Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

mufy
10. říj 2006

Ahoj Katteess, já už ovulační testy zkouším asi 3 měsíc,, ale stále se nedaří, jsou dobré, vždycky mi spolehlivě ukážou ovulaci,která mi sedí s měřením BT,ale bohužel se mi zatím nedaří i s nimi otěhotnět.Musíš si je dělat každý den tak 5 dnů před ovulací a jakmile se objeví i slabá čárka, znaměná to, že ovulaceš je na cestě, pak druhý den pokud je už silnější než ta druhá,znamená to, že ovulace proběhne do 24 hodin, což je nejvhodnější doba na tulení.

dagmarka1
10. říj 2006

ahojky holky, mi se ty testy nějak vůbec nedaří,ovu dle BT poznám, ale s testem to nesedí.a už asi do toho nebudu investovat prachy.protože pak na to o to víc myslím aby to vyšlo a je to k prdu. 😠

mufy
10. říj 2006

No ono to někdy souhlasí a někdy ne, to je těžký.Každá z nás jsme jiná,je pravda, že ty testy nejsou zrovna nejlevnější, ale já to budu zkoušet i nadále,jelikož mám ovulaci pokaždé jinak,tak budu zjišťovat i dál.

sissa
10. říj 2006

ahojte,ja som skusala minuly tyzden ovulacne testy a krasne sa mi kazdy den ukazovala silnejsia a silnejsia palicka.Uz na 10-ty den cyklu som mala na teste slabulinku palicku a na 14-ty den presne v den ovulacie som mala krasne silnu palicku uz za 10 sekund.Som s nimi velmi spokojna a budem to praktizovat kazdy mesiac,je to urcite lepsie ako sa spoliehat na meranie bazalnej teploty,ktora mi skace hore-dolu alebo podla hlienu,ktory hocikedy nemam zaroven s ovulaciou.Vrele doporucujem,testy su spolahlive. 😉

dagmarka1
11. říj 2006

tak to je pravda, jak píše sissa,pokud to někomu tak pěkně sedí, není líto ani škoda těch pěnez,pokud to klapne,jakože určitě ano 😝 , tak to je supr!!mi to moc "nejede",tak zůstanu, aspoň doufám,u té BT.ještě to chci pokonzultovat s doktorem.hlen taky pro mě moc není, a pozorování čípku už vůbec ne, tam poznám asi úplné prd. 😅 no holky vydržať!!! 😀

mufy
11. říj 2006

Jak už jsem psala, já mám s testy také dobré zkušenosti, sedí mi i s měřením bazální teploty, je tam pěkná silná čárečka.Peníze do nic určitě investovat budu, dokud se to nepodaří.Už jsem dala peníze za větší blbosti, tak kdyby mi to mělo pomoci k vytouženému miminku, tak budu zkoušet cokoliv.

veverka.r
11. říj 2006

Já nad ovulačními testy začínám taky silně uvažovat, je to sice dražší, ale taky si koupím někdy kdejakou kravinu, tak co!
Já z naměřných teplot nejsem taky nijak chytrá. Skáče to tak nějak divně.
Třeba před MS by měla teplota klesnout, ale mi zůstala cca stejná.
Teď mi celkem roste, dneska by se měla MS dostavit, tak jsem zvědavá a počkám do příštího týdne a pokaď přijde tak si testy objednám z netu a pak budu zjišťovat takhle a i měřit teploměrem, abych viděla jestli mi to sedí.
Začínám být už trochu zoufalá.

mufy
11. říj 2006

Tak jestli ti teplota spíše roste než klesá,tak by to mohlo být dobré,ne?Já věděla, že když mi včera teplota klesla z 37,1 na 36,8 a dnes na 36,6 tak jsem věděla, že se menstruace určitě dostaví.A dostavila se.

mimmix
11. říj 2006

Ahoj holky,já testy používám třetí měsíc a krásně se mi ukázala druhá čárka-už jsem začínala být nervózní, protože to bylo až 19.den cyklu, ale aspoň přesně víme, kdy se snažit a nepromarníme příležitost 🙂
Kupuju si značku Seratec, je jich tam 6.

mufy
11. říj 2006

Já je používám asi taky 3 - měsíce,ale pokaždé mám ovulaci jindy jeden měsíc 16 den, druhý zase 13 den a další jsem měla až 19 den, takže alespoň vím, kdy proběhla.A sedí mi to i s bazální teplotou.

mimmix
11. říj 2006

Já zatím vytestovala vždycky 19.den a jsem ráda, že jsem si je pořídila, protože teplotu nehlídám a nejvíc jsme se snažili vždycky 10.-17.den cyklu a pak polevili 🙂 , takže to vlastně bylo zbytečný snažení...

veverka.r
11. říj 2006

Mufy tohle jsou moje naměřené teploty, byli jsme na svatební cestě a tam jsem to neměřila vůbec, ale zato jsme se hodně snažili 😀 Mé teploty od návratu začátek měření 4.10.06:
36,7; 36,8; 36,8; 36,8; 36,7; 36,6; 36,8; 37,00

Ale spíše si myslím, že těhu nejsme, nepociťuji žádné příznaky. ☹

mufy
11. říj 2006

No příznaky pociťovat nemusíš, teplotky jsou to pěkné, každá jsme totiž jiná a každá si naměří jiné teplotky.Počkej jestli ti menstruace přijde a jestli ne,udělej si test,to už vydržíš ten jeden den nebo dva.Držím palečky,ať se ti to povede. 😉

veverka.r
11. říj 2006

Jo to vydržím, teď toho mám vcelku dost na práci, takže to rychleji uteče a ještě mi v práci kopili činčiláka, takže se teď věnuju jemu, tak snad psychika trochu poleví od dítěte k Lojzíkovi (činčilák)
A ještě dotaz uvažovali jste někdy chodit na ultrazvuk k doktorovi, aby zjistil kdy je ovulace????
Švagrovka byla včera u doktora a podle ultrazvuku má mít ovulaci a hned si koupila ovulační test aby to nějak porovnala a podle těch testů je už dávno po ovulaci 😒
Tak je to divné. Fakt každé tělo jiné.

mimmix
11. říj 2006

To by mě nenapadlo...nevím, co je spolehlivější, podle mě asi ten UTZ, takže řídit se podle mejch ovu testů možná není k ničemu. Chjo..já měla takovou radost, že mi tak pěkně zjišťujou ovulaci ☹

mufy
11. říj 2006

No já slyšela, že někomu testy ukazují spolehlivě ovulaci a někomu zase ne.Musíš to srovnávat i s BT, já na hlen a na čípek nejsem, podle toho to nepoznám.Ale myslím si,že ovulace proběhla.Na kontrolu k doktorovi bych chtěla jít a podívat se na ultrazvuk,ale on ordinuje jen 2 dny v týdnu a to absolutně nestíhám.Ale myslím si,že ovulace probíhá i podle testíků.

len
11. říj 2006

Na ultrazvuku vidí doktor veliký folikul a může předpokládat jeho prasknutí, po čase může zkontrolovat, zda opravdu prasknul (bohužel ani dostatečně veliký folikul není zárukou, že k ovulaci dojde, i když je to značně pravděpodobné). Nevýhodou je nutnost návštěvy lékaře (a snad se za to i platí???), výhodou, že když přijdete před a po ovulaci, mělo by to být poznat opravdu na 99,9%

Ovulační testy reagují na hladinu luteinizačního hormonu, který má největší hodnoty právě v období kolem ovu a způsobuje prasknutí folikulu. Bohužel ani vysoké hodnoty tohoto hormonu neznamenají 100% ovulaci (ale pravděpodobnost je opravdu veliká). Naopak negativní výsledek nemusí nutně znamenat neproběhlou ovulaci. Pozor, na rozdíl od těhutestů se mají provádět z odpolední moči! Nevýhodou je značná cena, výhodou vysoká spolehlivost.

Zvýšená BT reaguje na zvýšení hladiny hormonu progesteronu, který uvolňuje žluté tělísko (pozůstatek folikulu PO prasknutí). Takže dlouhodobě zvýšené teploty téměř jistě znamenají, že ovu opravdu proběhla (pokud jste zrovna v té době neonemocněly), ovšem chce to pečlivé měření a na někoho holt působí spousta vlivů a teploty nejsou příliš jednoznačné. Nevýhodou je poměrná pracnost (vzhledem k ostatním metodám), výhodou nepatrné náklady a pokud měříte poctivě, když máte vzornou křivku, spolehlivost je opravdu hooodně vysoká.

Ovulační testery (mikroskopy na sliny) měří hladinu estrogenu, který by měl kolem ovu výrazně stoupnout, bohužel jeho stoupání nezaručí, že ovulace skutečně proběhne, navíc se ne vždy ukáže správně. Nevýhodou je oproti výše uvedeným metodám poměrně velká nespolehlivost, výhodou až na počáteční investici nulové náklady a velice snadné používání.

Tak, a teď si vyberte 😀

mimmix
11. říj 2006

Len-páni, vyčerpávající odpověď jako všechny tvoje 🙂
Já se na ty testy spoléhám, ukazujou mi to jasně a teď už vím, kdy testovat (když ta ovu je kolem 20.dne, takže si testíky ušetřím na příště. Je fakt, že mě stojí 6 testů kolem 400,-, takže drahá sranda.
Vysokou pravděpodobností spolehlivosti testů myslíš co? Doufám, že aspoň 90% 😉

len
11. říj 2006

Jé, to si netroufnu říct přesné číslo, ale myslím, že pokud nic nenaznačuje tomu, že by někde mohla být chyba, dá se na ně plně spolehnout 🙂
Jinak se přiznám, že jsem je ještě nezkoušela a asi to ani dělat nebudu, odrazuje mě právě ta cena a BT mi všecko ukazuje vzorně... Ale to je jenom můj osobní postoj 🙂

veverka.r
11. říj 2006

Minmix je to drahé - ale mi kamaradka dopurila adresu wewewe.levnetestyteckacz
jsou tam různé sady 12 proužků + zdarma dva těhu testy za 456,- 😀 Jukni tam a objednej si je a zase ušetříš.

mimmix
11. říj 2006

Veverka - kouknu, díky za radu, doufám, že to brzy přinese ovoce 🙂
Len - právě já jsem na BT líná a takhle mám jasno v jednom dni, ale přiznám se, že se mi v lékárně protočily panenky při placení, první měsíc, když jsem nevěděla, že mám ovu později jsem jich vypotřebovala asi devět 😒
Možná je opožděná ovu dědičná, máma tvrdí, že otěhotněla den před MS, při obou těhotenstvích 😉

veverka.r
11. říj 2006

Tam na té wewewe je i návod kdy začít testovak podle délky cyklu. Je to zajímavé, já totiž nejsem z těch svých teplot vůbec chytrá tak to zkusím takhle. 🙄

mimmix
11. říj 2006

veverka - stránky jsou fakt pěkný a srozumitelný,i ty spolehlivosti jsou vysoký,tak snad se zadaří. Jen díky testům jsem zjistila tu opožděnou ovulaci, tak konečně vím, kdy se snažit 😉

veverka.r
11. říj 2006

😉 Držím pěstičky aby vše vyšlo jak má

mimmix
11. říj 2006

veverka- nápodobně 🙂 Jak dlouho se snažíte?

veverka.r
11. říj 2006

No mi se snažíme od května. A vy??

mimmix
11. říj 2006

Taky tak 🙂 Zatím jsem v pohodě, ale už to začíná být trochu dlouhý...

veverka.r
11. říj 2006

Nikdy mě nenapadlo, že jeden blbý měsíc je strašně dlouhá doba.

mufy
11. říj 2006

No to já jsem zrovna dneska zase na úplném začátku.Začínám zase první den a bude se to vléct jako poslední cykly.No úžasné,tak doufám,že se to už konečně podaří.Jenže horší je na to nemyslet.

olivie
6. lis 2006

Ahojky holky,

začala jsem tento měsíc s ovulačnímu testy.Koupila jsem si jich hned 8 abych to testovala několik dní za sebou.Začala jsem už 9 den od prvního mens.dne a dělala do 13.dne.Poté jsem odjela na víkend a nebyla k tomu příležitost.V pátek jsem cítila jak bolest v podbřišku,tak jsem měla výtok.Doma jsem test provedla a 2 čárky se mi tam nikdy neopbjevily.Můžete mi někdo kdo má podobné zkušenosti poradit ???
Děkuji.