Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

luckaaa13
13. kvě 2008

No tak ještě něco, jak mi ta doktorka řekla, že u ovulace se může i špinit nebo krvácet, tak jsem měla chuť jí říct, že takové zkušenosti nemám a nikdy se mi to nestalo. No a teď jsem byla na wc a špiním, tak že co? Mám ovulaci? nemám? sakra co si mám myslet, když řekla, že je všechno ok? Tak asi mám, uvidím večer na ovu testu, ať si říká co chce, já je budu dál používat a večer test netest znásilním miláčka 😅 a to by v tom byl čert, aby se to nepovedlo 😀 😀 😀

ver.kuc
13. kvě 2008

Nazdárek holky, píšu sem... třeba budete mít některá zájem...... objednala jsem si na www.levnetesty.cz ovulační testíky, ale objevila jsem // 😀 dřív než dorazily. Celé i s poštovným to stálo 215,- Kč..... pokud máte některá zájem, mohu Vám je prodat (cca 130 + poštovné), je jich tam celkem pět. Jinak Vám přeju mnoho úspěchů, já je používala první měsíc a hned se to povedlo. V případě zájmu o ty testíky, mi písněte do IP. Mějte se, Verča.

strouzek
13. kvě 2008

jé veru já si je vemu

luckaaa13
13. kvě 2008

No děvčata, tak jsem dorazila domů a po 3 a půl hodinách žíznění jsem si udělala testík a hurááá, jupííííí on je pozitivní a JAK. Ta testovací je viditelně silnější než ta kontrolní huráá já mám takovou radost. 😀 No tak dnes na něj vlítnu, že se bude divit 😅 To by v tom byl čert, aby se to nepovedlo a povede já to vííííím 😅 No a zítra na něj skočím pro jistotu znova, snad mu tam něco zbyde. Bojím se, abych to neprošvihla a jestli BT bude zítra ještě dole, tak ať se těší 😀 Tak pa dámy držím všem palečky 🙂

jmisa
13. kvě 2008

Luckoo, časem to vychytáš, já třeba vypozorovala, že když je test pozitivní, tak ten den si ještě můžem dát pohov a hupsnout na to až den další, protože OVU došla vždy až obden. Ale to chce aspoň 3 cykly zkoumat.
Tak si to dneska užij 😀

A jen ze zkušenosti staré manželky - manžovi bych neříkala, že je ovulace, oni se neradi milují z musu, spíš bych ho svedla 😀

jmisa
13. kvě 2008

Lucko a dr. Ti neudělala ultrazvuk? By si viděla, jak na tom folík je.

luckaaa13
14. kvě 2008

Ahoj Mišo, no dr. mi udělala ultrazvuk, ale já už neměla odvuhu se jí zeptat, když byla tak nepříjemná, že jí zatěžuju blbostma. Jediný na co jsem se pak zmohla zeptat, byli ty ovu testy ☹ No, že mám ovu jsem mu neřekla, ale zasnažili jsme se moc hezky. Mám takového tucha, že by to tentokrát mohlo klapnout, ale další 3 měsíce se mi čekat nechce ☹ ono to vyjde. Sestra byla u kartářky a ta jí řekla, že její sestra (tedy já, jsme jen 2 🙂 ) bude čekat mimi. 😀 Tak doufám, že to tak je i když na tyhle věci nevěřím. Dnes uvidím jak bude vypadat testík, ale BT mi stoupla z 36,8 na 37 tak nevim. Uvidim co test a ráno BT. Každopádně se i ho vychutnám i dnes. 😅 a ty už Míšo mimi čekáš nebo máš? Tak ahojky a krásný den.

jmisa
14. kvě 2008

Lucko, děti nemáme, bohužel manža má moc špatné spermie, takže naše šance je IVF, ale první pokus se nám nezdařil, takže teď budeme tři měsíce čekat na další pokus.

luckaaa13
14. kvě 2008

No mi zatím nemáme žádné vyšetření, já jen ty standardní jako je cytologie a vyšetření ultrazvukem. Doufám, že moje drahá nastávající polovička má spermíky v pořádku, ale je ochotný si na spermiogram zajít, tak je doufám, že to nebudeme potřebovat. Držím palečky ať vám další IVF vyjde. 😵

haassinka
27. kvě 2008

Ahojky, prosím, můžete mi mrknout do alba a odborně poradit, kdy bude asi ovulace?🙂 na fotce je tedy čárka ještě o něco světlejší než ve skutečnosti...ale už je celkem silná, tak hádám, že za dva dny by mohla být ovulace??? a tady je kdyžtak ještě graf http://www.fertilityfriend.com/home/1e7fb9
zatím ještě nevím, jak ty ovulační testy správně posuzovat, takže děkuji za každou radu🙂

lucka.adis
27. kvě 2008

Ahoj holky, asi vám budu tady připadat jako vůl 😀 ale vůbec netuším, jak se ty ovulační testy používají atd. S manželem se snažíme o mimi skoro rok a zatím nic (podotýkám, že jde o druhé). Na žádných testech jsme zatím nebyli, i když manžel říká, že by klidně šel, aby se vědělo, jestli není náhodou ten problém v něm.. 😠

... jo a kde si ho můžu zakoupit? Hihi, moc díky 😵

jmisa
28. kvě 2008

Haassinka, dle BT se nedá OVU dopředu stanovit. Pokud není OVU test pozitivní, tak ještě nebude, já mám OVU zhruba den po pozitivním testu. Test se slabší testovací čárkou mám někdy jeden den a někdy týden, podle toho se nedá nic poznat, chce to zkoušet, kombinuju to se sledováním čípku, vyjde to tak levnějc 😀

Lucko, ovu testy se používaj obdobně těhu testům, ale s tím rozdílem, že OVU test je pozitivní až v případě, kdy je testovací čárka nejmíň tak silná jako kontrolní. Po pozitivním testu do zhruba dvou dnů přijde OVU. Koupit ho můžeš v lékárně, stojí 40-60 korun a nebo na internetu.

jansinka
6. čer 2008

Ahoj holky!
Moc prosím o radu-používám ovulační testy.Tento měsíc již potřetí, předtím jsem sázela na přírodu/náhodu/zvířecí instinkt 🙂
Mám prodloužený cyklus, běžně se dopátrám ovulky kol 27.dne, začínám tedy vždy testovat ten 25.den. Což o to, pozitivní nakonec byl vždy.Jde ted o to, že jsem ho zkusila udělat včera a dnes (9. a 10.den cyklu), protože jsem měla výtok... a je tam vždy slabá druhá čárka.Má otázka tedy zní-když neovulujete a ani ovu ještě neočekáváte, objeví se vám vždy jen jedna čárka anebo ta druhá taky,akorád slabší?Stává se některé to co mně??Nevíte čím to může být?Nikde jsem zatím nenašla odpověď.Vím,že druhá slabá znamená negativní,ale myslela jsem,že se objeví až v momentech,kdy je očekáván vzestup LH, zhruba den dva před pozitivním testem.... 😲 😖 😅
Díky za každou zkušenost!!!!

jmisa
6. čer 2008

Jansinka, to záleží na hladině hormonu v krvi, může se Ti tam ta slabá čárka objevovat i dřív.

jansinka
6. čer 2008

Jmisa,takže není něco špatně,když se mi ta druhá,ač slabě,objevuje vlastně nejspíš celý cyklus a pak jednoho krásného dne (kolem toho 27.dne cyklu) zesílí?Anebo je něco špatně,když se takto objevuje? 😖
Děkuji za odpověď! 🙂

jmisa
6. čer 2008

Jansinko, to by Ti museli udělat hormonální profil v počátku cyklu, aby byla stanovená přesná výše toho hormonu.
Jak dlouho se snažíte?

misa.ottovka
6. čer 2008

Ahhoj jansinko...mám cyklus 29dní a mám to samé co ty, na testu se mi už od 11DC objevuje slabá druhá čárka, dneska 14DC a pořád je tam slabá čárka, a ovu nikde.....

jansinka
6. čer 2008

Kéž bych mohla na tuhle otázku odpovdědět.Já vlastně ani nevím odkdy se snžíme,víš?Po vysazení antikoncepce jsem měla problémy,chodila jsem na vyvolávačka a taky jsem měla hodně prudké premenst.syndromy-nikomu nepřeju!!!A brala jsem na upravení cyklu nejrůznější tablety.A vlastně od loňského listopadu "funguju"bez tablet.A jaxi jsme se teprva až od letošního ledna snažit jako Snažit, já i manžel jsme změnili pracovní místa i místa k bydlení a tak nějak jsme více v pohodě a máme příležitost se "snažit" více než dríve (což bylo cca 2 do měsíce)...píšu to dost zmateně vid?No,prostě se utěšuju tím,že to tak dlouho zase není ... 🙂 A vy?????
Ohledně hormonů-to bude asi problém to zjistit,sotva se dovím výsledky krevních testů,co mi dělali před téměř dvěma měsíci....no uvidím,výsledky prolaktinu bych měla mít v úterý.

jansinka
6. čer 2008

Jé ahoj miso!!!!!
Promin,ale jsem strašně ráda,že má některá stejný "problém"! 🙂
Ale on to vlastně není problém vid????? 😲
A ta druhá čárka se ti ale v průběhu cyklu (14.,15...den) ztmaví ne?Nebo?Možná zítra..???Kdy ji míváš obvykle?
A ty jsi byla na vyšetření hormonálního profilu,mišo?

jmisa
6. čer 2008

Jansinka, teď jsem si všimla, že máš zahraničí, hmm, tak tady bys šla ráno na krev a v poledne by laborka měla výsledky. Ale v cizině je to zdravotnictví na jiný způsob ☹

Ale jinak bych řekla, že stejně máš tu OVU pozdě, měla by být tak do toho 20-21 DC, cyklus by neměl být delší než 35 dní. Chtělo by to něco na podporu růstu vajíček, aby se zkrátila první část cyklu. 😒

jansinka
6. čer 2008

Počkej,jmisa,s tím jsem u doktora byla a nevidí to jako problém.Tvrdí,že důležité je,aby druhá fáze nebyla kratší jak dvanáct dní,což není.Také mi to přijde dlouhé, čekám dalších 27dní,než se budeme moci snažit znovu ☹
Bylo mi ale řečeno,že pokud k ovulaci a menstruaci dochází, není problém. ...Podpora růstu vajíček?Myslíš?

misa.ottovka
6. čer 2008

jansin čárka se mi vůbec neztmavuje, je pořád stejná....Jinak nevím kdy mám ovulku, testuju první měsíc. Tak nevím!!!!! jestli to takhle půjde dál, dojde mi zítra poslední OVU test a už se to ani janik nedozvím kdy je OVU🙂)) 😅 😨

Ale zatím jsem měla MS vždy pravidelně po 29 dnech, i po vysazení antikoncepce...takže jsem žádný problémy neměla. Na hormonálním profilu jsem ještě nebyla, moje Dr.mi to ani nenabídla udělat a bylo mi blbý se vnucovat..A to jsem tam byla tedka v úterý. Jen mi zjistila že mám obrácenou dělohu, ale to s OVU nesouvisí...No ale podle hlenu OVu ještě nemám, páč je bílý a prý má být čirý a táhlý....

jmisa
6. čer 2008

No tady doktoři říkaj, že nad 35 dní je cyklus dlouhý a vajíčka jsou přezrálá, když se ovuluje pozdě.
Co se týká luteální fáze - fáze po OVU do mrchy, ta by měla být 12-16 dní, to je ideál.

Na růst vajíček se dává většinou clomhexal nebo clostilbegy(i?)t.

Ale samozřejmě, že někdy ženská otěhotní i při delším cyklu.

Já sama mám občas delší cyklus nad těch 35 dní a tak jsem to s dr. řešila, taky OVU probíhá a luteální fáze je dokonalá, jen mi někdy prostě pomaleji zrají vajíčka. Jenže u nás se pak objevil problém se spermiema, takže pak se vše řeší IVF.

jmisa
6. čer 2008

miso, a čípek jsi nezkoušela sledovat?

jansinka
6. čer 2008

No vidíš,tak to mi nikdo neříkal,že by mohla být vajíčka přezrálá.... 😒
Zeptám se v úterý doktora....
Mišo,zkus to vypozorovat tedy jinak než testy,třeba čípek,jak píše jmisa.Teplotu neměříš?
jmiso,takže jdete na IVF někdy v srpnu?Přeji at to tentokrát vyjde!!!

jmisa
6. čer 2008

Jansinko, 1.IVF už máme za sebou, neúspěšně, další pokus bude v druhé půlce srpna, podle toho jak přijde mrcha. SNad už to vyjde.

misa.ottovka
6. čer 2008

Neměřim teplotu a už vůbec bych si nesáhla na čípek...jsem v tomhle cimprlich...Nechám to na příroděš,to bych se z toho všeho musila ppak zbláznit kdybych se stále jen pozorovala.......

No ale zaráží mně spíš přístup mojí Dr... Tak snažíme se teprve od března, ale ona mi řekla pouze že si mam rovnou přijít až budu těhu pro těhu průkazku.... ☹

jansinka
6. čer 2008

No a proč by to tak nemohlo být,míšo? 🙂
Myslela to dobře,chtěla tím říct, ať se nehledá problém tam kde není. Mám pocit, že většina gynekologů razí heslo: "Milujte se a množte se!" a hlavně to tolik neřešte!!! 🙂 A mají pravdu!
A jestli se snažíte od března,pak bych být tebou se nestresovala už vůůůůůůůůůůůůůůbec!!!!Nech čípek čípkem,jak píšeš a dnes či zítra se prostě milujte a hlavně si to užijte!A jestli to jde, zabývej se tím co nejméně,páč jak dobře víš, čím míň se tím budeš zabývat, tím rychleji se vám zadaří.Hm?To se to říká co? 🙂
Přeji štěstí!
A jmiso,myslím si,že toto nás jednou čeká nejspíš také.Nevím,jak se žena před IVF cítí,nejspíš jsi napnutá tím víc,čím víc se to blíží.A pak to čekání jestli se uchytí.Každopádně si myslím, že víra je to,čím se člověk může sám podpořit.Věř prostě a my budem věřit taky a uvidíš,vyjde to!Už jste tak blizoučko na cestě k cíli!!!!!Jen si to promítni,co máte už za sebou na cestě za miminkem?!Teď už znáte důvod proč to nešlo a hlavně je způsob,jak se to může podařit!Nikdo ti nezaručí,že se to ted podaří,bohužel.Ale zkus tomu co možná nejvíce věřit!!!!! 😉

jmisa
6. čer 2008

Jansinko, já tomu věřím, celou tu proceduru jsem zmákla v pohodě, sesypala jsem se až po neúspěchu, ale teď po měsíci můžu říct, že už jsem se s tím vypořádala a jsem zase připravená bojovat.

Míšo, snažíte se chvilku, do půl roku bych neplašila, pak bych asi zaskákla k dr., aby zkusila vysledovat OVU, jestli vůbec je. Ale záleží na dr., někteří to zarytě odmítají řešit pomalu po dobu dvou let.

luci23
7. čer 2008

Ahoj holky, mám dotaz. Mam pravidelný cyklus, 28 dní +, - 2 dny. Koupila jsem si ovu testy a začala testovat od 11tého dne cyklu, jak psali v návodu. Nejprve se mi ukazovala slabounká čárka. Další dny to zesílilo, ale ne tak, aby čárka byla jako kontrolní. Ale středně silná prostě byla. Tak jsem si myslela, že ovu nejspíš bude druhý den a že se to druhý den zbarví víc, ale ta čárka další den zeslábla. Tak jsem si řikala, že teda asi předtim proběhla. Jenže už je to asi dalších X dnů a mně se zobrazuje pořád, sice slabší, ale každý den stejně. Jak dlouho se na tetu zobrazuje i ten druhý proužek po ovulaci? Má se vůbec zobrazovat? Mám už skoro 20. den cyklu a nějak teda nevim, co si mam myslet. A ještě jedna otázka, zobrazí se na testu druhý proužek i při anovulačním cyklu? Děkuju za radu. A všem držím palečky!! 😉