Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

hankamisa
8. čer 2013

@pellullinka - může tam bych duch klidně i několikrát v měsíci i když ovu neproběhne. já ji taky testuji a nakonec utz zjistí ,že je to anovulák- bez ovu. 😒

pellullinka
9. čer 2013

@hankamisa děkuju za odpovědi,myslela sem si to,ale doufala sem,že je to známka,že ovu proběhne. Tak uvidím,budu testovat dál.

elastiq
17. čer 2013

Já jsem testy zkouším, tento měsíc jsem zkoušela 3 dny před očekávanou ovulací, dva dny před jsem měla slabou druhou čárku a třetí den už obě dvě stejné. Hned na to mě začalo bolet v podbříšku a to dost silně, trvalo to asi hodinu a pak jsem si byla jístá že mám ovulaci..zkoušeli jsme to trochu víc tak ještě 3 dny no a teď se uvidí..ale myslím že tyto testy jsou dobré, pak už záleží na tom aby vše dopadlo tak jak má..

oldana
18. čer 2013

Ahoj holky, mam dotaz. Dnes jsem poprvy testovala a objevila se mi slabsi carka. Tak se chci zeptat jestli se slabsi carka objevi vzdy nebo kdyby byl negativni tak se neobjevi vubec?? Jsem dnes 14 dc tak uvidim co z toho bude zda bude silit.

lauritka
19. čer 2013

@oldana slabsiu druhu mozes mat prakticky cely cyklus, to je v tele stale.
zvysena hladina je potom len pred ovulkou cca 48 hodin.

pellullinka
23. čer 2013

Hezké ráno,tak 19.6. Ovu test takto,podle mě pozitivní.
bolelo mě břicho,byla sem nafoukla,myslím,že i hlen a cipek odpovídali....
ale BT sice včera stoupla,dnes ale zase klesla skoro na normal.
proto moje otázka,je možné,že ovu nebyla?

lauritka
23. čer 2013

@pellullinka este len bude. do dvoch dni, potom by si mala znova vystupit, vcera to potom nebol ovulacny vzostup.

pellullinka
23. čer 2013

@lauritka test byl pozitivní 19.6. Takže si myslím,že ovu byla 21.6.a v diskuzi BT mi bylo řečeno,že je normální když BT v rozmezí do 3dnu o trochu klesne,uvidíme zítra zda vyleze. Na fertilityfriend.com sem koukala na ovulacni grafy a objevila sem tam grafy,kdy po ovu stoupla teplota,pak trochu poklesla a pak zase stoupla a byla to ovu...tak nevim

lauritka
23. čer 2013

@pellullinka jaj, ten test je z 19 .6 :P

som som si nevsimla, ja som myslela, ze dnesny. ano jasne, moze klesnut, potom by si mala znovu stupnut.

pellullinka
23. čer 2013

@lauritka tak budu doufat,že stoupne :D děkuji ti za odpověď....

jenyska4
23. čer 2013

Holky jdu na radu...ovulační test jsem měla pozitivní dva dny po sobě celkem nechápu proč dva dny??? a ještě se zeptám to, že jsou pozitivní tak to značí,že je ten den ovulace nebo teprve přijde? 🙂 bílkovej hlen jsem měla v pondělí...tak jsme se s manželem snažili a test mě ovulku ukázal za dva dny ve středu...tak nevím zda se mohlo zadařit nebo ne

ja1985
23. čer 2013

@jenyska4 ked mas pozitivny tehotensky test tak ovulacia sa dostavi do 24-48 hod...🙂 drzim palce aby to vyslo 😉

jenyska4
23. čer 2013

@ja1985 jenže my jsme s manželem měli styk v pondělí, protože jsem si myslela, že, když mám ten bílkový hlen tak právě ten den je vhodný, ale dle ovulačních testu to bylo tak, že pozitivní byl středa a čtvrtek, takže si myslím, že aby to ty mršky přečkaly moc šance není pokud je to tak, jak píšeš , že nastane do dvou dnu....to už by tedy bylo skoro 5 dní jestli dobře počítám....ve středu to mám dostat sice příznaky jsou, ale počty nesedí 😀

ja1985
23. čer 2013

@jenyska4 aha 🙂 no ja v tom nie som az taka zbehla, len to mam tak nejako nacitane z prispevkov tu na konikovi....a co som citala, tak to bolo tak, ze pokial mas pozitiviny ovu test tak ovulacia sa dostavi do tych 24-48 hod, ako som pisala, a teda treba sa snazit v den pozitivneho testu, na dalsi a potom este dalsi pre istotu 🙂 takto som si to nacitala 😀 ci to funguje, zatial neviem 🙂 ale ako sa vravi, nadej zomiera posledna takze treba len cakat 😉

oldana
23. čer 2013

Holky poradite zda z toho jeste neco bude? Testuju prvbi mesic a sem z toho malinko zmatena.

veru324
23. čer 2013

@jenyska4 ono je možné, že byla už ve čtvrtek, záleží, kdys měřila, jestli ráno nebo večer? . Já mívám taky pozitivní dva dny, ale vždy, když se to takhle povede, tak ovu ještě ten druhý den přijde. Sice třeba až večer, ale přijde. A do čtvrtka by klidně vydržet mohly 🙂

jenyska4
23. čer 2013

@veru324 měřila jsem večer....29 května MS...10 června tedy po 12 dnech bílkovej hlen a 13 pozitivné test na ovulku 14 taky...a tulení bylo toho desátého...tak snad by mohly... 🙂

pellullinka
24. čer 2013

Ahoj holky 🙂
tak ovu test asi nelhal a ovu přišla za 48hodin po pozitivním

darazv
24. čer 2013

@oldana ahojky tieto testy su negativne ale ak mavas dlhsí cyklus ovu len pride a ciarka musi byt rovnako silna alebo silniejsia jak kontrolni držim palce 😉

honeysun
22. črc 2013

Přikladam svoje testy, holky držte palečky at už to vyjde!! 🙂

casperko07
23. črc 2013

Chcem sa opytat ako casto sa daju robit ovulacne testy?

honeysun
24. črc 2013

@casperko07 nechapu 🙂 jak často chceš.

mirka_st
28. črc 2013

Čavte kočky,ostali mi ešte dva nepoužité OVU testy (Pepino)ak mate niektora važne záujem pošlem vam ich poštou,stačí mi poslať adresu do spravy,ja ich už nepotrebujem,keďže sa nám úspešne zadarilo..datum EXP je až 2015

lucinka1502
1. srp 2013

Ahoj holky. Je mozne, ze ovulacni test ukazuje "ducha"? Hodne malo viditelna carka, ale je tam🙂
Popripade, co by to mohlo znamenat? Je po nebo pred ovulaci? Mam prvni cyklus po vysazeni antikoncepce po peti letech. Mam 11 DC a v utery me pobolivalo bricho.
Moc dekuji za informace a preji mnoho stesticka pri snazeni o drobecky🙂

werumka
1. srp 2013

@lucinka1502 hoj, ovulační testy Ti budou ukazovat víceméně viditelného ducha celý cyklus. Protože nějaká hladina LH je v organismu pořád. Ale před ovulací by to mělo strmě zesílit - o několik odstínů.
Pokud jsi první cyklus po vysazením testovala bych určitě do 20. dne cyklu. Po vysazení mohou být trochu zlenivělé vaječníky a k ovulaci může dojít o dost později, než ten ideální 14. den.

lucinka1502
1. srp 2013

@werumka dekuji za informaci. Zkusim testovat pozdeji🙂 spis jsem chtela vedet, jestli ta bolest v podbrisku nebyla ovulace. Ale slysela jsem, ze po vysazeni HA muzou praskat cysticky, ktere se vytvorili po dobu brani HA.

werumka
1. srp 2013

@lucinka1502 Ten první cyklus může být všelijaký... Zkusila bych testovat každý den aspoň deset dní. Důležité jsou tři věci:
1. Aby probíhala ovulace
2. Aby byla dostatečně silná děložní sliznice na uchycení vajíčka (lze na to pít první půlku cyklu kontryhel)
3. Aby ta druhá fáze po ovulaci byla dlouhá aspoň 10 dní (za to je odpovědný progesteron, kdyby ho bylo málo ,ta fáze bude krátká a vajíčko se nestačí zahnízdit).
Když budeš mít tyhle tři věci v pořádku, tak je to ok.

jenyska4
2. srp 2013

Holky mužete mě prosím poradit? Je normální, že mám ovulační testy pořád pozitivní?Prostě každý den stejné čárky...obě☹ jen ta jedna je jen malinko světlejší...tak jak mám poznat kdy ta ovulace je?Máte zkušenost s tím testem clearblue s majlík?

monicka79
2. srp 2013

@jenyska4 a nemožeš byť tehotná? Aj vtedy vychádza ovu test pozitívne 😀