Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

lucek83
25. kvě 2009

a1211: ja jsem mela od 8 DC tu druhou carku slabou kazdy den. A az 14 a 15 DC se mi ukazaly obe dve poradne tluste! Takze vyckej.. To asi znamena, ze ovulace se chysta. Ze uz mas v sobe obsah LH, ale jeste neni tak vysoky.

a1211
25. kvě 2009

děkuju lucek, takže to zanmená, že ovulace proběhne, nemusím mít strach, že mám anovulační cykly, když se mi objevila druhá slabá čárka, pochopila jsem to správně?

lucek83
25. kvě 2009

no, nekomu se to stava. Mozne je vsechno. Ja se bala uplne stejne. Taky tento mesic testuju poprve. Ja mam presne cykly 28 dni. A ovulka prisla presne jako hodinky. Jak dlouhe cykly mas ty? Ale neboj, ja bych to videla spis nadejne. Ja jsem mela kazdy den opravdu slabou carku a vcera a dneska mi nabehla poradne tmava! 🙂

a1211
25. kvě 2009

U mě je to dost problém, mám totiž dost nepravidelné cykly, dr.mi píchá agolutin, a tento měsíc mi dala za úkol sledovat pomocí testů jestli mám vůbec ovulaci, pokud by nebyla tak by mi nasadila nějaké léky, takže právě proto mám strach, jestli u tak nepravidelných cyklů ovulka může být. Jsem teprve 10 DC, tak počkám do toho 14

chrobacek
25. kvě 2009

a1211 ještě vydrž jo? při cyklu 28 dnů by měla být ovu cca 14-15 den při delším pochopitelně později ... pokud neměříš bazální teplotu tak doporučuju a pak je dobré sledovat plodný hlen.....

a1211
25. kvě 2009

teplotu jsem taky začala měřit, ale jelikož je to teprve pár dnů co měřím, tak se v tom ještě nevyznám🙂je to složité všecno sledovat, děkuju za radu ještě vydržím

chrobacek
25. kvě 2009

není to složité hod to do grafu 🙂 jsme tu od toho abychom ti poradily 😉

lucek83
25. kvě 2009

pokud mas nepravidelne cykly a delsi jak 28 dni, tak bych vyckala rozhodne dyl nez do 14 DC. Protoze nekdo ma ovulaci uplne v pohode treba 20 DC. Kazda jsme jina. Ja jsem se rozhodla-jelikoz je to prvni mesic-ze budu merit cely az dokud nezaznamenam ovulaci. Nastesti se mi to povedlo. Tak hlavne vydrz. Je super, ze i meris teplotu. Me se ovulka potvrdila z testu a ted cekam, jestli teplota stoupne a tim padem bych to mela utvrzene 2x a mela bych jistotu. 🙂

chrobacek
25. kvě 2009

mrkni mi do alba mám tam grafy označené ovu testy v některých....

a1211
25. kvě 2009

takže ta slabá druhá čárka může být na testu i klidně dalších 5 dnů, než ztmavne jo? Teploty měřím zatím 3 dny, takže graf zatím žádný z toho není, měla jsem teploty: 9DC:36,2
10DC 36,4
11DC 36,1
takže z toho nic nepoznám, zatím je brzo

chrobacek
25. kvě 2009

jojo přesně tak .... po ovu se teplota zvedne a zůstane nahoře 😉 takže měř dál a testuj dál 🙂

a1211
25. kvě 2009

chrobacek a jak dlouho měříš ty a jak dlouho už se snažíte?

chrobacek
25. kvě 2009

mrkni mi do alba 😉 letím domů 🙂

lucek83
25. kvě 2009

a1211: Ja jsem tam tu druhou carku mela svetlou a mela jsem ji tam 6 dnu! A pokud mas ovulaci pozdeji nez 14 DC, tak ji tam muzes mit jeste klidne dalsich 8 dni i vic... To je u kazdeho jine. Kazdopadne mer dokud nezaznamenas // stejne tluste 😉

lucek83
26. kvě 2009

chrobacek, nemuzes mi poradit prosim? Vcera mi na ovulacnim testu vecer uz carka slabla, takze to vypada, ze ovulace probehla nebo je dneska? V noci jsem mela krece v brichu a nebylo mi dobre. A teplota dneska nestoupla. Podle dr. bych mela Utrogestan nasadit dneska. Ale ten se nejak nezabival tim, kdy presne ovulace je. Mam nasadit Utros dneska vecer nebo pockat na teplotu? Mam ho brat jen 1x denne.

a1211
26. kvě 2009

Ahoj holky, hezké ráno🙂lucku tak to já asi ovulaci nikdy neměla, žádné křeče jako ty nemám:(teď budu do 10 hod.o žízni a udělám si test, teplota je dneska 36,3 takže nevím zatím nic na ovulaci nevypadá

chrobacek
26. kvě 2009

lucek já bych počkala a vzala si to až zítra jaký máš rozdíl mezi dnešní a včerejší teplotou ? u tebe může být ovu třeba skutečně až za 48h po pozitivním testu..... tak bych si vzala utroš až zítra pro jistotu

lucek83
26. kvě 2009

teplota se ti zvysi az PO ovulaci, takze podle teploty to poznas az zpetne. Byt tebou, tak ten test si udelam az odpoledne. Protoze ten hormon se tvori az v prubehu dne. Rano muzes mit jeste maly obsah hormonu v moci. Ja si ho delavam kolem 3.hodiny odpoledne

lucek83
26. kvě 2009

chrobacek, tady je muj graf: http://www.fertilityfriend.com/ttc/

a1211
26. kvě 2009

aha a kolik toho tak do těch 3 hodin vypiješ? to asi nevydržím rtak dlouho bez kafe🙂

lucek83
26. kvě 2009

ja piju normalne a pak se snazim nepit tak od pul 1. Zhruba ty 2,5 hodiny predem

chrobacek
26. kvě 2009

musíš ten graf vložit s tvojí adresou přes sharing ..... home page set up..... a tam zkopírovat adresu .... takto to nejde otevřít

lucek83
26. kvě 2009

tak ted by to melo fungovat: http://www.fertilityfriend.com/home/2786e2

chrobacek
26. kvě 2009

lucek kde měříš? máš to strašně poskákané

lucek83
26. kvě 2009

merim v pochve. Taky se mi to zda hodne rozhazene. Ale rikala jsem si, ze kdyz jsem prvni mesic po vysazeni antikoncepce, tak ze telo asi bude trochu "blbnout" nez se ustali. 😅 Ale ovu testy mi vysly spolehlive. Tak ted jen cekam, az mi ta teplota stoupne.

chrobacek
26. kvě 2009

jo tak to je OK ...... no tak uvidíš co to bude dělat dál 🙂 a dneska jsi měřila v jinou dobu?

lucek83
26. kvě 2009

nene, uplne stejne. kazdy den mam budik na pul patou. Abych pak mohla dal jeste nejakou tu hodinku spat. 🙂

chrobacek
26. kvě 2009

no já jen, že tam máš prazné kolečko to označuje měření v jinou dobu, ale to je jedno vzestup tam dneska je a pokud ti zítra ještě stoupne tak ovu byla včera ......

lucek83
26. kvě 2009

aha, tak to nevim, proc tam mam to prazdne kolecko. Mam tam nastaveny cas na kazdy den stejne. Nic jsem nemenila, tak nevim. No uvidime, jaka bude teplota zitra.

a1211
27. kvě 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat je možné aby ovu byla už 10 den? Dneska jsem 13 DC a dělala jsem si test a čárka už tam nebyla, včera byla slabá ale byla tam i předevčírem a dneska už pouze lehký stín když se fakt na to zadívám:(tak nevím, čím to může být?