Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

vendy05
6. srp 2008

katy.m zjistím a pošlu 😉

vendy05
6. srp 2008

jo mám to přes známou, tak proto zjistím 😅

vendy05
7. srp 2008

Ahojda, takže je to z Polska z aukce Allegro 😉

zuzu_z
7. srp 2008

holky nevím jak u vás ale u mě testy z levnetesty.cz fungovaly nějak divně... takže si asi radši připlatím... ovulaci mi ukazovaly buď vůbec - to bych pochopila - anebo víckrát do měsíce, což je hloupost...
a z te samé stránky těhotenské testy ukazují // i když těhu nejste ☹
tak by mě vendy zajímalo, jestli ty z té polské aukce jsou lepší? 😉 ale možná je chyba někde jinde, nevím ☹

vendy05
7. srp 2008

zuzu_z určitě poreferuji až je zkusím.... 😉 třeba budou stát za nic, ale zkusím 🙂

cordoba
22. srp 2008

Ahoj holky, na mě ty ovulační testy nefungovaly, měla jsem je z levnychtestu a pořád mi to ukazovalo jen jednu kontrolní čárku, spoustu jsem jich vyhodila a tak jsem si pořídila Lady Q tester, ovulace přišla cca 2 dny po tom co jsem ji podle ovulační kalkulačky očekávala (tak asi i proto tolik neúspěchu s testíky), kapradinky byly vidět dobře, tak jsme to teda zkusili a dneska mi doktorka potvrdila 4 týden těhotenství. Naproti tomu jejich těhot. testy fungovaly dobře a 2 čárky pak naskočily hned jak měly 🙂

katuska23
7. zář 2008

holky opravdu není možné,že jsmeměla jak v pátek tak dnes pozititvní ovu test? 😕

vendy05
11. zář 2008

Ahojda holky,takže podávám info o těch ovulačních testech, jsou úplně OK a fungují, tak jak mají....

krista
24. zář 2008

pjanov • Dnes v 08:48
Ahoj všem. Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušennost s ovulačními testy.

Test mi vyšel negativní, nechala jsem ho ležet na stole a když jsem se na něj večer podívala byly tam //? Platí to nebo ne ne? Já myslím, že ne. Ale chtěla jsem vědět názor ostatních, protože jsem na konci září vysadila HA a testy jsem dělala poprvé. Podle BT a sledování hlenu ovulace nebyla , ale zase už asi 3 den po tomto testu mne začila bolet prsa....

luckamb • snž • Dnes v 08:50
Ahojky,
oni to na těch testech píšou, za jak dlouho se ti má ten výsledek objevit. Já měla test a tam psali, že co se objeví po 40 minutách neplatí. A hlavně že ta čárka má být stejně silná nebo silnější, než kontrolní, jinak že taky nic. Když je tam slabá tak že prostě ovu není.

pjanov • Dnes v 08:53
Ahoj, dekuji. Taky si to tak myslim. HA jsem vysadila na konci srpna ne zari🙂. No a si to mam trochu rozhazene☹

zirafik • Dnes v 08:57
Na tom mém psali tuším, výsledek odečíst po 10 minutách.Testovací čárka by měla být stejná jako kontrolní 😉

luckamb • snž • Dnes v 08:59
JO ono taky záleží na tom co to je za test no.
pjanov: mě dr. řekla že po vysazení HA nemusíš třeba až 5 cyklů ovulovat, tak nevím - změnila jsem doktorku 😀

pjanov • Dnes v 09:33
No ja o zmene take premyslim. Mam s ni dobre zkusenosti a vim, ze nejlepsi je nic moc neresit a ono se zadari samo🙂. Ale je mi uz 33,5☹ a mela jsem pred par lety zdravotni problemy, tak bych treba ocenila ultrazvuk a nejake dalsi vysetreni, krome bezneho jako vzdy. Ona mi ani moc nedoporucovala merit teplotu, ze se budu zbytecne stresovat, co mi vlastne vyslo...

kudynek • snž • Dnes v 09:50
Ahojky, dobre ranko, pripojuju se protoze taky testuju, a zrovna vcer ajsem testovala, pisi tam, ze se vysledek muze objevit i po 40 bvterinach, ale ze je relevantni az po 10, ale ne vic jak po 30 min. no a me se tam objevily dve, ale jedna teda tensi uz po 10 min, ale sili uz treti den. No a tak jsem se ptala doktora a rikal, ze je to mozny zachytit v rustu vajicka, tak testuju dal a porad je ta carka silnejsi 🙂

luckamb • snž • Dnes v 10:38
No já dělala testík před 12 dny a // tam byli hned asi za 5 vteřin a je fakt že ta druhá byla pomalu silnější než ta kontrolní.........no a teď doufám, že už bych // mohla konečně objevit i na těhu tesíku. Už by bylo pomalu na čase

valentovasasa
27. zář 2008

ahoj holky. Mám prosbu - kde na netu seženu něco,ale kvalitního, k informaci k ovulaci - jak se měřit, co co znamená apod. Dokonce jsem někde u někoho na profilu viděla (dneska si nepamatuju u koho) že někde na netu vyplňují svůj ovu graf. Nevíte kde to sehnat? Díky za tipy.

katwind
27. zář 2008

val, tady najdeš pro začátek vše🙂
http://merenibt.xf.cz/index2.html

sacvi
27. zář 2008

Ahoj holky, tak já taky začala tento měsíc s ovu testama..dle karkulačky měla ovu dojít 18.9...tudíž sem se testla a už tam byla druhá čárečka..slabší ale byla.. 😉 a druhej den byla pomalu silnější než ta kontrolní..no tak sme se tulili a tulili 😀 a doufáme že s teho něco jako bude!! 😀
A když ne tak určo budu zase testovat dál..

tesska
27. zář 2008

Ahojte, holky, ja som tu prvýkrát a všetky vás zdravím. Čítam si tú vašu diskusiu. Aj ja by som chcela začať používať ovulačné testy, už 3 rok sa snažíme o druhé dieťa a nič. Môj lekár už navrhol radikálnejšie riešenia a vyšetrenia. Kým k tomu dôjde, čo myslíte, oplatí sa mi používať ovulačný test, keď podľa výsledkov odberov hormónov mám ovuláciu tak raz za 3 mesiace? Alebo možno práve preto, aj keď očividne vyhodím pár stoviek nadarmo, ale budem vedieť, že teraz nie alebo áno? Cyklus mám nepravidelný, ale už niekoľko mesiacov užívam Duphaston, tak je to lepšie +-28-30 dní. Akú značku odporúčate? Vďaka a pekný dník. 🙂

elana
28. zář 2008

Tessko, levnější varianta bude určitě měřit BT, protože ovutesty se těžce nevyplatí u nepravidelných cyklů (o anovulačních nemluvě🙂).

Navíc je fajn, že Ti dr. dá Duphaston, který "nasimuluje" pravidelný cyklus, ale měl by se hlavně postarat o to, abys ovulovala ne jednou za tři měsíce, ale každý měsíc, tj. nasadit hlavně léky na ovulku (Clostilbegyt apod.), jedině tak máš šanci otěhotnět. Bez ovulace a třeba s tunou Duphastonu budou vše promarněné cykly.

Jestli chceš mermomocí ale testama pokoušet, tak zkus na levnetesty.cz, jestli Ti to pošlou i na Slovensko, tam vyjdou asi nejlevněji, nebo potom se optat v lékárně, co Ti doporučí oni.

misa1982
13. říj 2008

Ahoj holky mam dotaz koupila jsem si 4ovulacni testy posledni menstruaci jsem mela 7.10. ciklus jsem mela 29dni na tech testech je napsano ze se ma zacit testovat 12den to znamena 18.10. mam zacit testovat ten den nebo mam testovat az budu mit prihledny tazny hlen?diky za radu

mili84
28. říj 2008

misa1982: Začala bych ten 12 den odpoledne.

Já mám taky dotaz: Včera jsem na ovu testu měla druhou /, ale jen slabý stín. Dnes to zesílelo, je asi o půl světlejší, než ta testovací. Včera večer jsme na mimi "pracovali", ale teď nevím, jestli to zkusit i dnes nebo počkat, až budou // stejně silné, co myslíte?? Přitom podle hlen mám dnes správný (průhledný, táhlý)...díky za odpověď🙂

ba111
28. říj 2008

Holky, já používám OV test 99 - je 100% spolehlivý, jak OV nastupuje - čárka sílí. Když je stejně tmavá jako ta kontrolní - je to OVULACE jak řemen. Používala jsem i jiné značky, ty ale neukazovaly přesně.

elana
28. říj 2008

Mili, já bych počkala, ono od doby, kdy jsou čárky stejně silné, tak k ovulaci stejně dojde (nebo mělo by dojít) nejdřív za 24h, typicky za 36 nebo i za 48 (to je asi nejzazší termín, myslím že je to i na testu psáno). Takže včera bylo určitě brzo, ale další milování bych naplánovala nejdřív na za dva dny😉

mili84
29. říj 2008

elana: My si nakonec dali včera pauzu a dnes to zkusíme. Odpolko si udělám testík a zjistím, jestli 2 čárky zesílili. Pak bychom to teda zkusili dnes a hned zítra 😉

vendy05
31. říj 2008

mili tak jak čárečky zesílila???? 😵

verusinek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mili84
2. lis 2008

vendy05: Nezesílela, už týden je pořád stejná, tak poloviční...to je nějaký divný.....Nevíš, co to může znamenat? Snažíme se dál pro jistotu 1x za 2 dny, ale nevím, jetsli je šance, že z toho něco bude....

vendy05
2. lis 2008

ahojda mili a není tam ani nepatrný rozdíl, já testuji každý měsíc cca deset dní (teď jedu 3cyklus) no a co jsem minulý měsíc měla tak vím že 4dny ta čárka byla téměř úplně stejná, ale pak začala pomalu sílit no a na závěr po devíti dnech krásně zesílila a zářila víc jak kontrolní.... takže vydrž, třeba ještě zesílí, třeba si jen začala testovat moc brzy.... 😉

mili84
2. lis 2008

vendy05: Nepatrný rozdíl byl ve středu, byla mírně silnější, ale jen fakt o malinko. Den na to zase zeslábla dnes už je skoro neviditelná....Ale když Ti to trvalo 9dní,tak třeba to ještě přijde,no...já uvidím..Testů jsme si nakoupila do zásoby dost tak budu testovat dokud nevymizí. Doufám, že to ovu vůbec někdy mám.... ☹

tinpet
3. lis 2008

Ahojky, holky mám taky dotaz. Dělala jsem si ovu testy od 11. - do 17. DC. Pokaždý se mi tak po pěti minutách objevila jenom slabá čárka, ale silná ani jednou. Admin z www.tehotenskytest.cz mi napsal, že podle něho ovu mám, jenom jsem jí nezachytila v nejsilnějším okamžiku... nejsem z toho ale moc moudrá, že by mi za tolik dní neukázaly ani jednou silnou čárku... máte některá zkušenost, že by to ovu znamenalo? taky mám obavy, jesli vůbec ovuluju...

miluse
3. lis 2008

ahojky,

trinpet, pokud máš obavu, zda vůbec ovuluješ, tak navštiv svého gynekologa a on ti udělá hormonální profil a z toho pak pozná, zda k ovulaci dochází či nikoliv. 😉

Jinak mě se tento měsíc taky poprvé stalo, že jsem měla stále na ovu testech druhou čárku slabou, nevím čím to... byla tam po celou dobu testování cca 7 dní, dál jsem netestovala, páč nikdy to tak dlouho netrvalo. 😕 Tak nevím, buď ovulka proběhla někdy mimo testování anebo vůbec 😕

tinpet
3. lis 2008

Miluško, já bych sice osobně hormonální profil brala, ale ten u nás jen tak nedělají, když už tak biopsii a na tu se mi nechce. rovnou tu rvou hormony, takže beru různý hormonální léky, ale ani nevím, jestli ovu mám...

mili84
3. lis 2008

tinpet: Tak to máme stejný problém..... 😉

kudynek
3. lis 2008

Ahojky holky, jen se pridam ohledne etstiku, testuju druhy cyklus, a je mozne ze se carky nesili protoze mate treba moc zredenou moc, pise se tam ze se nema 2 hodky moc pit, takze mozne je to tim 🙂 Ale taky se tam doporucuje urcita doba testovani tak bych to dodrzovala. Ale ja teda tenhle mesic merim, ale zase pro zmenu mi tepltoka hend po ovu klesla a neleze nahoru takze nechapu, ale evrim spis testum nez tomu mereni 😉

mili84
3. lis 2008

kudynek:Je fakt, že testuju kolem 16h odpolko....ale zase ráno se to dělat nemá, že se to prý tvoří během dne. A obecně já piju málo (měla bych víc), tak si myslím, že u mě to tenhle problém nebude ☹