontrolní, ale je tam. Vím, že je spousta faktorů , které za to mohou, jde mi jen o to, zda i po té 1m je platné pokud se test dobarví. Stalo se mi to již i v minulém cyklu. Bezprostředně nic a za 1min vcelku slušná spodní čárka. Moc díky za odpovědi a názory!

martinaj23
13. zář 2012

holky nemáte zkušenost i s ovu testy? dneska jsem si je koupila a hned udělala a je pozitivní - a to mám dneska 39DC
proužek je sice slabší než kontrolní, ale ne o tolik

martinaj23
13. zář 2012
kikimaruska
13. zář 2012

@martinaj23 Já je používala. Záleží na tom, od jaké firmy-přečti si příbal.letáček. Někde když je testovací proužek slabší, tak se nebere jako plně pozitivní, až když jsou oba stejně silné, anebo může být testovací silnější než kontrolní. Na každé krabičce píší totiž něco jiného a já pokaždé měla jinou, protože se ovu testy moc neprodávají (aspon u nás).

martinaj23
13. zář 2012

mám nějakou firmu Percom, na krabičce je opravdu napsáno, že musí být proužek stejně barevný nebo tmavší ☹

lilli251
13. zář 2012

@kristinka9 kikus, ja som mala az 18ty den, cize ovu 19ty den...🙂 takze nevesaj hlavu, mozno to este len pride 🙂

lilli251
13. zář 2012

@midu6 jasne ze je, ked je pozitinvy ovu test, ovulacia nastava najskor za 12 hodin 🙂

siskin
13. zář 2012

@martinaj23 pokud máš proužek slabší, tak zřejmě ten test pozitivní není. Mně vždycky před ovulací naběhla opravdu tmavá čára, silnější než kontrolní. Ale klidně můžeš mít ovu kolem 39 DC, každá to máme jinak. Zkoušej víc dní po sobě a uvidíš. Já jsem si kdysi levně nakoupila ovu testy, otěhotněla jsem hned první měsíc snažení a tak mi jich spoustu zbylo, takže teď jsem asi 4 měsíce zkoumala svoje cykly 😀 (hlavně ze zvědavosti), zvýšenou hladinu LH jsem měla vždy asi 3 dny - z toho poslední nejvíc, to byla tlustá čára, pak ovulace a hned to kleslo, čára úplně slaboučká.

kytkatka
15. zář 2012

Pro me jsou ovutesty vyhozene penize, nikdy mi ovulaci neukazaly, jen slaboulinka testovaci carka ☹

lenka.han82
16. zář 2012

Já jsem dneska zkoušela poprvé ovulační test, zatím nic neukázal, tak jsem zvědává, jak to bude vypadat další dny 🙂 Teď bych to toho ráda investovala - první 3-4 měsíce, pro zajímavost. Pokud mi to nebude vyhovovat, zkusím něco jiného, jen nevím co 🙂 Měřit každé ráno bazální teplotu je pro mě časově náročné. Ráno vstávám cca v 5 do práce a mám to vypočítané téměř na minutu - umýt se, obléct a vystřelit autem do práce 😖

alzbeta.hod
16. zář 2012

ahojky maminky.... tak dnes asi takto... ovu podle testu byla 1.9. +3 dny asi. Snažili jsme se až až. A dnes test negativní... dnes jsem začala mít takový svtělounce hnědý výtok.... že by MS? Myslíte že je ještě nějaká šance? ☹

prahaxx
16. zář 2012

@alzbeta.hod je sance, drzime palce

alzbeta.hod
16. zář 2012

@prahaxx děkuji za útěchu... divím se že by to ještě nebylo na testu znát.... ☹

prahaxx
16. zář 2012

testy su len tahace penazi, najskor 3 dni po ocakavanej MS

lenka.han82
16. zář 2012

@prahaxx Nemyslím, si, že by ovu testy jen tahaly z lidí peníze - pracují přeci na podobném principu jako těhotenské testy, které se mohou taky mýlit nebo mohou být zrovna kazové. Já jinou možnost než ovu testy asi nemám - leda to zkoušet "naslepo" 🙂. Na měření bazální teploty nemám ráno čas, vstávám každý den v 5 a jsem šílenej spáč, takže mi ranní vstávání dělá dost problém a každá minuta spánku je mi vzácná 🙂 takže se mi nechce kvůli měření vstávat min. o 5 minut dříve a taky tomu měření moc nerozumím co a jak se přesně dělá a jestli ovu vůbec z grafu poznám 😀

alzbeta.hod
16. zář 2012

@lenka.han82 mám podobný problém u mě bych musela ovu testy kupovat denně po celý cyklus, jelikož mám cykly dlouhé i 50dní. Takže nějaký výpočet u mě nehrozí. Ovu testy jsem zkusila teď a pokud to nevyjde tak zkusím znovu a k tomu budu měři i když jsem před prvním těhu měřila neustále a k ničemu to nevedlo.

prahaxx
16. zář 2012

odporucam metodu pozorovania krcka maternice http://www.lpp.sk/index.php?Itemid=114&id=47&op..., mam dieta, ktore sa rano budieva nepravidelne, takze pravidelnost merania BT nehrozi a vyskusala som uz niekolko ovutestov, ale nic extra som na nich nepozorovala, dlho sa mi zdala metoda pozorovania hlienu a krcka maternice tazka, ale ide to

lenka.han82
16. zář 2012

@alzbeta.hod jsem zatím jen začátečnice 😉 Snažím se teď teprve první měsíc. Dohodli jsme se s manželem , že to začneme zkoušet v září, tak uvidíme 😀 První ovu test jsem si udělala dnes a zatím vyšel negativní, tak to budu nějakou dobou (pár měsíců) zkoušet a uvidíme 🙂 Pak se kdyžtak podělím o zkušenosti 😉 Když mi ovu testy nebudou vyhovovat po několika měsících a neotěhotním, tak holt budu muset obětovat 5 minut spánku a měřit BT 😀

alzbeta.hod
16. zář 2012

@lenka.han82 já měřila a zkoušela cokoliv 15 měsíců než sjem poprve otěhotněla a dočkala se naší princezny.... Teď zkoušíme od dubna a zatím bez úspěhcu takže jsme zkusili poprve ovu testy. Ale asi začnu zas měřit... problém je že ženská musí být v klidu několik hodin a měřit ve stejný čas ale já nikdy nevím kdy malá zabrečí a to musím vstát a jít k ní... není to jednoduchá volba.

lenka.han82
16. zář 2012

@alzbeta.hod A co ti poprvé pomohlo? Nebo to byl jen "důsledek" toho dlouhodobého zkoušení? Já jsem zvědavá, jak dlouho to bude trvat nám. V říjnu jdu na preventivní prohlídku na gyndu a doufám, že bude vše v pořádku a budeme pokračovat bez problému v našem snažení 🙂

alzbeta.hod
17. zář 2012

@lenka.han82 celý rok mi dr srovnával MS aby byla pravidelná a abyla větší šance. Pak mi nasadil Clostil a po první dávce jsem otěhotněla ačkoliv mi podle UTZ řekl že je nulová šance a že mám cystu 4cm velkou a ta musí nejprve pryč a já v tu chvíli otěhotněla...

včera jsem večer měla lehce nahnědlý výtok a dneska mi není vůbec nic. Nechápu to a přitom test je negativní.

mata.g
18. zář 2012

Ahojte. Akože u mňa ovulačné testy nejako nefungujú.... stále mi vychádza jedna čiarka, hoci si testy robím vždy okolo 20 hod.. Skúsila som si robiť test aj pri rannom moči a práve vtedy jeden jediný krát mi vyšli 2 čiarky (?) Pritom "stred" som určite mala - bolesti podbruška, hlienik.....nerozumiem :(

alzbeta.hod
18. zář 2012

takže dneska jsem dostala MS takže druhý kolo před náma... teda už 7.kolo snažení... ☹ Tentokrát přivolám na pomoc BT. Jinak jsem se dneska dozvěděla zprávu která mě zklamala.... prej pokud je první mimi sekcí tak druhé jde taky... aby se něco nepodělalo
takže můj sen rodit normálně se rozplynul

kristinka9
20. zář 2012

Ahojte baby, chcem sa spýtať, za celý mesiac mi ani raz nevyšiel pozitívny ovu test. Je síce pravda, že som skončila testovanie 18 DC, pretože 17 DC bola čiarka dosť silná, aj keď nie taká silná ako kontrolná a potom 18 DC už bola slabšia ako ten 17 DC, ale je možné, aby vôbec počas mesiaca nebola ovu???? V júli som vysadila antikoncepciu, tak myslíte, že to môže byť tým??? A po akej dlhej dobe po vysadení sa asi obnovuje funkcia??? ďakujem za odpoveď...

werumka
20. zář 2012

@kristinka9 Záleží, jak dlouhý máš cyklus - ovulaci můžeš mít klidně až po 20. dni cyklu, zvláště po vysazení HA. Taky se někdy stává, že než se cyklus urovná, tak může být anovulační cyklus (bez ovulace). ale takové bývají hodně dlouhé. Další možností je, že hormony stále nejsou úplně v normě a ovulace proběhne, i když není hodnota LH na ovulačním testu předpisová (tzn. čárky stejně silné) - protože Tvá hodnota LH se pohybuje v nižším rozmezí.

kristinka9
20. zář 2012

@werumka No minulý mesiac som mala cyklus až 43 dní, takže podľa toho, čo si mi napísala, tak ovu minulý mesiac ani nebola. Tento mesiac som však predpokladala, že bude kratší. Myslela som, že to len ten prvý po vysadení bude taký dlhý. A vzhľadom k tomu, že čiarka na ovu teste slabla, tak som prestala testovať už ten 18 DC. To som asi urobila chybu...Nedá sa nejako spätne zistiť, či ovu prebehla alebo nie? A do akej doby sa zvykne ten cyklus a ovu upraviť po vysadení antikoncepcie? ďakujem

werumka
20. zář 2012

@kristinka9 Pokud jsi měla cyklus dlouhý 43 dní, tak bych předpokládala dvě možnosti. Tu první, že ovulace proběhla kolem 29. dne cyklu (ovulace probíhá 14.-16. den před menstruací). Pokud by v tuto dobu nebyly žádné známky ovulace, předpokládala bych, že se může jednat o anovulační cyklus. Ale ve své podstatě bych testovala dál, pokud ten cyklus máš takto dlouhý. A testovala bych až do toho 29. dne cyklu. Zpětně lze ovulace zjistit podle bazální teploty, ale tu je třeba měřit celý cyklus.
Kdy se dá cyklus do normálu je individuální, někomu hned, někomu později. Ale rozhodně bych neházela hned flintu do žita 🙂 Myslim, že ovulace klidně ještě může proběhnout. Mělas doteď nějaké symptomy ovulace? Bolest vaječníků, větší množství hlenu...?

kristinka9
20. zář 2012

@werumka ďakujem za odpoveď. No príznaky som mala aj predchádzajúci mesiac - bolesti vaječníka na jednej strane a aj tento mesiac približne okolo toho 17 DC - vtedy aj ten ovu test bol najbližšie ku kontrolnej čiarke, aj keď nebola úplne taká silná. Hlien neviem veľmi rozpoznať...Cítila som stále pocit vlhka asi približne od 10 DC a potom sa to zrazu stratilo, ale neviem, či je to práve ten hlien.

werumka
20. zář 2012

@kristinka9 Tak pokud cca za těch 14 dní od 17. dne cyklu dostaneš menstruaci, tak je pravděpodobné, že to byla skutečně ovulace.