Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

nelly2711
30. bře 2015

@emisekkk Ja potratila v červenci,v osmém tydnu,hned jsem otěhotněla znova a dopadlo to ještě hůř,vyšly mi špatně testy a z plodové vody zjistili Downika,byla jsem v pátém měsíci na přerušení,v prosinci.Teď se snažíme znova,nejsem už nejmladší ale doufám ze do třetice bude vše OK.

emisekkk
31. bře 2015

@nelly2711 jejee,tak to sis teda loni uzila. Ja byla v 7.tt.Od noveho roku zkousime a nic. Pomalu se smiruju...Preji,at se ti zadari a je vse v poradku. Loni sis vyzrala vsechnu smulu.

nelly2711
31. bře 2015

@emisekkk to se nesmiruj,ještě se zadari🙂uvidíš,držím pěsti!

vekisek
31. bře 2015

Ahojky třaky se snažime dlouho a ted sem dostala jake si leky na ovu , třak snad se to zlepší a konečně se nam zadaří , přeji všem snažilkam hodně štěstí ..

veruu25
30. srp 2015

Ahoj holky... Myslíte že už ovulace byla nebo teprve bude? Testuju poprvé tak se v tom moc nevyznám. Děkuji za odpovědi 🙂

saryk9
22. zář 2015

Ahoj holky,
v únoru mi bylo zjištěno zamlklé těhotenství. Dala jsem si s těhu pauzu, našli mi myom na zadní straně dělohy, tak jsme čekali, zda se něco bude dít-neděje, prý to při těhu vadit nebude......no a teď jsem se vdala a rozhodli jsme se do toho zase jít. Od kámošky jsem dostala ovulační testy, tak si je zkouším dělat a už 3tí den mám na testu slaboučkej proužek(ten druhej) takže pokusy o otěhotnění praktikujeme, jen si řikám, zda ten proužek někdy ztmavne :D No nejsem naivní, ale v koutku duše doufám, že se to povede už teď...vím, byla by to náhoda, ale my příští týden odjíždíme na líbánky a já to jak na potvoru v jejich druhé polovině mám dostat....no jo no 😒

digklariska
5. lis 2015

@veruu25 ahoj 🙂 chtěla jsem se tě zeptat, ty testuješ testy z ebay? Jak jsi s nima spokojená? Já je mám totiž taky a do toho jsem zkoušela test z dr.maxe a ten mi nic neukazuje a na růžovém už hezká čárka 🙂 takže nevím, ale u mě ta ovulace určitě teprve bude, tedy doufám 😀

cherry_cola5
23. lis 2015

Ahoj holky, potřebuju radu 🙂 jestli to dobře chápu tak (viz foto) ovulka proběhla 21 nebo 22.11. ? a myslíte že sexík(S-styk) byl takhle dostačující ? nebo radši zkoušet každej den ? Slyšela jsem, že sperma v těle ženy přežije i několik dní a 48 hodin je schopné oplodnění ? 😀 😎 Děkuju

petulinkaaa13
11. pro 2015

Ahojk,ypůřidavam se pro názor.Na fotkách jsou testy ovulační s datumy,posledni byl 8.11. a to jsem byla 14DC.Na té samostané fotce je z dneška,je už pozitivní? jsem 17DC a dnes jsem ale začala brát Utrogestan,četla jsem od gynekologu v poradnách,že testy neovlivnují testy,ale nemůže to nakonec ovulaci zabránit ten Utrogestan? vzala jsem si ho prvně dnes ráno a odpoledne,mam ho brát 3x deně.Děkuji za názory.JInak jsem po Agolutinu,cykly mám nepravidelné,někdy skoro žádné,proto ta vyvolávačka,beru od 25.11. přírodní produkty na vyvolání ovulace.Mam PCOS.

kuratkol
13. pro 2015

Zůstalo mi 9 ovulačních testů, sice s datem použitelnosti 18.11.2015, ale i nadále stále fungují. DARUJI, je mi líto je vyhodit. Osobní převzetí Praha 5.

lzii
27. pro 2015

Ahoj Holky, nabízím ovulacni testy co mi zůstaly . Mám jich 20ks - 15Kč . má někdo zájem ? Vyjde to levnějí jak z lékárny ...

jatrix
30. pro 2015

zkušenost s ovulačními testy mám dobrou, ale zjistila jsem, že je opravdu důležité dodržovat pokyny uvedené v návodu (jako např. 2 hodiny před testem nepít). Když jsem pokyny dodržela, testy fungovaly. Než jsem si však návod vůbec přečetla, testy mi ovulaci neukázaly a myslím si, že to bylo proto, protože jsem zvyklá v průběhu dne pořád něco pít a hormony byly v moči hodně naředěné. Když jsem se testy konečně naučila správně používat, tak jsem otěhotněla, ale nemyslím si, že by to souviselo s tím, že jsem věděla, kdy mám ovulaci 🙂 Prostě jsem si musela pár měsíců počkat, o to víc si těhotenství vážím a nepovažuji to za něco samozřejmého, co se povede na lusknutí prstů...

madinina
2. led 2016

Holky ja zkouším ovulační testy první měsíc. Koupila jsem v polském rossmannu, ziji v pohraničí a mám jej blíž než český😀 v balení bylo 5 ks za cca 100 kc. Testovala jsem nasledujici den po skonceni menstruace a uz byla slaba carka...pak jsem treti den mela silnou carku jako testovaci a silene bolesti v podbrisku na prave strane, pri dosedani take.. Sex jsme měli samozrejme predtim, v dany den i den pote. Nicmene jakmile bolest odeznela, vsimla jsem si na toal. papiru, ze mam v hlenu trosilinku krve. Mela jste to take nektera pri ovulaci??

dadavdadav
2. led 2016

@madinina Ten 11DC je ukázkový teda 🙂 ale zase třetí den po ms a byla by další ovu? To se mi nezdá..

madinina
2. led 2016

@dadavdadav no mela jsem to vypocitano jinak, ale zrejme spatne, jelikoz opravdu zrejme probehla hned 3 den po menstruaci. Cetla jsem, ze někdy muze byt hned po...ze bych to byla zrovna ja? 😀 kazdopadne budu zase testovat...no nejlepsi by bylo, kdybych nemusela... A treba take to, ze jsem asi spatne urcila ovulaci muze byt pricinou toho, ze se rok snazime bez vysledku...hlavne ta carka u te ovulace nabehla okamzite a az pak testovaci..snad tedy probehla

martysss
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lifia
2. srp 2016

Ahoj holky...taky se musím přidat...rozhodli jsme se pro miminko a ted na něm děláme prvno měsíc.vyzkousela jsem ovulacni testy, protože jsem mela nepravidelny cyklus...jednou 28 dni a naposledy 35 a ovulace mi vyšla na 15 DC, taky jsme sexovali každý den dva dny před ovu, v den ovulace a i po🙂

lifia
2. srp 2016

Tak snad jsem to vyhodnotila správně...že byl pozitivní 🙂

levana33
6. srp 2016

Ahoj..mam dotazek ;) mela jsem bolesti bricha i plodny hlen..vse co nasvedcovalo, ze prijde ovu..delala jsem si testy. A jsou slabe..mam pocit ze uz je po..jestli se mi to nezda ten posledni test uz je slabsi..myslite, ze by to mohlo byt vecer, kdy jsem netestovala (testovala jsem kolem 11, 12) testy jsou dr max citlivost 10..pokud by to bylo tak jak nekdo uvadi, ze lh narusta okamzite a pak prudce klesa..nebylo by v navode at se testuje 3x denne? Protoze, tohle ke casta odpoved..na negativni ovu testy

levana33
6. srp 2016

@levana33 z leva do prava.. pardon za otocenou fotku :D

jarmulka
6. srp 2016

@levana33 promiň, ale ty testy mi přijdou všechny moc slabé 😖 - žádný není pozitivní.... Ale místo testů je lepší měřit teplotu - ta Ti sice ,,poví,, zpětně, ale ve Tvém případě asi mnohem více, jak všechny testy dohromady... I tak přeji hodně štěstí a třeba zrovna se zadařilo - zadaří hned tento měsíc 😵

levana33
6. srp 2016

Tak budu doufat..ze mi ty testy nesedly..a ze jsou spis spatne nez dobre :D priznaky jsem mela jasne o kdyz to nemusi nic znamenat

levana33
13. srp 2016

Mela jsem vcera podle vseho nidacni spineni..cca 7-8 dpo..tak se uvidi dal 🙂 drzte palecky 🙂)

kaaacaaatkooo
21. srp 2016

@levana33 Já mám už 9 dní přesně takové "nicneříkající" testy jako ty na obrázku a jsem nějaký 18.DC, vůbec nevím, co to má znamenat. Tento měsíc mám vyvolanou MS Agolutinem, tak jestli je to tím...? JSem si právě říkala, že konečně bude pozitivní a nic, právě naopak.

levana33
24. srp 2016

@kaaacaaatkooo muzes mit anovulacni cyklus, ja to tenhle mesic dostala a silnejsi nez obvykle a to jsem si myslela, ze uz jsem v tom :/ tentokrat si to asi necham pohlidat gyn. 🙂

blackietess
3. lis 2016

Ahoj holky 🙂 dnes jsem si byla již podruhé pro ovu testy od BENU lekárny , je jich tam pět a jiné jsem zatím nezkoušela.
U těchto znamená čárka v zoně T ( v levo) - která je jakkoli slabší než čárka v zoně C (v pravo), že ještě není zvýšená hladina hormonu LH na ovulaci.
Tak že až po tom tom co je čárka u T tmavší (může být tmavší a ještě k tomu silnější) než u C - tak až potom se zde píše že hormony jsou zvýšené a příchod ovulace lze očekávat následujících 24 / 36 hodin. 🙂)
Já jsem dnes zase dělala první z pěti po sobě jdoucích ,poslední menses 21.10 🙂 tak už se taky těšíme 🙂

blackietess
3. lis 2016

když říkate potvrdit gynekologem ,můžete mi říct jakým způsobem a kdy? 😉

digklariska
6. lis 2016

Mam tady prispevek z 5.11.2015 testovala jsem testama z ebay a jsou asi hodne citlive,nicmene ovulace byla 14.11.2015 a test mi ukazal krasnou 2 carku a ted mi tu spinka uz 3 mesicni dcerka 🙂

blackietess
7. lis 2016

@digklariska gratuluji !!! 🙂

katkas75
25. lis 2016

Ahoj holky, mám po mimoděložním těhu odebraný jeden vejcovod, vaječník zůstal. je to půl roku po operaci, vše je, zdá se, v pořádku, tak už bychom chtěli s manželem začít pracovat na miminku 🙂 Nikdy jsem si nedělala ovu testy, tak se to snažím nastudovat až teď a mám dotaz - ovu test je pozitivní jen v případě uvolnění vajíčka z té úplné strany? Nebo je to jedno, který vaječník ten konkrétní měsíc produkuje a na vylučování LH hormonu nemá přítomnost vejcovodu vliv.... Furt to někde čtu dokola a jsem dočista popletená.... Máte někdo zkušenost? díky moc!