Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

midu6
1. zář 2012

ahojte kocky,chcem sa len spytat kto ma skusenosti s ovul. test.dneska mi vysiel pozitivny a priatel dojde az zajtra v noci dom,je nejaka sanca ze by to mohlo vyjst?do akej doby by trebalo mat sexik ked ovul.test je pozitivny?

agaven
4. zář 2012

discret Ak su to asi ano z dm ako som mala ja tak 16 bola ovu.Keby si ho ocikala 16 okolo noci a neskorsie ako ten prvy tak este by bola tmavsia ciarka.

agaven
4. zář 2012

midu6 jasne z estaci lebo aj tak pride až 2 od testu.Cize ak ste vecera slusali..malo by to stacit...len otazne je ci za uchyti...tak len cakat do menzesu

kettm
4. zář 2012

Ahoj holky prosím o radu, poprvé zkouším ovu testy, testuju odpoledne, ale nebyl u nich návod, jak dlouho mám nechat test v moči, jsem 12DC a od 9DC se mi čárka spíš zesvětluje. Díky za rady.

dripik
4. zář 2012

@kettm uvádí se podobně jako u těhu testů, že 15sec.

jesterka01
5. zář 2012

Ahojky, nedá mi to a musím sem taky napsat, třeba poradíte...už rok se snažíme o mimčo (jednu princeznu doma už sice máme, ale chceme ještě sourozence) poslední 3 měsíce jsem tedy nakoupila ovu testy, že tomu trochu pomůžeme...ale... první měsíc 12DC slabá čárka, další den silná, tak jsme se tedy snažily, ale bez úpěchu..bylo to balení jen 2testů tak jsem to dál už neřešila, pak jsem nakoupila testy ve velkém abych mohla testovat více dnů, takže minulý měsíc jsem začala testovat už 3DC - slabá čárka, která sílila každým dnem, až jsem byla na nějakém 12DC a silná zůstala až do MS...přišlo mi to divné, myslela jsem že že druhá čárka na testu se objeví jen v období ovu a pak zase zmizí...tento měsíc je to ale to samé...jsem už 26DC a už 2týdny mám každý den na testu dvě stejné čárky, snažíme se tedy poctivě obden ale jsem z toho nějak jelen, je to normální?? bojím se aby třeba nebyl někde problém když jsou ty testy pořád pozitivní...čekám příští týden na MS a pak už se musím objednat k dr. ale pořád mi to leží v hlavě ..stalo se to někomu?? omlouvám se za dlouhý obsah jinak to napsat nešlo ☹ ☹

lauritka
6. zář 2012

@jesterka01 nemozes hodit foto ??nemalo by to byt stale pozitivne, LH sa zvysuje len pred ovulkou a potom reaguje na tehotenstvo od urcitej hadiny hcg.. inac nema byt preco pozitivny,jedine potom nerovnvaha v hormonch / stava sa to pri anovulakoch, nabeh na pco./

dripik
6. zář 2012

@jesterka01 zkus opravdu vyfotit a hodit to sem...jinak mě dělání ovu testů hrozně stresovalo, tak jsem se na to vyprdla...začala jsem měřit první měsíc teplotu, byla daleko klidnější a podařilo se to hned....držím pěsti

jesterka01
6. zář 2012

Foto bohuzel nedodam,vsechny uz jsem je vyhodila...ja si taky myslim ze to bude nejaky problem..no pockam do pristiho tydne na ms a pak hura k doktorce...

werumka
6. zář 2012

@jesterka01 Ahoj, už jsem to dneska psala do jiné diskuze, ale tyto pozitivní ovulační testy po většinou cyklu znamenají buď syndrom polycystických vaječníků (hladina LH je stále vysoká, ale vajíčka nedozrávají) nebo jsou to příliš citlivé testy. Jakou máš uvedenou citlivost na obale?

jesterka01
6. zář 2012

@werumka citlivost 25mlU/ml

werumka
6. zář 2012

@jesterka01 Tak v tom případě by to asi chtělo udělat hormonální profil - protože tato citlivost není tak vysoká. Můžeš ještě zkusit nižší - třeba 30 IU/ml, ale myslím, že to bude asi hormonální problém...

jesterka01
6. zář 2012

@werumka děkuji,taky si to myslim...jsem nastavana ze jsem cekala cely rok jestli se na nezadari a pritom tenhle problem bude uz bude uz asi delsi dobu,takze nase snazeni bylo nejspis zbytecne...doktorka rekla at prijdu za rok kdyz se nezadari a pritom se mohlo zadarit uz davno...jeste se zeptam,jak vazne jsou tyhle hormonalni poruchy?daji se vyresit rychle nebo ke to zdlouhave?

werumka
6. zář 2012

@jesterka01 Záleží na více věcech - máš pravidelnou menstruaci? Pokud ano, tak ta porucha by neměla být nijak závažná. Ty polycystické vaječníky jsou vidět dobře na ultrazvuku - kdys byla naposledy? Většinou se při léčbě uvádí doba tří měsíců, než se podaří otěhotnět - je důležité hormonálně navodit ovulaci.

jesterka01
6. zář 2012

@werumka no antikoncepci jsem vysadila v zari 2011,na posledni prohlidce jsem byla v unoru 2012 s tim ze kdyz se nebude darit mam prijit za rok,ale to bylo vse v poradku...cyklus jsem mela pravidelny 38dni (od vysazeni Ha)pred 2mesici to bulo 36 dni a posledni byla34dni...takze ted jiocekavampodle posledni pristi ctvrtek (34dni) ale uz asi 14dni me pobboliva podbrisek a prsa me taky boli uz 14dni takze mozna ms dorazi drive..nevim...moc dekuju za informace,konecne prestavam tapat proc se nam nedari..

werumka
6. zář 2012

@jesterka01 Co bych zkusila jako první je zakoupit testy s nižší citlivostí. Já když jsem si například koupila citlivost 20 IU/ml, tak jsem měla pozitivní celý cyklus. Takže jsem pak koupila 30 a ta ukazuje úplně přesně. Někdo má hladinu LH vyšší. Testy se dělají až do citlivosti 50 IU/ml. Kdyby to tkvělo v takové "maličkosti", tak vůbec nemusí jít o žádnou hormonální poruchu. Zvlášť, pokud se cyklus takhle hezky zkracuje, tak bych v tom neviděla nějaký zásadní problém, který by nešel řešit. Ale rozhodně bych zašla na gynekologii s tím, že mám stále pozitivní ovulační testy a oni by měli udělat ultrazvuk a hormonální profil.

jesterka01
6. zář 2012

@werumka vazne moc dekuju,pro testy jeste zitra skocim a zkusim udelat nez dorazi ms ,pokud by tedy zadny problem nebyl,mel by teoreticky vyjit test negativni ne?k dr urcite zajdu uz jen pro klid duse a mozna nejak pomuze ..ale vam vazne moc dekuji hned budu klidneji spat posledni dobou totiz na nic jineho nemyslim

werumka
6. zář 2012

@jesterka01 Myslím ale, že v Čechách se obecně prodávají jen testy s citlivostí 25 IU/ml. Je to trochu blbý, protože každému nemusí vyhovovat ( což třeba může být i tenhle Tvůj případ). Testy jiných citlivostí prodávají na ebay.co.uk - stačí zadat ovulation tests a vyleze hodně odkazů. Lze koupit 30-50 testů cca za 300 Kč i s poštovným. Pokud jsou hormony v pořádku, měl by být test skutečně negativní. Jak dlouho už teď trvají ty pozitivní testy?

jesterka01
6. zář 2012

@werumka no to je nemile,budu se tedy muset mrknout na e-bay..tento cyklus uz mam pozitivni 18dni..
estovat jsem zacala 3den od konce ms prvnich par dni druha carka slaba a postupne silila az zustalabproste stejne silna jako kontrolni a to uz vic jak tyden

werumka
6. zář 2012

@jesterka01 Myslim, že tenhle cyklus už z toho moc nevykoukáš... Zkus ty testy koupit na příští cyklus a zároveň zajít na ultrazvuk. Určitě bych ty testy koupila s citlivostí 30 IU/ml.

henca74
7. zář 2012

@kettm a dodrziavas, ze sa nema aspon 2 hodiny pred testovanim pit?aj to ovplyvnuje vysledok ovu testu...

kettm
7. zář 2012

@henca74 aha...tak ne že bych lohnila litry, ale určo jsem pila:-/

ebsian
7. zář 2012

Jediný, kdy mi krásně ukazovaly pozitivitu bylo těhotenství! Josu rozhodně lepší snad než HCG test..Tam byla čára jako blázen na začátku těhotenství..Jinak mi ovulaci nikdy přesně neukázaly..ale moje dlouhé a táhlé cykly, to bylo psycho..

zuzula77
7. zář 2012

@dripik prosím Ta, vysvetlis mi kedy a ako casto merat tu teplotu?

dripik
7. zář 2012

@zuzula77 teplota se má měřit pravidelně každé ráno, po alespon hodinách soustavného spánku, za neměnných podmínek...tzn...stejným teploměrem, na stejném místě(pusa, pochva,či konečník)pochva je nejpřesnější, ale je to na každém co zvolí...musíš měřit než vstaneš z postele, tzn. mít teploměr po ruce...

lauritka
8. zář 2012

@zuzula77 prid do grafov BT ked zacnes merat . 😉
inac tu je to velmi pekne vysvetlene.http://merenibt.xf.cz/index2.html potom sa mozes zaregistrovat na jednej stranke a zapisovat si online,

alzbeta.hod
9. zář 2012

ahojky maminky 🙂 mám dotázek, po jak dlouhé době je reálný testovat? Myslím po pozitivním ovu testíku... měla jsme ho pozitivní 1.9. 🙂

vrs
9. zář 2012

ake ovulacne testy pouzivate?mne tie moje zakazdym vysli negativne a to som si ich robila od cca 6 alebo 7DC..mam asi 5 dni do konca cyklu a stale nic..

alzbeta.hod
10. zář 2012

@vrs já měla ovulační test ve žluté krabičce ale nevím opravdu jaký to byl :D dělala jsme jich 6 a vyšel mi jeden jasně pozitivní. Vylo to kolem 19DC. Takže nevím či nám pomohl, opravdu jsme se hoooděn snažili kolem toho dne. V rozmězí + /- 2dny.Víc jsem fakt nezvládla 😀 Ovulaci mi to potvrdilo 1.9. a netuším kdy je možné testovat. Ale myslím že je ještě brzy.

vrs
10. zář 2012

@alzbeta.hod dakujem za odpoved